Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Logic Pro X kérdések és válaszok!


A/D

Kérdés

Úgy döntöttem, hogy a leglényegesebb tudnivalókat ami NEM marketing, azt ide gyűjtöm össze abból amit én találok, és amit ti küldetek be.

 

Első nekifutásra írt elemzés itt.

 

A HIT SPACE-ben már kipróbálható a Logic Pro X! (2013.07.16. 17:02)

 

Itt egy videó a macprovideo-ról (via indi)

 

Q: A Logic Pro X csak 64 bites plug-inekkel működik?

A: Megerősítést nyert, valóban kizárólag 64 bites pluginekkel fog működni.

 

Q: Lehet upgrade-elni Logic Pro X-re?

A: Úgy tűnik, az upgrade ugyanannyi mint az új szoftver ára. Mondjuk tény, hogy 200 eurós árával ez messze a legolcsóbb DAW, a többi cégnél az upgrade többe szokott kerülni.

 

Q: Támogat több magot a Logic Pro X?

A: Hamarosan teszteljük

 

Q: Az EXS24-ről hírek?

A: Állítólag update-elték ezt a szoftversamplert is, pl. most ismeri a round robynt.

 

Q: Kijavították az előző változat idegesítő hibáit?

A: Hamarosan nekiugrunk tesztelni és megnézzük, történt-e előrelépés etéren (pl. track delay kompenzáció, kezdeti lejátszás glitch, latency report, hullámforma kijelzés és még az az egymillió bug amihez hozzá se nyúltak).

 

Q: A Pitch editor olyan mint a Melodyne?

A: Hasonló, de csak monofón sávokkal tud megbírkózni.

 

Q: A lejátszás-kezdés (csonkaütem) gondot megoldották már?

A: úgy tűni, a Logic végre instant tudja elkezdeni a lejátszást, elég jó.

 

Q: A hullámforma kijelzést javították?

A: Nem. Továbbra is olyan pontatlan és vacak mint rég volt. De a grafikát nagyon jól kezeli, nagyon gyorsak az ablakok, nagyon sima a scroll, a playhead.  Annyi még, hogy a sample editor meg tudja jeleníteni a hullámformát az arrange ablak alapján is, de ez kevés az örömhöz, mivel egyszerre csak egy sávot jelenít meg (igen, többre ott az arrange ablak, ahol viszont nem pontos a hullámforma kijelzés)

 

Q: Mennyire idegen az új szoftver?

A: Nagyon idegen. Bár van bizalma az embernek, jobban átgondoltnak tűnik most a program. Viszont például új keycommandokat használ (lehet neki mondani hogy a réginél maradjon, de tapasztalatom szerint ez sose szül jó eredményt, érdemes az újat megtanulni). Nos, az új keycommandok nagyon másak! Az elnevezések is újak (pl. nem Hyperedit hanem Step Edit, nem Hyper Draw hanem MIDI Draw ésatöbbi). NAGYON HOSSZÚ IDŐ LESZ ÁTÁLLNI RÁ! Rendesen neki kell veselkedni.

 

Q: Hogy védik a szoftvert?

A: Sima App Store-ból letölthető. Viszont mikor letölti a szoftvert, azonnal bejelentkezik, és onnan húzza le a további tartalmat. Ez később lehet gond, szóval arra tippelnék, hogy érdemes megvenni. Mondjuk nem drága. Ha azt nézem, hogy kiváltja a legjobb plugineket (Atmosphere és egyéb akusztikus dobsamplereket pl. simán).

 

Q: Region / Clip based automatika van már benne? (Clip / Region gain)

A: Sajnos eddig nem találtam :(

 

Q: Environmenttel mi lett?

A: Az environment transzformátorait most ezek a MIDI pluginek váltják ki elég kényelmesen. És meg is haladja, pl. tud LFO-t és Envelope-ot is midi controllerekkel. A Java scriptinggel meg kb bármit meg lehet csinálni, olyat is, mint a korábbi Environmenttel nem.

 

Q: A Logic Pro X olvassa a korábbi (pl. Logic 9) sessionöket?

A: Papíron olvassa, de volt már akinek hibázott a konverziónál. Multi Channel hangszernél nem a fő midi csatornát választotta ki. Megoldásként L9-ben elmentette a csatorna beállítását és beolvasta X-ben.

 

Q: Fog futni a Logic a Mac Pro 1,1-en?

A: Ezt még tesztelnünk kell!

 

Q: MIlyen extra újdonságokról tudtok még?

A: 

  • sztereó hullámforma kijelzés az arrange ablakban az audió sávon
  • Apogee UV22HR dither
  • Retina support
  • Pitch editor alkalmas audió mozgatásra
  • Több kijelölt sávot egyszerre is lehet mozgatni

 

Q: Mely plug-inek NEM működnek a Logic Pro X-szel?

A: A csak 32 bites pluginek:

  • Altiverb 6
  • Speakerphone
  • Nexus 1.4 (no version 2.0 for Mac)
  • Sylenth1
  • Lexicon
  • Flux
  • Overloud
  • Stillwell
  • Synchro
  • Audiodamage
  • Schwa
  • Softube
  • Soundtoys
  • SPL
  • Elysia
  • Brainworx
  • Antares
  • Abbey Road

 

(Brainworx és SPL UAD-2 változata nem fog mégis működni?)

 

 

 

Drummer működés közben:

 

post-1-0-60419600-1373985824_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 376
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Nem egészen úgy értelmeztem azt a leírást.

De itt a hivatalos (magyar) bejegyzés erről (ami kb 3 hete frissült): http://support.apple.com/kb/HT4627?viewlocale=hu_HU

Eszerint egy felhasználói fiókhoz maximum 10 eszközt lehet társítani, de ebből is csak max 5 számítógép lehet egyszerre. Tehát lehet olyan, hogy 9 iOS eszköz és 1 számítógép.

A leírásban pedig úgy olvastam, hogy nincs licence ellenőrzés a számítógépen, így egy programot akárhány másik számítógépre át lehet másolni, és elindul. Tehát az is működik (elvileg), hogy ha a szomszéd Józsi megvásárolja a Logic-ot jó drágán, és megengedi, hogy átmásoljam magamnak a programot, akkor működni fog nálam is. Persze ilyenkor a frissítés nem fog működni, legalábbis kéri majd a megfelelő felhasználó nevet/jelszót a frissítéshez, és ezután már társítva lesz a gépem a Józsi accountjához.

 

szerk: én úgy értelmeztem @zongilog kérdését, hogy hivatalosan mennyi a limit, és nem az, hogy valóságban hány eszközön használhatja. Értem én, hogy lehet, de licence szerint szerintem nem.

Link to comment
Share on other sites

köszi a gyors választ :) igazából nincs még semmilyen fiókom, de csalni nem szeretnék, ha ez csak úgy megy

 

Ha létrehozol egy új fiókot, aminek amerikai címet adsz meg, és oda rendeled hozzá a bankkártyádat, akkor elvileg igen, de akkor már két külön fiókod lesz.

Link to comment
Share on other sites

húú, nem hiszem el. Nem engedi létrehozni az Apple ID.-mat. Nem fogadja el a bank kártya számomat. Szerintem azért, mert ez nem Mastercard és nem is Visa, csak Maestro. 10 nap múlva lesz kész az új bankszámlámhoz kért Mastercard :( addig várnom kell, de gáz

Link to comment
Share on other sites

Egyébként annyira nem csalás az, hogy nem valós címet adsz meg. Attól te magad vagy a vásárló, sőt ki is fizeted a pénzt.
Valamint nagyon sok olyan tartalom van, ami  magyar fiókkal nem érhető el, csak USA fiókkal. Ilyen például az iTunes rádió is, ami működik USA fiókkal, de magyarral nem.

Viszont ha egy magyar cég csak magyar területre ad ki szoftvert, ami meg elengedhetetlenül kell neked, akkor meg pont az USA fiókkal szívod meg.
Szóval így is szívás, úgy is szívás az egész. Talán az lenne a legjobb megoldás, ha tényleg az USA-ban élnénk :D

Link to comment
Share on other sites

Egyébként annyira nem csalás az, hogy nem valós címet adsz meg. Attól te magad vagy a vásárló, sőt ki is fizeted a pénzt.

Valamint nagyon sok olyan tartalom van, ami  magyar fiókkal nem érhető el, csak USA fiókkal. Ilyen például az iTunes rádió is, ami működik USA fiókkal, de magyarral nem.

Viszont ha egy magyar cég csak magyar területre ad ki szoftvert, ami meg elengedhetetlenül kell neked, akkor meg pont az USA fiókkal szívod meg.

Szóval így is szívás, úgy is szívás az egész. Talán az lenne a legjobb megoldás, ha tényleg az USA-ban élnénk :D

Ez a "nem valós cím" mennyire nem valós? Azért léteznie kell? Vagy elég, ha csak a város és az irányítószám jó, a többi kamu? (Engem is érdekel ez a dolog, mert 3-400 dolláros tételeknél már 20-30 ft spórolható...)

Link to comment
Share on other sites

na ok :) és amúgy ha bármi gond merülne fel vásárlás után, akkor pl. a magyarországi Apple boltokban kötelesek segíteni nekem, vagy Angolul kéne telefonon hívogatni a külföldi képviseleteket? Hogyan lenne ez ha euro-ért és és hogyan, ha dollárért veszem?

 

Természetesen léteznie kell, én úgy értettem, hogy nem ott laksz :)
Én úgy csináltam, hogy Google Maps-on kerestem egy szállodát és annak a címét adtam meg :)

Link to comment
Share on other sites

A pénznemet úgy értettem, hogy nyilván az euroért vásárlásnál europai apple store-ból veszed, dollár esetén meg Amerikából. Tehát a kérdésem úgy szólt, hogy ha európai apple store-ból veszed vajon akkor is az amerikai képviselethez kell e fordulni, vagy akkor már van Magyar is

 

Szerintem a pénznem az mindegy. Probléma esetén viszont szerintem az USA képviselethez kell fordulni. Szóval nem egyszerű a döntés! :)

Link to comment
Share on other sites

Felteve, hogy a bankkartya is amerikai... en nem tudtam magyar bankkartyaval US accountot csinalni.

 

 

 

 

Ha létrehozol egy új fiókot, aminek amerikai címet adsz meg, és oda rendeled hozzá a bankkártyádat, akkor elvileg igen, de akkor már két külön fiókod lesz.

Link to comment
Share on other sites

 

buffer eredetű. Elég indokolatlan szvsz egy ilyen teljesítményű masinánál.

Igazad van, elfelejtettem, hogy én bankkártya nélküli regisztrációt csináltam.

 

 

buffer eredetű. Elég indokolatlan szvsz egy ilyen teljesítményű masinánál.

Ez szerintem nem csak gépfüggő, hanem hangkártya is. Szerintem állítsd át nagyobb samplere az I/O buffert.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!
2kérdés logic használattal kapcsolatban:
1. hogyan lehet egy meglévő projectből olyan template-t csinálni ahol az összes csatorna beállítás, pluginekkel együtt megvan, de az eredeti projecben szereplő média fájlokat nem viszi magával?
2 Hogyan tudom exportálni egyszerre az összes hangsávnak csak egy kijelölt részét. (az export all tracks a teljes hosszot exportálja, nem csak a kijelölt szakaszt)
Előre köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

1: mentés másként, médiák kitörlése mentés sablonként.

2: egy másik sávra akarod exportálni, vagy fájlra a számítógépen? Mert ha ez utóbbi, akkor beállítod az ismétlődést arra a részre, amit szeretnél exportálni, és a megfelelő kimenet csatornáján nyomni kell egy bounce-t.

Link to comment
Share on other sites

1: mentés másként, médiák kitörlése mentés sablonként.

2: egy másik sávra akarod exportálni, vagy fájlra a számítógépen? Mert ha ez utóbbi, akkor beállítod az ismétlődést arra a részre, amit szeretnél exportálni, és a megfelelő kimenet csatornáján nyomni kell egy bounce-t.

az 1. pontban leírtak már majdnem eredményt hoztak, de a template mérete csak akkor csökkent le amikor finderben megnyitottam a packot, és manuálisan kitöröltem a média fileokat.

a 2. pontban szereplő kérdésem nem ez lehet hogy rosszul fogalmaztam. Ez ugyanis a lekevert anyagot exportálja a kiválasztott formátumban. A kérdésem az lenne, hogy egy adott project egy kijelölt részletét szeretném SÁVONKÉNT pluginek nélkül kiexportálni, valahogy úgy ahogy az Export>All track as audio file csinálja a teljes sávokkal

Link to comment
Share on other sites

sziasztok, Tudnátok segíteni?  A  Kontakt, a  Logic Pro X, illetve a Logic Pro X  alatt standard sample lejátszóként elterjedt progik kezelik a  régi legendás kurzweil, akai és emu formátumokat, vagy akkor a meglévő sample cd gyüjteményemet kidobhatom, ha nincs vas samplerem?

Link to comment
Share on other sites

Szia. A Logic-ban az EXS sampler van amit en igazabol valami miatt mindig utaltam. Annyira hasznaltam meg regen hogy a sound font library-ket azzal tudtam megnyitni, amugy meg a CDXtract nevu programot hasznaltam. Azonban miota a Komplete csomag megvan nincs ra szuksegem. A weboldalon nezve eleg boseges a kinalat, hogy miket tudsz beimportalni. En nekem gondom nem volt pedig a 100+ darab sample cd-bol jo par kulonbozo formatum van.

 

http://www.native-instruments.com/en/products/komplete/samplers/kontakt-5/specifications/

Link to comment
Share on other sites

Köszi a linket. Valóban elég sok régebbi samplert támogat, de azért ahogy így elnézem, olyan legendák, mint az  E-mu Emulator 1-2, Emax 1, E5400 E6000, nem támogatottak, ha csak nem ezek is az oldalon felsorolt formátumok valamelyikét használják, de akkor szerintem ezek nevét is kiírták volna az oldalra.

Nos, akkor egy Emax 1, vagy egy Emulator 1-2 hangmitáival mi a helyzet, nem lehet őket konvertálás nélkül lejátszani Logic Pro X-ben?

 

Szia. A Logic-ban az EXS sampler van amit en igazabol valami miatt mindig utaltam. Annyira hasznaltam meg regen hogy a sound font library-ket azzal tudtam megnyitni, amugy meg a CDXtract nevu programot hasznaltam. Azonban miota a Komplete csomag megvan nincs ra szuksegem. A weboldalon nezve eleg boseges a kinalat, hogy miket tudsz beimportalni. En nekem gondom nem volt pedig a 100+ darab sample cd-bol jo par kulonbozo formatum van.

 

http://www.native-instruments.com/en/products/komplete/samplers/kontakt-5/specifications/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...