Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Waldorf Blofeld Keyboard vagy Desktop?


Sarki Róka

Kérdés

Sziasztok!

 

Arra lennék kíváncsi, hogy keyboard verziót érdemes-e megvenni a sample funkció miatt. És egyáltalán: bármilyen sample-t lejátszik vagy csak a kimondottan Blofeldhez letölthető sample packokat?

Elsősorban olyanok véleményét várom, akik keyboardos Blofelddel tolják!

Általános szintis ügyeknél is indítottam egy ilyen topicot és nagyon sok hasznos választ kaptam ott is (úgy jött le, hogy a legtöbb válaszolónak desktopja van). Itt is felteszem a kérdést, mert így szélesedik/het a válaszolók köre és helyén is van a téma, az előzményeket, ha gondoljátok sasoljátok meg ott.

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Mint azt már a másik topicban is kifejtettem, a Blofeld desktop és keyboard változata a szoftvert illetően egy és ugyanaz. A keyboardban eleve benne van a sample opció, a desktophoz meg lehet venni.

Ok, köszi, leesett a dolog, valóban leírtad, csak úgy látszik nem volt elég szájbarágós a dolog, azért is értetlenkedtem a válaszodra írt reakciómban. Ti. abból insultam, ki, hogy magában a hardware-ben nincs több memóriahely sample-fájloknak v. vmi ilyesmi... Azt meg egyenesen nem tudtam, hogy külön lehet hozzá venni a sample opciót, elkerülte a figyelmemet. Innen volt a kavarodás. Az azért már gyanús volt, amikor youtube-on a desktop tulaj samplekkel játszadozott. :D . De azt a vidit is tegnap találtam. Köszönöm szépen a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Valaki találkozott már idehaza külön megvásárolható sampling opcióval? Én még nem.

Így pedig nem kérdés a keyboard verzió, ha ez az opció fontos.

99 euro a Waldorf webshopjában. Ez tudtommal csak egy szoftveres upgrade, ugyanis a hardver már benne van minden Bloefeldben, csak a desktopokban nincs aktiválva.

Nem először csinál ilyet a Waldorf, annó a micro Q Lite hardvere is ugyan az volt mint a normál micro Q-jé, csak szoftveresen lekorlátozták a polifóniát 25-ről 12-re. Így olcsóbban adták a vasat, de a teljes kihasználtsághoz meg kellett venni az upgrade-et, ami egy MIDI fájl volt. Kb. egy éve meg minden micro Q Lite tulaj ingyen letölthette a Waldorftól ajándékképpen. :)

Link to comment
Share on other sites

99 euro a Waldorf webshopjában. Ez tudtommal csak egy szoftveres upgrade, ugyanis a hardver már benne van minden Bloefeldben, csak a desktopokban nincs aktiválva.

Nem először csinál ilyet a Waldorf, annó a micro Q Lite hardvere is ugyan az volt mint a normál micro Q-jé, csak szoftveresen lekorlátozták a polifóniát 25-ről 12-re. Így olcsóbban adták a vasat, de a teljes kihasználtsághoz meg kellett venni az upgrade-et, ami egy MIDI fájl volt. Kb. egy éve meg minden micro Q Lite tulaj ingyen letölthette a Waldorftól ajándékképpen. :)

 

No, ez nagyon hasznos infó :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...