Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Szoftver ajánló!


CR3P

Kérdés

Sziasztok!

Mivel nem találtam itt még ilyen témát, ezért bátorkodtam megnyitni, mintegy folytatva a régi fórumon lévő hasonló topic-ot. S, íme rögtön az első kérdésem, hogy használja valaki az alábbi pluginokat?

http://www.abbeyroadplugins.com/

Ugyanis én most találkoztam vele először leszámítva az NI-s dobmintákat, és hát mit is mondjak a név az enyhén szólva is sokat ígérő, de használhatóak a is a cuccok? Konkrétan az RS124 compressor, és a TG 12413 Limiter érdekelne. Használja ezt valaki? Vélemény?

Köszi,

CR3P

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Öööö nem tom jó helyen kérdezem-e, nem találtam neki jobb kategóriát, szal Midi Quest-hez hasonló univerzális editor progikat tudtok windowsra még mondani?

Az van ui. hogy a héten jön hozzám egy Yamaha MOX-6 és előbb említett progihoz már Motif ES-től felfelé nem adtak ki instrument setup fájlt. Próbáltam rákeresni ilyenekre a kvraudion, de még az Unisynt sem hozta ki találatba, attól eltekintve hogy az csak McOS util. Azt meg úgy nem hinném hogy Midi Questből meg Unisynből állna a világ.

Szóval?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Öööö nem tom jó helyen kérdezem-e, nem találtam neki jobb kategóriát, szal Midi Quest-hez hasonló univerzális editor progikat tudtok windowsra még mondani?

Az van ui. hogy a héten jön hozzám egy Yamaha MOX-6 és előbb említett progihoz már Motif ES-től felfelé nem adtak ki instrument setup fájlt. Próbáltam rákeresni ilyenekre a kvraudion, de még az Unisynt sem hozta ki találatba, attól eltekintve hogy az csak McOS util. Azt meg úgy nem hinném hogy Midi Questből meg Unisynből állna a világ.

Szóval?

nincs más univerzális editor
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ne is mond! Motifhoz használtam a gyári free editorokat, de siralmas. Egyrészt picike, szemguvasztó alkalmazásablakok, még hangyapöcsnyibb felíratokkal és a lényeg hogy csak szerkeszteni jó, másra nem. Pl. nekem hangszínbankokat kéne listáztatnom meg managelni stb. Komolyan gondolkodom hogy midi implementációk alapján hozzáfogok saját szoftvert írni...

A hülye Yamaha nemhogy univerzális editort írna, nem ők külön csinálnak egyes hangszer típusokhoz, nehogymár egymással véletlenül valami kompatibilis legyen. iPad-re mondjuk trendi az új XF editoruk, de az is 1 hangszerre jó. Komolyan nem hittem hogy ennyire nincsenek univ. editorok! Szaaa!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

nézd meg ezt, csak belenéztem, de nem tűnik olyan rossznak, egy próbát megérhet.

Igen, ezt ismerem, itt főként a hangszer cubase-zel való integrációjára mutat rá Bert bácsi és nyilván meg fogjuk nézni ezt az editort mit mutat. Régebben nekem Tritonhoz volt fasza kis editor progi, ahol a hangbankokat is játszi könnyedséggel lehetett managelni és a lényeg hogy a hangszínek nevéről ott tudtam TXT exporttal excel táblába listát készíteni, meg hasonlók és több féle kollekciók válogatások stb managelése, nyilvántartása + keresése adatbázisszerűen hogy úgy mondjam "lökte a tököt a szatyorba". :)

Csütörtökön hozza a tulaj a hangszert, meglátjuk...

Szerkesztette LP-filter
Link to comment
Share on other sites

  • 0

nézd meg ezt, csak belenéztem, de nem tűnik olyan rossznak, egy próbát megérhet.

No, megsassintottuk. Az a gyári program csak annyira előnyös, amennyire ingyen jár a hangszerhez. Ill. ez sem igaz, mert már a gyári CD-re, DVD-re nem fért volna rá, amit a hangszer mellé csomigolnak, nem, azt külön le kell tölteni, pechünkre a Yamaha servere is akkor volt varangy lassú. :(

Apró mint a hangya pöcse, monitor felbontást kell állítani hogy látszódjon ami lényeges (vagy kell egy nagyítós program hozzá), innen gratulálok a fejlesztőknek! Amúgy ebben sem találtam hangszínnév kilistázási lehetőséget, ellenben amit a Steinberg meg a Yamaha közösen leművel a szoftverregisztrációval, hát az nem piskóta! Jókora szakértelemmel és mégnagyobb türelemmel fogjon hozzá aki belevág. (már kezdem sejteni, miért fejfájásmentesebb a warezolás, na mindegy...)

off:

Amúgy a hangszer elég jó benyomást tett rám így jobban kivesézve is immár, nem csak mint első látásra és futólag. Az előd Motifokhoz képest nagyon hallatszik hogy foglalkoztak is a hangszínekkel, nem csak mint a zsákot meg kellett valamivel tölteni a preset bankokat, tényleg vannak ötletes dolgok és jól is tud szólni, hogy úgy mondjam ütni. Egy XS modellel mindenképp összemérném, hogy a mégtöbb power, FX és polifónia mit tud még pluszban jelenteni, de nem rossz ez így sem. A 64 polifónia egyedül ami nagy gáz manapság benne és én azért egy kis sampler opciót még el tudnék bele képzelni, de audio interfaceként viszont van vele egy hangkályhánk, szóval nem kell a fejnek annyira fájnia. Külnönben meg akinek nem tetszik, az vegyen Motif XF-et! :)

on:

Szerkesztette LP-filter
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hozzám hasonló Rhodes őrülteknek ajánlom figyelmébe ezt itt ni:

http://neosoulkeys.com/

Különösen a suitcase verziót! http://neosoulkeys.com/suitcase/

Érdemes a demókat meghallgatni, nekem megvan a cucc (mellesleg egy igazi Rhodes-om is vagyon), tényleg úgy szól ahogy kell.

Ami felveszi vele a versenyt az NI Vintage Keys (ex. Scarbee), de az én izlésemnek a Neo Soul Keys sokkal puhább és mocskosabb :-)

http://www.native-instruments.com/#/en/products/producer/powered-by-kontakt/scarbee-vintage-keys/

Link to comment
Share on other sites

  • 0

tud valaki az Abbey Road Studios TG 12412-es hasonló (nem vas), kifejezetten hangzásjavításra való equalizer -t mondani, végigolvastam a topikot és láttam az Algorithmix-et, ennek a cucclijaira ellehet mondani hasonlót (melyikre)

I can't recommend TG 12412 highly enough: it's one of the most musical plug-in equalisers I've heard, and its uses go far beyond mastering

- http://www.soundonso...es/pif_0808.htm

érdekel mert amit a TG 12412 tud (tipikus .arból várat kategória :D ) az nekem mint kezdőnek döbbenetes

ui: magyarán a kifejezetten nem transzparens eq-k érdekelnének

Szerkesztette dchord
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ha plugin eq kell ami szinez is akkor szerintem nebula (feltéve, hogy meg tudsz békélni az 1 band/instance dologgal..)

Soundban, választékban és árban nehezen űberelhető dolog.

Amennyiben rendelkezel Uad kártyával célszerű lenne azon fejlesztened.

Neve-ek és a Harrison is kellemes szerintem ebben a kategóriában.

De akár a szintén Abbey Roados Brilliance pack is jól tud muzsikálni egész szűk hatáskörben.

Szvsz

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok Urak!

A kérdésem a következő lenne; Elég e a beépített Cubase és Logic compressorai, vagy van úgymond olyan "kötelező" plugin compressor amit mindenképp be kellene szerezni? Én ezeken a beépített compressorokon kívül egy Tube-tech CL1B-vel rendelkezem, amit tavasszal vettem, mert volt egy kis kedvezmény rá. A szomszédomnak  van a gépén minimum 25 compressor feltelepítve, de sokszor azt sem tudja melyiket használja, vagy épp kellene használnia. Szóval ha Vintage Compressort akarok mondjuk bass, vocal, dobokra vagy mondjuk egy buszra,akkor fontos hogy tele kell pakolnom a gépemet az összes létezővel? Az említett szomszéd esküszik a Psp Vintagewarmer 2-re, de a haverja inkább a Fabfilter proC-re. Vagy ha még áldoznék egy fehér la-2a-ra akkor azt a wavestől vegyem meg, vagy a NI-től estelek ik Multimediától vagy a Nomad Factorytól? Van ezek között olyan számottevő különbség vagy csak egymást másolják? Tényleg lehet butaság, de én nem látom értelmét úgymond telef....ni a gépet a lehető legtöbb compressorral. Soha nem voltam még sajnos stúdióban, de gondolom ott elvileg vannak vasak meg max egy uad2 kártya és kész..

Bocsánat, ha annyira rosszul látnám az amatőrségem miatt a  dolgokat! És köszönöm előre is a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok Urak!

A kérdésem a következő lenne; Elég e a beépített Cubase és Logic compressorai, vagy van úgymond olyan "kötelező" plugin compressor amit mindenképp be kellene szerezni? Én ezeken a beépített compressorokon kívül egy Tube-tech CL1B-vel rendelkezem, amit tavasszal vettem, mert volt egy kis kedvezmény rá. A szomszédomnak  van a gépén minimum 25 compressor feltelepítve, de sokszor azt sem tudja melyiket használja, vagy épp kellene használnia. Szóval ha Vintage Compressort akarok mondjuk bass, vocal, dobokra vagy mondjuk egy buszra,akkor fontos hogy tele kell pakolnom a gépemet az összes létezővel? Az említett szomszéd esküszik a Psp Vintagewarmer 2-re, de a haverja inkább a Fabfilter proC-re. Vagy ha még áldoznék egy fehér la-2a-ra akkor azt a wavestől vegyem meg, vagy a NI-től estelek ik Multimediától vagy a Nomad Factorytól? Van ezek között olyan számottevő különbség vagy csak egymást másolják? Tényleg lehet butaság, de én nem látom értelmét úgymond telef....ni a gépet a lehető legtöbb compressorral. Soha nem voltam még sajnos stúdióban, de gondolom ott elvileg vannak vasak meg max egy uad2 kártya és kész..

Bocsánat, ha annyira rosszul látnám az amatőrségem miatt a  dolgokat! És köszönöm előre is a segítséget!

Számottevő minőségbeli ugrást a "plugin kompresszorok" terén az Uad használata jelentett számomra. Négy dinamikaszabályzót használok a mix során: La2a, 1176, 33609, Farchild. Ezekkel teljes mértékben elvagyok, és nincs hiányérzetem. Régebben próbáltam Waves-eket, Psp-t stb , de egyik sem volt olyan jó, hogy érdemes lett volna megvenni, a Warez nálam meg nem játszik. Még régen használtam Cubaset. Borzasztóak voltak a kompresszorai ez még a 5-ös verzió idején volt, azóta persze változhatott a helyzet.   

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Bár amatőr szinten, de én is csak UAD kompresszorokkal dolgozok. Előtte viszont sokat próbálgattam más plugineket is, és ami nálam jól működött, az a Softube FET, Voxengo, Brainworx és Sonalksis kompik. A "jó működés"-t arra értem, hogy a legjobban ezek funkcionáltak, és ezzel párhuzamosan ezek rontottak a legkevesebbet a hangon. UAD-nál nem ezt a párhuzamot érzem. Sok idő ment el a próbálgatással, viszont hasznos idő volt a kompresszor mint eszköz működésének és használatának megismerésére, megértésére, olyat viszont nem találtam, ami "kötelező" lenne. Nálam egyik hangszernél az egyik, másiknál egy másik működött. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...