Jump to content
Ménemszól.hu

Milyen stúdió monitort vegyek otthonra?


A/D

Recommended Posts

52 perccel ezelőtt írta Adames:

És nem zavaró az, hogy egy 8, vagy 10"-os hangfalból mindig jön az extra mély? Mert a szubot ki tudja az ember kapcsolni ha akarja. Nem? 

Egyébként kellemesebb és melegebb hangja van a nagyobb hangszórósnak? Halkan is meg tud normálisan szólalni, hogy a környezetemben ne zavarjak senkit ha épp olyan a helyzet? 

Nem neveznem azt extra melynek, csak pontosan annyi van ott, amennyi amugy is van a zeneben. Kulon subbal azt is nehez beloni, hogy mennyi kakaot kapjon a sub, mert ugye kulon hangeroszabalyzo van ott is. Osszesegeben igen, melegebb hangja van, a hangero problemaval estenkent en is kuzdok, mivel kis hangeron az erzet tolja a melyebb tartomanyba a hangkepet.

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta axon.dust:

Elektronikus, hallgatok es keszitek, kell a pontos bass. A kulon subot nagyon maceras jol elhelyezni, en nem is tudtam. Esetleg ugy erdemes ha ketto van :)

Akkor Te vagy az emberem! :ph34r:, egy Logitech Z623.-at cserélek a Presonus "szettre". Remélem nem lesz olyan fárasztó hallgatni.

Te hallottál már Erist?

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta mukucs:

Akkor Te vagy az emberem! :ph34r:, egy Logitech Z623.-at cserélek a Presonus "szettre". Remélem nem lesz olyan fárasztó hallgatni.

Te hallottál már Erist?

Mondjuk a Logitechhez kepest barmi megvaltas lesz. Millio monitort hallottam mar, de pont a Presonust nem. Mindenkeppen hallgasd meg, osszehasonlitva tobb dobozzal. 
En amugy Dynaudio es Neumann parti vagyok, egy BM15A-val tolom most, de erik a gondolat egy KH310 iranyaba.

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta axon.dust:

Mondjuk a Logitechhez kepest barmi megvaltas lesz. Millio monitort hallottam mar, de pont a Presonust nem. Mindenkeppen hallgasd meg, osszehasonlitva tobb dobozzal. 
En amugy Dynaudio es Neumann parti vagyok, egy BM15A-val tolom most, de erik a gondolat egy KH310 iranyaba.

Ehh! :rolleyes: 

Sajnos nincs lehetőségem hallgatózni, megveszek valamit, aztán ha nem jön be egyáltalán, akkor "elviselem", míg nem viszi el valaki. :)

Azok már komoly monitorok, nem az én pénztárcámnak valók. Ha annyi pénzem lenne, meghallgatnám ezt: Focal Twin6 Be

Az egyik kedvenc DJ.-m ezt használja (Tale of US), minden zenéjüket szeretem, szóval 100%, h tetszene a dolog. B)

 

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta Adames:

Az új Mackie MR624, vagy 824-et vegyem meg, vagy egy Focal Alpha 65-öt? 

En mar elfogult vagyok, nem valaszolhatok... :)

Ezert nem komparative csak annyit mondanek, hogy az Alpha65 kellemes aru, es igen jo hangu monitor.

szerk.: plusz nem hallottam az uj mackie-ket.

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

Volt alkalmam hosszasan tesztelni egy pár APS Klasik-ot.

Írtam erről egy közepesen hosszú beszámolót.:

"...Amiért érdekes lehet, az az ár/érték aránya. 1000 Euro körül "mozog" a pár ára, 18cm-es mélysugárzóval!...

...Első ránézésre egy egyszerű, de jól összerakott darabbal állunk szemben. Látszik, hogy nem bóvli....

...Az első benyomásaim:...

...a mély tartományban meglepően precíz, elég gyors a csillapodás, már-már zárt doboz jellegű...

...Később bevittem a Hit Space-be....

..Véleményem szerint ez a monitor ennyi pénzért az erősen ajánlott kategóriába tartozik."

Szerkesztette PropaneB
Link to comment
Share on other sites

22 órája írta mukucs:

Kedves AudioWorks!

 

Mi a véleményük a Presonus Eris.-ről? Elsősorban az 5" os érdekel, mivel adott egy TemblorT10.

A cél: elektronkius zenehallgatás napi 10 órán keresztül.. B)

A Presonus Eris E5 jó hangdoboz(pár).

Én szimmetrikusan hajtom, és Isoacoustics állványon áll - egész másképp szól mint a Logitech - megéri az árát. Te miről hajtod majd?

Szerkesztette Ouie
Link to comment
Share on other sites

23 órája írta mukucs:

Ehh! :rolleyes: 

Sajnos nincs lehetőségem hallgatózni, megveszek valamit, aztán ha nem jön be egyáltalán, akkor "elviselem", míg nem viszi el valaki. :)

Azok már komoly monitorok, nem az én pénztárcámnak valók. Ha annyi pénzem lenne, meghallgatnám ezt: Focal Twin6 Be

Az egyik kedvenc DJ.-m ezt használja (Tale of US), minden zenéjüket szeretem, szóval 100%, h tetszene a dolog. B)

Szerintem azert probalj meghallgatni 1-2-t, igaz a jobb monitorokat ugyis tanulni kell egy kicsit, de akkor is. A Focal-t csak ajanlani tudom, beriliumos vagy sem. Ha tudod hallgasd meg.

A melyekkel kapcsolatban: focal-bol 65-os nekem pl sok. Ami nagyon jo, ha halkan hajtod (ugy erdemes barmit is hosszabb tavon), de hangosabban en mar tekerem vissza -4dB-be, ha elektronikusabb mar 33% hangeronel-nel, ha akusztikusabb, finom jazz-esebb, akkor akar csak 66% folott, de mindenkeppen tud sok lenni nekem. Ezert nem artana meghallgatnod 1-2-t, mert valaki meg siman sub-okat tenne a 65-osok ala, mert neki az kell.

A logitech-hez kepest akkora ugras lesz szinte barmi, abban a kategoriaban, hogy vegulis boldog leszel, de ha nem tul tavoli jovore tudsz a presonusokhoz kepest mondjuk egy plusz 60%-ot (tudom, az nem keves) aldozni, akkor mar tenylegesen sokkal jobb vetelek vannak annal. Kozeleg a karacsony, kivanj egyet... :) (ugy ertem kettot, mert parban kell... :) )

Mondjuk DJ-zeshez (ott mar ugyis kesz a teszta) vegulis siman eleg ...

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Szerintem azert probalj meghallgatni 1-2-t, igaz a jobb monitorokat ugyis tanulni kell egy kicsit, de akkor is. A Focal-t csak ajanlani tudom, beriliumos vagy sem. Ha tudod hallgasd meg.

A melyekkel kapcsolatban: focal-bol 65-os nekem pl sok. Ami nagyon jo, ha halkan hajtod (ugy erdemes barmit is hosszabb tavon), de hangosabban en mar tekerem vissza -4dB-be, ha elektronikusabb mar 33% hangeronel-nel, ha akusztikusabb, finom jazz-esebb, akkor akar csak 66% folott, de mindenkeppen tud sok lenni nekem. Ezert nem artana meghallgatnod 1-2-t, mert valaki meg siman sub-okat tenne a 65-osok ala, mert neki az kell.

A logitech-hez kepest akkora ugras lesz szinte barmi, abban a kategoriaban, hogy vegulis boldog leszel, de ha nem tul tavoli jovore tudsz a presonusokhoz kepest mondjuk egy plusz 60%-ot (tudom, az nem keves) aldozni, akkor mar tenylegesen sokkal jobb vetelek vannak annal. Kozeleg a karacsony, kivanj egyet... :) (ugy ertem kettot, mert parban kell... :) )

Mondjuk DJ-zeshez (ott mar ugyis kesz a teszta) vegulis siman eleg ...

Pont egy Focal Alpha 80at hallottam eddig, iszonyatosan tetszett, viszont nem engedhetem meg magamnak, bármennyire is szeretném. Adott a Temblor T10, azért gondoltam az Erisre, mert nem szeretném nagyon keverni a márkákat. Mondjuk ahonnan hoztam a subot, ott a 80as alfákkal volt hallgatva.. ^_^

Dj-zés alatt mit értesz? 

Nekem csak zenehallgatásra kell.. :)

Link to comment
Share on other sites

33 perccel ezelőtt írta mukucs:

Dj-zés alatt mit értesz?

Disc Jockey... lemezlovas.

https://en.wikipedia.org/wiki/Disc_jockey

35 perccel ezelőtt írta mukucs:

Pont egy Focal Alpha 80at hallottam eddig, iszonyatosan tetszett, viszont nem engedhetem meg magamnak, bármennyire is szeretném. Adott a Temblor T10, azért gondoltam az Erisre, mert nem szeretném nagyon keverni a márkákat. Mondjuk ahonnan hoztam a subot, ott a 80as alfákkal volt hallgatva.. ^_^

Nekem csak zenehallgatásra kell.. :)

A 80-as Alphak alatt subok voltak, amikor hallottad, vagy mi?

A T10 adott? Szoval az mar van?

Asszem en nem sok segitseg leszek a szamodra... :)

Nagyon mast keresunk megszolalas alatt... :)

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 10. 23. at 16:10 írta mukucs:

Kedves AudioWorks ... Mi a véleményük a Presonus Eris-ről? Elsősorban az 5" os érdekel, mivel adott egy TemblorT10.

A belépőszintű kategóriában (Eris) teljesen mindegy melyik modellt választod, mert többségük azonos alapokra épül és ugyanabban a távol-keleti OEM üzemben készül.

Én ebből a költségvetésből (PreSonus Eris 5 + Tremblor 10 = 226.000 Ft) a német tervezésű és gyártású EMES Quartz-ot ajánlom.

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta AudioWorks Hangtechnika:

A belépőszintű kategóriában (Eris) teljesen mindegy melyik modellt választod, mert többségük azonos alapokra épül és ugyanabban a távol-keleti OEM üzemben készül.

Én ebből a költségvetésből (PreSonus Eris 5 + Tremblor 10 = 226.000 Ft) a német tervezésű és gyártású EMES Quartz-ot ajánlom.

A TemblorT10 már a szobámban van, ez mellé nem engedhetem meg magamnak sajnos. 100.000Ft ból kell gazdálkodjak.

Így, ezekszerint mindegy, hogy mit veszek? :)

Link to comment
Share on other sites

15 órája írta AudioWorks Hangtechnika:

A belépőszintű kategóriában (Eris) teljesen mindegy melyik modellt választod, mert többségük azonos alapokra épül és ugyanabban a távol-keleti OEM üzemben készül.

 

Ez nagyon nem így van. Ezek az entry level cuccok is nagyon eltérnek hangban. Tény, hogy minőségben hasonlók (mindegyiknek van valami technikai hendikeppje), de tök másképp szólnak.  Simán az szokott lenni, hogy két ugyanolyan árú cucc közül az egyik tetszik a másik meg nagyon nem. Harmadik személy szempontjából tehát ez lényegtelen, viszont a felhasználó szempontjából nagyon nem. Erről már többször értekeztem, nem ismétlem meg.

"mert többségük azonos alapokra épül és ugyanabban a távol-keleti OEM üzemben készül." -> ez annyira pontos, mint amilyen pontos egy általánosítás lehet. a többségbe beletartozik-e a tárgyalt termékek ésatöbbi ésatöbbi.

19 órája írta mukucs:

Oyaide Neo d+ túlzás?

Kb bármilyen kábel jó aktív hangfalhoz. Vehetsz Oyaide-t, vagy bármit. Pl: https://hitspace.hu/kabel/kabel-aktiv-hangfalhoz

 

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta djuice:

Én pont így voltam mikor anno az EMU monitorait meghallgattam a hitspaceben. Az eladónak tetszett, nekem meg nem. :) 

azért van a hit space-ben akkora kínálat, mert mindenkinek más tetszik.  meg a képességeink se egyformák :)

 

Link to comment
Share on other sites

Érdekelne azoknak a véleménye,  akik hallgatták már az ATC scm 12 pro -t, netalán dolgoztak is vele. (Nyilván ha oda kerül a sor személyesen is meghallgatom, csak előtájékozódnék.)

Mennyire lehet ezen rendesen dolgozni? Árban nem nagyon szeretnék fölé menni, de jó lenne egy viszonylag helyfüggetlen pontos lehallgatás.

Milyen messze van az scm 19-től? (csak azért ez, mert Töfinek ez van, és biztos tényleg jó :) )

 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Gamda:

Érdekelne azoknak a véleménye,  akik hallgatták már az ATC scm 12 pro -t, netalán dolgoztak is vele. (Nyilván ha oda kerül a sor személyesen is meghallgatom, csak előtájékozódnék.)

Mennyire lehet ezen rendesen dolgozni? Árban nem nagyon szeretnék fölé menni, de jó lenne egy viszonylag helyfüggetlen pontos lehallgatás.

Milyen messze van az scm 19-től? (csak azért ez, mert Töfinek ez van, és biztos tényleg jó :) )

 

Első hallásra az 19-es "mélyebbre megy", persze nagyobb a membrán átmérő és a doboz. Eredetileg HiFi hangsugárzó a besorolása, de azért ez egy nagyon precíz hangfal. Nekem is elsőre ez tetszett, de ez ízlés kérdése. A 12Pro, pedig ár-érték arányában a legjobb vétel. Főleg, hogy már megvásárolható mindkettőhöz a Tomi által készített erősítő! Ami nagyon tetszik benne, hogy rendkívül jó a fáziskiegyenlítettsége, szinte alig érzékeny a kisebb hallgatási pozíció változásokra, plusz jól bírja a hangerőt is és még jól is áll neki! :-)

Szerkesztette PropaneB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...