Jump to content
Ménemszól.hu

Milyen stúdió monitort vegyek otthonra?


A/D

Recommended Posts

Focal Alpha80 szerintem borzalmas :D Annál a 8040-es jobb.

Kicsi nyúmen KH120 egész hallgatható, de a 16-os ATC-vel nem összemérhető. ATCben még az nagyon zseni, hogy lerakod és mozogsz előtte össze vissza és kb ugyan azt hallod mindig... nem az van, hogy elfordulsz és kitépi az agyad a fázisösszekuszálódás...

 

Szerkesztette Herkules
bővítés
Link to comment
Share on other sites

Meghallgattam: 

Aktív: Neumann KH 310A  - ATC SCM16A 

Passzív: ATC SCM11 - ATC SCM19

(Amit ideírok az kizárólag az én ízlésem és a feljebb leírt használatot tükrözi!)

A Neumann és a SCM16A akciós, aki tudja azonnal menjen és vegye meg valamelyiket - helyettem :) (A 16A-hoz kell azért egy sub a teljes boldogsághoz.)

A Neumann ár érték arányban úgy jó ahogy van. (Kifizeted, hazaviszed, bedugod, boldogság). Kellően részletes, jó a tere, bírja a hangerőt, a három út miatt tök jók a közepei, zárt jellege miatt klassz a basszus válasz, mellette jó "mélyre megy" és bírja a hangerőt. Ez is színez egy picit, de pont annyira, amennyire nem cseszi szét a hangképet. Csak úgy zenét hallgatni is tök jó. Tetszik.

A többiekhez kell valamilyen kiegészítő: Sub és/vagy sztereó erősítő.

SCM16A már nem gyártják (sajnos), ebben még nem az új, saját fejlesztésű dóm van. A kétutas aktív, kategóriájában ez a király. Kell hozzá egy jó sub is, mert alja a mérete és kialakítása miatt az nem sok van neki, viszont nagyon lineárisnak hallatszik: jók az arányok. Igazi "vallatógép", minden részletet hallani az adott felvételben. Minden hangstúdióban ennek kellene lenni az alapnak.

SCM11: Akinek már van egy jó hangú erősítője - lehet ez akár egy jobb HiFi is de valóban 100W teljesítményű-, és egy normális sub ládája az ne keresgéljen tovább ennyi pénzért! (Demóhoz vigyétek magatokkal az üzletbe a saját erősítőtöket, ha nem tudjátok hazavinni a kicsikét!)

Azt hittem simán elvérzik, de nem! Meglepően jó a mély tartománya. Egyáltalán nem érzékeny arra, ha nem pont szimmetrikusan ülünk előtte, simán lehet mozogni, minden fázisban marad (Ezt hogy csinálták???) Egy kb 80 000Ft-os épített erősítővel hallgattam, teljesen rendben volt. Egy sokkal jobb erősítővel még jobb lenne, de egyáltalán nem gáz, sőt. Nincs olyan para, mint az NS10-nél!!! Ráadásul komoly hangerőn is vihogva működik, sőt talán így szól igazán jól :):) Elképesztő, komolyan.

Nekem egyetlen egy dolog nem tetszett benne: "túl jó" a magas sugárzója. Tudom, hogy ez így idiótán hangzik, de én lennék most az az eretnek, aki tennék valamit a magas sugárzója elé. Lehet, hogy az SCM16A dómja, vagy más "jobban állna" neki. Félre ne értsetek, hibátlan a felső frekvenciatartományok leképzése, ehhez képest kevés a többi db-ben. Nem tudom elég érthető vagyok-e... Ha ez arányos lenne, akkor ennyi pénzért ez a tökéletes zárt passzív monitor! (Egyébként így is.)

Na de viszont az SCM19 az úgy jó, ahogy van. Rendben van a mély-magas arány. Brutál hangosan tud ez is szólni, nagyon részletes, jó színpadkép, stb... Szintén tökéletes ár-érték arányos hangfalpár.

Akinek van egy normális subja és főleg egy jó erősítője, az azonnal vegyen két párat ennyi pénzért (egyet nekem az ingyen tippért :-) ).

Szumma:

A Genelec 8040  nem véletlenül népszerű. (újonnan)öt-hatszázezer Ft-ért nagyon jó hangfal. Akinek nem számít a nagy hangerő, (10-15nm-es szobában ez is elég persze!) annak hibátlan. Pláne, hogy használtan már 350 000 Ft körül is hozzá lehet jutni...) Akinek a középtartománya elég és nem kell valami miatt túlzott hangerőn hallgatnia, az simán remek felvételeket és mixeket képes készíteni ezen is. (persze egy igazán jó szakember kis túlzással bármin megcsinálja a tutit, de ehhez rengeteg tapasztalat, évek, rutin és igazán jó fülek kellenek:-)

DE, ha van kb félmillió forint hangfalakra, akkor már komolyan elgondolkoznék az SCM11-ről pláne ha már van egy nem túl drága, de jó sub-om. Simán lehet hozzá venni még egy klassz erősítőt is és boldogság! Gyakorlatilag megvan a pár + az erősítő egy 8040 árából!

Ha van még több lóvé, és sub, akkor egyértelműen az SCM19 a nyerő. Precíz, jók a frekvenciaarányok, brutál hangerő...

Egymillió körül a Neumann KH310A nagyon jó vétel. Ha lenne ennyi pénzem ,akkor összemérném A/B az SCM19-et (egy erősítővel) és a Neumann-t, utána döntenék.

Még hiányzik a végső teszthez: Ígértek meghallgatásra egy 1031-et és egy ilyet: https://portalstudyjny.pl/2014/12/22/testy-aps-klasik-w-komorze-bezechowej-aps-classic-aps-classic-test-w-komorze-bezechowej-premiera-aps-klasik-dostepnosc-aps-klasik/ (félmillión belül kijön egy pár)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Anno voltam én is hitspace-be más ügy miatt de meghallgattam az ATC-t. (akkor még a passzívak nem voltak szinen csak a scm16,20,25,150) 16 és 20 nem nagyon jött be a 25-től már éreztem azt hogy igen ettől jobb lenne az életem de a 150-nél leeset az állam. 

Bennem van a hiba nem birom elviselni ha búg egy kiegészítő sub (idegesít) azt szeretem ha 2.0-ban a hangfal lemegy elég mélyre (min 40hz) és a scm150 túlmegy ezen a határon mégis gyönyörű magas és középtartománya van. Kis hangerőn is átadja az élményt. 

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy szeretnék egy stúdió monitort otthonra. Két lehetőséget néztem. Az egyik egy Focal Alpha 65-ös lenne. A másik felállás esetében viszont egy sztereó erősítő és B&W 685-ös polcsugárzó lenne erre a célra is használva zenehallgatás mellett. Lehallgatásánál az erősítőn a mély és magas kiemeléseket nullára venném és a source direkt kapcsolót is bekapcsolnám.

Utóbbi felállás azért lenne szimpatikus, mert sokszor használnám zenehallgatásra és a B&W hangfalak hangzása eléggé bejön nekem.

Kérném tanácsotokat, ti melyiket választanátok. Pénzügyileg kb. 200.000Ft. szánnék egy stúdió monitor párra.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Üdv.

Attila

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 5/15/2017 at 23:31 írta deneverstudio:

Egy ideje tervezgettük már az ATC-re való váltást. Amikor pár éve volt lehetőségünk kipróbálni és összetolni rajta pár dalt, akkor teljesen beleszerettünk és nem alaptalanul. Számunkra annyi a lényege, hogy nagyon meggyorsítja a munkának azt a részét, amíg a soundokat fejtegetjük és a koncepciót kitaláljuk.

Megszűnt a célba lövöldözés. Nincs az, hogy ki kell vinni a kocsiba meghallgatni, meg a HIFI cuccon megnézni, meg másik hangfalra átkacsolgatni, meg a zenekar is megnézni otthon, aztán beszélünk, tekergetünk és kezdődik elölről az egész tesztelés. Amit ezen összerakunk és jól szól, az kész van.

Náluk elég sok a nehéz munka. Például az olyan, amit nem jól vettek fel és sok a megfejtenivaló benne, de a saját felvételek között is vannak nehezen összerakható zenék, mert pl. bonyolultak, sok a sáv, stb. Eddig simán megesett, hogy akár 8-10, vagy még több verzió is készült mire a koncepció teljesen készen volt és utána jöttek még az apróságok. Most meg általában az első verzió készen van soundilag. Ez számomra teljesen elképesztő, de így van.

Nem mondom, hogy nem lehet ATC nélkül élni, mert mi is megoldottuk 20 évig mással, de nekünk nagyon nagy szolgálatot tesz, az biztos. Az ügyfelek részéről is azonnal sorra jöttek a pozitív visszajelzések. Az olyan munkák, amikkel korábban hetekig kínlódtam, hogy összeálljanak, azok most egy nap alatt megvannak. Volt pár olyan munka is, ami már a végéhez közeledett, de ezen meghallgatva, azonnal átvariáltam egy csomó mindent és ugrásszerű javulást történt minden esetben. Szóval most nagy öröm nálunk. :)

ATC-n összerakott dolgokat még nem tudok mutatni, mert megjelenés előtt állnak, de hamarosan bele lehet majd hallgatni néhányba.

Mostanára tanultatok meg keverni :)

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 05. 18. at 22:07 írta deneverstudio:

Régebben volt alkalmunk kipróbálni SCM25-öt és SCM45-öt.
Most SCM19-et vettünk.

SCM45 milyen volt? Azt meg nem hallotam a scm25 be nekem kevés a mély tartomány és az SCM45 leírás alapján befutónak tünik

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta Loop:

SCM45 milyen volt? Azt meg nem hallotam a scm25 be nekem kevés a mély tartomány és az SCM45 leírás alapján befutónak tünik

A legjobb, amit eddig a technikai helységemben hallottam. Vannak, akik szerint a magasai "nem az igazságot mutatják", mert már az új saját fejlesztésű dómok vannak bennük. Állítólag a régi dóm kiegyenlítettebben szól....

Tudod mit, nekem így is tökéletes lenne :) 

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta deneverstudio:

Nekem elég mélye volt a 25-ösnek is, de a 45-ös jobban tetszett.
Bármelyik nagy királyság szerintem és nagyon gyorsan meg lehet szokni.

Az tény, hogy bármelyikkel mindennél jobban lehet dolgozni. 

Nálam volt 25-ös, 45-ös, 12Pro, 19-es

Mindegyiken élmény volt dolgozni. A Legjobban a 45-ös tetszett, de a 12 és a 19-es egy normális erősítővel tuti befutó. Subot ellenőrizni, meg kell egy középszerű, annak úgy sem kell állandóan szólnia :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
1 órával ezelőtt írta Gamda:

Érdekelne, hogy egy atc scm 12-höz milyen erősítőre van szükség? 

Alapesetben a "sajátjával" kezdeném, az ATC P1-el.
Ha az túl lóg a kereten, akkor érdemes a "high-end hifi" végfokok között nézelődni, pl: Parasound, Mcintosh, Benchmark, Bryston

Link to comment
Share on other sites

Kollegám épített hozzá egy meglepően jó végfokot. Év eleje óta dolgozik rajta, ez a sokadik iteráció, és ha minden jól megy, a napokban fogjuk bemutatni, és Powerpack néven fogjuk árulni nem csak ATC-khez.

Szól-e olyan jól mint a gyári P1? Mi nem hallunk különbséget. Az üzletben van egy custom A/B kapcsolórendszer, amivel lehet tesztelni az eredeti P1-et és a kollegám féle végfokot, ha valakinek kétségei vannak.

A végfokra ATC hangfal vásárlása esetén kedvezményes csomagárat fogunk adni. Ezt szintén a napokban találjuk ki, de tervek szerin 100k alatt lesz.

 

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Adames:

Melyik a jobb megoldás? 6"-os hangfal és hozzá egy szub, vagy inkább szub nélkül egy 8"-os hangfal?

Ez szerintem erosen szemely- es felhasznalas-fuggo... meg ugye az adott monitortol is fugg.

Nekem 6(.5)-os van, es nagyon nem kivanom a sub-ot, megint masnak meg biztos kell a 8-as ala is... Mondjuk nekem sub-fobiam van szerintem, mert meg egyetlen olyan sub-os rendszert sem hallottam, ami tetszett volna. De ugye izlesek es ficamok... :)

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

És nem zavaró az, hogy egy 8, vagy 10"-os hangfalból mindig jön az extra mély? Mert a szubot ki tudja az ember kapcsolni ha akarja. Nem? 

Egyébként kellemesebb és melegebb hangja van a nagyobb hangszórósnak? Halkan is meg tud normálisan szólalni, hogy a környezetemben ne zavarjak senkit ha épp olyan a helyzet? 

Szerkesztette Adames
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...