Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Logic Pro X kérdések és válaszok!


A/D

Kérdés

Úgy döntöttem, hogy a leglényegesebb tudnivalókat ami NEM marketing, azt ide gyűjtöm össze abból amit én találok, és amit ti küldetek be.

 

Első nekifutásra írt elemzés itt.

 

A HIT SPACE-ben már kipróbálható a Logic Pro X! (2013.07.16. 17:02)

 

Itt egy videó a macprovideo-ról (via indi)

 

Q: A Logic Pro X csak 64 bites plug-inekkel működik?

A: Megerősítést nyert, valóban kizárólag 64 bites pluginekkel fog működni.

 

Q: Lehet upgrade-elni Logic Pro X-re?

A: Úgy tűnik, az upgrade ugyanannyi mint az új szoftver ára. Mondjuk tény, hogy 200 eurós árával ez messze a legolcsóbb DAW, a többi cégnél az upgrade többe szokott kerülni.

 

Q: Támogat több magot a Logic Pro X?

A: Hamarosan teszteljük

 

Q: Az EXS24-ről hírek?

A: Állítólag update-elték ezt a szoftversamplert is, pl. most ismeri a round robynt.

 

Q: Kijavították az előző változat idegesítő hibáit?

A: Hamarosan nekiugrunk tesztelni és megnézzük, történt-e előrelépés etéren (pl. track delay kompenzáció, kezdeti lejátszás glitch, latency report, hullámforma kijelzés és még az az egymillió bug amihez hozzá se nyúltak).

 

Q: A Pitch editor olyan mint a Melodyne?

A: Hasonló, de csak monofón sávokkal tud megbírkózni.

 

Q: A lejátszás-kezdés (csonkaütem) gondot megoldották már?

A: úgy tűni, a Logic végre instant tudja elkezdeni a lejátszást, elég jó.

 

Q: A hullámforma kijelzést javították?

A: Nem. Továbbra is olyan pontatlan és vacak mint rég volt. De a grafikát nagyon jól kezeli, nagyon gyorsak az ablakok, nagyon sima a scroll, a playhead.  Annyi még, hogy a sample editor meg tudja jeleníteni a hullámformát az arrange ablak alapján is, de ez kevés az örömhöz, mivel egyszerre csak egy sávot jelenít meg (igen, többre ott az arrange ablak, ahol viszont nem pontos a hullámforma kijelzés)

 

Q: Mennyire idegen az új szoftver?

A: Nagyon idegen. Bár van bizalma az embernek, jobban átgondoltnak tűnik most a program. Viszont például új keycommandokat használ (lehet neki mondani hogy a réginél maradjon, de tapasztalatom szerint ez sose szül jó eredményt, érdemes az újat megtanulni). Nos, az új keycommandok nagyon másak! Az elnevezések is újak (pl. nem Hyperedit hanem Step Edit, nem Hyper Draw hanem MIDI Draw ésatöbbi). NAGYON HOSSZÚ IDŐ LESZ ÁTÁLLNI RÁ! Rendesen neki kell veselkedni.

 

Q: Hogy védik a szoftvert?

A: Sima App Store-ból letölthető. Viszont mikor letölti a szoftvert, azonnal bejelentkezik, és onnan húzza le a további tartalmat. Ez később lehet gond, szóval arra tippelnék, hogy érdemes megvenni. Mondjuk nem drága. Ha azt nézem, hogy kiváltja a legjobb plugineket (Atmosphere és egyéb akusztikus dobsamplereket pl. simán).

 

Q: Region / Clip based automatika van már benne? (Clip / Region gain)

A: Sajnos eddig nem találtam :(

 

Q: Environmenttel mi lett?

A: Az environment transzformátorait most ezek a MIDI pluginek váltják ki elég kényelmesen. És meg is haladja, pl. tud LFO-t és Envelope-ot is midi controllerekkel. A Java scriptinggel meg kb bármit meg lehet csinálni, olyat is, mint a korábbi Environmenttel nem.

 

Q: A Logic Pro X olvassa a korábbi (pl. Logic 9) sessionöket?

A: Papíron olvassa, de volt már akinek hibázott a konverziónál. Multi Channel hangszernél nem a fő midi csatornát választotta ki. Megoldásként L9-ben elmentette a csatorna beállítását és beolvasta X-ben.

 

Q: Fog futni a Logic a Mac Pro 1,1-en?

A: Ezt még tesztelnünk kell!

 

Q: MIlyen extra újdonságokról tudtok még?

A: 

  • sztereó hullámforma kijelzés az arrange ablakban az audió sávon
  • Apogee UV22HR dither
  • Retina support
  • Pitch editor alkalmas audió mozgatásra
  • Több kijelölt sávot egyszerre is lehet mozgatni

 

Q: Mely plug-inek NEM működnek a Logic Pro X-szel?

A: A csak 32 bites pluginek:

  • Altiverb 6
  • Speakerphone
  • Nexus 1.4 (no version 2.0 for Mac)
  • Sylenth1
  • Lexicon
  • Flux
  • Overloud
  • Stillwell
  • Synchro
  • Audiodamage
  • Schwa
  • Softube
  • Soundtoys
  • SPL
  • Elysia
  • Brainworx
  • Antares
  • Abbey Road

 

(Brainworx és SPL UAD-2 változata nem fog mégis működni?)

 

 

 

Drummer működés közben:

 

post-1-0-60419600-1373985824_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 376
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Hogy lehet kiexportálni ProToolsba? Nem találom az OMF lehetőségét. Logic Prox-ben vagdostam és protoolsba kéne látni mi hol lett vágva és ott tovább finomítani. Logic Pro 9-ben volt ilyen lehetőség.

Esetleg lehet Logic Pro 9 formátumba meneteni az X projectet?

Szerintem a legjobb megoldás a sávokat exportálni audioba és az pro toolsban bedig import. Nekem soha nem ment probléma nélkül az átjárás a két rendszer között, függetlenül, hogy melyik irányba csináltam. Az audio export működik, bár time problémák még akkor is előfordulnak. Nagyon rossz tapasztalatom van a pro tools-al, egyébként. Tökéletes addig, ameddig csak audiot veszel fel és native vagy UAD pluginekkel dolgozol. Amint ettől eltérő dologra van szükség, mindig van valami gond. Egy egyszerű midi sávval is. A logicnál ilyen bajokat nem tapasztaltam a 6-os verzió óta.

Link to comment
Share on other sites

Új kérdéseim lennének?Logic Pro X témában.

Naívaknak tünhet.De most szembesülök ezekkel a problémákkal.

1., MIDI jelet ,vagy MIDI sávot szeretnék Audió jellé átalakítani.Túl sok már a Midi sáv.Könnyíteni akarok a gépemen.

    Próbálkoztam a keresésével,de így sehol nem találtam rá megoldást.Kerestem  a Youtubon is.

2., Másik problémám.Az Audió jelet ,hogyan tudom csökkenteni? Itt arra gondolok,hogy a Logic Loop-ból másoltam be az audió jelet.De ennek a jelnek az amplitúdója túlvezérli a bemenetet.

    Ezt nem tudom egyáltalán van-e lehetőség valamilyen formában csökkenteni.

Köszönöm a segítséget.Bocs ha túl buták a kérdéseim.

Link to comment
Share on other sites

Ne haragudj meg, kedves feszojssik, nem okoskodásnak szánom, de valóban teljesen előről el kellene kezdened tanulgatni a DAW-ok működését.

Amiket kérdezel, azok annyira alapszintű kérdések, hogy az ember nem tudja, hol kezdje a választ.

Az derül ki a kérdésedből, hogy a legminimálisabb foglamad sincs arról, mi az, hogy MIDI, és mi az, hogy audió.

Lehetne egyetlen rövid mondattal válaszolni, de azzal csak tovább növelném a kérdések számát.

Javaslom, hogy a google segítségével keress rá (esetleg a Wikiben) ezeknek az alapfogalmaknak a magyarázatára.

Azért nagyon röviden:

A MIDI semmi másra nem jó, csak arra, hogy MIDI kompatibilis eszközök (jellemzően hangszerek) kommunikáljanak egymással. A MIDI NEM hang. Úgy képzeld el, mintha azt "mondaná" egy MIDI vezérlő eszköz a MIDI hangszernek, hogy:

- Az 1. trackre töltsd be a 64. számú "hangszert" (mindegy, mi van ott, zongora, basszusgitár, vagy pánsíp)

- Ezen a tracken a c3-at szólaltasd meg

- Most hallgattasd el a C3-at.

Javaslom, hogy ezen a ponton nézz utána annak, hogy mi az a GM hangkészlet, mi a "patch list" ... meg még egy csomó dologba bele fogsz ütközni...

Namármost ez a MIDI hangszer lehet külső eszköz is (vas), meg szoftver hangszer is.

Az Audió jel az, amit a mikrofonnal vagy vonal bemenettel "bejuttatsz" a számítógpbe úgy, hogy a hangkártya digitalizálja azt, és digitális audio információként tárolja a DAW.

Egy midi hangszer esetén kétféle információt rögzíthetsz a DAW-ban:

- MIDI utasításokat (midi tracken)

- A hangszerből jövő audio jelet (audio tracken)

Az audio tracken utólag NEM változtatható a hangszer, tehát basszus gitár helyett nem tudod pán síppal lejátszatni. A MIDI tracken viszont megváltoztathatod az adott trackhez rendelt "hangszert", és onnantól az fog szólni. Sőt, ha esetleg magát a vasat cseréled ki (pl. egy korgot egy rolandra), akkor az adott midi track a Roland saját hangkészletét fogja megszólaltatni. Viszont ha nincs a MIDI tracknek valódi "céleszköze" (akár szoftver hangszer, akár vas) akkor az nem fog szólni.

A fentiek alapján MIDI-ből úgy tudsz audiót csinálni, hogy a MIDI eszköz audio kimenetét csatlakoztatod a hangkártyád LINE-IN-jére, létrehozol a DAW-ban egy audio tracket, és a hankártya bemenetén keresztül felveszed egy audio sávba a hangszer audio jelét.

Szoftver hangszert pedig úgy tudsz "audiósítani", hogy a tracket "bounce-olod", és az agy kapott audió file-t betöltöd egy új audió trackbe.

Link to comment
Share on other sites

Azért hozzátenném, hogy bármilyen sávot lehet egyszerűen leszámoltatni: freeze gombot kell az adott sávon bekapcsolni. Ott, ahol a mute, solo gomb van. Ha nem látszik a freeze gomb (egy csillag a jele), akkor jobb gomb és track header beállításnál be kell jelölni, hogy megjelenjen. Ha freezelted a sávot, akkor a következő lejátszás előtt végigszámolja, majd utána játssza le. Ha kikapcsolod a freeze gombot, akkor tudod szerkeszteni tovább a sávot, majd megint freeze és újraszámolás után újra erőforrás zabálás nélkül játssza az egészet.

Link to comment
Share on other sites

Új kérdéseim lennének?Logic Pro X témában.

Naívaknak tünhet.De most szembesülök ezekkel a problémákkal.

1., MIDI jelet ,vagy MIDI sávot szeretnék Audió jellé átalakítani.Túl sok már a Midi sáv.Könnyíteni akarok a gépemen.

    Próbálkoztam a keresésével,de így sehol nem találtam rá megoldást.Kerestem  a Youtubon is.

2., Másik problémám.Az Audió jelet ,hogyan tudom csökkenteni? Itt arra gondolok,hogy a Logic Loop-ból másoltam be az audió jelet.De ennek a jelnek az amplitúdója túlvezérli a bemenetet.

    Ezt nem tudom egyáltalán van-e lehetőség valamilyen formában csökkenteni.

Köszönöm a segítséget.Bocs ha túl buták a kérdéseim.

Úgy látom a 2.-es kérdésedre nem válaszoltak a srácok:), én azzal kapcsolatban azt tudnám javasolni, hogy vedd le az adott sáv hangerejét (azt amelyik sávban az Apple Loop van) :)))

Link to comment
Share on other sites

Igen, bendi hozzászólása után elfelejtettem :S
Sajnos a Logicból hiányzik az olyan lehetőség, mint a Cubase vagy a ProTools tud, hogy régiónként tudnánk hangerőt állítani. Egyébként természetesen meg lehet oldani, de nem olyan egyszerűen. Automatizálással meg lehet oldani. Kényelmetlenebb a használata, de szinte ugyanaz a végeredmény. Csak nem egyszerű...

Link to comment
Share on other sites

Helló!

Igen! - tudom,hogy valószínűleg béna kérdéseket teszek fel.

De lőtte próbálkozom a neten tájékozódni.Mert aza legjobb tanulási folyamat,ha én oldom meg a problémámat.

Tavaly nyáron a Logic Pro 9- el kezdtem a tanulmányaimat.

De most,hogy megjelent az X ,én azonnal megvettem a megjelenés 2-ik órájában.

Na de a lényeg.

Emlékezetem szerint,a 9-ben volt valami Midi - ről Audióra konvertálás.    

Ezért gondoltam,hogy van egyszerűbb ,kattintás és kész,opció!

A MIDI fogalmával,nagyjából tisztában vagyok.KB 15 éve egy Yamaha QY 700 sequval dolgoztam,mint vendéglátó zenész.

Én gitár és ének élőben,a többi a szekuról ment.

A számítógépet a zenélés szemszögéből eleve kerültem.Nem ismertem!Nem tudtam mi fán terem.

Most jutottam el odáig,hogy minden "vasat" eladtam.Virus,Clavia,Yamaha motif XS,Roland Fantom.

Most van egy master keyboard és pluginek.

Ezért probléma nekem a gondolkodásban átállni a Logic-ra.

Mert amit szekvenszerzéssel tudtam,azt ültettem át a számítógépre.

Ebből építkeztem.És építkezem a mai napig.

De most jutottam el a "kevergetés" ,Mixelés, állapotáig.

S most fedeztem fel tájékozódásom során,mennyi mindent nem tudok.

http://www.macprovideo.com/logic

Ez egy nagyon tanulságos oldal nekem.De mindent nem találok meg.

De a lényeg,hogy tanulok,tanulok,tanulok.S közben apró részletekben merülök el.

Sok mindenre már megvolt a megoldó lépésem.De három hete teljesen a nulláról indítottam a gépemet.

Vagyis legyalultam teljesen tisztára,mert sok baromságot összehordtam szegény gépemen.

S nem mentettem el sok mindent.Már ami a "tudás táramat" illette főleg.

Szóval közben felmerül kérdés,s ha már sehol nem találok rá feleletet,akkor megpróbálom itt.

Úgyhogy bocs!!! - ha közben tényleg béna kérdéseim vannak!De 64 évesen próbálok utolérni Titeket.Teszem ezt úgy ,hogy mindent magamtól tanulok.

Kutya nehéz!De köszönöm a segítséget továbbra is.

Link to comment
Share on other sites

Semmi gond, azért írtam, hogy ne vedd okoskodásnak. Csak az ilyen kérdések esetén tényleg nem könnyű "kiokumulálni", mit tudsz, és mit nem.

A szoftver hangszereked tudod "bounce"-olni. Kijelölöd az adott track összes régióját, majd két lehetőséged van:

- export region as audio file

- bounce region in place

Ez utóbbi egyszerűbb, mert rögtön egy új audio tracket hoz létre. (Alapbeállításban új trackbe teszi az audio régiót, és némítja a MIDI tracket.)

Pl. a bounce in place elérhető a File menüből is, de a régión jobb klikkelve feljövő "lebegő menüből" is közvetlenül kiválaszthatod, illetve a ctrl-B billentyűkombinációval. (Természetesen kijelölés után...)

Link to comment
Share on other sites

Én továbbra is köszönöm a bejegyzéseket és hozzászólásokat.

Sajnos még mindíg abban a fázisban vagyok,hogy keresem a módszereket,megoldásokat.

S közben mindíg fedezek fel,új fogalmakat!! S ezáltal új megoldásokat ,megközelítéseket.

Ha valaki próbál a mélyére hatolni az egésznek?! 

Annyi mindenre kell odafigyelni,hogy képtelenség - legalábbis számomra - tökéletes munkát végezni.

Én legalábbis úgy vagyok vele,ha valamit próbálok befejezni,utólag mindíg eszembe jut valami? - hogy ,úristen ezt vagy azt nem csináltam meg?!

Az a helyzet,hogy azt szeretném elérni,hogy annyira bennem legyen minden: - úgy érezzem,ott van minden a kisujjam körme alatt! :thumbsu:  :goodjob:

Ezért mindent elolvasok! :startle:

Link to comment
Share on other sites

Ha már mindent elolvasol, akkor had ajánljam a Logic Pro 9 könyvemet. Mármint nem én írtam, és nem is én vettem meg, hanem a főnököm, és eladná :D
Persze angol nyelvű. Viszont abszolút a leges legelejéről magyarázza a program használatát. De mint  írtam, az előző verzióhoz van...

Link to comment
Share on other sites

Ha már mindent elolvasol, akkor had ajánljam a Logic Pro 9 könyvemet. Mármint nem én írtam, és nem is én vettem meg, hanem a főnököm, és eladná :D

Persze angol nyelvű. Viszont abszolút a leges legelejéről magyarázza a program használatát. De mint  írtam, az előző verzióhoz van...

Köszönöm! - de itt van 920 oldal.

http://manuals.info.apple.com/MANUALS/1000/MA1648/en_US/logic_pro_x_user_guide.pdf

Ennek ellenére nem könnyű megtalálni mindent.

Egyébként tényleg sok mindenhol tájékozódom.

http://play.macprovideo.com/library/app/logic

Ha ezt a pár linket nézem csak végig.Két évre való tanuló anyag.Most nem akarom az összes linket berakni amik az Könyvjelzőmben benne van.

De hát ezeket biztos ismeri mindenki,aki próbálja,mélyen nézni a logicot.

Szóval nehéz !!!

De próbálok bírkózni vele. :D  :sword:  :stuff:

Link to comment
Share on other sites

Bocsi,még az előző írásomhoz!

A másik nagy nehéz problémába még bele sem vágtam.

Hiszen valamilyen képi anyagot is szeretnék a zenémhez komponálni.

Amiről egyenlőre fogalmam sincs. :startle:  :zoro:

Az a program nem a Logic lesz. Persze abban is lehet videót behúzni, és arra komponálni, de ott videómunkálatokat nemigen tudsz csinálni.

A full profi a FinalCut Pro erre, vagy népszerű megoldás az iMovies is. Van még a Soundtrack Pro is, bár ebben nem mélyedtem el.

A lényeg annyi (legalábbis szerintem), hogy ezek a progik, -főleg a MAC platformon- tudnak együttműködni, de videót az egyikben, míg a zenét a másikban kell megcsinálni, aztán a videóeditorral össze kell rakni a kettőt. A Soundtrack Pro egyébként olyasmi így első ránézésre, mintha többé kevésbé mindkettőt tudná, de mondom, nem mélyedtem el benne.

Link to comment
Share on other sites

A Soundtrack Pro csak hangot tud tenni a videó alá. Tehát az konkrétan arra való, hogy ha már kész van a zene, megvannak a hangok, effektek, akkor azzal a legegyszerűbb összerakni a videóra ezeket. Viszont se nem zeneszerzésre/szerkesztésre se nem videó munkálatokra (a hangon kívül) nem való! Szóval ez inkább filmek létrehozásánál nagyobb segítség.

Egyébként én úgy szoktam, hogy ha film alá kell zene, hogy

  1. Összevágom a filmet nagyjából készre
  2. A filmet behúzom Logicba, ahhoz megírom a zenét
  3. Majd újra megvágom a filmet a zenéhez igazítva

Ez akkor jó, ha a zene lüktetésére kell váltani többnyire a képeknek, videóknak, esetleg egy egy zenei hang konkrétan egy film eseménynél kell megszólalnia, pl pergő ütésre ér földet a gördeszka.

 

Viszont amit feszojssik szeretne szerintem az pont az, hogy a zenéjéhez komponálni kisfilmet. Na ezt én tuti nem tudnám megcsinálni :D

Link to comment
Share on other sites

A Soundtrack Pro csak hangot tud tenni a videó alá. Tehát az konkrétan arra való, hogy ha már kész van a zene, megvannak a hangok, effektek, akkor azzal a legegyszerűbb összerakni a videóra ezeket. Viszont se nem zeneszerzésre/szerkesztésre se nem videó munkálatokra (a hangon kívül) nem való! Szóval ez inkább filmek létrehozásánál nagyobb segítség.

Egyébként én úgy szoktam, hogy ha film alá kell zene, hogy

  1. Összevágom a filmet nagyjából készre
  2. A filmet behúzom Logicba, ahhoz megírom a zenét
  3. Majd újra megvágom a filmet a zenéhez igazítva

Ez akkor jó, ha a zene lüktetésére kell váltani többnyire a képeknek, videóknak, esetleg egy egy zenei hang konkrétan egy film eseménynél kell megszólalnia, pl pergő ütésre ér földet a gördeszka.

 

Viszont amit feszojssik szeretne szerintem az pont az, hogy a zenéjéhez komponálni kisfilmet. Na ezt én tuti nem tudnám megcsinálni :D

Na a "film komponálás" alatt,én egy nagyon primitív képi anyagra gondoltam.

Vagyis olyasmire,hogy valami látható is legyen a zenéhez.Mert manapság ,már minimum az ilyesmi.

Semmi profi film szerkesztésre nem gondoltam.

Mert egyszer belekóstoltam egy képi valamibe.Hát egyenlőre annyira misztikus volt nekem,hogy abba is hagytam.

Annyira nem akarom magam szétforgácsolni.

Majd tanulmányozom a témát.S lesz ami lesz.

De köszönöm a tanácsokat.

Link to comment
Share on other sites

Feszojssik: erre ajánlom az iMovie programot, abban aránylag gyorsan egyszerűen össze lehet rakni képeket zenéhez.

Zongilog: igen, a fájl menüben van videó importálás gomb, utána egy kis ablakban jelenik meg az inspector tetején, ha rákattintasz (talán duplán), akkor megnyílik nagyobban és lehet méretezni, külön monitorra tenni, stb...
Én sokszor szoktam logicot használni filmzene készítésére!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Szeretnék kérdezni egyet a logic audio editoráról.

Van egy hiba egy audio fájlban,  el van tolódva egy rész azért pattanik (csatoltam a képet).

Hogyan tudnám csökkenteni a kijelölt részen belül az összes sample értékét  -X-el hogy kb vissza kerüljön az eredeti helyére?

A gain change-el próbálkoztam de az nem jó mert  az arányosan csökkenti, a halkabb résznél kevesebbet von ki mint a hangosabbnál.

A pencil tool-al tudok rajzolni egy görbét de az meg elnémításnak hallatszik mert eredetileg egy lowpass filteres zaj van a két rész között azt nem tudom szabadkézzel berajzolni :)

 

 

 

 

post-196-0-92686600-1389720934_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok, a Drummer-ben vannak gyárilag bele programozott, előre megírt, különböző stílusokra jellemző ritmus képletek is, tehát mondjuk különféle jazz stílusokra jellemző, pl. samba, mambo, swing, rumba, vagy éppen hip-hop dob programok, amik ihletet adnak?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok, a Drummer-ben vannak gyárilag bele programozott, előre megírt, különböző stílusokra jellemző ritmus képletek is, tehát mondjuk különféle jazz stílusokra jellemző, pl. samba, mambo, swing, rumba, vagy éppen hip-hop dob programok, amik ihletet adnak?

Sajna ilyenek nincsenek. Van - Alternatív zenei, - Rock, R & B, és Zeneszerzői, különböző dobosokkal és variálható játékstílusokkal, meg variálható hangszerekkel. Igazából nem egy nagy dobás...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...