Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Sonnox RTAS Native


anomalia

Kérdés

Sziasztok! Infóra lenne szükségem: Létezik Windows rendszerre Sonnox Ofxord bundle Natívban? Tehát VST-ben létezik, de nekem Pro Tools-hoz kéne, de úgy nézem hogy nincs natívban, csak TDM-ben..... Adapterrel gond nélkül müködik, de szeretném kihagyni az adaptert.
Egyébként a Vst To Rtas Adapter V2.11-röl mi a véleményetek? Létezik még más ilyen jellegü adapter?

Nagyon szépen köszönöm!!!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Az adapterrel nekem sem volt gondom (fxpansion), 1-2 plugint nem akart csak átvinni Pro Tools 10 HD-ba...
Hát én valamikor hallani sem akartam a Sonnox-ról. Viszont az utóbbi fél évben szinte csak a Sonnox Limiterét használom (masztering brickwall limiterként) meg az eq-t egyes sávokon, a többit csak próbálgattam, de azok annyira nem fogtak meg. Az inflatort Te mire használod leginkább? Az olyan maximizer-szerü plugin ugye?

Link to comment
Share on other sites

Én is használtam a Sonnox Limiterét, meg egy csomó mást is, pl Slate FXG, de nemrég lecseréltem az Ozone Maximizer-jére. Valahogy zeneibbnek hallom.

Az Inflator az egy "harmonic saturator" gyakorlatilag olyan mint egy tape machine. Színezésre, a mix közelebb hozására szoktam használni, nagyon minimális beállításokkal. Általában a Maximizer elé rakom (de van olyan, amikor egyes sávokra is rárakom, ha nagyon vérszegény a felvétel).

Link to comment
Share on other sites

Én is használtam a Sonnox Limiterét, meg egy csomó mást is, pl Slate FXG, de nemrég lecseréltem az Ozone Maximizer-jére. Valahogy zeneibbnek hallom.

Az Inflator az egy "harmonic saturator" gyakorlatilag olyan mint egy tape machine. Színezésre, a mix közelebb hozására szoktam használni, nagyon minimális beállításokkal. Általában a Maximizer elé rakom (de van olyan, amikor egyes sávokra is rárakom, ha nagyon vérszegény a felvétel).

Ahha értem, mondjuk azt a plugint nemigen próbáltam, saturációra mostanában a Waves Kramer MasterTapet vagy nagyon ritkán a fabfilter Saturn plugint, érdekes hogy mostanában abszolút nem hallani a psp vintagewarmer pluginról, pedig anno nagyon kedvelt volt - én ezt sem használtam, viszont a psp xenon, nitro, 42 plugineket nagyon szeretem, ezekröl mi a véleményed?

Link to comment
Share on other sites

Ahha értem, mondjuk azt a plugint nemigen próbáltam, saturációra mostanában a Waves Kramer MasterTapet vagy nagyon ritkán a fabfilter Saturn plugint, érdekes hogy mostanában abszolút nem hallani a psp vintagewarmer pluginról, pedig anno nagyon kedvelt volt - én ezt sem használtam, viszont a psp xenon, nitro, 42 plugineket nagyon szeretem, ezekröl mi a véleményed?

 

A Kramer Tape is tök jó, én mindkettőt használom. Általában a zenétől függ hogy melyiket-hol. A Fabfilterről csak hallottam idáig (jókat), de annyi plugint használok, hogy nem akarok újakat egyelőre szerezni. Inkább próbálom kitanulni azokat amik vannak. A PSP-t régen én is használtam és szerettem, de mostanság jobban szeretem az újabb Waves plugineket. Annyi az előnyük, hogy nem eszik nagyon a procit.

Link to comment
Share on other sites

A Kramer Tape is tök jó, én mindkettőt használom. Általában a zenétől függ hogy melyiket-hol. A Fabfilterről csak hallottam idáig (jókat), de annyi plugint használok, hogy nem akarok újakat egyelőre szerezni. Inkább próbálom kitanulni azokat amik vannak. A PSP-t régen én is használtam és szerettem, de mostanság jobban szeretem az újabb Waves plugineket. Annyi az előnyük, hogy nem eszik nagyon a procit.

Igazad van, egy idö után, mint a nőkkel, mint a pluginekkel meg kell állapodni, elöször sokat végig kell próbálni, aztán a tapasztalatok után maradunk egy "használhatónál" :D

A Waves tényleg sokat fejlödött, és el kell ismerni hogy szinte minden téren, natív pluginek terén ők a plugin királyok! Köszönöm szépen a segítségedet! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...