Jump to content
Ménemszól.hu

Milyen stúdió monitort vegyek otthonra?


A/D

Recommended Posts

A Dyna jobb hangfalai, a JBL összes stúdió monitora jobban szól. Ezen kívül az Adam-ok és gyakorltailag az összes, amivel összehasonlítottam ebben a kategóriában. Egyedül a Yamaha stúdió monitorai rosszabbak. Jelzem, hogy akusztikus hangszerekre és főleg klasszikus zenére használom. Most Neumann KH310-em van, ami mindössze 200-al drágább párban, de nagyságrendekkel jobban szól.

Link to comment
Share on other sites

A Dyna jobb hangfalai, a JBL összes stúdió monitora jobban szól. Ezen kívül az Adam-ok és gyakorltailag az összes, amivel összehasonlítottam ebben a kategóriában. Egyedül a Yamaha stúdió monitorai rosszabbak. Jelzem, hogy akusztikus hangszerekre és főleg klasszikus zenére használom. Most Neumann KH310-em van, ami mindössze 200-al drágább párban, de nagyságrendekkel jobban szól.

 

Dyno....

 

BM5A, BM5A Compact, BM6A, BM6AMK2, BM15A....Ezeket hallottam.... sőt sajnos mindennap sok sok órát dolgozok velük...bár ne kéne.

Fakó, unalmas, felső basszusban kiemelnek. Még talán ezek közül a BM6A a legkellemesebb, csak azt már nem gyártják. A 8050-el egy kategóriában van a BM15A...kb árban, és térfogatban,. Összehasonlítva (megtettem) a BM15A mindent egyformára vasal, nagyon nehéz meghallani rajta a különbségeket. Elsőre kellemesnek tűnik, mert minden jól szól rajta, aztán pár nap együttélés után észreveszed, hogy mindent egyformára vasal, én úgy mondom "dinaudiósítja" a hangot. :) Nem beszélve, hogy mekkora batár és ormótlan dög egy kecses 8050-hez képest.

 

JBL

 

LSR szériát érdemes vizsgálni, az alatt egy vicc amit a JBL csinál.

6328-at halottam, az nem volt rossz, több hónapot dolgoztam rajta. Elég kellemes, de nekem túl élénk a középtartománya. Hosszú távon fárasztó. Egy árban van a 8050-el...lehet választani.

6332- t is ismerem, mivel ez passzív, elég nehéz az összehasonlítás, de ez volt az egyetlen JBL, amivel (egy jó féle erősítővel hajtva) elégedett voltam, no de ez egy jó végfokkal együtt már az 1,5 milliós kategória!

Link to comment
Share on other sites

Dyno....

 

BM5A, BM5A Compact, BM6A, BM6AMK2, BM15A....Ezeket hallottam.... sőt sajnos mindennap sok sok órát dolgozok velük...bár ne kéne.

Fakó, unalmas, felső basszusban kiemelnek. Még talán ezek közül a BM6A a legkellemesebb, csak azt már nem gyártják. A 8050-el egy kategóriában van a BM15A...kb árban, és térfogatban,. Összehasonlítva (megtettem) a BM15A mindent egyformára vasal, nagyon nehéz meghallani rajta a különbségeket. Elsőre kellemesnek tűnik, mert minden jól szól rajta, aztán pár nap együttélés után észreveszed, hogy mindent egyformára vasal, én úgy mondom "dinaudiósítja" a hangot. :) Nem beszélve, hogy mekkora batár és ormótlan dög egy kecses 8050-hez képest.

 

JBL

 

LSR szériát érdemes vizsgálni, az alatt egy vicc amit a JBL csinál.

6328-at halottam, az nem volt rossz, több hónapot dolgoztam rajta. Elég kellemes, de nekem túl élénk a középtartománya. Hosszú távon fárasztó. Egy árban van a 8050-el...lehet választani.

6332- t is ismerem, mivel ez passzív, elég nehéz az összehasonlítás, de ez volt az egyetlen JBL, amivel (egy jó féle erősítővel hajtva) elégedett voltam, no de ez egy jó végfokkal együtt már az 1,5 milliós kategória!

Nem vagyok hangmérnök és profi sem a témában. Lassan 25 éve készítek felvételeket, de zenésznek vallom magam. A fülem is úgy használom. Nem tudom pl., hogy milyen különbslgeket kell meghallanani és azokat miért lehet jobban a Genelecen. Abban egyetértek veled, hogy a BM15A nagyon jellegzetesen szól. Tíz évig használtam. Genelecre nem cseréltem volna, soha.

Link to comment
Share on other sites

Nem vagyunk egyformák, innen is látszik. De csípőből leszarozni úgy ámblokk az egész Genelecet, az igen merész kijelentés. Letettek az elmúlt 30 évben nem keveset az asztalra!

Dolgoztam nagyon jó genelekkel is. Be volt építve a falba és szép nagy volt. Ezekre nem vonatkozott a hozzászólásom, de ezek nem is ebben az árban kaphatók.

Link to comment
Share on other sites

Szentül meg voltam róla győződve, hogy munkára nem azt a hangfalat kell megvenni amelyiken a legjobban szól hanem amelyik a leglineárisabb. Azt hittem csak a hifistáknak fontos, hogy szépen muzsikáljon a hangfal.

 

Ezzel arra reagáltam, hogy klasszikus vagy rock.

Szerkesztette loszmenem
Link to comment
Share on other sites

Nem tudom, én jól elvagyok klasszikusokkal is a Genelecen, de nem ez a napi rutin nálunk, az is igaz,

hanem a pop-rock-metal dolgok. Ha valaki azt mondja, hogy jobban tud egy bizonyos műfajt csinálni egy bizonyos falon,

akkor ezt el kell fogadnom. Igazából minden cuccnál az a legfontosabb szerintem, hogy mit hoz ki az emberből.

Ha valakinek Dynaudio kell, hogy jó munkát végezzen, akkor azon kell dolgozni,

ha meg a Genelecen végez jobb munkát, akkor azon.

Ha meg lenne 3-4 millánk egy komolyabb falra, akkor valószínűleg baltával vernénk szét mindkettőt. :)

Link to comment
Share on other sites

Igazából minden cuccnál az a legfontosabb szerintem, hogy mit hoz ki az emberből.

Ha valakinek Dynaudio kell, hogy jó munkát végezzen, akkor azon kell dolgozni,

ha meg a Genelecen végez jobb munkát, akkor azon.

 

Pontosan. Ha valaki csináltatna magának audiogramot azon akár azt is észrevehetné, hogy bizonyos tartományokat jobban hall mint a többit. A hitelessége persze attól függ, hogy mit evett reggelire és mennyire volt hangos a vizsgálatig a város zaja. Szóval a hangfal a mérhető linearitás nem túl széles mozgástartományában szubjektív ha ezt a szempontot figyelembe vesszük. DE. Ez nem szabadna, hogy kiindulópont legyen mert akkor a hangmérnök a szűk keresztmetszet.

Link to comment
Share on other sites

Kétszer volt 8050-esem. Egyszer egy évig, aztán még egy félig. Igazi allrounder doboz...mindent keverhetsz rajta, mindent megmutat. Kicsi, kompakt, a hangképe a nagy 3 utasokat idézi. Mélyben félelmetes a méretéhez képest. Sokan mondják, hogy mennyire nem valós a mély tartománya....dehogynem, csak tudni kellene használni a lehallgató környezetnek megfelelő korrekciós kapcsolókat a hátulján!

Biztos hogy egyszer még fogok venni. Engem lenyűgöz! Nem mondom, hogy nincs jobb nála, de kereskedelmi forgalomban ennél jobb 2 utas doboz párt a milliós kategória határa alatt nem kapsz, az biztos!

 

+1 Én is csípem a 8050-et. Jelenleg 8040-et használok, kellene egy picit nagyobb, de hangképre nagyon nagyon hasonlítanak (ez a másik érvem a Genelec mellett)

 

Szerintem a falbaépíthető Genecek nem jobbak a 8050-nél! De kétségtelenül impresszív ahogy szólnak. Szerintem.

 

Ez a vita azért létezik, mert ebben a kategóriában még elég messze vannak a hangfalak a tökéletestől, és itt jön be az, amit a cikkben írtam, hogy emiatt teljesen jogos az, hogy olyat választ az ember, ami neki jobban tetszik hangra.  Hallgasd meg az SM9-et, az SCM25-öt, az A21m-et meg ezeket és nem fogsz hallani ilyen vitát hogy a bármelyik is nem elég jó. De ha meg kellene neveznem a legolcsóbb kompromisszumot, én is a 8050-et mondanám. Furcsa szó vele kapcsolatban amúgy a kompromisszum.

Link to comment
Share on other sites

A Genelec korabbi modelljei mennyiben ternek el a mostaniaktol?(arban megegyeznek.)

pl a 8040A es a 8050A ----- a 8040 B es a 8050B-hez kepest.

http://www.genelec.com/products/previous-models/

A specifikacioban megegyeznek a muszaki adatok a korabbi verziokkal.

 

+1: A Klein & Hummel O 300 vs 8050? arban megegyeznek.

Szerkesztette space51
Link to comment
Share on other sites

A Klein and Hummel már nincs, helyette Neumann. Az O300 helyett pedig a KH310 van:-)

Kicsit drágább a 8050-nél, de nem is ellenfelei egymásnak. 

Kerem itten meg talaltam: )

http://www.studiocare.com/klein-hummel-0-300-studio-monitor-each-single.html?___store=default&gclid=CLmQyJWn0roCFUqWtAodPmMAZg

1300 font ahogy a 8050.Miert nem ellenfelek? Egy arkategoria akkor egy sulycsoport nem?

Szerkesztette space51
Link to comment
Share on other sites

Szerintem azért nem ellenfelei egymásnak, mert teljesen másra valók. Annyira máshogy szólnak....

A másik ok pedig az, hogy a KH310 három utas, a 8050 kétutas. Ebből kifolyólag sem hasolnítgatnám egymáshoz. Minha egy jó sportkocsit, egy jó limuzinnal szeretnél összemérni. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...