Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Windows-ból OSX-be.


Thomas Smith

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

space51: Egy kis adalék infó. Hivatalosan az Ableton maga azt javasolja, hogy, ha nem feltétlenül szükséges a 64 bit, akkor inkább a 32 bites verziót használják a felhasználók. (A 9-es az első hivatalos release ami 64 bit-es, szóval lehet, hogy még nem olyan stabil mint a 32 bites.) Sőt azt se nagyon javasolják, hogy a két verziót egymás mellé feltelepítsék. Mondjuk nekem Win7 alatt fent van mindkettő, és eddig még nem volt vele gubanc. A 64 bites egyébként egyáltalán nem látja a 32 bites plugineket, nem is ígérik, hogy ezt meg fogják oldani, helyette a jbridge-et javasolják a probléma megoldására.

https://www.ableton.com/en/articles/64bit-myths-facts/

Link to comment
Share on other sites

azt meg lehet csinalni hogy a kepernyo ugyanaz csak fele itt van fele meg a masik kijelzon? mert az is valami.

Erre írtam, hogy szét lehet húzni több monitorra. Ehhez az kell, hogy a videokártya támogassa a desktop kiterjesztését több monitorra, de mondjuk ez manapság már alap. Persze ezt az oprendszer fogja csinálni nem a Live.

Link to comment
Share on other sites

Széthúzni szét lehet több monitorra a képernyőt, az nem probléma, de olyasmit pl. nem tudsz megcsinálni, hogy egyik monitoron megy az arrangement view, a másikon meg a session view a mixerrel. Én annak is örülnék, ha nem csak az éppen kiválasztott sávnak láthatnám a vsti pluginjeit, hanem mindegyiket külön meg tudnám nyitogatni, és nem csukná le a plugin ablakot, ha átváltok egy másik sávra amin nincs megnyitva semmi. Ezek mind kényelmesebbé tennék a használatot. Persze értem én, hogy az az alapkoncepció, hogy mindent egy képernyőn láss, de azért lehetne értelmes kompromisszumokat tenni.

 

A korábbi verziók sem támogatták, nem véletlenül sírnak ezen a userek, meg csináltak pár M4L device-ot, amiben külön ablakban tudod megjeleníteni pl. a mixert.

Link to comment
Share on other sites




 


Nekem tetszik a 9. Eddig nagyon jónak tűnik az új compi, meg a módosított pluginek is sokat hozzátesznek az átláthatósághoz. Az audió to MIDI funkciók is elég jól működnek, és szerintem nagy segítséget nyújtanak, ha az ember pl. remixet készít. A browserre is ráfért már a tatarozás, így sokkal szebb átláthatóbb, könnyebben találsz meg mindent, meg az is jó, hogy bele lehet hallgatni a gyári cuccokba mielőtt betöltöd valamelyiket. Én 8-as suite-ról upgardeltem, úgyhogy a nyakamba szakadt egy csomó hasznos pack, többek között az Orchestral dolgok is elég használhatónak tűnnek, meg úgy alapvetően a presetek is elég trendiek, jól szólnak. A Max For Live-ot még csak kóstolgatom, de felfedeztem benne pár nagyon jó dolgot már most is. (MIDI/paraméter LFO pl.) Aztán már nagyon kellett, hogy a session view-ban is lehessen automatikát rögzíteni, ne csak rajzolni, ráadásul a ez oda vissza másolható a arangement és a session view között. Ez pl. nekem nagyon hiányoztak a 8-asból. Annyiban csalódtam, hogy továbbra sincs több monitoros támogatás. Igaz, vannak M4L device-ok amikkel ez kiváltható, de még egyiket sem próbáltam.

 

Ja, 32 biten nem tudsz annyi memóriát használni, de nálam erre nincs is szükség. Én nem használok nagyméretű, vagy túl sok mintát.

 

 

 

Koszi a hozzaszolasokat mindenkinek!

Ezt a tobb monitoros tamogatas ez mit jelent? Azt hogy, nem lehet 2 monitorral hasznalni a programot?

Peldaul megveszem az apple-vga-adaptert de mivel a program nem tamogatja nem tudok ket kepernyon irni egyszerre mig pl mas program tamogatja?

 

A korabbi verziok tamogattak?

Nekem eddig nagy lcd 22 colos monitorom volt nem kellet ketto de most 15 colos laptop miatt lehet kene az LCD is.

 
 
Link to comment
Share on other sites

a szótárban a "bizalom" szó mellett az én fényképem szerepel. mindezek ellenére láttam már érdekes dolgokat és a véleményem az, hogy ha ki akarsz próbálni valamit, akkor demo verzió.

nyilván nem mindenből van, de akkor meg meg kell hallgatni demozenéket, youtube videókat csekkolni, stb, aztán lehet dönteni a megvásárlásról.

és nyilván nem ez a topik fő témája, nem akarom szétoffolni sem, de még egy gondolat: otthoni szórakozáshoz kit érdekel, mit használ? csak ne írja be fórumra, mert hülyén hangzik a varázsolt szoftver.

Link to comment
Share on other sites

én leszek a köcsög, aki beszól, de "valaki adta az installt" és "leszedem a 32bitest"...? hát ez nem szép dolog.

Alapvetően igazad van... De ha megtetszik neki, ÉS MEGVESZI, akkor mindketten (ő is, meg a cég is) jól jártak... HA megveszi. (Bízzunk benne...)

Link to comment
Share on other sites

 

 

koszi gt.most mar kezdek azon gondolkozni hogy egy regebbi abletont teszek fel.

8.8 vagy valami. 

nem tudom neked mi a velemenyed de mintha kicsit sok lenne mar ez amit kinal. persze jo dolog meg minden. 

neked tetszik az uj?

 
meg ha mondjuk 32 biten hasznalod akkor nincs kihasznalva a memoriad nem?
 
 

 

 

Nekem tetszik a 9. Eddig nagyon jónak tűnik az új compi, meg a módosított pluginek is sokat hozzátesznek az átláthatósághoz. Az audió to MIDI funkciók is elég jól működnek, és szerintem nagy segítséget nyújtanak, ha az ember pl. remixet készít. A browserre is ráfért már a tatarozás, így sokkal szebb átláthatóbb, könnyebben találsz meg mindent, meg az is jó, hogy bele lehet hallgatni a gyári cuccokba mielőtt betöltöd valamelyiket. Én 8-as suite-ról upgardeltem, úgyhogy a nyakamba szakadt egy csomó hasznos pack, többek között az Orchestral dolgok is elég használhatónak tűnnek, meg úgy alapvetően a presetek is elég trendiek, jól szólnak. A Max For Live-ot még csak kóstolgatom, de felfedeztem benne pár nagyon jó dolgot már most is. (MIDI/paraméter LFO pl.) Aztán már nagyon kellett, hogy a session view-ban is lehessen automatikát rögzíteni, ne csak rajzolni, ráadásul a ez oda vissza másolható a arangement és a session view között. Ez pl. nekem nagyon hiányoztak a 8-asból. Annyiban csalódtam, hogy továbbra sincs több monitoros támogatás. Igaz, vannak M4L device-ok amikkel ez kiváltható, de még egyiket sem próbáltam.

 

Ja, 32 biten nem tudsz annyi memóriát használni, de nálam erre nincs is szükség. Én nem használok nagyméretű, vagy túl sok mintát.

Link to comment
Share on other sites

 
 

koszi gt.most mar kezdek azon gondolkozni hogy egy regebbi abletont teszek fel.

8.8 vagy valami. 

nem tudom neked mi a velemenyed de mintha kicsit sok lenne mar ez amit kinal. persze jo dolog meg minden. 

neked tetszik az uj?

 
meg ha mondjuk 32 biten hasznalod akkor nincs kihasznalva a memoriad nem?
 
 
Link to comment
Share on other sites

Ha angolul használod:

Finder -> Applications -> jobb klikk - Ableton.app (ha így hívják) -> Get Info

A feljövő ablakban középtájon van egy check box: Open in 32 bit mode

Ha magyarul:

Finder -> Alkalmazások -> jobb klikk - Ableton.app -> Info megjelenítése

check box: Megnyitás 32 bites módban

Ha nincs ilyen opció, akkor lehet, hogy külön kell letölteni a 32 bites és a 64 bites telepítőt, és telepteni.

Link to comment
Share on other sites

 

koszi bendi.igen az volt a baj 32 biten felismeri a vst-ket.

megprobaltam elinditani 32 bitben a 64 bites abletont az infonal a finderben de nem latok olyan opciot h inditas 32 bitben.viszont az h megnyitas alacsony felbontasban az ki van pipalva es nem engedi valtoztatni:)

akkor gondolom 64 bitbe kell nekem hasznalni az abletont. 8gb ramom van es os x 10.8.4 12e55 op. rendszerem de nem talalom hova van irva hogy hany bites ez.

 
 
Link to comment
Share on other sites

Alapvetően a felhasználható memória mérete nagyságrendekkel nagyobb. A 32 bites op.rendszerek (jellemzően) 4GB-nyi (egy kicsit kevesebb, de kb. ennyi) RAM-ot tudnak megcímezni, használni*. Ebből kb. 1-1,5-2 GB-ot foglal el a teljes oprendszer, az alkalmazásoknak meg marad a maradék.

A 64 bites op.rendszerek elméletileg terabájtnyi** RAM-ot tudnak használni, de az ez alatt futtatott 32 bites op.rendszerek még mindig csak 3-4GB RAM-ot képesek megcímezni (a saját "homokozójukban"). Viszont a 64 bites alkalmazások már szintén (elvileg) terabájtnyi RAMot tudnak használni. Ennek akkor van jelentősége, ha nagyon sok adatot kell betölteni (pl. egy sampler vagy rengeteg 32 bit / 192 kHz-es audio file).

Az OSX-en el tudod indítani 32 bites módban is és 64 bites módban is az alkalmazást (ha úgy van buildelve), lehet, hogy vissza kéne állítanod. (Jobb klikk az alkalmazás ikonján a Finderben, "Get info" -> Open in 32 bit mode.

A 64 bites módban futó alkalmazások néha (sokszor) nem jól kezelik a 32 bites plug-ineket ( a 32 bitesek meg egyáltalán nem kezelik a 64 bites plug-ineket).

* - Voltak olyan Windows verziók (jellemzően Server verziók) amelyek 32 bites létükre is - trükkökkel - tübb RAM-ot tudtak használni, de az alkalmazások ott is csak 32 bites módban tudtak futni, és azok már csak 3 GB memóriát tudtak felhasználni. Ráadásul alapvetően a BIOS-nak (ill. OSX-nél EFI) is támogatnia kell, tehát nem elég, ha az op.rendszer tudja...

** - TERA, egy 'R'-rel, nem pedig TERRA, ahogy sokan használják. Ugyanis semmi köze a dolognak a Földhöz, hanem a görög kilo-mega-giga-tera-peta... ezres szorzók közül való. 1 tera = 1000 giga, 1 giga = 1000 mega stb.stb.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...