Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Ének sávra nativ plugin


fulton

Kérdés

Sziasztok

 

Énekre keresek jó nativ pluginokat, van ami használható? miket ajánlottok egy éneksávra? (leginkább Delay és reverb, zengető) amit keresek. Mik a legjobbak, legjobban használhatóak?

van egy külső lexicon mx 200 am, de gondoltam kipróbálom a nativ oldalt is.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Köszi,

Win 7 64 bit alatt működik igen, bár van néha hogy ujra kellett indítani a kártyát, illetve FL alatt csattog néha a zene. latency...de lehet gyenguska szegény.

 

Nem tudjátok hogyan tudom használni az ilyen állományokat?: hova tudom egyáltalán betölteni

pl: Acousticas Lexicon L224 IR Library

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok,

 

milyen plugint szoktatok arra használni, hogy a hang az egyik oldalról, az egyik hangszóróból átmenjen, átfolyjon a másikba? Szóval valamiféle panorámázós megoldást keresek...

 

Előre is Köszi! 

Ha folyamatosan oda vissza vándorló dolog kell, arra jó az AUTOPAN. Másik megoldásnak, ha csak amolyan káprázatosabb dolog kell, hogy egyik oldalt szól az eredeti jel másik oldalt meg a lecsengés,  akkor pl jobb oldalra elpanorámázod a kívánt hangot és egy mono bemenetű sztereo kimenetű REVERB-et teszel fel pluginből. Harmadik verziónak meg az orgonisták körében népszerű forgóhangszóró effektust tudom ajánlani ROTARY. Ezekre a megoldásokra számos megoldás létezik akár a DAW alap készletében akár más pluginben és természetesen minden platformra van.

Link to comment
Share on other sites

Nuendo-val dolgozok... Este meg fogom nézni az általatok javasolt megoldásokat, de addig még 1x picit konkrétabban teszem fel a kérdést, mert szerintem elég zavaros volt az előző... :) Van egy 10 másodperces gitárhangom. Vagy bármi. Kiteszem teljesen balra. Elindítom, elkezd átmenni jobbra, és mire a végére ér, teljesen jobb oldalon van. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nuendo-val dolgozok... Este meg fogom nézni az általatok javasolt megoldásokat, de addig még 1x picit konkrétabban teszem fel a kérdést, mert szerintem elég zavaros volt az előző... :) Van egy 10 másodperces gitárhangom. Vagy bármi. Kiteszem teljesen balra. Elindítom, elkezd átmenni jobbra, és mire a végére ér, teljesen jobb oldalon van. 

Ez esetben van egy egyszerűbb trükk ami, talán még külön nagyobb erőforrást sem igényel! Automatizálnod kell az adott sávon a PAN potit. Gyakorlatilag annyi az egész, hogy pl jobbra el van tekerve a loop-od elején és a görbéjét úgy rajzolod meg, hogy a loop végére pont a bal oldalra legyen teljesen tekerve. Nuendoban annyira nem ismerem a konkrét eljárást, de tuti meg lehet azzal is csinálni, mivel nem rossz progi. Logicban meg pro tools-ban 2-3 kattintás és készen is van. Szerintem ez más daw-ban sem körülményesebb.

Link to comment
Share on other sites

Az iZotope Nectart nem javaslom, nagyon rosszul dolgozik, egyszerü, és inkább kezdöknek van, nem üti meg csak az abszolút alap minöséget...
Ami talán univerzálisnak mondható reverb (amugy nagyon sok típusút használok) de mégis kiemelném a ik-multimedia Classik Studio Reverb pack-ját.Ha nem létezne csak teórioában ez a reverb, szinte mindent meg lehetne vele oldani natívban! Delay-ra Cubase és Pro Tools-ban a gyárik is tökéletesek, a többit meg ki hogy szereti, itt minden felhasználási mód relatív! :) ki kell próbálni sokat, és eldönteni hogy miket érdemes hosszú távon használni...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...