Jump to content
Ménemszól.hu

Roland F20 - a kispénzűek zongorája


LP-filter

Recommended Posts

Persze a legtöbb jazz muzsikus sem tud jól metált vagy rockot játszani. Pedig a zenei tudása és technikája bőven lefedné:-)

Én úgy hallottam, pl. a Berkleen végzett legjobb jazz-dobosokból lesznek a legkeményebben zúzó hardcore metal dobosok, persze eléggé elképesztő műfaji elfajulás útján. :D

 

(Amúgy elég szépen elkanyarodott a téma a Roland F20 belejentéstől.) :)

Link to comment
Share on other sites

Zongorát biztos nem. Egy gyengébb, használt pianínót igen, de az is 100kiló, meg "50szer" akkora helyet foglal, és nem egy mobilizálható cucc.

Ez az F20 tökéletes arra, amire a videó is bemutatja, hogy egy kezdő otthon gyakoroljon. Zongi meg van a zenesuliban, tárolják ők. Ha tehetséges a kölök, akkor majd kap jobbat a szüleitől (ha ki bírják fizetni), aminek a billentése is inkább normál zongis.

Ami viszont sztem katasztrófa, az az ilyen digitális (ipad-es és társaik) kották.

Megnéztem a youtube-on ezt a PianoPartner appot. Biztos lehet hasznos dolgot is belerakni egy ilyen alkalmazásba, de tanuláshoz CSAK papíralapú kottát lehet és szabad használni! Abba ceruzával jelöl az ember mindenfélét, anélkül nem megy.

Amúgy ha vkit komolyan érdekel egy hangszer megtanulása, akkor nem is fog ilyen digitális-kotta-hülyeségekkel foglalkozni, ráadásul egy gyerek, adott témára történő koncentrálását simán tönkreveri, ha elé raknak kotta helyett egy tabletet, mert egyből nem a billentyűket akarja nyomogatni, hanem a képernyőt. Szóval lehet "menősködnie" a gyártóknak, meg a programozóknak, de nem szabad komolyan venni ezeket, ebben a kérdésben. Sztem.

Zongora volt, igaz használtan... inkább akkor már tényleg pianino-t vegyen a juzer. Ez a digitális hangmintavétel anyira élettelen szerintem meg.

Link to comment
Share on other sites

Én azt gondolom, hogy digitális zongorák összehasonlításánál, vagy digitális zongora után érdeklődő személyeknél felesleges pianínóval vagy hangversenyzongorával dobálózni.

 

Aki digitális zongorában gondolkozik, az teszi a mérete, a súlya, a hordozhatósága és a fülhallgató miatt és nem akar feltétlenül a világ összes digitális zongora használója mesterkurzust végezni és zongoramester lenni. Nem minden zongora kedvelő fog Chopin-t játszani, de még talán azt sem érzi át, hogy mijaza kiváltópontos mechanika. Ahogy a gyermekünkből sem akarunk feltétlenül szmokingos klasszikus zenészt faragni. Szerintem teljesen irreleváns nekiesni az egyszeri érdeklődőnek, hogy márpedig hangversenyzongoránál leljebb értelmetlen az egész.

 

Ha egy ilyen F20 jellegű digizongit veszünk a gyerekünknek, azt tesszük azért, hogy megszerettessük vele a zenét, ugyan nem egy hangversenyzongora (a másfél szobás 7-dik emeleti lakásban), de legalább szép hangszeren, igényesen játszhat a gyerek, nem zavarja a szomszédot akinek a kanapéja a fal túloldalán van kb. 30-40 cm-re és azért mégsem egy kisbillentyűs CASIO-t kap.

 

Én szétörültem volna magam egy ilyen F20-tól annak idején, de akár most is bármikor bevállalnám akár otthonra, akár színpadra :)

Link to comment
Share on other sites

Amikor gyerek voltam, a Szüleimnek gőzük sem volt arról, hogy mijaza zenyéléjs.

Az első szintet én vettem magamnak 18 évesen, ami egy dinamikátlan, kisbillentyűs Yamaha PSS-580 volt.

Az első kalapácsos Fataromat szintén én vettem 24 évesen. Igaz senki nem mutatta meg, hogyan kell zongorázni, mert sem gyerekkoromban nem taníttattak, sem a pályaválasztásnál nem segítettek a zene felé... jó volt a gyerek karosszérialakatosnak.

Az első normális Yamaha digizongimat pedig idén vettem a 39-dik szülinapomra.

Kérdem én: olyan nagy tragédia lett volna, ha a Szüleimtől 8 évesen egy Roland F20-at kapok és nem egy hangversenyzongorát? :D

Link to comment
Share on other sites

Amikor gyerek voltam, a Szüleimnek gőzük sem volt arról, hogy mijaza zenyéléjs.

Az első szintet én vettem magamnak 18 évesen, ami egy dinamikátlan, kisbillentyűs Yamaha PSS-580 volt.

Az első kalapácsos Fataromat szintén én vettem 24 évesen. Igaz senki nem mutatta meg, hogyan kell zongorázni, mert sem gyerekkoromban nem taníttattak, sem a pályaválasztásnál nem segítettek a zene felé... jó volt a gyerek karosszérialakatosnak.

Az első normális Yamaha digizongimat pedig idén vettem a 39-dik szülinapomra.

Kérdem én: olyan nagy tragédia lett volna, ha a Szüleimtől 8 évesen egy Roland F20-at kapok és nem egy hangversenyzongorát? :D

Értem amit írsz:-)

Ne felejtd el, hogy amikor 8 éves voltál, akkor a gitár nyűvőknek legfeljebb jolana volt. 

Ma a kisgyerekek is fenderrel mászkálnak, vagy squerrel, ha spórolnak:-)

Egész más világ van.

Ennek ellenére egyetértek, hogy nem kell milliókat költeni hangszerre, ameddig az nem válik nélkülözhetetlenné és a digitális zongoráknak van létjogosultsága.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...