Jump to content
Ménemszól.hu

Milyen stúdió monitort vegyek otthonra?


A/D

Recommended Posts

Az F5-ök szerintem sem azok amik nekem kellenének, én tutira nem vennék még otthonra sem 2 utas megoldásban 5 collos méretű monitorokat, mert szerintem ahhoz kell a szub. Az Adam szintén az F szériában megjelentetett egy szubot, ami lehet hogy ehhez van kitalálva eleve. 

 

De az F7 szerintem azért nem rossz, kb. a régi Adam A7-el van egy színvonalon, lehet hogy tévedek, de mások se írnak róla rosszakat, de az igaz ami igaz: össze kell hallgatni több hasonló árú hangfallal. Az tény hogy ez bőven a 8 collos árkategória. Lehet hogy benézek már vmikor a HS-be, mert ezt nem otthon lehet eldönteni.

 

A Focal Alpha meg egyelőre mindenhol nagy vita kérdése, azoknak is akik szeretik a CMS vonalat is. Mindenki azon ötöl hol spóroltak és mit ezeken. Szerintem az nem feltétlenül lesz mellényúlás.

 

De az M-Audio M3-8 tényleg érdekelhet, még ha nem is annyira lineáris a teljesítménye mint ahogy hangoztatják, főleg ha az a bizonyos 3 utasságból eredő zaj nem problematikus.

Egyébként egyetértek azzal az egyik posttal - most már tapasztalatból - hogy a 2.1 szubos megoldások bár nagyon impresszívek első hallásra, de otthoni körülmények között 99%-ban nagyon problematikusok tudnak lenni. Inkább veszek egy nagyobb ládát, és hallgatom halkabban, de ne legyen "sub-overflow".

 

Csak zenehallgatásra viszont tökéletesek a szubos megoldások, legalábbis nekem ott jobban tetszik mint a nem szubos megoldás.

 

Másrészről a sor egyik eddig általam nem említett versenyzője nálam a Mackie MR8, amit tudom hogy kb. hol "csal" és miben. Viszont nagyon kellemesen és nagyon dinamikusan szól.

 

De az F7 szerintem azért nem rossz, kb. a régi Adam A7-el van egy színvonalon, lehet hogy tévedek,

 

 

 

Olcsóbb anyagokból készült gyengébb színvonalú termék, melyet eleve egy költségérzékenyebb piacra szántak. Csak a személyes véleményem, de komoly gyártó ilyet nem csinál. Ezzel az ADAM beáll a Mackie-félék közé. A Dynaudio is rúgott kettőt a renoméján a DBM50 piacra vezetésével. Hasonló helyzet lenne, ha a Nord holnaptól kiadna egy romplert general midi hangkészlettel: biztos meg is tépném magam, de lobbiznék a r&d azonnali menesztése mellett.

 

de mások se írnak róla rosszakat,

 

 

 

Egy hogy a profik jellemzően nem ilyen kategóriájú hangfalakat vesznek. A7-es véleményeket főleg kezdőktől fogunk olvasni.

 

A Focal Alpha

 

 

Még nem jelent meg. Előfordult már, hogy olcsóbb hangfal lett a jobb, úgyhogy várjuk ki.  A CMS-t viszont közülünk senki nem érti.

 

De az M-Audio M3-8 tényleg érdekelhet, még ha nem is annyira lineáris a teljesítménye mint ahogy hangoztatják,

 

 

A nem lineáris teljesítményt nem értem, de a linearitás ebben az árkategóriában alapvetően nem értelmezhető. Nem tudok hangfalat ilyen árban amit bármilyen szinten lineárisnak nevezhetnénk. Amikor arról beszélgetünk, hogy melyik hangfal tetszik vagy sem, valójában arról értekezünk, hogy az adott hangfal egyes (linearitásbeli) hibáival szemben mennyire vagyunk megengedőek. 

Link to comment
Share on other sites

Az F7 és esetlegesen A7x árproblémájához nekem ennyi még a véleményem:

 

 

 

Az önmagában hogy Kínába vitték az F7 teljes gyártását máris nagy árcsökkentő tényező. És úgy láttam hogy Némethonban is  csökkent a garanciája az új fejlesztésű olcsó Adam termékeknek. 60 hónapról 36 hónapra a Kínában készített daraboknak. Mondjuk a Thomannban egységesen 36 hónap a garanciája.

 

Szóval véleményem szerint leginkább a tartósság kérdésében történhetett egy egyelőre felmérhetetlen visszaesés. Ez is úgy lesz mint valahol a mobiltelefon, hogy három-négy év után úgyis lecserélik az emberek. Szerintem a trendeket leginkább te látod, hogy egyre szélesebb körökben vesznek maguknak budget "stúdió hangfalakat" az emberek. A Prohardveren lévő több tízezres hozzászólású topikban egyre nagyobb ütemben kezd mindenki arról beszélni hogy ugyan semmi köze a zenéléshez, de stúdió monitort vesz/vett otthonra. A Mackie Mr/Prodipe/M-audio BX/KRK Rokit és társai a legnagyobb slágerek. És persze sokan arra panaszkodnak hogy "túl lineárisak" ezek a hangfalak a 2.1 Genius után. :D

 

De szóval ezt a trendet - mert ez nem magyar jelenség - a gyártók is felismerték és ezért jön ki ennyi budget hangfal, 500-600€ körül. Van aki azt mondja hogy ezzel többet szakít magának azzal a veszteséggel együtt is hogy esetleg bekategorizálják a pro arcok közül a közép vagy low-end kategóriába.

 

Így a nagy számú gyártók törvénye alapján természetes hogy az Adam, a Focal, és Dynaudio is beszálltak ebbe, hiszen ennek hatalmas a piaca. Mi csak örülhetünk hogy valamiféle verseny kialakul, és azért manapság már Kínában sem minden kukába való vacak amit ott gyártanak.


Viszont nekem itthonra nem is feltétlenül kellene jobb egy Adam A7x/Adam A8x-nél tekintve a szoba méreteket és a felhasználásom lehetőségeit vagy céljait. Éppen hogy csak annyi kell hogy ha valami történik még 40 Hz körül még azt is halljam, valamivel jobban mint hogy létezik ott értékelhető esemény vagy sem. 

 

Egyébként én sem hiszek a linearitásban, lehet hogy félreérthető voltam.

 

Kétféle módon sem hiszek: egyrészt az emberi fül szereti ha egy kicsit valamilyen irányban becsapják - lásd basszusmánia - másrészről senki se gondolja komolyan azt hogy  valamiféle kőolaj származék műanyagból, mágnesből, valamiféle papírból, alumíniumból meg hasonló hétköznapi ipari technológiával lehetséges LINEÁRIS hangvisszaadást létrehozni.

 

Pl. az előbb említett Dynaudio igen látványosan kézzel rakja össze a saját cuccait (Dániában?). Na egy ilyen megoldás biztos nagyon bizalomgerjesztő ha népviseletről van szó, de nem annyira ha hi-tech kérdéskörről.

 

Persze kell határt húzni, hogy meddig lehet elmenni a fül számára kellemes csalásban vs valódi linearitás, mert valamiféle valóságleképzés azért kell. És a kocsiban egy darab mélynyomó minden más hangszóró nélkül nem hinném hogy ezen a határon belül van még otthoni céloknál sem. :D

 

Viszont az otthoni céloknál is mindenki aki nem csak dísznek hanem valódi intenzív használatra vesz amatőr producerkedésre és lehallgatásra termékeket azok sem valószínű hogy átlépik a 500.000 Ft kategóriát, sőt inkább a 200.000 Ft alatt maradnak. Némethonban is az Adam A7x a csúcs amit a Thomannban tömegesen vesznek (lehet hogy benne van az is hogy ez német termék), de inkább megveszik a sokkal olcsóbb Yamaha HS8/HS7-et (mert hasonlóan néz ki mint a stúdiókban látható NS-10 és ez is Yamaha), hogy 500€ körül maradjanak. 

 

"A CMS-t viszont közülünk senki nem érti."  - A CMS-t én se értem és sehogyse tetszik.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
24 perccel ezelőtt írta Zongilog:

sziasztok, azt szeretném megkérdezni ,hogy van e annak valami jelentősége, hogy elől vagy hátul van a reflex nyílás a hangfalon.

nincs! (most nem arról beszélünk hogy a hangfal egy centire van tolva a faltól)

Link to comment
Share on other sites

24 perccel ezelőtt írta Zongilog:

sziasztok, azt szeretném megkérdezni ,hogy van e annak valami jelentősége, hogy elől vagy hátul van a reflex nyílás a hangfalon.

Igen van :) Aminek elől van, azt jobban betolhatod a falhoz, nem fogja visszaverni a fal. De ha itt jobban körül nézel, találsz egy nagyon jó cikket a monitorokról, azoknak a miértjeiről. A/D írta, és erre a kérdésre is kitér. Ne hari, a pontos nevét nem tudom a témának, de közel azonos ezzel, úgy emlékszem.

Szerkesztette Hobkins
Link to comment
Share on other sites

26 perccel ezelőtt írta Zongilog:

sziasztok, azt szeretném megkérdezni ,hogy van e annak valami jelentősége, hogy elől vagy hátul van a reflex nyílás a hangfalon.

Megkövetem magam... :D Az első oldalra lapozz, ott megtalálod a kifejtéseket. Pontosan ebben a témában van, amit keresel :D

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Igen van :) Aminek elől van, azt jobban betolhatod a falhoz, nem fogja visszaverni a fal. De ha itt jobban körül nézel, találsz egy nagyon jó cikket a monitorokról, azoknak a miértjeiről. A/D írta, és erre a kérdésre is kitér. Ne hari, a pontos nevét nem tudom a témának, de közel azonos ezzel, úgy emlékszem.

szívesen lerajzolnám és bemutatnám hogyan terjednek a mély hangok és miért nincs hatással rájuk a port iránya, most be kell érnetek azzal, hogy alapvetően nem. a hangfal távolsága a faltól számít, és előljáróba annyi, hogy a hangok úgy fognak visszaverődni, mintha az aktuális forrásuk párja lenne a falon túl is, ahol a fal a tükörtengely. 

(megint, mindez akkor, ha ez a távolság nem nevetségesen kicsi, pl. a fal teljesen letakarja a portot)

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Megkövetem magam... :D Az első oldalra lapozz, ott megtalálod a kifejtéseket. Pontosan ebben a témában van, amit keresel :D

köszi, de megkaptam idő közben a választ. Igazából, akkor ez az ok, részben, hogy a panelban a genelec 8040 úgy bebúg a mélyeknél. Igen, már tudom, hogy létezik egy ilyen jelenség a sarokban, főleg a  panelban, de ez gondolom csak ront rajta, már mint az hogy ennek hátul van a reflex nyílása.

Szerkesztette Zongilog
Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta A/D:

szívesen lerajzolnám és bemutatnám hogyan terjednek a mély hangok és miért nincs hatással rájuk a port iránya, most be kell érnetek azzal, hogy alapvetően nem. a hangfal távolsága a faltól számít, és előljáróba annyi, hogy a hangok úgy fognak visszaverődni, mintha az aktuális forrásuk párja lenne a falon túl is, ahol a fal a tükörtengely. 

(megint, mindez akkor, ha ez a távolság nem nevetségesen kicsi, pl. a fal teljesen letakarja a portot)

Neked elhiszem :) ! A kijelentésemet arra alapoztam (ami nagy valószínűséggel helytelen), hogy a Focal Alpha 80 és Genelec 8030 közül 8030-nak jobban hallom az alsó tartományát akkor, ha az a falhoz közelebb van. 

Link to comment
Share on other sites

28 perccel ezelőtt írta A/D:

nincs! (most nem arról beszélünk hogy a hangfal egy centire van tolva a faltól)

akkor nem értek valami. 3 x 6 m-es panel szobának az egyik 3 méteres falán van az asztal. Jelenleg a 8040 hátulja 80cm-re van  a faltól, de így is a mélyek bizonyos frekvenciánál olyan erősek lesznek mint ha ki akarnák bontani a falat. Gondolom ezt hívják bebúgásnak.  Tudom, hogy a panel a legrosszabb, de reményeim szerint ha lecserélném a hangfalat egy elülső reflex nyílással rendelkezőre, akkor javulna ez a probléma. Gondolom a vele szemközti, 6 méterre lévő falnál már csak nem fog bebúgni annyira. Mit gondolsz? 

Szerkesztette Zongilog
Link to comment
Share on other sites

26 perccel ezelőtt írta Zongilog:

akkor nem értek valami. 3 x 6 m-es panel szobának az egyik 3 méteres falán van az asztal. Jelenleg a 8040 hátulja 80cm-re van  a faltól, de így is a mélyek bizonyos frekvenciánál olyan erősek lesznek mint ha ki akarnák bontani a falat. Gondolom ezt hívják bebúgásnak.  Tudom, hogy a panel a legrosszabb, de reményeim szerint ha lecserélném a hangfalat egy elülső reflex nyílással rendelkezőre, akkor javulna ez a probléma. Gondolom a vele szemközti, 6 méterre lévő falnál már csak nem fog bebúgni annyira. Mit gondolsz? 

A hangszigetelés mennyire megoldott?  Hangelnyelő szivacsok, bútor, stb. ?

Link to comment
Share on other sites

12 perccel ezelőtt írta Hobkins:

A hangszigetelés mennyire megoldott?  Hangelnyelő szivacsok, bútor, stb. ?

ááá, egyenlőre semmi, ez még a jövő zenéje. Szép lassan. Inkább egy olyan nagy lomtárat képzelj el, tele van  mindennel, de nem igazán bútorokkal, bár az is akad 2.  

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta Zongilog:

ááá, egyenlőre semmi, ez még a jövő zenéje. Szép lassan. Inkább egy olyan nagy lomtárat képzelj el, tele van  mindennel, de nem igazán bútorokkal, bár az is akad 2.  

Amíg nem csillapítod a falakat, berakhatsz akármit, búgni fog. Főleg, hogy panel. Szerintem első projekted ez legyen. Ha nem is a legprofibb megoldással, de csillapítsd, ahogy tudod. 

Link to comment
Share on other sites

Még egy fontos szösszenet, ez 2016-os tapasztalat. A zárt ládák nagyon jól működnek rossz akusztikájú helyeken. Azokat ha rátolod a falra még jót is tesz nekik, viszont a reflex hangfalak még önmagukhoz képest is buflábbak lesznek. 

Amúgy a reflex portok működéséről egy csodás cikk van a leguccsó soundonsoundban az új Pioneer koax monitorok cikkben. Konkrétan a portok középtartományra gyakorolt torzításáról szóló részre gondoltam.

 

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta A/D:

Még egy fontos szösszenet, ez 2016-os tapasztalat. A zárt ládák nagyon jól működnek rossz akusztikájú helyeken. Azokat ha rátolod a falra még jót is tesz nekik, viszont a reflex hangfalak még önmagukhoz képest is buflábbak lesznek. 

Amúgy a reflex portok működéséről egy csodás cikk van a leguccsó soundonsoundban az új Pioneer koax monitorok cikkben. Konkrétan a portok középtartományra gyakorolt torzításáról szóló részre gondoltam.

 

de viszont a zárt ládák mélyei gondolom elég harmatosak, nem?

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta A/D:

Még egy fontos szösszenet, ez 2016-os tapasztalat. A zárt ládák nagyon jól működnek rossz akusztikájú helyeken. Azokat ha rátolod a falra még jót is tesz nekik, viszont a reflex hangfalak még önmagukhoz képest is buflábbak lesznek. 

Amúgy a reflex portok működéséről egy csodás cikk van a leguccsó soundonsoundban az új Pioneer koax monitorok cikkben. Konkrétan a portok középtartományra gyakorolt torzításáról szóló részre gondoltam.

 

köszi, de sokszor azt sem értem amit te írsz. Szóval a szakmai szöveget angolul inkább kihagynám. 

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta Zongilog:

köszi, de sokszor azt sem értem amit te írsz. Szóval a szakmai szöveget angolul inkább kihagynám. 

Márpedig ha tudásra szomjazol, akkor csak szakmai szöveget olvass és sajnos egyre inkább angolt... Az SOS egész jó újság. A rengeteg reklám között néha van hasznos információ is.

Szerkesztette Tetsuo
kiegészítés
Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta Tetsuo:

Márpedig ha tudásra szomjazol, akkor csak szakmai szöveget olvass és sajnos egyre inkább angolt... Az SOS egész jó újság. A rengeteg reklám között néha van hasznos információ is.

hát nem igazán szeretnék bele mélyedni ebbe, inkább csak tanácsra lett volna szükségem

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 08. 10. at 11:01 írta Zongilog:

de viszont a zárt ládák mélyei gondolom elég harmatosak, nem?

Nem feltétlen. A zárt ládák mélyebbre tudnak menni, értsd az alsó határfrekvencia alacsonyabb, de hamarabb elkezd esni a hangnyomás a mély tartományban.
A reflex doboz jelleggörbéje meredekebben esik, mint a zárt dobozoké, ezért egy bizonyos pontig hangosabb a reflex, mint a zárt doboz, viszont nem is olyan egyenletes az átviteli görbéjük.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Bajban vagyok...!

Volt egy Genelec 1030A párom. Itt a fórum apróhirdetéseiben valaki keresett egy ilyen párt. Mivel a stúdióm teljesen átalakult, elgondolkodtam a cseréjükön. Miguel fórumtársunkkal -aki másodmagával volt a stúdió akusztikai tervezőjével- beszélgetve, illetve itt a fórum átolvasása után jutottam el, hogy kipróbálok egy pár Genelec 8040-est. A Hitspace-ben pont nem volt bent 8040 (valaki elvitte tesztre), de volt bent 8030 és mivel A/D említette korábban, hogy a 80-as széria tagjai -mérettől függetlenül- azonosan hozzák a hangképet (csupán a hangosság és a mély tartomány leképzése növekszik a méretükkel, ha jól rémlik...ezt megerősíthetem, így van), meghallgattam őket. "sajnos" felrakták mellé az ATC SCM16A Pro-t (nem kellett volna). Kellene mellé egy sub nekem, de pusztítóan részletező, viszont jelenleg nem fér bele a keretbe. Elsőre nekem is nyersnek hatott, de egy idő azt vettem észre, hogy csak ezt hallgatom, a másik néma maradt :), Na de vissza a 8040-hez:

Már-már úgy döntöttem veszek egy új pár 8040BPM-et  a boltban, de úgy adódott, hogy lett egy eladó 8040A pár megfizethető áron. Mivel megvolt a vevő a 1030A-ra, megvettem a 8040A-t, ezért ki tudtam próbálni őket A/B-ben meghallgatva.

Elsőre azonnal a 8040 a nyerő: Nagyon mélyre megy, sokkal szélesebb a térleképzése és valamivel részletezőbb is.

DE:

A 1030A  középtartománya sokkal szerethetőbb, ez borzasztóan hiányzik a 8040-ből! (A pergő, tamok lábdob attack-ja nem átütő, a kedvenc ilyen jellegű számaimat nem szeretem hallgatni rajta. :-(  Emiatt a tulajdonsága miatt az ének is hátrébb kerül a mixekbe. Tudom, hogy szokni kell (Misi is ezt mondta),de nem szeretek rajta zenét hallgatni, amit a 1030-cal -sub-bal kiegészítve- órákig képes voltam. Engem a zenehallgatás inspirál, tudom, hogy egy studio monitornál nem ez a legfőbb szempont, hanem a transzparencia, de akkor is...

De a legfőbb gond az most használat közben derült ki:

Nálam sokszor előfordul, hogy egy-egy zenekar egyszerre játszva veszi fel a dalokat, emiatt a gitáros és a basszeros mögöttem állva-ülve játszik. Nekik ilyenkor kell a hangerő, hogy a "stenk" meglegyen. Na már most, vicces, de a 8040-et nem tudom annyira meghajtani, mint a 1030-at, az sokkal jobban tűrte a hangerőt. A 8040 előbb klippel (pirosan villog), megfullad. Csavargatom a pulton a basszus potit lefele, kapcsolgatom a Bass Tilt kapcsolókat, de nagyon nem OK. Ha bekapcsolom a subot, még rosszabb...Most feszengek a székemben, nem tudom rendesen megtolni a hangfalakat. Ne értsetek félre, nem kell nekem hogy ordítson, egyszerűen a 1030-at sokkal jobban meg lehetett tekerni. Olyan, mintha a 8040-ben "benne maradna" a hangerő. Szerintem a mélysugárzó csillapítása nagyon laza, hamar lekoppan a lengőtekercs. Talán

Lehet, hogy velem van a "baj", vagy az ízlésemmel, de nekem egyelőre nem jön be. Azt hiszem mostanában ez a hangkép a divat. Egy barátom fogalmazta meg jól: "...olyan, mintha már a masterelt mixet hallgatnád..." Úgy szól, mintha az egész mix valami mázzal lenne leöntve. Aki egyedül állva hallgatja, elsőre hamar beleszeret, de érdemes mellé tenni valami referenciát.

Az az igazság, hogy a 1030A-t és a 8040A-t kellene összeolvasztani: a 1030A közepei, a 8040A térleképzése, robosztussága, részletessége, plusz egy kicsit több hangerő.

Nehéz eset vagyok?

A héten hoznak egy 1031A-t, lehet, hogy ez a megfejtés? vagy valami más?  Valaki? Segííítsééég!!! :-) :-)

 

 

Link to comment
Share on other sites

26 perccel ezelőtt írta PropaneB:

Bajban vagyok...!

Volt egy Genelec 1030A párom. Itt a fórum apróhirdetéseiben valaki keresett egy ilyen párt. Mivel a stúdióm teljesen átalakult, elgondolkodtam a cseréjükön. Miguel fórumtársunkkal -aki másodmagával volt a stúdió akusztikai tervezőjével- beszélgetve, illetve itt a fórum átolvasása után jutottam el, hogy kipróbálok egy pár Genelec 8040-est. A Hitspace-ben pont nem volt bent 8040 (valaki elvitte tesztre), de volt bent 8030 és mivel A/D említette korábban, hogy a 80-as széria tagjai -mérettől függetlenül- azonosan hozzák a hangképet (csupán a hangosság és a mély tartomány leképzése növekszik a méretükkel, ha jól rémlik...ezt megerősíthetem, így van), meghallgattam őket. "sajnos" felrakták mellé az ATC SCM16A Pro-t (nem kellett volna). Kellene mellé egy sub nekem, de pusztítóan részletező, viszont jelenleg nem fér bele a keretbe. Elsőre nekem is nyersnek hatott, de egy idő azt vettem észre, hogy csak ezt hallgatom, a másik néma maradt :), Na de vissza a 8040-hez:

Már-már úgy döntöttem veszek egy új pár 8040BPM-et  a boltban, de úgy adódott, hogy lett egy eladó 8040A pár megfizethető áron. Mivel megvolt a vevő a 1030A-ra, megvettem a 8040A-t, ezért ki tudtam próbálni őket A/B-ben meghallgatva.

Elsőre azonnal a 8040 a nyerő: Nagyon mélyre megy, sokkal szélesebb a térleképzése és valamivel részletezőbb is.

DE:

A 1030A  középtartománya sokkal szerethetőbb, ez borzasztóan hiányzik a 8040-ből! (A pergő, tamok lábdob attack-ja nem átütő, a kedvenc ilyen jellegű számaimat nem szeretem hallgatni rajta. :-(  Emiatt a tulajdonsága miatt az ének is hátrébb kerül a mixekbe. Tudom, hogy szokni kell (Misi is ezt mondta),de nem szeretek rajta zenét hallgatni, amit a 1030-cal -sub-bal kiegészítve- órákig képes voltam. Engem a zenehallgatás inspirál, tudom, hogy egy studio monitornál nem ez a legfőbb szempont, hanem a transzparencia, de akkor is...

De a legfőbb gond az most használat közben derült ki:

Nálam sokszor előfordul, hogy egy-egy zenekar egyszerre játszva veszi fel a dalokat, emiatt a gitáros és a basszeros mögöttem állva-ülve játszik. Nekik ilyenkor kell a hangerő, hogy a "stenk" meglegyen. Na már most, vicces, de a 8040-et nem tudom annyira meghajtani, mint a 1030-at, az sokkal jobban tűrte a hangerőt. A 8040 előbb klippel (pirosan villog), megfullad. Csavargatom a pulton a basszus potit lefele, kapcsolgatom a Bass Tilt kapcsolókat, de nagyon nem OK. Ha bekapcsolom a subot, még rosszabb...Most feszengek a székemben, nem tudom rendesen megtolni a hangfalakat. Ne értsetek félre, nem kell nekem hogy ordítson, egyszerűen a 1030-at sokkal jobban meg lehetett tekerni. Olyan, mintha a 8040-ben "benne maradna" a hangerő. Szerintem a mélysugárzó csillapítása nagyon laza, hamar lekoppan a lengőtekercs. Talán

Lehet, hogy velem van a "baj", vagy az ízlésemmel, de nekem egyelőre nem jön be. Azt hiszem mostanában ez a hangkép a divat. Egy barátom fogalmazta meg jól: "...olyan, mintha már a masterelt mixet hallgatnád..." Úgy szól, mintha az egész mix valami mázzal lenne leöntve. Aki egyedül állva hallgatja, elsőre hamar beleszeret, de érdemes mellé tenni valami referenciát.

Az az igazság, hogy a 1030A-t és a 8040A-t kellene összeolvasztani: a 1030A közepei, a 8040A térleképzése, robosztussága, részletessége, plusz egy kicsit több hangerő.

Nehéz eset vagyok?

A héten hoznak egy 1031A-t, lehet, hogy ez a megfejtés? vagy valami más?  Valaki? Segííítsééég!!! :-) :-)

 

 

A 8030-al nekem is ugyanez a bajom... Szerintem 8050, vagy egy másik pár monitor a megfejtés pluszban, amit alkotói fázisban használsz, és keverni használod a 8040-et. Nekem ez a terv legalábbis.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Hobkins:

A 8030-al nekem is ugyanez a bajom... Szerintem 8050, vagy egy másik pár monitor a megfejtés pluszban, amit alkotói fázisban használsz, és keverni használod a 8040-et. Nekem ez a terv legalábbis.

Van még egy NS10, még egy harmadik párat nem raknék fel, inkább menjen a 8040 és helyette valami, ami jó kompromisszum lenne nekem. Nem vagyok típus függő, jöhet bármi A Focal szimpatikus pl... De bármilyen ötletet szívesen veszek, azután meghallgatom valahol.

 

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta PropaneB:

Van még egy NS10, még egy harmadik párat nem raknék fel, inkább menjen a 8040 és helyette valami, ami jó kompromisszum lenne nekem. Nem vagyok típus függő, jöhet bármi A Focal szimpatikus pl... De bármilyen ötletet szívesen veszek, azután meghallgatom valahol.

 

Focal Alpha 80 elég jó!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ekkor: 10/31/2016 at 11:33 írta Hobkins:

A 8030-al nekem is ugyanez a bajom... Szerintem 8050, vagy egy másik pár monitor a megfejtés pluszban, amit alkotói fázisban használsz, és keverni használod a 8040-et. Nekem ez a terv legalábbis.

Nem tudok vitatkozni az általad leírtakkal. Gyakorlatilag leírtad azt, amit ezekben a hangfalakban kifogásolni lehet, elérted a határukat. Ez a legtöbb embert nem zavarja, viszont pont ez az oka, hogy van, aki ezeknél drágább hangfalat vesz. 

Ha jót akartok, vegyetek ATC-ból passzívat. 

A kifogásaidat ismerve a 8050-et végképp nem javaslom.

Ekkor: 10/31/2016 at 14:20 írta PropaneB:

 

Ekkor: 10/31/2016 at 11:33 írta Hobkins:

A 8030-al nekem is ugyanez a bajom... Szerintem 8050, vagy egy másik pár monitor a megfejtés pluszban, amit alkotói fázisban használsz, és keverni használod a 8040-et. Nekem ez a terv legalábbis.

Van még egy NS10, még egy harmadik párat nem raknék fel, inkább menjen a 8040 és helyette valami, ami jó kompromisszum lenne nekem. Nem vagyok típus függő, jöhet bármi A Focal szimpatikus pl... De bármilyen ötletet szívesen veszek, azután meghallgatom valahol.

 

A sokmonitoros lehallgatásokat nem támogatom, mert több pár hangfalat lerakni egy helyre az egyik legkeményebb kihívás. Kettő között is az egyik szerencsésebb helyen lesz, melyiket fogod odarakni? Na ugyanez háromnál milyen.

A Focal nem jobb a Genelecnél, viszont népszerű a K+H 120.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...