Jump to content
Ménemszól.hu

Milyen stúdió monitort vegyek otthonra?


A/D

Recommended Posts

Ekkor: 2018. 08. 09. at 8:16 írta DutchFlowers:

Sok sikert a valasztashoz! :)

Képzeld, csak nem hagyott nyugodni a Focal Alpha 80, pedig a HS-ben nagyon nem tetszett a hangja, valahogy nem volt oké. Maszatos volt, a mélye meg kevés. Viszont bennem motoszkált valamiért, hogy csak ki kellene idehaza próbálni. Ma hazahoztam egy párat és besz*rás, hogy milyen jól szól. Azonnali szerelem. Pontos és iszonyatos mélyek és olyan izgalmas sztereó kép, amit még nem éltem. Nagyon-nagyon tetszik. :) Úgyhogy megvan a cucc, ők maradnak. :)

Azt mondjuk nem értem, hogy a HS-nél miért szólt olyan sz*rul. Vagy szimplán csak nem akart tetszeni. Nem tudom. Mindegy is már. Idehaza nagyon adja. :)

Tanulság: tényleg otthon kell kipróbálni, nem csak boltban.

Köszönöm mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta Blank:

Képzeld, csak nem hagyott nyugodni a Focal Alpha 80, pedig a HS-ben nagyon nem tetszett a hangja, valahogy nem volt oké. Maszatos volt, a mélye meg kevés. Viszont bennem motoszkált valamiért, hogy csak ki kellene idehaza próbálni. Ma hazahoztam egy párat és besz*rás, hogy milyen jól szól. Azonnali szerelem. Pontos és iszonyatos mélyek és olyan izgalmas sztereó kép, amit még nem éltem. Nagyon-nagyon tetszik. :) Úgyhogy megvan a cucc, ők maradnak. :)

Azt mondjuk nem értem, hogy a HS-nél miért szólt olyan sz*rul. Vagy szimplán csak nem akart tetszeni. Nem tudom. Mindegy is már. Idehaza nagyon adja. :)

Tanulság: tényleg otthon kell kipróbálni, nem csak boltban.

Köszönöm mindenkinek!

Igaz, én még nem az új teszt teremben próbáltam ki, de majdnem hasonlóan jártam, mint te :) Végül így lett Genelec 8030-am.
Kétszer hallgattam meg, először azt mondtam, hogy ez kell. Akkor még csak DEMO darab volt belőle, pont év vége volt. KRK VXT szériával , Genelec M szériával és ATC SCM 25-tel (ha jól emlékszem) demoztam. Január végén már volt vásárolható darab, így visszamentem zsetonnal felszerelkezve, hogy hozom el, de akkor összehasonlítottam egy Genelec 8030-cal. És hát...veszített az alpha 80 akkor ott abban a pillanatban. Pontosan a mélye volt olyan, hogy...hm hol van? 8030 érthetőbb volt mélyben. Alpha 80 inkább a szub tartományban "szólt" ("lobogott"), aztán fölötte mintha lenne egy lyuk és utána jönnek a közepek. Később alkalmam volt itthon A/B hallgatni a 8030-at és az Alpha 80-at. Hát...brutál, ahogy szól az alpha.
Saját környezetben sokkal jobban teljesített. Mind a két hangfal jó valamiért. És mind a kettővel lehet dolgozni home szinten. És örök érvényű, hogy úgy is meg kell tanulni a hangját, bármit vesz az ember. Minden más ízlés kérdése ebben a kategóriában. Kinek a piros, kinek a kék... Nem rossz választás az Alpha. Kicsit becsapós mert igazából, azért lehet szeretni, mert jól szól. De nem biztos, hogy ettől keverésre is baromira alkalmas. Hogy hallgatni nagyon jó, az fix. Más melózni egy monitorral, és más hallgatni. A legnagyobb probléma az ilyen hangfalak kiválasztásánál az, hogy igazából nem tudja mindenki, hogy mire is kell figyelni. És igazából "itt van a kutya elesve". Vannak bizonyos árkategóriák, amikor meg mindegy, mert egyik sem tökéletes, mindegyik rossz valamiért, és jó valamiért. Viszont itt jön képbe az, hogy ha már nincs pro kategóriás monitor, akkor legalább olyanod legyen, amire azt mondod, hogy "azonnal szerelem" :) és így szeretni fogsz rajta alkotni! Ez viszont már nagy előny, mert ha olyan monitorod van, amit azért vettél mert azt mondták, hogy azt vedd, mert az jó, még nem biztos, hogy neked tetszik, ahogy szól ,és csak hátráltat az alkotásban! 

Úgyhogy...jó alkotást/melót, sok sikert ! :) 

Link to comment
Share on other sites

A fülem eleve rossz!7400 Hz után semmit nem hallok!

Nem tudom mi az etalon zene?

Pont azért akarok olyan monitort venni,hogy az legyen etalon!Vagyis a monitor legyen etalon!

Hogy a fülem hibáit beletudjam számítani.

Vagyis ha megcélzom az ATC-t! Amit azon hallok,abból kiindulhatok?

Célkeresztbe került az ATC SCM12 Pro!

Mindent összevetve emelett letettem a voksot!Összeszedem rá a lóvét!

Meghajtónak elfogadható,egy Alesis RA-150 - Stúdió Referencia végfok .

 

Szerkesztette hejdzso
Link to comment
Share on other sites

1 órája írta hejdzso:

...

Ezt nagyon kenyes dolog felhozni, de lehet, hogy a keverest inkabb masra kellene biznod, mert igaz, hogy az igazan hasznos/informativ frekik nagy resze 7400Hz alatt van, de a folotte elterulo spektrum erzekelese is fontos resze a keveresnek, mert nagyon csunya eredmenye lehet, ha bumszli van fentebb is.

11 órája írta Blank:

...

Well, that escalated quickly... :) Sok oromteli orat neked es Alpha80-asaidnak!

Link to comment
Share on other sites

Igen, ATC SCM12 Pro-ra gondoltam. Kb 500-as büdzsé volt megadva, így értelmeztem. De magam is épp erre gyűjtögetek, erősítőm van.

Etalon zene? Amit nagyon ismersz, hogy tudd, hogyan is kell(ene) szólnia. Ez mindenkinél más, nem a gyári kiadványokra gondoltam. (Pedig valahol nekem is van egy Ortofon LP-m a Hifi Magazin korszakból.)

Amiket én használok:

Nils Lofgren - Keith Don't Go (Ode To The Glimmer Twin)     Ez becsapós, mert alsóbb kategórián is olyan brutálisan jól szól, hogy beszarás.

Alanis Morissette - You Oughta Know (Acoustic Version)     Ez egy Acoustic album, 192 kHz-en. Arról ez a kedvencem.

Továbbá imádom Margot Reisinger összes lemezét, itt keleti hangszerek vannak valódi felvételen, nagy a hangsúly a mélyeken és magasakon (is).

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta wolf:

Igen, ATC SCM12 Pro-ra gondoltam. Kb 500-as büdzsé volt megadva, így értelmeztem. De magam is épp erre gyűjtögetek, erősítőm van.

Etalon zene? Amit nagyon ismersz, hogy tudd, hogyan is kell(ene) szólnia. Ez mindenkinél más, nem a gyári kiadványokra gondoltam. (Pedig valahol nekem is van egy Ortofon LP-m a Hifi Magazin korszakból.)

Amiket én használok:

Nils Lofgren - Keith Don't Go (Ode To The Glimmer Twin)     Ez becsapós, mert alsóbb kategórián is olyan brutálisan jól szól, hogy beszarás.

Alanis Morissette - You Oughta Know (Acoustic Version)     Ez egy Acoustic album, 192 kHz-en. Arról ez a kedvencem.

Továbbá imádom Margot Reisinger összes lemezét, itt keleti hangszerek vannak valódi felvételen, nagy a hangsúly a mélyeken és magasakon (is).

Kösz!

A lényeg,hogy én nem zenét akarok hallgatni ezen!Hanem a saját zenémet szeretném kevergetni!

Ezért van erre szükségem!

Mert úgy veszem ki egyesek szavaiból,hogy zenét hallgatni ezeken a motyókon!

Zenét csak azért hallgatok ezen,hogy legyen összehasonlítási alapom!

Esetleg ez lenne az etalon?

Na most még az ATC SCM12 Pro betárazva!

Hogy kihozzam belőle amit lehet!!??Elég hozzá Alesis RA-150 - Stúdió Referencia végfok?

Ez az utolsó kérdésem,s nem fárasztok senkit vele tovább!

Mert látok itt hét számjegyű ATC erősítőket!Egy kicsit konyítok a szakmához!Nem tudom milyen végfokok lehetnek ezek?

 

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta hejdzso:

Kösz!

A lényeg,hogy én nem zenét akarok hallgatni ezen!Hanem a saját zenémet szeretném kevergetni!

Ezért van erre szükségem!

Mert úgy veszem ki egyesek szavaiból,hogy zenét hallgatni ezeken a motyókon!

Zenét csak azért hallgatok ezen,hogy legyen összehasonlítási alapom!

Esetleg ez lenne az etalon?

Na most még az ATC SCM12 Pro betárazva!

Hogy kihozzam belőle amit lehet!!??Elég hozzá Alesis RA-150 - Stúdió Referencia végfok?

Ez az utolsó kérdésem,s nem fárasztok senkit vele tovább!

Mert látok itt hét számjegyű ATC erősítőket!Egy kicsit konyítok a szakmához!Nem tudom milyen végfokok lehetnek ezek?

 

Nem...az Alesis kevés hozzá.

Link to comment
Share on other sites

58 perccel ezelőtt írta hejdzso:

Miért?

Én nem döngetek!Finoman,jó ha tíz wattal megyek.

Itt nem a teljesitmény szamit. A frekvencia átvitel,stb., csak h. mást ne is emlitsek. Szólni fog vele, de én ugy vettem észre, h. pont te vagy az aki nagyon über minőséget akar... Ha már ATC, akkor illik meghajtani egy tisztességes erősítővel. Ez olyan mintha egy Wunder CM67-et dugnál egy Behringer keverőbe, amit felveszel egy SB LIVE 5.1 hangkártyával. Igy gondolom érthető, h. mi a probléma :)

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Itt nem a teljesitmény szamit. A frekvencia átvitel,stb., csak h. mást ne is emlitsek. Szólni fog vele, de én ugy vettem észre, h. pont te vagy az aki nagyon über minőséget akar... Ha már ATC, akkor illik meghajtani egy tisztességes erősítővel. Ez olyan mintha egy Wunder CM67-et dugnál egy Behringer keverőbe, amit felveszel egy SB LIVE 5.1 hangkártyával. Igy gondolom érthető, h. mi a probléma :)

Igen!Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Sziasztok!

Úgy látom vannak ATC tulajok, szóval figyelem!

Nemrég vettem egy ATC SCM16a-t (ami Silk-nek is van), de nem adtak hozzá User Manual-t, letölteni meg nem tudom sehonnan. Tudom, hogy vannak fent technikai adatok, de csak alap dolgok vannak feltüntetve, nekem meg minden kellene róla. 

Szóval az lenne a kérdésem, ha valaki rendelkezik ezzel a modellel, és még meg is van neki a letölthető manual PDF formátumban, az feltöltené ide?

Nagyon megköszönném :) 

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta Bear:

Sziasztok!

Úgy látom vannak ATC tulajok, szóval figyelem!

Nemrég vettem egy ATC SCM16a-t (ami Silk-nek is van), de nem adtak hozzá User Manual-t, letölteni meg nem tudom sehonnan. Tudom, hogy vannak fent technikai adatok, de csak alap dolgok vannak feltüntetve, nekem meg minden kellene róla. 

Szóval az lenne a kérdésem, ha valaki rendelkezik ezzel a modellel, és még meg is van neki a letölthető manual PDF formátumban, az feltöltené ide?

Nagyon megköszönném :) 

Este beszélek Tamással, megkérdezem tőle.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...