Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Szoftver ajánló!


CR3P

Kérdés

Sziasztok!

Mivel nem találtam itt még ilyen témát, ezért bátorkodtam megnyitni, mintegy folytatva a régi fórumon lévő hasonló topic-ot. S, íme rögtön az első kérdésem, hogy használja valaki az alábbi pluginokat?

http://www.abbeyroadplugins.com/

Ugyanis én most találkoztam vele először leszámítva az NI-s dobmintákat, és hát mit is mondjak a név az enyhén szólva is sokat ígérő, de használhatóak a is a cuccok? Konkrétan az RS124 compressor, és a TG 12413 Limiter érdekelne. Használja ezt valaki? Vélemény?

Köszi,

CR3P

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Üdv,

Nekem mostanában nagyon ezek jöttek be:

Tone2 ElectraX

Sonic Charge - Synplant ---- Na hát ez egy nagyon érdekes cucc, elég jó kis pad-eket "tekertem" ki belőle, de kicsit szokatlan a kezelő felület... :)

Ni Razor

még mindig:

Fabfilter Timeless 2 ---- Őrült kis delay, nagyon szeretem, elképesztő mi mindent kilehet belőle hozni

Fabfilter Volcano 2 ----- Ez meg egy baromi jó filter, főleg sound designra

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ingyenesen letölthető egy újabb "kis" SoundToys plugin még ma éjfélig legkésőbb (legalábbis ugye az óperenciákon túl, ami nálunk kábé holnap reggel tájban ér véget). Például a lenti linkre kattintva:

https://www.soundtoys.com/sxsw2012/&rc=225-7428-917

Tudom, kicsit későn szólok, de én is csak ma kaptam az e-mailt... :rolleyes: Aki akarja, még megszerezheti.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Mit érdemes vásárolni, ha vannak saját dobmintáim (akusztikus) különböző erősséggel felvéve, és midihez szeretném rendelni? Valami egyszerű cucc kéne, tényleg csak annyi, hogy a megfelelő velocityhez hozzá tudjam rendelni a megfelelő wav fájlt, és 1-1 sávra kiküldeni 1-1 hangszert (1 sáv lábdob, 1 sáv pergő, 1 sáv az overhead stb.)

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Mit érdemes vásárolni, ha vannak saját dobmintáim (akusztikus) különböző erősséggel felvéve, és midihez szeretném rendelni? Valami egyszerű cucc kéne, tényleg csak annyi, hogy a megfelelő velocityhez hozzá tudjam rendelni a megfelelő wav fájlt, és 1-1 sávra kiküldeni 1-1 hangszert (1 sáv lábdob, 1 sáv pergő, 1 sáv az overhead stb.)

Köszönöm!

Szerintem erre bármelyik Daw alkalmas de ha egyszerűt akarsz, akkor egyértelmű, hogy Ableton Live.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szerintem erre bármelyik Daw alkalmas de ha egyszerűt akarsz, akkor egyértelmű, hogy Ableton Live.

És Abletonban pontosan hogyan kell velocityhez rendelni a wav fájlokat? Lehet range is, vagy egyenként meg kell adni 0-127-ig minden használt hangra?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szerintem nem egyre gondolunk. Nekem felvett wav-jaim vannak a dob különböző részeiről (lábdob, pergő stb., mindegyikről 8-10 felvétel, erősebb illetve gyengébb ütések esetén). Azt szeretném, hogyha van egy feldobolt midi fájlom (tehát a velocityk adottak, és a hang is, pl. C0 a lábdob, és 90-120 között van kb. a velocity a különböző időpillanatokban), akkor a megfelelő erősséghez a megfelelő wav fájlt rendelje:

Példa: C0 100-110-es erősséggel: kick-03.wav, C0 110-120-as erősséggel: kick-04.wav, D0 120-127-es erősséggel: snare-02.wav és így tovább, nyilván következetesen.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

milyen plugin formátumot használsz, milyen céllal kell ez (zeneírás vagy élőzés), milyen DAW-val, mennyire akarod csak és kizárólag dobmintákra használni a kérdéses szoftvert?

Szia!

VST-t használok, zeneírásra kellene. Élőben Ableton Live Introt használok, keverésre pedig Sonar X1 Studiot. Kizárólag dobmintákra szeretném használni. Lehet, hogy a Sonar valahogyan tudja ezt beépítve, nem értem még a program végére, még csak egy hete vettük. Azon lenne a hangsúly, hogy a saját mintáimat tudjam használni (lábdob és pergő).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

recis: Az Ableton drumrack nevű eszközével mindent meg tudsz oldani amit írtál. Szétosztani a billentyűzeten, valamint velocity range-eket is (azt mondjuk úgy, hogy több drum racket rétegezel egy instrument rackbe velocity zónákba csoportosítva őket.)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy használható Deessert? Mert úgy néz ki, hogy a Waves Renessaince Deesserem nem az! :( Eddig nem volt vele bajom, de nem rég beneveztünk egy remix-versenyre, ahonnan kaptunk egy vokált, ami vélhetően komoly felvételi lánccal lett rögzítve, s a Waves ren. deesserrel állandóan kinyírom a finom magasakat. Létezik, hogy olcsóbb felvételi láncra használható ez a renessaince cucc, de drágább felvételen csak ront? Mi van jobb deesser native platformon?

Köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia!

VST-t használok, zeneírásra kellene. Élőben Ableton Live Introt használok, keverésre pedig Sonar X1 Studiot. Kizárólag dobmintákra szeretném használni. Lehet, hogy a Sonar valahogyan tudja ezt beépítve, nem értem még a program végére, még csak egy hete vettük. Azon lenne a hangsúly, hogy a saját mintáimat tudjam használni (lábdob és pergő).

ha tényleg csak 1 velocity range - 1 hangminta jellegű a dolog felépítése, akkor szerintem is elég lenne a DAW-od beépített samplere. ha nem akarsz semmi mást, csak playback-et akkor még azok a dobos pluginek is feleslegesek, amikkel importálhatsz hangmintákat és csinálhatsz velocity mappingot (pl. NI Battery).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani nekem egy jóféle konvolúciós zengető plugint ami 64 biten is muzsikál (pc-re) ? Korábban altiverbet használtam, (megjegyzem nagyon meg voltam vele elégedve) de az csak 6-os verzióig működik pc-n, és abból meg nincs x64. Próbáltam a SIR 2-őt, de az annyira nem nyerte el a tetszésemet.

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani nekem egy jóféle konvolúciós zengető plugint ami 64 biten is muzsikál (pc-re) ? Korábban altiverbet használtam, (megjegyzem nagyon meg voltam vele elégedve) de az csak 6-os verzióig működik pc-n, és abból meg nincs x64. Próbáltam a SIR 2-őt, de az annyira nem nyerte el a tetszésemet.

Előre is köszi!

http://www.liquidsonics.com/software_reverberate_le.htm - LE ingyenes (inkább donation), a teljes Reverberate 50 font, 64bit VST és AU + ha NVIDIA videokártyád van, akkor GPU-val is tud számítani.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy használható Deessert? Mert úgy néz ki, hogy a Waves Renessaince Deesserem nem az! :( Eddig nem volt vele bajom, de nem rég beneveztünk egy remix-versenyre, ahonnan kaptunk egy vokált, ami vélhetően komoly felvételi lánccal lett rögzítve, s a Waves ren. deesserrel állandóan kinyírom a finom magasakat. Létezik, hogy olcsóbb felvételi láncra használható ez a renessaince cucc, de drágább felvételen csak ront? Mi van jobb deesser native platformon?

Köszi

Senki többet harmadszor? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Multiband kompresszorral is megpróbálhatod megoldani a dolgot. Akai quadcomp, ozone jó lehet, de ha izotope akkor az alloy-ban van konkrét deesser is.Brainworx dynEQ is szóba jöhet. Nem sűrűn dolgozom vokállal de így hirtelen ezek a lehetőségek ugrottak be.Lehet, valamelyik megfelelő lesz.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

"Létezik, hogy olcsóbb felvételi láncra használható ez a renessaince cucc, de drágább felvételen csak ront?"

Igen, létezik. Egy rossz felvételt nem nagyon tudsz már elrontani vele, mert az már ugye el van. :)

A drága cuccok egyebek mellett azért is drágák, mert ezek viszont nem rontják el a drága cuccokon készült felvételeket.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Próbáld ki az Antares plugineket, azok közt is van egy de-esser (az "AVOX Evo" csomagból a "SYBIL" nevű plugin az). Mondjuk ezek végett állítólag hangminőség szempontjából nem annyira szoktak odalenni az emberkék, de hátha neked pont bejön. A többi pluginnel pedig mindenféle szokatlan és furcsa dolgot lehet művelni (aminek meg általában nem sok gyakorlati haszna van, de legalábbis szórakoztató és érdekes :rolleyes: ), ha letöltöd, tíz napig lehet őket korlátlanul tesztelni. Egy próbát megér:

http://www.antarestech.com/download/update.shtml

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...