Jump to content
Ménemszól.hu

Lehallgatás a stúdióban


A/D

Recommended Posts

Apropó, szóba került már a Behringer "mérőmikrofonja". Kiindulva abból,hogy egy Neumann KM184-nek 5kHz felett köze sincs a linearitáshoz (és most csak a frekimenetről beszélek), vajh mit tudhat a Behringer, és nem a gyári speckóra gondoltam. Aki azt mondja, hogy a Behringer jó mérni, az mire alapozza a véleményét? (Csak kíváncsiság)

Ahogy bunni is írta, senki nem vár a Behringer mérőmikijétől csodát. Tisztában vagyok én is azzal, hogy egy tizenikszezres kütyű nem biztos, hogy a valóságot mutatja. Viszont támpontnak valóban jó. Előtte is ezzel mérek, utána is ezzel mérek. A változás meg változás. Különben elég jól adja azokat a görbéket amiket profi oldalakon látni. A szoba kezelése után is.

Amúgy megnyugtatásnak nagyon jó, hogy csináltál valamit. Nem mintha nem lehetne hallani a különbséget,de akkor is. :)

Appropó, kezelés. Hamarosan rakok fel egy konkrét, saját akusztikai panelgyártásról szóló cikket. Nem lesz rövid :D

Átlag ember amúgy sem fog venni több százezres, vagy milliós mérőcuccot azért, hogy a kb. százezres monitorját és a szintén ennyibe kerülő hangelnyelőit kimérje. 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 60
  • Created
  • Last Reply

az IK Multimedia-s ARC System 2  (  http://www.ikmultimedia.com/products/arc/ ) , és a vele adott

adott mikrofon - alapszinten- jó valamire, vagy ennél azért komplikáltabb a dolog  ? (kérdezem azért mert karácsonyra €249.00-ről €125.00-re leértékelték ... ) >

 

Az ARC első verzióját ismerem és használom. Nagyon hatásos, szerintem nagyon megéri és a szoba teljes átrendezésével illetve "kiszivacsozosával" lehet spórolni. Persze nem old meg mindent Abbey Road színvonalon.

Egyébként: mérés előtt illik a mikrofont a rendszerben kalibrálni ezért nem az a megoldás, hogy keressük a nem létező tökéletes mikrofont. Az ARC rendszerhez azért adnak saját mikrofont, mert annak paramétereit ismerik és megspórolható a kalibrálás, ami nem nagyon egyszerű feladat.

Link to comment
Share on other sites

Szeretném a hangfalaimat a mostaninál (asztal) jobb helyre rakni, de sajnos nincs tapasztalatom az ilyesmivel, uh egy kis segítségért folyamodnék. Egy pár PM5-ös EMUról van szó, aminek darabja 6,5kiló és csavart nem tudok beletekerni (tehát az ilyen megoldással működő falikonzolok kizárva)

 

Az első kérdésem az, hogy érdemes e egyáltalán fali-konzolokban gondolkozni pl ilyesmiben:

http://www.vogels.com/speaker-mounts/speaker-wall-mounts/vlb-200-loudspeaker-wall-mount-2x.html#!prettyPhoto[media_gallery]/0/

 

Vagy ha normális eredményt szeretnék elérni, akkor mindenképpen talpas állvány a nyerő pl:

http://www.hitspace.hu/quiklok-bs-402.html

 

Ha a falikonzol járható út, akkor milyet ajánlanátok belőle?

 

A zeneszoba adottságai miatt sajnos a hangfalak mindenképpen falhoz lennének tolva (konzolos, és állványos megoldás esetében is), úgyhogy az nem szempont, hogy az állványt messzebbre tudom helyezni a faltól. Szintén a szoba adottságai miatt jobban örülnék ha meg tudnám oldani a dolgot konzollal, de ha ez nem javasolt (pl átveszi a hangfal rezgését stb), akkor meg fogok barátkozni az állvány gondolatával is.

 

Még annyit, hogy komoly mix-masteringről természetesen szó sincs. Munka utáni hobbi tekergető vagyok. A szobám akusztikája kezeletlen, de tervezem, hogy a jövőben, alap szinten ezzel a problémával is foglalkozom majd. Rbből következik, hogy nem ultra-pro, csak egy szimplán korrekt, hosszútávú megoldást keresek. 

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

Ha elég stabilan tudod rögzíteni a falhoz a konzolt, tökéletesen megfelel az a fali hangfal tartó, amit linkeltél. Barkács áruházakban lehet elfogadható áron kapni és van választék is. A hangfalad súlya miatt érdemes olyat választani, aminek négy felfogató furat van a fallal érinkező részén és a rögzítéshez használandó megoldást (tipli+csavar vagy dűbel) jól kell megválasztani. Utóbbira csavarboltokban adnak szakszerű segítséget, ha ismered a fal szerkezetét. Ha nem, akkor fúrj egy furatot, hogy legyen informácód (nyilván oda, ahol egyébként is lesz). Valószínű, hogy rezonálni nem fog, mert a konzolok eleve úgy vannak megtervezve, hogy kevés rezgést vigyen át és egy hat kilós hangfalnak van akkora tehetetlensége, hogy ez egyébként sem okozna gondot. Nálam több hangfal pár van így a falon a feljátszóban és semmi baj velük.

 

Az állványos megoldás sok kényelmetlenséget okoz, mert foglalja a helyet és takarítani is nehezebb miatta. 

Link to comment
Share on other sites

Nekem pont ilyen állványom van. Szépségversenyt nem fog nyerni, de a célnak megfelel, főleg hogy a fix magasságú nekem túl magas lett volna az asztalomhoz.

A takarítás része, amit Wheel említett, igaz, nem szívesen lökdösöm a porszívóval és a talpán is megül a por, szóval inkább utólag egy nedves ronggyal szoktam letisztogatni.

 

A falikonzolt én nem próbáltam, ránézésre szebb megoldás, de ha még később akarsz a szobával foglalkozni, akkor szinte biztos hogy végül nem ott lesz a hangfalad mint ahol most van.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

sziasztok, megint hangfal állvánnyal kapcsolatban kérdeznék. a fali konzolok annyira nem néznek ki jól, ezért úgy döntöttem, hogy megpróbálok készíteni magamnak egy asztali állványt. kipróbálom, és ha nem válik be és/vagy pont olyan ronda lesz mint egy fali konzol, akkor veszek valami normális cuccot.

 

a hangfalaim most az asztalom lapján állnak. ez ugye nem a legideálisabb elhelyezés. szeretnék neki barkácsolni egy kis állványt, hogy megfelelő magasságban legyenek, és ne az asztallapot rezgessék. A dolog úgy nézne ki, hogy kőris fából vágnék egy egyszerű téglalapot ami az asztalra kerülne, hogy meglegyen a megfelelő magasság, a hangfal pedig tüskéken állna a téglatest tetején.

a téglatest aljára sima szivacskorongokat ragasztanék. ezt bármilyen barkács, vagy bútorboltban lehet kapni. ez az amit a bútorok aljára szokás ragasztani, hogy ha tologatjuk őket ne karcolják össze a parkettát.

 

két kérdésem lenne a dologgal kapcsolatban.

van egy olyan problémám, hogy nincs akkora darab kőris fám amiből egyben kijönne akkora téglatest amekkorát szeretnék, ezért két részből kéne összeragasztanom. lenne egy alsó, és egy felső része. a kérdés, hogy szerintetek, ha a két rész közé ragasztok egy gumilapt az javítana, vagy rontana a helyzeten?

 

a másik kérdés elég egyszerű: szerintetek van értelme az elképzelésemnek, vagy hagyjam barkácsolgatást? :)

 

köszi

Link to comment
Share on other sites

Barkácsolgass nyugodtan, és ha ennyi időm lenne, akkor én tennék közé gumilapot...:)

 

De egyszerűbb, ha szerzel 2 db falazóblokkot és arra teszed. Nem a legszebb (bár ízlés kérdése), de azt már biztosan nem fogja berezgetni...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...