Jump to content
Ménemszól.hu

Milyen stúdió monitort vegyek otthonra?


A/D

Recommended Posts

36 perccel ezelőtt írta wolf:

Ha már kellően összebarátkoztál vele: tudnád jellemezni néhány mondatban a tapasztalataidat? Szerintem nem csak én lennék rá kíváncsi.

Persze, majd....... :)

Már kb 5-6 hete nálam vannak, szóval volt idő nyüstölni, de még nem akarok véleményt mondani róla, sajnos a mostani hangkarival még nem teljes a kép. Kb jövőhétre, de inkább utána jön az apogee hangkari, amivel már merek őszintén nyilatkozni. 

Annyit biztosra kimerek mondani, hogy a gagyi focusrite karival is bődületes nagy dinamikával rendelkezik :) 

Ja, és soha többé nem vennék mást, csak zárt ládás dobozokat!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta Bear:

Persze, majd....... :)

Már kb 5-6 hete nálam vannak, szóval volt idő nyüstölni, de még nem akarok véleményt mondani róla, sajnos a mostani hangkarival még nem teljes a kép. Kb jövőhétre, de inkább utána jön az apogee hangkari, amivel már merek őszintén nyilatkozni. 

Annyit biztosra kimerek mondani, hogy a gagyi focusrite karival is bődületes nagy dinamikával rendelkezik :) 

Ja, és soha többé nem vennék mást, csak zárt ládás dobozokat!!!!

A jó akusztika sokkal többet számít, mint egy jó hangkártya.
Én Silknél amit hallottam, azzal nagyon meg voltam elégedve. Most, hogy már van a közvetlen környezetemben is, (nem saját) így azt tudom mondani, hogy kevés az alja (nem kellő akusztikai körülmények között). Az akusztika kialakítása után (2-3 hét) kíváncsi leszek, hogy hozza-e azt, amivel már egyszer lenyűgözött a láda. Persze a részletgazdagság az így is meg van, de az alja eléggé "sötét erdő" jelen pillanatban.

Link to comment
Share on other sites

29 perccel ezelőtt írta Hobkins:

A jó akusztika sokkal többet számít, mint egy jó hangkártya.

Tudom, és én is próbáltam tenni ellene, olyan 70%-ra kész a basszusok elnyeléséhez kész basszus csapda. Most leginkább fülre 180-250Hz között van problémám, ezért ahhoz lesznek elnyelők csinálva a plafonra.

 

IMG_20181230_205630.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta Bear:

Tudom, és én is próbáltam tenni ellene, olyan 70%-ra kész a basszusok elnyeléséhez kész basszus csapda. Most leginkább fülre 180-250Hz között van problémám, ezért ahhoz lesznek elnyelők csinálva a plafonra.

 

IMG_20181230_205630.jpg

Nálunk a 100Hz és környéke a problémás, ami elég kritikus tartomány, de  Vas Misi már készíti a tervet, aztán a kivitelezés után kiderül, hogy "hol is van a kutya elesve" :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Na most johet majd a kovezes...

Szuksegem volt digitalisan hajthato kicsi hangoskodokra, es sajnos annyira gyer a felhozatal, hogy kiutotte a szemem a behringer ms40, mert olyan pofatlanul olcso, hogy nem lehet nem kiprobalni, es ...

<hatasszunet>

... meglepoen jol szol azert a penzert. Leszolja baratom B&O-jat, es olcsobb mint egy hordozhato kisgeci JBL...

toslinken taplalom...

Udv Draconak! :D

Link to comment
Share on other sites

14 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Na most johet majd a kovezes...

Szuksegem volt digitalisan hajthato kicsi hangoskodokra, es sajnos annyira gyer a felhozatal, hogy kiutotte a szemem a behringer ms40, mert olyan pofatlanul olcso, hogy nem lehet nem kiprobalni, es ...

<hatasszunet>

... meglepoen jol szol azert a penzert. Leszolja baratom B&O-jat, es olcsobb mint egy hordozhato kisgeci JBL...

toslinken taplalom...

Udv Draconak! :D

Nekem az első monitorom MS-20 volt, és nagyon szerettem. Optikán hajtottam az EMU 0404 PCI-ról.  :D 
Használd egészséggel! :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Sziasztok! Talán tudtok segíteni. Van egy Roland RD 700 NX színpadi zongorám. Van hozzá két Yamaha HS 8 stúdió monitorom. A hangfal cső hangon szól ha leveszem a mélyet és kiemelem a magasat akkor elveszlik a zongora hangszín. Mit javasoltok? Előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!

Genelec témában szeretnék kérdezni és tanácsot kérni:

Genelec 8030B és 8030C között mekkora a különbség? 

Érdemesebb az új C típus megvenni, vagy ha szembe jönne kedvező áron egy régebbi jó állapotú B akkor inkább azt lenne érdemes?

A C-ben már D osztályú érősítők vannak 2x50W, 54Hz +-2dB az alja, a B pedig 2x40W AB osztály, az alja 58Hz +-2dB. Ezek alapján nem gondolnám, hogy jelentős lenne a különbség.

Ti hogyan látjátok?

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...