Jump to content
Ménemszól.hu

Monitorozási tippek


A/D

Recommended Posts

Ha valamiről tudjuk, hogy nem tesz jót, akkor azt ajánlatos elkerülni,

ha van rá lehetőség.

Az egész digitális technológiának pont az a legnagyobb átka szerintem, hogy csupa

ilyen kis "úgysem számít, mert nem hallom" dologgal van tele.

 

Az első mondatoddal egyetértek, a különbség, hogy én azt raktam össze a fejemben, hogy az olcsó monitorvezérlők jobban rontják a hangot, mint a digitális halkítás.

Másrészt onnan indítottam, hogy elméletileg csak a zaj a különbség (bár te ezzel nem értesz egyet, szóval itt van valószínűleg az alapvető különbség), nem számít, hogy én mit hallok elbsztt nulltesztemmel vagy anélkül.

Link to comment
Share on other sites

Abban valószínűleg igazad van, hogy az olcsó vezérlők több bajt csinálnak, mint hasznot.

Ha a hangerő miatt bukunk 4-5 bitet, akkor biztosan nem csak a zaj a különbség.

Ez matematikailag teljesen egyértelmű. Az már más kérdés, hogy mennyire hallható,

egy adott rendszeren, munkakörnyezetben. Lehet, hogy általában tényleg nincs sok jelentősége.

 

Keveréshez amúgy nem olyan sok az a 24. A Prootools HD 48+8 bit, a TC Powercore 48 bites, stb.

Nyilván nem véletlenül. És a TC-nél hallhatóan jobban szólnak a 48 bites DSP-s cuccok

a 32 bit float-os natív verzióknál. Meg hát a Protools HD is nagyon sokáig verte hangzásban az összes többit.

Igaz a fentiek a jelfeldolgozás során használt bitmélységek és azt is csak 24-en hallgatjuk,

de én olyan könnyen nem mondok le arról a 4-5 bitről.

Link to comment
Share on other sites

Akkor lássuk egyenként.

 

 

"Az átkötések pl. amiről írtál részint irreleváns"

 

Nem irreleváns, zajt vesznek fel.

 

"hozzáértésedet is kétségbe vonom"

 

A rendelkezésedre álló info-k alapján ez maximum személyeskedés kategóriája, én ilyet nem tettem irányodba, nem tudom miért érdemeltem ki.

 

"De ha jól veszem ki, te sem :) Dave Hill az egyik legismertebb név jelenleg az audio iparban, szerintem tudna neked mesélni 1-2 dolgot elektronikából."

 

Megint személyeskedsz, nem esik jól, én továbbra sem teszem. Furcsa érvelés a mögé bújni, hogy valakinek van neve. Ez még nem bizonyítja, hogy a termék maga a tökély. Nem kérek meséket az elektronikában, ismerem annyira, hogy el tudjam dönteni, hogy adott produktum mennyire képviseli a high end kategóriát, mivel ez az egyik érdeklődési területem.

 

"nemigen hallottam még dilettáns hangmérnökről aki valamire vitte"

 

Attól, hogy valaki jó hangmérnök, még nem jelenti azt, hogy elektron szinten ismeri az elektronikát.

 

"Egy olyan termékről írsz amihez nem értesz, nem jók az összehasonlítási alapjaid"

 

Kezdetektől fogva írtam, hogy amit a képek alapján le lehet szűrni, arról írok. Meg persze amit az áráról tudok. Pontosan tudom milyen erősítő chip-ek vannak piacon, mi az elérhető legmagasabb technológiai színvonalú alkatrészek ára, összeadni-kivonni is tudok. Ezekből írtam, amit írtam. Nagyon szívesen belenéznék magam a cuccba, és akkor el tudnám mondani egyenként, mi az amit javítani lehet rajta. Mert lehet.

 

 

Én nem személyeskedés és lehúzás okán írtam, amit írtam. Én vagyok az a hülye, aki a legtökéletesebbre törekszem az elektronikába és zavart, hogy a stúdió technikában is az üzleti szempontok lettek előbbre valók, a helyett, hogy a technikai haladást preferálnák, ha már egyszer rendelkezésre áll. 

 

Jelenleg a társammal még csak stúdió monitor szintű aktív hangfalakat készítettünk, de korábban tervbe volt véve, hogy hozzá való kontrollert is tervezünk, talán egyszer meg tudom mutatni, hogy mire gondoltam.

 

Addig is nagyon szívesen látlak téged Ádám meg bárki mást ezen a fórumon egy hangfal meghallgatás erejéig, hogy lássátok mire voltunk képesek saját erőnkből és hogy talán egy kicsit értünk is hozzá. Annyira nem persze, mint Dave Hill. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...