Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Logic Pro X kérdések és válaszok!


A/D

Kérdés

Úgy döntöttem, hogy a leglényegesebb tudnivalókat ami NEM marketing, azt ide gyűjtöm össze abból amit én találok, és amit ti küldetek be.

 

Első nekifutásra írt elemzés itt.

 

A HIT SPACE-ben már kipróbálható a Logic Pro X! (2013.07.16. 17:02)

 

Itt egy videó a macprovideo-ról (via indi)

 

Q: A Logic Pro X csak 64 bites plug-inekkel működik?

A: Megerősítést nyert, valóban kizárólag 64 bites pluginekkel fog működni.

 

Q: Lehet upgrade-elni Logic Pro X-re?

A: Úgy tűnik, az upgrade ugyanannyi mint az új szoftver ára. Mondjuk tény, hogy 200 eurós árával ez messze a legolcsóbb DAW, a többi cégnél az upgrade többe szokott kerülni.

 

Q: Támogat több magot a Logic Pro X?

A: Hamarosan teszteljük

 

Q: Az EXS24-ről hírek?

A: Állítólag update-elték ezt a szoftversamplert is, pl. most ismeri a round robynt.

 

Q: Kijavították az előző változat idegesítő hibáit?

A: Hamarosan nekiugrunk tesztelni és megnézzük, történt-e előrelépés etéren (pl. track delay kompenzáció, kezdeti lejátszás glitch, latency report, hullámforma kijelzés és még az az egymillió bug amihez hozzá se nyúltak).

 

Q: A Pitch editor olyan mint a Melodyne?

A: Hasonló, de csak monofón sávokkal tud megbírkózni.

 

Q: A lejátszás-kezdés (csonkaütem) gondot megoldották már?

A: úgy tűni, a Logic végre instant tudja elkezdeni a lejátszást, elég jó.

 

Q: A hullámforma kijelzést javították?

A: Nem. Továbbra is olyan pontatlan és vacak mint rég volt. De a grafikát nagyon jól kezeli, nagyon gyorsak az ablakok, nagyon sima a scroll, a playhead.  Annyi még, hogy a sample editor meg tudja jeleníteni a hullámformát az arrange ablak alapján is, de ez kevés az örömhöz, mivel egyszerre csak egy sávot jelenít meg (igen, többre ott az arrange ablak, ahol viszont nem pontos a hullámforma kijelzés)

 

Q: Mennyire idegen az új szoftver?

A: Nagyon idegen. Bár van bizalma az embernek, jobban átgondoltnak tűnik most a program. Viszont például új keycommandokat használ (lehet neki mondani hogy a réginél maradjon, de tapasztalatom szerint ez sose szül jó eredményt, érdemes az újat megtanulni). Nos, az új keycommandok nagyon másak! Az elnevezések is újak (pl. nem Hyperedit hanem Step Edit, nem Hyper Draw hanem MIDI Draw ésatöbbi). NAGYON HOSSZÚ IDŐ LESZ ÁTÁLLNI RÁ! Rendesen neki kell veselkedni.

 

Q: Hogy védik a szoftvert?

A: Sima App Store-ból letölthető. Viszont mikor letölti a szoftvert, azonnal bejelentkezik, és onnan húzza le a további tartalmat. Ez később lehet gond, szóval arra tippelnék, hogy érdemes megvenni. Mondjuk nem drága. Ha azt nézem, hogy kiváltja a legjobb plugineket (Atmosphere és egyéb akusztikus dobsamplereket pl. simán).

 

Q: Region / Clip based automatika van már benne? (Clip / Region gain)

A: Sajnos eddig nem találtam :(

 

Q: Environmenttel mi lett?

A: Az environment transzformátorait most ezek a MIDI pluginek váltják ki elég kényelmesen. És meg is haladja, pl. tud LFO-t és Envelope-ot is midi controllerekkel. A Java scriptinggel meg kb bármit meg lehet csinálni, olyat is, mint a korábbi Environmenttel nem.

 

Q: A Logic Pro X olvassa a korábbi (pl. Logic 9) sessionöket?

A: Papíron olvassa, de volt már akinek hibázott a konverziónál. Multi Channel hangszernél nem a fő midi csatornát választotta ki. Megoldásként L9-ben elmentette a csatorna beállítását és beolvasta X-ben.

 

Q: Fog futni a Logic a Mac Pro 1,1-en?

A: Ezt még tesztelnünk kell!

 

Q: MIlyen extra újdonságokról tudtok még?

A: 

  • sztereó hullámforma kijelzés az arrange ablakban az audió sávon
  • Apogee UV22HR dither
  • Retina support
  • Pitch editor alkalmas audió mozgatásra
  • Több kijelölt sávot egyszerre is lehet mozgatni

 

Q: Mely plug-inek NEM működnek a Logic Pro X-szel?

A: A csak 32 bites pluginek:

  • Altiverb 6
  • Speakerphone
  • Nexus 1.4 (no version 2.0 for Mac)
  • Sylenth1
  • Lexicon
  • Flux
  • Overloud
  • Stillwell
  • Synchro
  • Audiodamage
  • Schwa
  • Softube
  • Soundtoys
  • SPL
  • Elysia
  • Brainworx
  • Antares
  • Abbey Road

 

(Brainworx és SPL UAD-2 változata nem fog mégis működni?)

 

 

 

Drummer működés közben:

 

post-1-0-60419600-1373985824_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 376
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Nem lehet egyébként, hogy a DAW-ok fejlesztői az all-in-one megoldások helyett inkább a célszoftverek irányába mennek már, mint annó a "vasas" világban?

Azt értem ez alatt, hogy egy DAW a fejlesztők szerint legyen arranger/midi vezérlő/mixing, plugin, stb.-re tökéletes a lehetőségek szerint a termékük, míg tudomásul veszik azt, hogy editálni nem ebben, masteringelni szintén nem ebben, ditheringelni szintén nem ebben fog a profi júzer, hanem az erre szolgáló célgépeken/szoftokon? És ezért ezekre a funkciókra kevesebb figyelmet fordítanak. Benne van persze, hogy legyen komplett a dolog, és a hobbisták, félamatőrök elboldoguljanak egy programmal, de bizonyos funkciók nem a profiknak szólnak, akik úgyis máshoz nyúlnak, bizonyos funkciók meg nagyonis, hogy szintén a profik abban a funkcióban viszont AHHOZ nyúljanak.

Inkább úgy gondolom, hogy a DAW gyártók nem a profi stúdiókból akarnak megélni. A lakossági terjesztés sokkal jövedelmezőbb és amióta a PC-nek köszönhetően megnyílt az út a project stúdiók előtt, ez sokkal nagyobb nyereséget hoz nekik. A profikat csak annyira akarják kiszolgálni, hogy az amatőr világ lássa náluk a szoftvert és azt akarják használni. 

A profik nem azért akarnak editálni, mert a zenész nem tud játszani a hangszerén, hanem a gyártási folyamathoz tartozó, szükségszerű beavatkozásokat akarják elvégezni. Ezzel szemben a szoftver gyártók nem győzik fejleszteni a groove masinákat és time stretch eszközöket, amivel ki lehet fésülni - automata funkciókkal természetesen - az össze-vissza feljátszott sávokat. Ez persze soha nem hoz jó eredményt, de el lehet vele adni a szoftvert. A profit pedig ezekkel kergetik ki a világból, mert az ilyen megoldásoktól lesz megbízhatatlan a rendszer. 

A pro tools sokáig azért volt a legstabilabb rendszer, mert csak a gyártó dedikált harverein futott és a hardver eladásból lehetett a szoftver fejlesztést is finanszírozni. Mára mindenki számára elérhető és olyan olcsón, hogy csak akkor tudják fejleszteni, ha jó sokat eladnak belőle. 

Ez egy természetes "fejlődés" és ebbe az irányba viszi a piacot a kereslet. 

Link to comment
Share on other sites

Lehet,hogy újra egy naív kérdést teszek fel?

Amikor editálok,s próbálok a hangszínkészleten változtatni!

Akkor egyes esetekben,azt ajánlja fel a program,hogy letölti a hozzávaló készletet!

Az " Additional Content"-nél én maximálisan mindent letöltöttem.

Ennek ellenére többször feljött ez az ajánlat!

Mivel én örök gyüjtögető vagyok a hangokból,nem vagyok ellene semmi jónak!

De nem értem az egész Logic-áját?

Most akkor töltögessek?Vagy ne?Mert igazából semmi változást nem tapasztalok?

Arról nem beszélve,hogy ha nézem az 500Gb -os SSD rendelkezésre álló helyzetét!Annak ellenére,hogy mondjuk letölt 1,2 Gb-ot!

Semmi változást nem veszek észre az adatok állapotában!

Még megjegyzésként!Ez a szitu ,mindíg szerkesztés közben áll elő!

Tehát nem úgy néz ki mint a frissítés!

Remélem elég érthetően írtam le!

Bocs ha "hülye kérdéssel bombázlak" benneteket!

Link to comment
Share on other sites

 

Valaki dolgozott már az audio editor résszel? Rendesen őszülök. A Track és a File zoomja tök másképp működik. Vonalzón sample-ök megjelenése esetleg? Csak annyit akartam, hogy két audio sávot sample pontos szinkronba próbáltam hozni. Ez Pro Toolsban pontosan 20 másodperc.

 

Az audio editalas Logic-ban egy vicc, alkalmatlan. Multkor nagy nehezen megtalaltam, hogy hogyan tudok tranziensre vagni. Mas alkalmazast kell hasznalni audiora.

Link to comment
Share on other sites

 

A/D: Ebben a témában, a legelső oldalon irtad, hogy

"Aztán ne csodálkozz rajta, hogy a Logic sessionök tele vannak fázishibával és a kisgyerekek nem értik miért szól szarul a mixük )"

De, ezek a fázishibák mitől vannak? Ezek a fázishibák a Logic 9-X-ben is benne vannak?

Gondolom ilyen hibák Pro Tools-ba nincsennek...

A fazishibak nem (feltetlen) DAW fuggoek...

Link to comment
Share on other sites

Én speciel még nem probálkoztam a Logic Pro X Audio Editor részével de ahogy itt olvasgatam nem tul jól sikerült.

Na ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem mert anno amikor meg vettem az Avid/M-Audio Fast Track C400-as hangkarimat akkor kaptam hozzá Avid Pro Tools 8.0.3 SE szoftvert szolva akkor inkább használjam ezt a progit Audio Editálásra?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

Nagy gondban vagyok!A Native Kontakt 5.1 felraktam!S felborított mindent!

A Native Instr. Demo üzemben vannak!

Ezért visszaállítottam a Kontakt 5.03 -at!

Az alkalmázások között ha előhívom,akkor az 5.03 jön elő!

Viszont a Logic Pro X ben a Kontakt 5.1 van az Audio Units -ban!

Nem tudom sehogy sem átállítani az 5.03-ra!

Hogyan kell azt csinálni?

Link to comment
Share on other sites

Töröld és rakd újra, ennyi!

Töröltem!Mindent!

Még a Logic Pro X-et ia teljesen újra telepítettem az App Store-ból!

A Kontakt -ot is töröltem!

Újra raktam!

S az érdekes!

1., a Kontakt -ot megnyitom a Logic nélkül!Tehát csak külön!Akkor a Kontakt 5.03 nyílik meg!

Viszont!Ha a Logic Pro X-t nyitom meg!Ott az Audio Units Manager-ben  a Kontakt 5.1 jön elő!

S ha megnyitom a plug-in-t!A KOntakt 5.1 jön elő minden képpen!S a Demo változat!

Nem értem!S ebből kifolyólag az idő lejárt!S nem működik!

Pedig a Time Machinból is előhivtam már két utolsó mentést!

S mindíg a Kontakt 5.1 van benne!Nem tudom se kitörölni!Se átváltatni a Kontakt 5.03-ra!

S emiatt nem működik az egész Kontakt!

Ha valaki használja a Kontakt 5.1-et,és előtte az 5.03 volt fent!Bizonyára tudja mit kell tenni!

Kérem segítsen!

Link to comment
Share on other sites

Hm, nem tudom. Biztosan töröltél minden mappát, amibe csak települhetett a Kontakt?

A Logicot nem hinném, hogy újra kellett volna tenned de ki tudja, még lehet, hogy problémás a kicsike :)

Úgy rémlik "visszafelé" nem lehet updatelni de csak találgatok. Fura mindenesetre.. :startle:

Link to comment
Share on other sites

Nagy gondban vagyok!A Native Kontakt 5.1 felraktam!S felborított mindent!

 

Az mit jelent? A Native Instrument cuccoknak van egy authorizációs szoftvere, tök automatikus az autentikáció meg az upgrade is. Neked ugye eredeti Kontaktod van?

Link to comment
Share on other sites

Üdv Mindenkinek!!!

 

Logic Pro X-nél használt UAD pluginneket kicsit másként (idegesítően :growl: ) rövidítve irja a neveit ez nálam megoldódot ez a problematika jelentem!!! A régi iMac gépemen még rajta volt a Logic Pro 9 a 10-es mellett, de nem rég szereztem be egy Új Mac Minit amin már csak a Logic Pro X fut és lássatok csodát már rendesen és nem idegesítő valamiféle kód nevekel nevezi el az UAD pluginneket :D  úgyhogy én ebből azt veszem le, hogy lehetséges hogy a kétt progi zavarta egymást és csak ezért volt ez a jelenség. 

 

További szépnapot mindenkinek!!!

Link to comment
Share on other sites

fyi, http://www.digitalmusicdoctor.com/shootout/ DAW komparátor frissült Logic X-el 
 


Version 27 of this analysis updates Logic Pro from Version 9 to Version X.
The updates for Logic Pro X resulted in credit for the following features:
- Arpeggiator - Arpeggiator (MIDI > Processing > Real Time Processing > Arpeggiator)
- Chord Trigger - Chord Generation (MIDI > Processing > Batch Processing > Chord Generation) 
- 9 FX Plug-Ins - MIDI FX Plug-Ins (MIDI > MIDI FX Plug-Ins) 
- Track Stacks - Track Layering (MIDI > Virtual Instruments > Layering) 

The other new features in Logic Pro X were also considered, namely:
Virtual Drummer 
Drum Kit Designer 
Track Stacks 
Smart Controls 
Patches 
Retro Synth 
Vintage Keyboards Arrangement Track
Arpeggiator 
MIDI Plug-ins 
Bass Amp Designer 
Stomp Boxes 
Flex Pitch 
iPad Remote
 
However, none of these features resulted in additional credit since Logic was already receiving maximum credit in the categories that include these features.
Ratings for all of the other products were included in the prior version of the analysis. However, they may have changed due to the addition, correction and redefinition of categories.
 
Link to comment
Share on other sites

fyi, http://www.digitalmusicdoctor.com/shootout/ DAW komparátor frissült Logic X-el 

 

 

Ez az összehasonlító nagyon buta szerintem, ugyanis úgy kezeli a feature-öket hogy 1) nem veszi figyelembe, hogy az adott funkciót milyen minőségben végzi el. Tehát papíron a Logic tud bounce-olni, a gyakorlatban viszont nem (a kiírt file nem ugyanaz, mint ami szól!) 2) nem súlyozza a feature-öket, tehát az, hogy egy szoftver tud mp3-ba exportálni, az pont olyan fontos, mint hogy tudsz mondjuk benne videót több sávon vágni. 

 

Ha valakit érdekel hogy melyik szoftver mennyire jó (neki) egyetlen megoldás létezik: megtanulja az összeset kezelni. Tudom, hogy ez az utolsó válasz, amit egy ilyen kérdés feltevője hallani szeretne, és kb. senki nem hajlandó ezt majd tudomásul venni, de ez az igazság.

 

Én pl. nemtudom hány év Logicozás után most Pro Toolsban élvezem (!!!) az audio szerkesztést. Értsd, a vágást, crossfade-elést. Annyira tetszik ahogy a pro tools szerkeszt, hogy vigyorgok, azon ami kb. élvezhetetlen :) Egyébként tényleg vicces egy ilyen összehasonlító táblázat, de a profik Pro Toolson fognak audiózni továbbra is, ezt fogjátok mindenhol látni.

 

Az oldal egyébként hasznos abból a szempontból, hogy lehet belőe mazsolázni, hogy melyik szoftver mit tud. De végleges következtetést pusztán ez alapján nem fogalmaznék meg.

Link to comment
Share on other sites

Az oldal egyébként hasznos abból a szempontból, hogy lehet belőe mazsolázni, hogy melyik szoftver mit tud. De végleges következtetést pusztán ez alapján nem fogalmaznék meg.

az esetleges másodlagos DAW kiválasztásához ad segítséget szerintem, az elsődleges úgyis az lesz amivel az ember szeret alkotni, a másodlagosnak viszont nem kell tetszeni, viszont tudjon mindent -legalább elvi síkon- amire szükség van, ill. ami az elsődlegesből kimaradt és szükség lenne rá (igen, ahogy írod is a tábla legalsó "explains" szintjei a használhatóak pl. http://www.digitalmusicdoctor.com/shootout/midi_explain.htm , http://www.digitalmusicdoctor.com/shootout/audio_explain.htm stb.)

Link to comment
Share on other sites

Ez az összehasonlító nagyon buta szerintem, ugyanis úgy kezeli a feature-öket hogy 1) nem veszi figyelembe, hogy az adott funkciót milyen minőségben végzi el. Tehát papíron a Logic tud bounce-olni, a gyakorlatban viszont nem (a kiírt file nem ugyanaz, mint ami szól!) 2) 

A/D: erre van valami megoldás, hogy úgy szóljon, a kiexportált fájl, mint a Logicban, ahogy halljuk?

Pl. melyik verzió áll közelebb ahhoz, ahogy a Logic-ban szól a zene, a Real Time vagy az Offline bounce?

 

Valakitől hallottam, hogy mintha létezne egy plugin, amit a daw master chanel-ére téve, azt szimulálja, hogy úgy szól, mintha kilenne exportálva...Ez tényleg igaz?

Ha igen, mi ez a plugin?

 

Logic-hoz visszateréve, nem lehetne azt megoldani, hogy direkt minden sávot egy Busra kötném, majd a Logicon belül, ezt a Bus-t felvenin?:)

Link to comment
Share on other sites

Közben eszembe jutott, hogy ma meló után, otthon fogok egy Logic-s zenét, KiBounce-olom, majd beimportálom egy audio track-re.

Aztán fáziskioltós tesztelt, kipróbálom, hogy  lekevert anyag, ugyanaz e, mint a Logic-ban, amit hallok:)

Majd válaszoljatok az előző kérdésemre!

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

A/D: erre van valami megoldás, hogy úgy szóljon, a kiexportált fájl, mint a Logicban, ahogy halljuk?

Pl. melyik verzió áll közelebb ahhoz, ahogy a Logic-ban szól a zene, a Real Time vagy az Offline bounce?

 

Valakitől hallottam, hogy mintha létezne egy plugin, amit a daw master chanel-ére téve, azt szimulálja, hogy úgy szól, mintha kilenne exportálva...Ez tényleg igaz?

Ha igen, mi ez a plugin?

 

Logic-hoz visszateréve, nem lehetne azt megoldani, hogy direkt minden sávot egy Busra kötném, majd a Logicon belül, ezt a Bus-t felvenin?:)

Ez a plugin a Sonnox Fraunhofer:

http://www.youtube.com/watch?v=9aRjOxvjY1k

 

Remélem erre gondoltál.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...