Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Pro Tools 11 Audio input delay compensation


Wheel

Kérdés

Van valakinek tapasztalata a Pro Tools 11 hardver delay kompenzációval kapcsolatban?

Három napja küzdök vele és nem működik. Az Avid leírás most sem ér semmit és a youtube sincs még tele a témával.

 

Mindent úgy állítok be, ahogy le van írva. A mixerben viszont 0 kompenzációt ír és úgy is vesz fel.

A Pt10-ben rendesen működött.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Van valakinek tapasztalata a Pro Tools 11 hardver delay kompenzációval kapcsolatban?

Három napja küzdök vele és nem működik. Az Avid leírás most sem ér semmit és a youtube sincs még tele a témával.

 

Mindent úgy állítok be, ahogy le van írva. A mixerben viszont 0 kompenzációt ír és úgy is vesz fel.

A Pt10-ben rendesen működött.

Link to comment
Share on other sites

Valamiért nem játsza le a videót, de az eléjén látom, hogy Dragon Tamástól származik. Ha jól tudom, ő Pro Tools 9-ig készített oktató videókat.

A kérdésben is jeleztem, hogy a 10-es verzióban jól működött, csak sajnos váltottam 11-re.  

Akkor nem tudom, nekem PT HD 10 -val, és kifogástalanul müködik az ADC..... a 11-est nem ismerem, még nem olvastam mélyebben utána, de gondolom nagy változás nincs a 9,10-hez képest...

Link to comment
Share on other sites

Két megoldást találtam. Abból az első a jobb:

be kell zárni a Pro Tools-t és meg kell nyitni a Logic-ot és máris jó lesz:-)

 

Ha mégis Pro Tools-al kell megoldani, akkor nehezebb a dolog és vannak maradandó hiányosságok. Az Avid fórumokat olvasva találtam olyan bejegyzést - természetesen nem az Avid részéről - hogy felvételkor ki kell kapcsolni a delay compensation-t. 

Úgy látom, hogy ez ellentmondásos a gyári manual-al, de működik. Egyből a helyére került majdnem minden. Tehát akkor működik a legjobban a kompenzávicó, ha ki van kapcsolva:-). Nem értem, hogy csinálja, de pontos. Ha bekapcsolom, azonnal 40ms késés lesz, amit nem lehet korrigálni csak ha manuálisan arrébb helyezzük a régiót.

A maradandó probléma a saját AD/DA-val működö hardverekkel keletkezik. Itt ugyanis a hangkártya késéséhez (amit a Pro Tools varázslatosan kompenzál a kikapcsolt funkciójával) hozzáadódik a hardver késése. Jelen esetben egy reverbről van szó.

A korábbi Pro Toolsban ezt lehetett orvosolni az I/O setup ablak H/W Insert Delay ablakban beállítva. Előtte meg kellett mérni a késést, de ez legyen a legnagyobb baj. Ez a beállítási lehetőség van a PT11-ben is, de nálam nem csinál semmit. Akkor sem ha be van kapcsolva az ADC és akkor sem, ha nem aktív.

 

Marad a kérdésem, találkozott valaki más is a problémával? 

 

Lehet, hogy a probléma csak nálam van és az is előfordulhat, hogy az ismereteim hiányossága okozza a problémát.

Mindensetre így meglehetősen nagy hazárdjáték a PT11 használata. Az eredmény pedig a legjobb esetben is szanaszét csúszott sávok, a világ legfejletteb DAW szoftverében.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...