Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

EMu 1616m vs Focusrite Forte


fulton

Kérdés

Sziasztok

 

Azon gondolkodom hogy kellene egy jó hangkártya aminek jó mikrofon előfokai is vannak. Jelenleg egy DBX286A használok előfoknak(hangkártya 1212m), de valahogy nem az igazi ahogy felveszem az éneket. Tisztában vagyok vele hogy a 1616m és 1212m kártya alapja ugyan az, de valahol olvastam hogy igen jó ének felvétel készíthető az előfokaival doc-ból)

Szeretném kikérni a véleményetek, lenne hangzásbeli előrelépés a fevételen az itt említettek egyikével?

 

(lenne sound- beli különbség?) Jelenleg az a gondom hogy semmi studiós mivolta nincs a sound-omnak, olyan mintha egy sima mikrofonba énekelnék..kicsit "szélesebb" skálával.

itt az előfok egy igen erős UAD, csak hogy szemléltessem a..)

Ennél hallani a studiós mivoltot a nyers hangon is.

Esetleg van itt aki használ Focusrite Forte hangkártyát?

köszönöm

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

1616m kb 200% jobb mint a Focus Not Right!

nekem 1820asom van és volt tesztelni 2 féle Focus is.. mindenkttőnek szánalmas előfoka volt.

annyira amatőr volt a hangfelvétel minősége hogy az borzalmas, konkrétan hangosan röhögtem...

mindekttőn egy Studioporjects B3 volt a mikrofon..

 

Mai napig ugy vagyok vele hogy kizárt, hogy focurite hangkártyát vegyek..

DBX286A nem egy komoly cucc de jó felvételeket lehet csinálni azzal is. a Lényeg hogy milyen mikrofonnal teszed mindezt.!

pl: a zoomh4 egy fos felvevő, viszont egy komoly shotgun mikrofonnal és szakértelemmel pro hangot lehet vele rögzíteni....

 

amugy én is akarok egy DBX286A venni ... imádom a dbx cuccokat...

Link to comment
Share on other sites

1616m kb 200% jobb mint a Focus Not Right!

nekem 1820asom van és volt tesztelni 2 féle Focus is.. mindenkttőnek szánalmas előfoka volt.

annyira amatőr volt a hangfelvétel minősége hogy az borzalmas, konkrétan hangosan röhögtem...

mindekttőn egy Studioporjects B3 volt a mikrofon..

 

Mai napig ugy vagyok vele hogy kizárt, hogy focurite hangkártyát vegyek..

DBX286A nem egy komoly cucc de jó felvételeket lehet csinálni azzal is. a Lényeg hogy milyen mikrofonnal teszed mindezt.!

pl: a zoomh4 egy fos felvevő, viszont egy komoly shotgun mikrofonnal és szakértelemmel pro hangot lehet vele rögzíteni....

 

amugy én is akarok egy DBX286A venni ... imádom a dbx cuccokat...

Szia!

Konkrétan milyen típusú Focusrite-ok voltak a teszt alanyok? A forte is???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...