Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Szoftver ajánló!


CR3P

Kérdés

Sziasztok!

Mivel nem találtam itt még ilyen témát, ezért bátorkodtam megnyitni, mintegy folytatva a régi fórumon lévő hasonló topic-ot. S, íme rögtön az első kérdésem, hogy használja valaki az alábbi pluginokat?

http://www.abbeyroadplugins.com/

Ugyanis én most találkoztam vele először leszámítva az NI-s dobmintákat, és hát mit is mondjak a név az enyhén szólva is sokat ígérő, de használhatóak a is a cuccok? Konkrétan az RS124 compressor, és a TG 12413 Limiter érdekelne. Használja ezt valaki? Vélemény?

Köszi,

CR3P

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Hmmm... Hova tűntek azok az arcok, akikért az ember végigolvasta magányos éjszakákon az egész fórumot? :) Legalább annyit vártam volna, hogy valamelyik Guru asszondja', hogy: Ne kérdezz hülyeségeket öcsi! De még ennyit se kapok? Szép! Rosszabbul fórumoztok, mint négy éve, vagy az új médiatörvény már a tudáscserét is tiltja? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ohhh, látom azért itt vannak még a régi jó arcok! :) Talán az is sokat elárul az AR pluginokkal kapcsolatban, hogy nem találtam még embert, aki használná őket. Máshonnan megközelítve a kérdést, a mixeimben főként a Waves L2,C1,C4 és néhány sonalksis terméket használok. Amikor az AR pluginokra bukkantam, akkor a Waves-nél kerestem volna minőségibb megoldást, feltéve ha létezik szoftveresen (UAD-on kívül). Az L2-t kizárólag a master csatornán használom referenciaként, hogy képet kapjak a mix végső állapotából, a C1-el, és C4-el soundozni szoktam. Tudsz ajánlani ezek helyett jobb szoftvert, vagy innen már csak az UAD pluginek jöhetnek?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Mivel nem találtam itt még ilyen témát, ezért bátorkodtam megnyitni, mintegy folytatva a régi fórumon lévő hasonló topic-ot. S, íme rögtön az első kérdésem, hogy használja valaki az alábbi pluginokat?

http://www.abbeyroadplugins.com/

Ugyanis én most találkoztam vele először leszámítva az NI-s dobmintákat, és hát mit is mondjak a név az enyhén szólva is sokat ígérő, de használhatóak a is a cuccok? Konkrétan az RS124 compressor, és a TG 12413 Limiter érdekelne. Használja ezt valaki? Vélemény?

Köszi,

CR3P

Mi próbálkoztunk az AR pluginekkel, itt errefelé senkinek nem tetszenek.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én nagyon régen (még melegében, mikor elöször megjelent) próbáltam az AbbeyRoad szériát. Nem rossz, de különösebben nem nyügözött le. Semmi olyat nem tudott, amit az addigi szoftjaimmal ne tudtam volna elérni. A minösége meg köbö ugyanaz volt, mint bármelyik normális TDM pluginé. Szóval nem "éreztem" kéztetést a fizetésre. Persze akinek nincsennek az adott funkcióra pluginjei, nyugodtan választhatja öket, baja nincs a cuccnak.

Waves...na ez egy érdekes kérdés. Rengeteg pluginjük van, s elég nagy a "szórás" közöttük. Azt azért tudni kell, hogy TDM-re elég közepes cégnek számít, alig van olyan pluginjük, aminél ne tudnék a kategóriájában sokkal jobbat mondani. Mondom ezt TDM-en...viszont érdekes mód native platfromon már sokkal elörébb vannak a listámon. Nem tudom, hogy ez azért van-e, mert a többi gyártó sokkal gyatrább a native platformon, vagy azért, mert a Waves sokkal "komolyabban" veszi a minöséget...minden esetre azt kell mondjam, native platformon egyike a legjobb gyártóknak. Hozzáteszem rögtön, nem minden szoftjukat használtam! Amiben szerintem nem annyira erösek, azok az EQ-k, reverbek (újabbakat nem nagyon ismerem), viszont kompresszoraik kifejezetten jók, ha nem a legjobbak. Bár...s ez is föleg a klasszikus szériára igaz, nagyon sok paramétert be kell löni a megfelelö eredményhez, ami egyben jó és rossz is, (jó, mert oda paraméterezed ahova kell...rossz, mert aki nem vágja, az nem tud vele király lenni), meghálálja a dolgot.

Az UAD szerintem abban erös (minöséget leszámítva), hogy iszonyat jól modellezi a klasszikus és elengedhetetlenül szükséges "karaktereket". EQ-t pölö én jobbat még szoftban nem igazán hallottam. Értsd...szoftban az Algorihtmix talán a király, de minöségileg ez sem "veri" az UAD-ot, csak olyan dolgokra jó, amire az UAD nem. Digitálban amúgy minöségileg talán csak a nagyon durva "célvasak" tudják savazni (Weiss, Zsys, Fairlight, Neve stb...), a PT TDM-el simán egyenértékü minöségileg (csak pluginekre értem persze!). A másik nagyon nagy elönye az UAD plugoknak, hogy nagyon inspirativ és hatékony a UI...ezen most röhöghetnek sokan...de higyjétek el, a való életben rengeteget számít, hogy egyszerü és inspirativ a kezelö felület. Pillanatok alatt elérhetö vele egy elképzeléseinknek legalább 70-80% megfelelö sound, ami mondjuk egy soksávos nagy mixnél nagyon nagy elöny. Kevesen gondolják, de az idötényezö (amíg beállitod a cuccot) sokat számit a végsö teljesitmény szemszögéböl, hiszen ha rövidebb idö alatt eléred a kivánt célt, több idö marad "okositani valami egyedit", mig beáll a herót vagy a fáradtság. Nekem az egyetlen negatívuma a rettenetes latency...de valamit valamiért, utómunkára így is teljesen okés.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem hiszek benne, hogy bármelyik natív gyártó sokkal jobbat csinálna, mint az alábbi cégek:

- Waves

- Sonalksis

- Sonnox (Sony)

- Softtube

Ezek kompresszor és EQ pluginekben kvázi verhetetlenek. Én az időtényező miatt használom ezek helyett a Logic natív cuccait.

Ezen kívül modulációs témában:

- Soundtoys

- PSP

Zengető tekintetében:

- Altiverb

- Lexicon

Nagyjából itt vége is van a megfejtéseknek. És nem is hinném, hogy SZIGNIFIKÁNSAN jobb dolgok ezeknél valaha megjelennek natív platformon. Az Bomb Factory-t meg hasonlókat kihagytam, mert az RTAS azért nem platformfüggetlen, a fentiek meg igen.

A fentiekből válaszd ki, ami neked tetszik, a többit töröld, és lehet dolgozni. Ha meg ezek sem az igaziak, akkor mondjuk UAD.

Végtelen mennyiségű fórum hozzászólás és egyéb megfejtések vannak, de szerintem sokkal többre nem fogsz jutni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Húúú, hát most megleptetek! Ez több, mint kimerítő válasz volt! Köszönöm! :)

Az Algorithmix, a PSP, és a Softtube cuccain kívül a többit használom én is, sőt... Szinte csak azokat használom leszámítva SPL szoftvereit.

Kipróbáltam az AR limitereket, s meg kell, hogy mondjam az egészben a legjobb rész az volt, amíg nem hallottam a "hangjukat". A teszt nem volt bonyolult (addig el sem jutott) egy random választott dob groove-ra rádobtam az L2-t, valamint az AR TG12413 limiter 1969-es, és 2005 változatát. A '69-es változat hamar elvérzet az L2-vel szemben. Akármit csináltam vele mindig valamilyen "pumpálós" hangzás lett a vége, ahogy a limiter "rángatta" a hangerőt (lehet én voltam a béna?). Ezt a hangzást én nem kifejezetten kedvelem, szóval hamar a kukában végezte a cucc.

A 2005-s változat már egy fokkal jobb volt, ezzel el is időztem egy darabig... Ami feltűnt (ez persze lehet, hogy nem igaz), mintha az AR plugin az L2-höz képest több magasat hagyott volna a groove-on, viszont cserébe a mélyek elvesztek. Fogalmam sincs, hogy ez valós vagy a fülem csalt meg, de én ezt hallottam (Mackie-MR5). Létezik, hogy a limiterek "színeznék" hangot?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én ezt nem ismerem, de az SPL - Twin Tube Processor-ral meg vagyok elégedve, ha saturációról, vagy felharmonikus dúsításról van szó. Azt bátran ajánlom! :thumbsu:

Használom az SPL-t is, de nekem jobban ízlik a wave arts vmiért.Viszont sokat eszik a prociból.Igazából arra vagyok kíváncsi másnál is k..vára müxik ez a cucc,mert nálam top 10 plug in-ben van.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Sony Vegas effektjeiről mi a vélemény? Konkrétan a keverő csatornáin alapértelmezettként elhelyezett cuccokra vagyok kíváncsi, mint például a Noise Gate, az EQ, vagy a Compressor. Ezek mennyire használhatók, vagy maradjak inkább a Waves cuccainál, ha már kezeli őket a Vegas?

Előre is big thanx!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok,

Mivel nem tudom, hogy melyik fórumban kérdezzek, ezért itt bátorkodok: melyik szoftver/szoftverek azok, amelyekkel beszédhangot lehet torzítani, esetleg dallammá alakítani? Tudom, ezek már ősidők óta léteznek és a mai napig fejlesztik őket, egyre többet tudnak.

Előre is köszi a segítséget :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok,

Mivel nem tudom, hogy melyik fórumban kérdezzek, ezért itt bátorkodok: melyik szoftver/szoftverek azok, amelyekkel beszédhangot lehet torzítani, esetleg dallammá alakítani? Tudom, ezek már ősidők óta léteznek és a mai napig fejlesztik őket, egyre többet tudnak.

Előre is köszi a segítséget :)

elég tág a leírásod, vocoderekkel való vokál manipuláció népszerű megközelítés volt mindig is, aztán auto-tune is ilyen jellegű "torzítás" a maga módján, de például a Sonivox-nak van kifejezetten vokálokra szánt effekt/szinti pluginje a Vocalizer személyében:

de rengeteg effektplugin vagy audio-inputra képes verzióval rendelkező plugin szinti is alkalmas erre, például Torley NI Razor demója is jó példa erre:

Szerkesztette oldbrian
Link to comment
Share on other sites

  • 0

elég tág a leírásod, vocoderekkel való vokál manipuláció népszerű megközelítés volt mindig is, aztán auto-tune is ilyen jellegű "torzítás" a maga módján, de például a Sonivox-nak van kifejezetten vokálokra szánt effekt/szinti pluginje a Vocalizer személyében:

de rengeteg effektplugin vagy audio-inputra képes verzióval rendelkező plugin szinti is alkalmas erre, például Torley NI Razor demója is jó példa erre:

Ezer köszönet és hála. Erre gondoltam, innen már megtalálom (remélem) a számomra megfelelőt :)

Üdv

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ha már Reaktor és vocoder kell, akkor The Mouth. Hibátlan, egyszerű, kell neked is. A legolcsóbb bármire jó mikrofonnal is élvezhető a végeredmény. (füles bedugva egy dinamikus mic. input-ba)

Nagyon köszönöm a hasznos és gyors segítséget. Mindenképpen kipróbálom.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

scanned synthesis ( http://www.billverplank.com/ScannedSynthesis.PDF ) nem túl gyakran implementált megközelítés hangképzésre, de most az NI karácsonyi ingyenes ajándékhangszere pont egy ilyen Reaktor alapú virtuális hangszer: http://www.native-instruments.com/#/en/products/producer/powered-by-reaktor/skanner/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...