Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen szintit vegyek2?


coda

Kérdés

Bocsánat, de azt gondolom ez egy örök téma (Milyen szintit vegyek?)

így vettem magamnak a bátorságot, hogy tiszta lappal újra indítsam.

Végigolvastam majdnem min a harmincnégy oldalt és sokat okosodtam.

Nem fiatal, de annál lelkesebb laptop zenész vagyok.

Abletont és NI szoft. szintiket használok. Pc-m, jó hangkártyám, midi billentyűzetem és Apc40-em van. Szeretem a kötözgetős, agyas, rafinált zenéket, - mindegy, hogy szoftverből, vagy hardverből jön. Fejembe vettem, hogy a szoftverszintik mellé vásárolok egy vasat is, de az elvárásaim és a potenciális jelöltek nem teljesen fedik le egymást. Min föntebb említettem Live-ot és főleg Reaktort használok, tehát megszoktam a monitor ablakot, és hogy azon keresztül látok mindent. Az elvárásaim is ebből fakadnak. Keresek egy olyan hardverszintit ami a pc-n keresztül uralható és elég flexibilis.

A Virus nagyon tetszene, de nem vagyok oda a hangjáért. (a trance nem az én világom)

A Moog-ok meg analóg szintik. Az előző oldalakon olvastam a Nord Modular G2-ről, de erről nincs sok a neten.

Tud valaki segíteni?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 566
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Ekkor: 9/2/2017 at 20:43 írta kib:

Sziasztok!

A múltkori kérdésemmel (szekvenszer) úgy néz ki, lassan dűlőre jutottam, most jön a talán még nehezebb kérdés: milyen szintit vegyek második (harmadik) szintinek?

Jelenleg egy Novation Bass Station II-m van, a mellé keresnék valami(ke)t. A legfontosabb szempont a "80-as évek hangzás", szintipop/cold wave/minimal industrial zenéhez. Fontos szempont még a kisebb méret, tehát max. 37 billentyűs, de akár desktop/modul is jöhet, mivel midivel lesz vezérelve a szekvenszer által. Abban még nem döntöttem, hogy mindenképp analóg kell-e, vagy VA is lehet.

A keret 100 és 200 ezer forint nagyjából, használtban gondolkodom elsősorban.

Van több jelölt is:

Arturia Microbrute: legelőször ezt akartam venni, de aztán megláttam a Bass Stationt, és bizonyos dolgok miatt (pl. menthető patchek, teljes méretű billentyűk) amellett döntöttem, amit nem is bántam meg, de azért továbbra is bennem van, hogy lehet, hogy kellene egy Microbrute is. Csak nem tudom, mennyi értelme lenne két elég hasonló szintinek.

Moog Minitaur: kis méret, menthető patchek, viszont a patcheket csak számítógépen keresztül lehet kiválasztani, de azt nem akarok használni egyáltalán. Valamint kérdés még, hogy mennyire van szükségem még egy basszusszintire.

Korg Minilogue: polifonikus, kis méret, sokoldalúan használható.

Ezeken kívül szóba jöhet még a Waldorf Pulse 2, a DSI Mopho, a Roland Boutique sorozat valamelyik darabja, a Novation Mininova, meg nem is tudom, miket néztem még.

Nektek mi a véleményetek erről, meg ha van még egyéb ötlet is, azt is szívesen veszem.

Előre is köszönöm!

 

Microbrute: tök másképp szól mint a Bassstation. Wavefolder csak nagyon kevés szintin van, a Matrixbrute-on és a Nord Lead A1-en kívül ha jól rémlik semmin (illetve modulárok). Ja igen ott van még az 0-Coast. A Bassstationnel ellentétben egy poti-egy funkció van, ami sokkal gyorsabb munkamenetet tesz lehetővé, de tudása jóval szerényebb. Szintit valójában a hangjáért veszel.

Moog Minitaur: nem váltható ki semmivel arra amire kell. A Patchek mentése itt nem oszt nem szoroz, mivel alig van rajta pár poti meg kapcsoló. A számítógépes pluginje viszont szuper stúdiókörnyezetbe. Ott viszont librarian és automatika van ami pöpec. 80-as évek pedig biztos másképp alakul, ha nincs Moog :)

A legsokoldalúbb a Pulse 2 a fenti társaságból, a többiről elmondtad amit tudni kell.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 09. 04. at 16:02 írta kib:

Köszönöm mindenkinek a segítséget. A megoldás nagy valószínűséggel ez lesz:

Úgy néz ki, hogy sikerül viszonylag jó áron szerezni egy DSI Tetr4-t, legkésőbb karácsonyra meg meglepem magam egy DeepMind 6-szel :) És valószínűleg jövő hétre a Volca FM is meglesz.

Éppen most dobtak fel 260e-ért Analog fourt!

Na az üti az összes előbbit. A legszélesebb hangspektrum és legjobb hang ennyi pénzért 4 polifóniában. Egyebekről mint szekvenszer nem is szólva. (245e-ért meg Tetrát látok, ami viccesen drága. 160e a "reális", de még akkor is elgondolkoznék egy Minilogue-on, de még inkább a DM6-ra gyűjtenék)

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta draco draconis:

Éppen most dobtak fel 260e-ért Analog fourt!

Na az üti az összes előbbit. A legszélesebb hangspektrum és legjobb hang ennyi pénzért 4 polifóniában. Egyebekről mint szekvenszer nem is szólva. (245e-ért meg Tetrát látok, ami viccesen drága. 160e a "reális", de még akkor is elgondolkoznék egy Minilogue-on, de még inkább a DM6-ra gyűjtenék)

 

cöcöh... az A4 nekem is nagy kedvencem, és ami mellette szól, hogy másképp szól mint bármi. de hogy abszolút értékben "üt mindent" nem mondanám. Elég egyedi hang. Második szintinek mindenképp kifogástalan.

azzal egyetértek hogy az ára nagyon jó, és én is ezt vennék Tetra helyett. Mi is leértékeltük, mert jön az új mkII. itt.

Az Analog Fournak egy baja lehet: valaki vagy szereti azt az UI-t, vagy nem. Volt aki visszahozta amiatt hogy "idegen" és nem tudja megszokni. Az endless potik,  a kijelző, stb.

 

Link to comment
Share on other sites

16 perccel ezelőtt írta A/D:

cöcöh... az A4 nekem is nagy kedvencem, és ami mellette szól, hogy másképp szól mint bármi. de hogy abszolút értékben "üt mindent" nem mondanám. Elég egyedi hang. Második szintinek mindenképp kifogástalan.

azzal egyetértek hogy az ára nagyon jó, és én is ezt vennék Tetra helyett. Mi is leértékeltük, mert jön az új mkII. itt.

Az Analog Fournak egy baja lehet: valaki vagy szereti azt az UI-t, vagy nem. Volt aki visszahozta amiatt hogy "idegen" és nem tudja megszokni. Az endless potik,  a kijelző, stb.

 

Cutoff kollégával már vesézgettük az A4-et.

De az a helyzet hogy 260e környékén csak rosszabb megoldások vannak. Nem egy hangra, habár összehoznék egy A/B tesztet akár Taurussal is, mert sokan kurva szarul használják az A4 analóg szintézisét. 

A második szűrője az, ami miatt szerintem kiba' jó. 

De olyan arpeggio á lá Jarre is eddig nekem ebből sikerült, nem pedig az Andromedából. Amit ezért vettem anno.

Nekem van Rytm is, de az A4 analóg dobgépnek is a legjobbak között van, és másmilyen a hangja mint a Rytmnek.

Szóval én még 400 pénzért se tudok ennyire széles spektrumot átfogó analógot mondani.

Ami nekem egyszerre öröm és bosszúság a digit zajgenerátor. Mert bár sokoldalú meg egyedi ahogy modulálható, de ahol megszólal megjelenik az a tipikus Elektron hibrid hangzás amit van aki szeret, van aki nem. Mert nem annyira analóg szintire hajaz. Viszont érdekes. 

És bár első helyen van a kívánság listámon a Matrixbrute, nem adom el a Keyset miatta. Mert nem tudja pótolni. 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta farex:

Szia! 

És a szekvenszer esetében mire esett a választásod?

Hello!

Végül a Squarp Pyramid mellett döntöttem, MK2, használtan, ha minden jól megy, akkor egy-két héten belül meg is kapom, nagyon kíváncsian várom. Egy gyors kipróbálásra már volt lehetőségem (Skogen kollégának köszönhetően), kíváncsi leszek a "hosszú távú együttműködésre".

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 9/7/2017 at 20:01 írta kib:

Hello!

Végül a Squarp Pyramid mellett döntöttem, MK2, használtan, ha minden jól megy, akkor egy-két héten belül meg is kapom, nagyon kíváncsian várom. Egy gyors kipróbálásra már volt lehetőségem (Skogen kollégának köszönhetően), kíváncsi leszek a "hosszú távú együttműködésre".

majd jovore amikor ujfent aldozhatsz ra, akkor szerezz be egy mpc-t, akar egy "szaros" 500-ast... szekvenszer-ben is hozzatesz, meg sample playback. Amugy alapbol ajanlottam volna ehelyett, bar teny, hogy ennek is megvannak a maga erenyei :) 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta DutchFlowers:

majd jovore amikor ujfent aldozhatsz ra, akkor szerezz be egy mpc-t, akar egy "szaros" 500-ast... szekvenszer-ben is hozzatesz, meg sample playback. Amugy alapbol ajanlottam volna ehelyett, bar teny, hogy ennek is megvannak a maga erenyei :) 

A másik jelölt az MPC1000 volt, de végül ez a Squarp volt szimpatikusabb. De majd meglátjuk. Ha nem felel meg mindenben annak, amire szeretném használni, akkor veszek mellé egy MPC-t is. Az az igazság, hogy a fő probléma a hely, abból van kevés. A gitárjaimat is azért adtam el, hogy legyen hely a szintiknek meg a dobgépeknek. De most meg vehetek majd egy nagyobb asztalt az új eszközöknek, ez a nehezebb falat :) A másik, amit még meg akarok várni, hogy mennyire van értelme ennek az egésznek. Eddig teljesen más zenét csináltam, akusztikus hangszerek plusz laptop, most találtam ki (hosszabb folyamat után, ami kb. pont egy éve kezdődött), hogy kipróbálnám a tisztán elektronikus zenét, kizárólag hardverekkel, semmi laptop. Ha úgy érzem, hogy jól működik a dolog, akkor majd még beszerzek párat a fent említett cuccokból, aztán idővel kiderül, hogy mi az, amivel jól tudok dolgozni, mi az, ami marad. Előre félek, hogy én is bekerülök ebbe a körforgásba. Veszek, eladok, újat veszek, mást eladok, megint veszek, megint eladok. Az akusztikus hangszerekkel meg a laptoppal sokkal egyszerűbb volt ebből a szempontból. Bár gitárból is volt vagy 4, mondjuk azok évekig velem voltak (volt, amit közel 20 év után adtam el most), azokat nem kellett sűrűn cserélgetni. Na, majd meglátjuk. Mindenesetre köszönöm mindenkinek az ötleteket, tanácsokat, sokat segítettek a döntésekben, a megerősítésekben és az elbizonytalanításokban :) Persze az is kell, mert az is hasznos tud lenni.

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta kib:

A másik jelölt az MPC1000 volt, de végül ez a Squarp volt szimpatikusabb. De majd meglátjuk. Ha nem felel meg mindenben annak, amire szeretném használni, akkor veszek mellé egy MPC-t is. Az az igazság, hogy a fő probléma a hely, abból van kevés. A gitárjaimat is azért adtam el, hogy legyen hely a szintiknek meg a dobgépeknek. De most meg vehetek majd egy nagyobb asztalt az új eszközöknek, ez a nehezebb falat :) A másik, amit még meg akarok várni, hogy mennyire van értelme ennek az egésznek. Eddig teljesen más zenét csináltam, akusztikus hangszerek plusz laptop, most találtam ki (hosszabb folyamat után, ami kb. pont egy éve kezdődött), hogy kipróbálnám a tisztán elektronikus zenét, kizárólag hardverekkel, semmi laptop. Ha úgy érzem, hogy jól működik a dolog, akkor majd még beszerzek párat a fent említett cuccokból, aztán idővel kiderül, hogy mi az, amivel jól tudok dolgozni, mi az, ami marad. Előre félek, hogy én is bekerülök ebbe a körforgásba. Veszek, eladok, újat veszek, mást eladok, megint veszek, megint eladok. Az akusztikus hangszerekkel meg a laptoppal sokkal egyszerűbb volt ebből a szempontból. Bár gitárból is volt vagy 4, mondjuk azok évekig velem voltak (volt, amit közel 20 év után adtam el most), azokat nem kellett sűrűn cserélgetni. Na, majd meglátjuk. Mindenesetre köszönöm mindenkinek az ötleteket, tanácsokat, sokat segítettek a döntésekben, a megerősítésekben és az elbizonytalanításokban :) Persze az is kell, mert az is hasznos tud lenni.

Az MPC1000 valoban eleg nagy, vagyishat csak "normal" meret, mert ugye az 500 az erosen megkurtitott verzio, azert azt csak kiegeszitonek javallanam. A ketto egyutt meg mar nagyobb helyet foglal mint az 1000 egyedul, szoval tenyleg jo kis dilemma... :)

Amugy eleg erdekes kis palfordulas tortent, ha jol olvasom.

Es szivesen a sok elbizonytalanitast! :) Remelhetoleg sok utanajarast es  gondolkodast generalt, ami mindig nagyon hasznos.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 09. 04. at 16:47 írta DutchFlowers:

Na, az mar jopofa kis setup... Plane miutan meglesz a DM6, mert akkor a tetr4-t mar lehet hasznalni 4 darab monoszintinek is. :) Kivanom, hogy az "ugy nez ki" ugy is legyen! :) 

Lassan kezd összeállni a cucc, jöhet a minimal wave :)

rig(olya).thumb.jpg.a3eeb308820d029e7821665a182a00d4.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

32 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

na! DM12 lett? :)

kurvajo kis setup, gratulalok! Nyaron leszek magyarorszagon 1.5-2 hetet, van egy fel napod? :)

Azt mérlegeltem, hogy kb. 100 euró (30 ezer forint) a különbség a 6 és a 12 között, méretre (és súlyra) nem sokkal kisebb a 6-os (a méret is szempont volt), a 12-ben viszont kétszer annyi polifóniát és plusz egy oktávot kapok. Az első pár nap tapasztalata alapján szükség is van ennyi polifóniára, vannak olyan hangszínek, ahol a 12 is gyorsan elfogy.

Pár órám mindig akad :) Hétvégén több is, de hétköznap esténként is akár.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Valaki hozzáértő elárulná nekem a titkot, hogy a régi classic deep house-t milyen szintikkel oldották meg? És a nagy kérdés; a Hitspace jelenlegi szinti kínálata közül én melyikkel tudnék egy ilyen zenét megoldani? Mellékelek 2 db youtube videót.

A segítséget előre is köszönöm! G. Zoltán

 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...