Jump to content
Ménemszól.hu

A kicsik hatalmas összecsapása: Minibrute vs. Sub Phatty vs. MS-20mini vs. Boomstar vs. Minitaur vs. Bass Station II


A/D

Recommended Posts

  • Válaszok száma 97
  • Created
  • Last Reply

Eowave Domino ami még egész jó lehet ebben az óccsódesktopanalóg kategóriában. Igaz egyszerű mint a faék, de hangra elég meggyőző(nek tűnik). savasabb mint a minitaur és valszeg jóval erősebb hangra mint a volca. árban meg pont a kettő között van. kicsit featuregazdagabb lenne vennék is egyet gondolkodás nélkül.

Link to comment
Share on other sites

Kedves Eraserhead!

Minitaur valóban jó választás, nekem van és megmondom őszintén már meguntam :) még anno a demo darabot hoztam haza annyira rágtam a srácok fülét és rendesek voltak megkaptam, haza rongyoltam vele habzó szájjal kibontottam és besza-behu hangja van. Igazi szerelem igazi Moog. Aztán mint minden szintinél elkezdtem vele keresni a trükköket. Na ekkor koppantam nagyot. Mert hogy az nincs benne. 2 BIKA OSC mono out és cső. DE!
Amikor jönnek hozzám zenélni és előkapjuk akkor mindenki egyből felkapja a fejét hogy "hú ennek olyan jó hangja van"! Van egy énekesem aki ezt mindig szóvá teszi :D már meg is jegyezte hogy "jaja ez a Moog". Na szóval ezért érdemes megvenni! 

Nekem könnyű volt a választás mert 3 másik VA szinti mellé kerestem egy tipikusan jó basszus szintit és mivel Moog-ot másra nem használnék amúgy se, pont kapóra jött. 

Perverzitásból átzavartam már minden szintit a szűrőjén, nagyon jó! Sőt kipróbáltam szőnyegezésre, és arra is jó , persze csak bizonyos dolgok állnak neki jól és pöcsöléssel ugyan de lehet szép poly hangokat csinálni belőle vagy éppen a 2osc-ből is többet. Én ezt egy AKAI szalagos magnó Sound on Sound trükkel csinálom :P de simán dawba egymásra pakolva a sávokat is lehet ezzel bohóckodni.

Amúgy most DSI Tetr4-át keresek használtan esetleg van valakinek?

 

Link to comment
Share on other sites

Visszatérve a a téma címéhez , bass station2, és sub phatty ide vagy oda, nálam jelenleg a minitaur a nyerő!!!  Ha lenne felesleges zsém, a címben soroltak közül azt venném meg!  :)))))

 

Én maradok az itt "tiltólistás" :) Dave Smith Instruments Mopho Keyboardomnál,

ami a modulációs lehetőségekben minden, itt felsorol szintit lealáz. A kezelőfelülete szintén kimagasló.

A hangját fikázni csak sznob divat, (aki youtube-ról, gyári preszetek alajpán ítél, azzal nem érdemes vitatkozni). Másrészt szubjektív.

A kivitel minőségére sincs panaszom, a többi műanyag gyászhoz képest pedig nem is értem miről beszélnek. Kizárólag egy HPF-et hiányolok róla. Nálam 2 éve röfög nagy megelégedésemre.

+ 2+2 osc, 3 ADSR, 4 LFO, seq

+ mindent, mindennel lehet modulálni, belső BPM vagy MIDI szinkronban is

+ teljes memória

+ teljes MIDI vezérelhetőség

+ átlátható, gyors, logikus kezelőfelület

+ vezérlő szoft

+ finoman adagolható feedback

+ audio mod FX (ami egy dedikált cutof LFO amunt)

+ poly chain (polifónikussá bővíthető)

+ fém + fa burkolat, időálló feliratozással

 

- nincs HPF 

- nincs gyors preszet nullázó lehetőség a szintin, csak a szoftban (valószínűleg direkt)

Link to comment
Share on other sites

Én maradok az itt "tiltólistás" :) Dave Smith Instruments Mopho Keyboardomnál,

ami a modulációs lehetőségekben minden, itt felsorol szintit lealáz. A kezelőfelülete szintén kimagasló.

A hangját fikázni csak sznob divat, (aki youtube-ról, gyári preszetek alajpán ítél, azzal nem érdemes vitatkozni). 

 

 

egyedül én szóltam le, senki más (itt legalábbis), de nem jutub videók meg presetek alapján hidd el  ;)  ráadásul gőzöm nem volt róla, hogy divat leszólni, én blindre vettem meg (nem hallottam addig élőben) merhogy ugye a név meg ár/érték arányban csak nem lesz akkora mellényúlás. feature szinten tényleg verhetetlen, de én úgy vagyok vele, hogy egy jó elhasznált közhellyel élve a kevesebb néha több, inkább tudja a felét de jobb alaphanggal. ez a tónus persze megint szubjektív, neked lehet hogy fullos, de nekem ahogy írtam is, valahogy olcsó hatású volt, a va nord modularom sokkal "analógabban" szól bizonyos beállítások mellett. 

Link to comment
Share on other sites

en sem tudtam, hogy divat leszolni:D volt evolverem es mopho is. az evolver lehetosegeit tekintve sokkal jobb, mint a mopho  a jelut a szornyu delay es overdrive miatt nem teljesen analog, de a hitspaceben megjavitottak az utat ha jol emlekszem. ezek kabe sehogy nem szolnak, ahogy az osszes dsi, de ez annyira izles kerdese velemenyem szerint. jobban szeretem a vintage dolgokat, de en sznob vagyok:)

Link to comment
Share on other sites

Korg volca series london launch party címmel a youtube on látható egy kis filmecske a 3 gép élő performance ról. Bár a felvétel hangminősége gyenge, azért az látható, hogy darabonként 43e Ft olyan dobozokat kaphatunk, melyek szinpadképesek. Már csak az a kérdés, miért nem lehet kapni? Még a thomannban is októberre jön a megrendelt cucc.

Link to comment
Share on other sites

Korg volca series london launch party címmel a youtube on látható egy kis filmecske a 3 gép élő performance ról. Bár a felvétel hangminősége gyenge, azért az látható, hogy darabonként 43e Ft olyan dobozokat kaphatunk, melyek szinpadképesek. Már csak az a kérdés, miért nem lehet kapni? Még a thomannban is októberre jön a megrendelt cucc.

 

Mert kettétört a hajó, amin hozták európába. Nem vicc! :(  

Amúgy a Keys nekem is bejön, mert pont anyit és pont azt a angzást tudja ami nekem kell.

Link to comment
Share on other sites

Elküldve: Tegnap, 09:24

Kilobeat, on 07 Sept 2013 - 06:59, said:snapback.png

Én maradok az itt "tiltólistás" :) Dave Smith Instruments Mopho Keyboardomnál,

ami a modulációs lehetőségekben minden, itt felsorol szintit lealáz. A kezelőfelülete szintén kimagasló.
A hangját fikázni csak sznob divat, (aki youtube-ról, gyári preszetek alajpán ítél, azzal nem érdemes vitatkozni). 
 

 

egyedül én szóltam le, senki más (itt legalábbis), de nem jutub videók meg presetek alapján hidd el  ;)  ráadásul gőzöm nem volt róla, hogy divat leszólni, én blindre vettem meg (nem hallottam addig élőben) merhogy ugye a név meg ár/érték arányban csak nem lesz akkora mellényúlás. feature szinten tényleg verhetetlen, de én úgy vagyok vele, hogy egy jó elhasznált közhellyel élve a kevesebb néha több, inkább tudja a felét de jobb alaphanggal. ez a tónus persze megint szubjektív, neked lehet hogy fullos, de nekem ahogy írtam is, valahogy olcsó hatású volt, a va nord modularom sokkal "analógabban" szól bizonyos beállítások mellett. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cutoff és Kilobeat eszmecseréjéhez szeretnék hozzáfűzni mert szerintem ez egy érdekes dolog hogy ki mi alapján dönti el hogy egy adott hangszernek jó hangja van.

Nos én bár barátaim által néha sznobnak vagyok titulálva egyetlen egy dolgot nézek, hogy zenében hogyan szól az adott cucc, a többi nem érdekel, mert nem viszem majd színpadra nem fogok itthon nyálat csorgatni rá mert pár hónap múlva úgyis megszokom a hangját stb. a lényeg nekem hogy felvételben milyen lesz. Na most ez  a másik dolog, mert a felvétel ugye itthon eleve egy bizonyos szintnél nem lehet jobb, mivel nem profi stúdió. Nálam egyből megy hangkártyába hogy véletlenül se tudjam elrontani kompresszorral eqval stb a hangját ha szükségét érzem akkor majd kihozom outboardokba vagy lusta mód rászúrok egy vst-t. Miután így szépen összegyurmáztam egy számot megy fel a netre soundcloud youtube stb. Na most kérdem én ha úgyis itt fogja hallani a kedves és igénytelen közönség akkor nem az a lényeg hogy youtubeon jól szóljon? Mert azt értem én hogy milliós hangkártyán meg stúdió monitoron az összes részletet hallod és sokkal precízebb és esztétikusan szép hangja van, de rajtunk geek-eken kívül ezt mindenki leszarja betolja tubeon és pá, ha nem így lenne akkor mindenkinek otthon Genelec monitorja lenne :D

Más megközelítésből: Én sokat kergettem egy időben a példaképeimet hogy ők milyen vasakat használnak és sokan azt mondták hogy nem használnak, totál kiábrándító volt! Aztán mondom de hát most vett a srác egy Omega 8-ast ne szívasson már! kiderült hogy igen vett és azért mert azzal csak magának csinál zenét perverzióból de amikor "dolgozás" van közönségnek akkor csak vst. Ebből a sztoriból az a tanulság hogy nem minden analóg ami jó. Mert hogy én bemagyaráztam anno magamnak hogy ú de jó ez a szinti ez biztos Moog vagy Virus stb, hát nem. Ergo ami jó az jó tök mindegy hogy mi. Nálam ebből a logikámból adódóan ugyanolyan jó tud lenni egy Volca mint egy Moog, bár azt én is tudom melyik a minőségibb cucc!

Most jön a másik gondolat:

Ezt lehet már másik témánál meséltem, de idevág. Mielőtt volt szerencsém Minitauron basszusokat gyűrni azt egy Korg MS2000BR szintivel tettem meg ami ugye VA és elég sokat kell gyúrni hogy olyan "moogos" hangja legyen. Elég eltökélt voltam hogy megcsináljam. Egy deep house mix volt az ami ekkora hatással volt rám és sikerült is olyan stílusra kikevernem hangokat a szintivel, nagyon örültem neki hogy milyen ügyes vagyok. Mikor meglett a Moog akkor egyből azzal is olyanokat akartam csinálni, igen ám de azzal olyat nem lehetett, hoppá! Sőt nekem a mai napig jobban tetszik az ami a Korgból jön ki mert az jobban "analóg" zenékben mint az igazi Moog! Persze azóta annyit kitaláltam hogy a Moog szűrőjét teszem rá és akkor már tényleg olyan mint amit anno megálmodtam de a poén hogy az igazi az tök más. Én speciel youtube-ról is már megtudom állapítani hogy tetszik e hangszer olyan még nem volt hogy ott bejött élőben pedig nem fordítva viszont igen. Ez az egész kinek melyik hang az "analóg" vagy hogy mit társít hozzá a fogalomhoz teljesen érzelmi alapú és azon múlik hogy zeneileg ki honnan jön, mit hallgatott gyerekként vagy utána mire bulizott és most milyen zenét hallgat, ráadásul lehetünk mi itt bármennyire nyitottak egymás tapasztalataira vagy a profik tanácsaira és a tényekre amikről lerántják a leplet mindezektől függetlenül a legnagyobb incepciót magunkon követjük el azzal hogy a saját fejünk helyett az érzelmeink/fülünk után megyünk, de hát erről szól a zene, nem?

Link to comment
Share on other sites

Nekem a Minitaur a Tubus után élőben nagy csalódás volt.

A Little Phatty-k hangja, az álltalam látott koncerteken, valahogy mindíg elveszett a többi hangszer között, de az MS-20 hangja viszont soha. 

Szerintem az MS-20 indie zenekarokba nagyon jól beleillik. Egyrészt jellegzetesen visít, másrészt a HPF-el jól el lehet helyezni a spektrumban. Az Phatty-kel röfögni lehet jól, teljesen elektronikus zenékben.

 

A sztárok álltal használt szintikkel kapcsolatban valóban, sokszor lehet lyukra futni.

Valaki említette Deadmau5-t, szerintem viszont nála nagyon hallatszik, hogy nem Massive-val röfög :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

..igen, és a Volcákkal kapcsolatosan (kommentár nélkül) két dolog van, az egyik: https://soundcloud.com/yo-17/broken-company

A másikat én sem tudom mi lesz, mert ÉLŐ adás lesz a Tubuson este 8-kor: http://www.youtube.com/user/ScanProAudioTV?v=fcWEZuD49wE

Bár a Boomstar hangja... Hát az nem felejthető el. Itt keresgéltem, Én Volca triót akarok venni, de közben erre gondolok majd ;)

https://soundcloud.com/search/sounds?q=STUDIO%20ELECTRONICS%20BOOMSTAR

Link to comment
Share on other sites

..igen, és a Volcákkal kapcsolatosan (kommentár nélkül) két dolog van, az egyik: https://soundcloud.com/yo-17/broken-company

A másikat én sem tudom mi lesz, mert ÉLŐ adás lesz a Tubuson este 8-kor: http://www.youtube.com/user/ScanProAudioTV?v=fcWEZuD49wE

Bár a Boomstar hangja... Hát az nem felejthető el. Itt keresgéltem, Én Volca triót akarok venni, de közben erre gondolok majd ;)

https://soundcloud.com/search/sounds?q=STUDIO%20ELECTRONICS%20BOOMSTAR

 

Később is megveheted a Boomstart a Volca trio mellé, sok helyet nem foglal :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...