Jump to content
Ménemszól.hu

A kicsik hatalmas összecsapása: Minibrute vs. Sub Phatty vs. MS-20mini vs. Boomstar vs. Minitaur vs. Bass Station II


A/D

Recommended Posts

Mégegyszer, én nem akarom lehúzni a Volcákat. Legalábbis az nem számít annak az én értelmezésemben, ha olyat kijelentek, hogy mondjuk a Juno 106 oszcillátora vs a Jupiter 8 oszcillátora. Akkor úgy közelítem meg, hogy próbálj ki egy MS-20 minit és egy Volcát. Még a zaj ellenére is hallani fogod, hogy az MS-20-ban több tartalék van. Mindezek mellett a szintetizátor nem csak maga a hanggenerátor, hanem az egész ökoszisztéma. A Volcákban csodálatos a szinkron, egyszerű, de nagyon hatékony a sztep szekvenszer, szóval a megközelítés, az egész világa olyan "jó". Értelemszerűen a Volcákat nem is úgy fogod használni, mint mondjuk egy mit mondjak neked.... mondjuk Moog Minitaurt, amit alapvetően nem sztepszekvenszeres megoldásra találtak ki, hanem hogy eljátszod szintibillentyűről kézzel a basszust. A Volcát meg se próbáld a saját szekvenszere nélkül tolni (és a vásárló közönség szerintem nem is fogja). De szerintem zárjuk itt ezt a Volca kérdést, mert ez csak akkor lehetne fair, ha bemutatnánk mire jók (nyilván teljesen másra mint ezek), de nem erről szól a cikk, nem ezt akarjuk most vesézni.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 97
  • Created
  • Last Reply

Nekem eddig is nagyon tetszik a cikk. Egyébként azt vettem észre, hogy valami misztikus köd lengi be azt a szót, hogy "analóg". Nekem volt szerencsém nem egy régiséggel szenvedni, pedig imádom a hangjukat, de egy modern szintetizátor kilométerekre előrébb van az összes régi _konzumer_ analóg csatahajótól. 

Egyébként ezekben a szintikben az effektek is analógok? Mert ha nem, akkor azért ez az egész "analóg-mizéria" egy kicsit humbug... :)

Link to comment
Share on other sites

Re: emzéperiksz 14.45

Nyilvánvalóan hallható hogy a minitaur más kategória -minden tekintetben- mintva volca bass. A minitaur olyan, amilyennek lennie kell, csúcs. Amennyivel gyengébbek a képességei a volca bassnak -pl. szűrő- azt bőven elnézhetjük neki az 1/4 ára miatt, ahol még egy jó kis sequencert is kapsz ráadásul. Én állítom, hogy bizonyos műfajokban teljes értékű hsngszerekként lehet őket használni, mint pl. nagyon sokan használtak pl. Goá-ban electribe EA-1-et, amit a volca bass vagy keys simán ver.

Link to comment
Share on other sites

Engem nagyon érdekelne a véleményetek az MFB dominionjairól (és persze a kraftzwerg II-ről is). Az expander verziót nagyon nézegettem egy időben, aztán inkább EURO lett belőle. A nammon bemutatták a featureben viszonylag erős billentyűs változatát is, és elvileg valamikor lesz belőle 5 hang polifón verzió is.

Link to comment
Share on other sites

Azt nem tudom észrevettétek-e, hogy a tesztben egyik szintit se húztam le hangra (hiába, öregszem :) ). A véleményemet (amit észrevettem) megpróbáltam technikai lehetőségekre és kivitelezésre fókuszálni illetve kiemelni azokat az elemeket, amiktől jó a karakterük. A jövőre szerintem ez az általános irány lesz a jellemző.

 

MFB Dominion X:  az MFB-ket még nem ismerem. Kivétel a Tanzbart. A Dominion X feature-re nem rossz.  Lehet, hogy ezt is kellene hoznunk? Csak mert még nincs elég szintink :) 

Link to comment
Share on other sites

Nekem most az utolsó beszerzéseim egy dsi mopho és egy dark energy 1 voltak. (azóta mindkettőtől megszabadultam egy nagyobb beruházás kedvéért). Hangminőségre és a kivitelezés minőségét tekintve a dark energy mérföldekkel veri a dsi-t szerintem, ficsörök tekintetében viszont egyértelműen a  mopho a nyertes. a mopho hangja nekem egyszerűen olcsó, műanyagos kicsengésű, olyan virtual analógos, nem tudom ezt másképp megfogalmazni, de nehéz elhinni, hogy a prophet 08 is ugyanígy szól, ugye a mopho elvileg annak a monofón változata. Nincs olyan őrült nagy tapasztalatom a hardverszintikkel, de ami van, az alapján nekem úgy tűnik hogy ebben az iparágban nincsenek csodák, szigorúan árarányos minden, nem fogsz 42ért olyat kapni, amit a másik cég 4x annyiért ad.

Link to comment
Share on other sites

RE: cutoff 07.35        "nem fogsz 42ért olyat kapni, amit a másik cég 4x annyiért ad."                                                                     

 

 

 Ezt nem is állította senki. Ár/érték arányról volt szó. Azt nézzük, hogy egy minitaur (sequencer nélkül) árán négy volca-t kapsz. Most hülyén fogalmazom meg, de nem legalább négyszer jobb a minitaur. Magyarul, egy átlag hobbizenésznek a kis basszusainak bepötyögésére tökéletesen alkalmas, sőt (igaz nem sok köze van a tb 303 hangjához és accent sincs) akár savas zenékre is tökéletesen használható. A volca beats meg az egyik leginspirálóbb találmány! :)

Link to comment
Share on other sites

Én is ugyanezt írtam, hogy szerintem árarányosan működik a szisztéma. A volca valszeg olyan, amennyibe kerül, bár ezt személyes tapasztalás híján nem jelenthetem ki egyértelműen. De nyilván van ennek szubjektív, számokban nem mérhető faktora, mármint bizonyára nem lehet olyasmit kijelenteni, hogy a minitaur pontosan 4x jobb a volcánál az árkülönbség miatt. Sokszor egyébként nem értem én sem mi indokolja egyes termékek árképzését. Pl a vermona mono lancet mitől kerül 140+ ezer forintba ? 

Link to comment
Share on other sites

RE: cutoff  08.49.    "A volca valszeg olyan, amennyibe kerül,"

 

Nos, ez szerintem a tévedés. Nekem van, ezért állítom. Mert minek is kéne lennie? Egy analog bass synth-nekbeépített sequencerrel, , minta a tb303 volt.

Nézzük: Egy biztos, a VCO nem úgy szól, mint egy tb303. Nem rosszabb, MÁS. Ami a legfontosabb: FILTER. Ez is MÁS, EGÉSZEN,  

de használható, állítólag régi ős analog KORG-ból lett átrakva. (Egy VA szintit ezen a téren simán ver) .Megkockáztatom, ha ebben a gépben lenne ACCENT funkció, akkor (az ára miatt) a kereskedelemben kapható

303 clónoknak egy év alatt leáldozna.... Bár, mondjuk 500 Euro nyugatabbra nem nagy pénz, de ott is szeretnek spórolni. 

Link to comment
Share on other sites

Saját köreikben nagynevű, tapasztalt, sok megjelenéssel bíró producerek is lelkesednek egyébként a volcákért, ahogy látom, bár nekik azért a birtokukban levő arzenálnyi juno, jupiter meg tr mellett tök más kicsengése van a dolognak. Csomó produceren látni egyfajta pozitív elfogultságot az olcsó felszerelésekkel szemben, lásd pl legowelt, aki folyamatosan isteníti a poly800at, mert az olyan kúl dolog, hogy ő egy ilyen kaliberű cuccból is ki tudja hozni a maxot, ami egyébként így is van. Ebből kiindulva valszeg "profi felhasználásra" is alkalmas a volca, már ha nem jay-z vagy timbaland szintet értünk profi felhasználás alatt.

Link to comment
Share on other sites

RE: cutoff 09.35

 

Tulképpen, ha azt vesszük, anno a tb303 kudarc volt, amíg pont az olcsósága és "szarsága" miatt újra elő nem vették... Mi lett belőle? Egy népszerű műfaj (acid) és egy kult hangszer, amiért akár egy millát is leperkálnak néha. Azon pedig azért lehetne venni pár pl. moog phatty-t ,  vagy nord 4-et .... :)  Tehát nem csak a technikai paraméterek, a különböző mérések a mérvadók, sőt a tényleges minőség sem!!!! Mert bizony a minitaur jobban szól mint a tb303 minden tekintetben, mégis nézzük meg a piaci árukat.

A most piacra kerülő analog szintikből nem lesz kult hangszer, legjobb esetben is tartani fogják az árukat, de inkább feleződni, harmadolódni fognak.

Link to comment
Share on other sites

az előzőből nem azt akartam kihozni, hogy amit "nagy nevek" jónak tartanak, az jó is, de néha tényleg elképesztő, hogy pár 10ezres holmikból milyen végeredményt tudnak előállítani páran és ennek az ellenkezője is. nem támadni akarom, de pl deadmau5 zenéjét hallgatva minden beugrik, csak az nem, hogy a 3 hangját buchla modularokból csiholta ki. :)

 

a 303 vicc áron megy. sajnos nyugateurópai középkorú dúsgazdag férfiak játéka lett az egykor csóró chicagói feketék által felfedezett hangszer. ez szerintem annyira nem jó folyamat. a múltkor nézegettem 909eket, azok is bőven 2000 euró felett mennek, amire már ezek a nagyon gazdag emberek is erősen sziszegnek. 

Link to comment
Share on other sites

a 303 vicc áron megy. sajnos nyugateurópai középkorú dúsgazdag férfiak játéka lett az egykor csóró chicagói feketék által felfedezett hangszer. ez szerintem annyira nem jó folyamat. a múltkor nézegettem 909eket, azok is bőven 2000 euró felett mennek, amire már ezek a nagyon gazdag emberek is erősen sziszegnek. 

 

Na ezt én sem értem, és ehez kapcsolódóan még valamit nem értek: adott a lehetőség arra, hogy az összes régi TB és TR szériát tömegesen gyártsák le újra, miért nem teszik, ha látják, hogy ekkora a kereslet rá? Bármiben lefogadom, hogy simán lehet gyártani elavult technológiás alkatrészeket (régi sóoldatos kondenzátorokat, hibás kristályszerkezetű szilícium tranzisztorokat, stb), hogy tutira ugyanúgy szóljon - el lehetne adni a bekerülési ár sokszorosáért, és még akkor is töredéke lenne a jelenlegi létező hangszerek használt árának. Szóval miért nem teszik ezt?

Link to comment
Share on other sites

Szerintem, nincs olyan, hogy vicc ár. A piac diktál, amennyit adnak érte, "annyit ér". Szubjektív. Itt van pl. a minibrute esete, ahol az eladási ár hónapok alatt 20%-ot esett...  Ebből kiindulva, akkor az nem olyan jó hangszer, vagy csak egyszerűen túl volt árazva? Nyilván meghatározó, mennyire fogy az adott termék. 

Link to comment
Share on other sites

bár nyilván nem én vagyok a legavatottabb véleménymondó ezügyben, de nekem spec az új hangszerek piaca jóval kiegyensúlyozottabbnak tűnik a vintage-nél. mármint ha ma jönne ki a 303 nyilván mindenki röhögne a ~2500 eurós áron, ezt egyszerűen nem tehetnék meg. az újaknál a legendafaktor eleve hiányzik, így kénytelenek a feature-ök, a hang és a kivitelezés minősége alapján árazni, esetleg még a brand "nagysága" ami közbeszólhat. bocs ha túlzottan johnny obvious voltam. :)

Link to comment
Share on other sites

TR szériát újra? Samplerek korában??? Azért a dobokat sokkal könnyebb kiváltani samplerekkel, mint a szintiket. Milliárd gigabyte 909, 808, 606 minta lelhető fel (ingyen is), néha tizedmásodperces hangokról van szó,  nagyon vájt fül kell ahhoz, hogy valaki felismerje, eredeti 909-ből jön-e a tucc,tucc,tucc, vagy esetleg egy jó minőségű mintával egy akai mpc500-ból. :) Arról nem is beszélve, hogy csak úgy gyári hang nem menő a felhasználó szerint, tesz mögé egy torzítót, akkor meg már végképp mind1.

Link to comment
Share on other sites

Re: cutoff 10.21.

 

"az újaknál a legendafaktor eleve hiányzik" Bizony, ez szinte a legfontosabb.Ám, a lehetőség nyitva áll, minden jelenleg piacra kerülő gép előtt, nosza legyenek "legendák"... Vajon, lesznek-e, mikor még a moog is a régi cuccaira épít, a többiek meg próbálják óócsóbbért lemásolni?

Link to comment
Share on other sites

Szerintem, nincs olyan, hogy vicc ár. A piac diktál, amennyit adnak érte, "annyit ér". Szubjektív. Itt van pl. a minibrute esete, ahol az eladási ár hónapok alatt 20%-ot esett...  Ebből kiindulva, akkor az nem olyan jó hangszer, vagy csak egyszerűen túl volt árazva? Nyilván meghatározó, mennyire fogy az adott termék. 

 

ebayen pl elég annyi, hogy valakinek sikerül 300 euróval többért eladni valamit, mint amennyi azelőtt a "standard" ára volt a holminak, utána már kb mindenki annyival többért fogja adni. egy apró példa: én anno a poly800amat 25ért vettem, de az utóbbi időkben 1-2en elkezdték 40 felett hirdetni és ez azt eredményezte, hogy az újabb hirdetők már mind 40 felett hirdetik, mivel látják, hogy ezért ennyit is el lehet kérni. ha ezt hívjuk úgy, hogy a "piac diktál", akkor valóban így van, de én ezt inkább ársrófolásnak hívnám. 

Link to comment
Share on other sites

 "egy apró példa: én anno a poly800amat 25ért vettem, de az utóbbi időkben 1-2en elkezdték 40 felett hirdetni és ez azt eredményezte, hogy az újabb hirdetők már mind 40 felett hirdetik, mivel látják, hogy ezért ennyit is el lehet kérni. ha ezt hívjuk úgy, hogy a "piac diktál", akkor valóban így van, de én ezt inkább ársrófolásnak hívnám. "

 

Azért, van itt még pár tényező...  Pl. a drága jó magyar Forint éppen aktuális átváltási ára, mert nem mindegy, hogy 250 vagy 300    1 Euro szorzója,  (mert ugye, belenéz az "ebaybe"  mennyiért is adja,  és szorozgat) aztán bejátszik az infláció, az  újaknál áfa növekedése,  esetleges  VÁM összege,  Bonyolult! :)

Link to comment
Share on other sites

ami viszont tényleg nem világos, remélem valaki tud rá magyarázatot: miért van az, hogy egy japán gyártó, mint a korg pl teljesen más árakkal dolgozik az usában és mással európában ? gondolom valami logisztikai /vámügyi magyarázata lesz annak is, hogy az ms20 mini 600 dollár az usában és 600 euró európában, ami azért nem mondható épp egységárasnak. láthatóan elég szabadosan kezelik a dollár/euró között található átváltási rést. :) ez csak egy példa, van sok ilyen, nem csak a korgnál láttam ezt.

Link to comment
Share on other sites

ami viszont tényleg nem világos, remélem valaki tud rá magyarázatot: miért van az, hogy egy japán gyártó, mint a korg pl teljesen más árakkal dolgozik az usában és mással európában ? gondolom valami logisztikai /vámügyi magyarázata lesz annak is, hogy az ms20 mini 600 dollár az usában és 600 euró európában, ami azért nem mondható épp egységárasnak. láthatóan elég szabadosan kezelik a dollár/euró között található átváltási rést. :) ez csak egy példa, van sok ilyen, nem csak a korgnál láttam ezt.

600 dollár -> 141.000.- HUF

 

itthon 145.200 forint + áfa (az USA árakba nem számolják bele az ÁFÁt, az EU-ban viszont kötelező áfás árat kiírni)

 

tehát azt mondhatjuk, ugyanannyi mindenhol.

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

Szerintem érdemes lenne külön kezelni a "kult tárgyakat" és a mostani tömegtermelést. Aki fogdosott már 909-et 303(eredetit) az tudja hogy átlengi valami jó "spirit" mert pontosan azt csinálják amit várunk tőle.Tehát már van valami a cuccok mögött. Az újabb daraboknak még bizonyítani kell az elektronikus zene porondján. Nagyon nehéz ez úgy hogy hetente jönnek új termékek. Néhány kivétellel inkább az igény és a marketing közös gyermekei. Számomra sokkal izgalmasabb egy új modellezős eljárás,egy új effekt típus mint az "átlag "analóg. Pofátlan módon jobban érdekel a nord4 mint az új Prophet. A kis hangszerekkel meg zenélni kell és lassan összeszedni azt a tudást ami alapján egyszer majd okosan választ az ember egy "Nagy" hangszert ami tényleg az ami.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...