Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0
coda

Milyen szintit vegyek2?

Kérdés

Bocsánat, de azt gondolom ez egy örök téma (Milyen szintit vegyek?)

így vettem magamnak a bátorságot, hogy tiszta lappal újra indítsam.

Végigolvastam majdnem min a harmincnégy oldalt és sokat okosodtam.

Nem fiatal, de annál lelkesebb laptop zenész vagyok.

Abletont és NI szoft. szintiket használok. Pc-m, jó hangkártyám, midi billentyűzetem és Apc40-em van. Szeretem a kötözgetős, agyas, rafinált zenéket, - mindegy, hogy szoftverből, vagy hardverből jön. Fejembe vettem, hogy a szoftverszintik mellé vásárolok egy vasat is, de az elvárásaim és a potenciális jelöltek nem teljesen fedik le egymást. Min föntebb említettem Live-ot és főleg Reaktort használok, tehát megszoktam a monitor ablakot, és hogy azon keresztül látok mindent. Az elvárásaim is ebből fakadnak. Keresek egy olyan hardverszintit ami a pc-n keresztül uralható és elég flexibilis.

A Virus nagyon tetszene, de nem vagyok oda a hangjáért. (a trance nem az én világom)

A Moog-ok meg analóg szintik. Az előző oldalakon olvastam a Nord Modular G2-ről, de erről nincs sok a neten.

Tud valaki segíteni?

Hozzászólás megosztása

Recommended Posts

• 0
Ekkor: 2017. 09. 04. at 16:02 írta kib:

Köszönöm mindenkinek a segítséget. A megoldás nagy valószínűséggel ez lesz:

Úgy néz ki, hogy sikerül viszonylag jó áron szerezni egy DSI Tetr4-t, legkésőbb karácsonyra meg meglepem magam egy DeepMind 6-szel :) És valószínűleg jövő hétre a Volca FM is meglesz.

Éppen most dobtak fel 260e-ért Analog fourt!

Na az üti az összes előbbit. A legszélesebb hangspektrum és legjobb hang ennyi pénzért 4 polifóniában. Egyebekről mint szekvenszer nem is szólva. (245e-ért meg Tetrát látok, ami viccesen drága. 160e a "reális", de még akkor is elgondolkoznék egy Minilogue-on, de még inkább a DM6-ra gyűjtenék)

Szerkesztette draco draconis

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2017. 09. 02. at 20:43 írta kib:

Sziasztok!

A múltkori kérdésemmel (szekvenszer) úgy néz ki, lassan dűlőre jutottam, most jön a talán még nehezebb kérdés: milyen szintit vegyek ....

Szia! 

És a szekvenszer esetében mire esett a választásod?

Hozzászólás megosztása

• 0
7 órája írta draco draconis:

Éppen most dobtak fel 260e-ért Analog fourt!

Na az üti az összes előbbit. A legszélesebb hangspektrum és legjobb hang ennyi pénzért 4 polifóniában. Egyebekről mint szekvenszer nem is szólva. (245e-ért meg Tetrát látok, ami viccesen drága. 160e a "reális", de még akkor is elgondolkoznék egy Minilogue-on, de még inkább a DM6-ra gyűjtenék)

cöcöh... az A4 nekem is nagy kedvencem, és ami mellette szól, hogy másképp szól mint bármi. de hogy abszolút értékben "üt mindent" nem mondanám. Elég egyedi hang. Második szintinek mindenképp kifogástalan.

azzal egyetértek hogy az ára nagyon jó, és én is ezt vennék Tetra helyett. Mi is leértékeltük, mert jön az új mkII. itt.

Az Analog Fournak egy baja lehet: valaki vagy szereti azt az UI-t, vagy nem. Volt aki visszahozta amiatt hogy "idegen" és nem tudja megszokni. Az endless potik,  a kijelző, stb.

Hozzászólás megosztása

• 0

OFF: Tök jó az új rating rendszer, láttátok? Csak most vettem észre, lol :)

Hozzászólás megosztása

• 0
16 perccel ezelőtt írta A/D:

cöcöh... az A4 nekem is nagy kedvencem, és ami mellette szól, hogy másképp szól mint bármi. de hogy abszolút értékben "üt mindent" nem mondanám. Elég egyedi hang. Második szintinek mindenképp kifogástalan.

azzal egyetértek hogy az ára nagyon jó, és én is ezt vennék Tetra helyett. Mi is leértékeltük, mert jön az új mkII. itt.

Az Analog Fournak egy baja lehet: valaki vagy szereti azt az UI-t, vagy nem. Volt aki visszahozta amiatt hogy "idegen" és nem tudja megszokni. Az endless potik,  a kijelző, stb.

Cutoff kollégával már vesézgettük az A4-et.

De az a helyzet hogy 260e környékén csak rosszabb megoldások vannak. Nem egy hangra, habár összehoznék egy A/B tesztet akár Taurussal is, mert sokan kurva szarul használják az A4 analóg szintézisét. 

A második szűrője az, ami miatt szerintem kiba' jó. 

De olyan arpeggio á lá Jarre is eddig nekem ebből sikerült, nem pedig az Andromedából. Amit ezért vettem anno.

Nekem van Rytm is, de az A4 analóg dobgépnek is a legjobbak között van, és másmilyen a hangja mint a Rytmnek.

Szóval én még 400 pénzért se tudok ennyire széles spektrumot átfogó analógot mondani.

Ami nekem egyszerre öröm és bosszúság a digit zajgenerátor. Mert bár sokoldalú meg egyedi ahogy modulálható, de ahol megszólal megjelenik az a tipikus Elektron hibrid hangzás amit van aki szeret, van aki nem. Mert nem annyira analóg szintire hajaz. Viszont érdekes. 

És bár első helyen van a kívánság listámon a Matrixbrute, nem adom el a Keyset miatta. Mert nem tudja pótolni. 

Hozzászólás megosztása

• 0
2 órája írta farex:

Szia! 

És a szekvenszer esetében mire esett a választásod?

Hello!

Végül a Squarp Pyramid mellett döntöttem, MK2, használtan, ha minden jól megy, akkor egy-két héten belül meg is kapom, nagyon kíváncsian várom. Egy gyors kipróbálásra már volt lehetőségem (Skogen kollégának köszönhetően), kíváncsi leszek a "hosszú távú együttműködésre".

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 9/7/2017 at 20:01 írta kib:

Hello!

Végül a Squarp Pyramid mellett döntöttem, MK2, használtan, ha minden jól megy, akkor egy-két héten belül meg is kapom, nagyon kíváncsian várom. Egy gyors kipróbálásra már volt lehetőségem (Skogen kollégának köszönhetően), kíváncsi leszek a "hosszú távú együttműködésre".

majd jovore amikor ujfent aldozhatsz ra, akkor szerezz be egy mpc-t, akar egy "szaros" 500-ast... szekvenszer-ben is hozzatesz, meg sample playback. Amugy alapbol ajanlottam volna ehelyett, bar teny, hogy ennek is megvannak a maga erenyei :) 

Hozzászólás megosztása

• 0
2 órája írta DutchFlowers:

majd jovore amikor ujfent aldozhatsz ra, akkor szerezz be egy mpc-t, akar egy "szaros" 500-ast... szekvenszer-ben is hozzatesz, meg sample playback. Amugy alapbol ajanlottam volna ehelyett, bar teny, hogy ennek is megvannak a maga erenyei :) 

A másik jelölt az MPC1000 volt, de végül ez a Squarp volt szimpatikusabb. De majd meglátjuk. Ha nem felel meg mindenben annak, amire szeretném használni, akkor veszek mellé egy MPC-t is. Az az igazság, hogy a fő probléma a hely, abból van kevés. A gitárjaimat is azért adtam el, hogy legyen hely a szintiknek meg a dobgépeknek. De most meg vehetek majd egy nagyobb asztalt az új eszközöknek, ez a nehezebb falat :) A másik, amit még meg akarok várni, hogy mennyire van értelme ennek az egésznek. Eddig teljesen más zenét csináltam, akusztikus hangszerek plusz laptop, most találtam ki (hosszabb folyamat után, ami kb. pont egy éve kezdődött), hogy kipróbálnám a tisztán elektronikus zenét, kizárólag hardverekkel, semmi laptop. Ha úgy érzem, hogy jól működik a dolog, akkor majd még beszerzek párat a fent említett cuccokból, aztán idővel kiderül, hogy mi az, amivel jól tudok dolgozni, mi az, ami marad. Előre félek, hogy én is bekerülök ebbe a körforgásba. Veszek, eladok, újat veszek, mást eladok, megint veszek, megint eladok. Az akusztikus hangszerekkel meg a laptoppal sokkal egyszerűbb volt ebből a szempontból. Bár gitárból is volt vagy 4, mondjuk azok évekig velem voltak (volt, amit közel 20 év után adtam el most), azokat nem kellett sűrűn cserélgetni. Na, majd meglátjuk. Mindenesetre köszönöm mindenkinek az ötleteket, tanácsokat, sokat segítettek a döntésekben, a megerősítésekben és az elbizonytalanításokban :) Persze az is kell, mert az is hasznos tud lenni.

Hozzászólás megosztása

• 0
9 órája írta kib:

A másik jelölt az MPC1000 volt, de végül ez a Squarp volt szimpatikusabb. De majd meglátjuk. Ha nem felel meg mindenben annak, amire szeretném használni, akkor veszek mellé egy MPC-t is. Az az igazság, hogy a fő probléma a hely, abból van kevés. A gitárjaimat is azért adtam el, hogy legyen hely a szintiknek meg a dobgépeknek. De most meg vehetek majd egy nagyobb asztalt az új eszközöknek, ez a nehezebb falat :) A másik, amit még meg akarok várni, hogy mennyire van értelme ennek az egésznek. Eddig teljesen más zenét csináltam, akusztikus hangszerek plusz laptop, most találtam ki (hosszabb folyamat után, ami kb. pont egy éve kezdődött), hogy kipróbálnám a tisztán elektronikus zenét, kizárólag hardverekkel, semmi laptop. Ha úgy érzem, hogy jól működik a dolog, akkor majd még beszerzek párat a fent említett cuccokból, aztán idővel kiderül, hogy mi az, amivel jól tudok dolgozni, mi az, ami marad. Előre félek, hogy én is bekerülök ebbe a körforgásba. Veszek, eladok, újat veszek, mást eladok, megint veszek, megint eladok. Az akusztikus hangszerekkel meg a laptoppal sokkal egyszerűbb volt ebből a szempontból. Bár gitárból is volt vagy 4, mondjuk azok évekig velem voltak (volt, amit közel 20 év után adtam el most), azokat nem kellett sűrűn cserélgetni. Na, majd meglátjuk. Mindenesetre köszönöm mindenkinek az ötleteket, tanácsokat, sokat segítettek a döntésekben, a megerősítésekben és az elbizonytalanításokban :) Persze az is kell, mert az is hasznos tud lenni.

Az MPC1000 valoban eleg nagy, vagyishat csak "normal" meret, mert ugye az 500 az erosen megkurtitott verzio, azert azt csak kiegeszitonek javallanam. A ketto egyutt meg mar nagyobb helyet foglal mint az 1000 egyedul, szoval tenyleg jo kis dilemma... :)

Amugy eleg erdekes kis palfordulas tortent, ha jol olvasom.

Es szivesen a sok elbizonytalanitast! :) Remelhetoleg sok utanajarast es  gondolkodast generalt, ami mindig nagyon hasznos.

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2017. 09. 04. at 16:47 írta DutchFlowers:

Na, az mar jopofa kis setup... Plane miutan meglesz a DM6, mert akkor a tetr4-t mar lehet hasznalni 4 darab monoszintinek is. :) Kivanom, hogy az "ugy nez ki" ugy is legyen! :) 

Lassan kezd összeállni a cucc, jöhet a minimal wave :)

rig(olya).thumb.jpg.a3eeb308820d029e7821665a182a00d4.jpg

Hozzászólás megosztása

• 0
20 perccel ezelőtt írta kib:

Lassan kezd összeállni a cucc, jöhet a minimal wave :)

rig(olya).thumb.jpg.a3eeb308820d029e7821665a182a00d4.jpg

na! DM12 lett? :)

kurvajo kis setup, gratulalok! Nyaron leszek magyarorszagon 1.5-2 hetet, van egy fel napod? :)

Hozzászólás megosztása

• 0
32 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

na! DM12 lett? :)

kurvajo kis setup, gratulalok! Nyaron leszek magyarorszagon 1.5-2 hetet, van egy fel napod? :)

Azt mérlegeltem, hogy kb. 100 euró (30 ezer forint) a különbség a 6 és a 12 között, méretre (és súlyra) nem sokkal kisebb a 6-os (a méret is szempont volt), a 12-ben viszont kétszer annyi polifóniát és plusz egy oktávot kapok. Az első pár nap tapasztalata alapján szükség is van ennyi polifóniára, vannak olyan hangszínek, ahol a 12 is gyorsan elfogy.

Pár órám mindig akad :) Hétvégén több is, de hétköznap esténként is akár.

Hozzászólás megosztása

• 0

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Valaki hozzáértő elárulná nekem a titkot, hogy a régi classic deep house-t milyen szintikkel oldották meg? És a nagy kérdés; a Hitspace jelenlegi szinti kínálata közül én melyikkel tudnék egy ilyen zenét megoldani? Mellékelek 2 db youtube videót.

A segítséget előre is köszönöm! G. Zoltán

Hozzászólás megosztása

• -1

De azok 3rd party minták nagyrészt Zongilog! Nekem amúgy a Mellotron Master Tapes cuccok a legjópofábbak, de valljuk be a Nord user sampling terület oldalán csak egy vicc és csúnyán alatta marad bármelyik multi layeres képességű, editálható szintinek. Zongorára, orgonára, e.pianora viszont jelenleg nincs jobb ez tény! Dehát amúgy egy méregdrága hangszer, ami összesen 2 lemezdarabból van összecsavarozva, s egy tenyérnyi panel az egész elektronikája + a táp rész! :) 

electro3 inside.jpg

Szerkesztette djuice

Hozzászólás megosztása