Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

E-mu 6400 classic hiba


brookie

Kérdés

Sziasztok!

 

Szeretett kütyüm tegnap megadta magát. Első jelenség: vinyót nem látja, kizárólag a cd-romot. A vinyónál furcsa ingadozó hang, mintha nem tudná felpörgetni.

Szétszedtem, átmozgattam mindent. A winchester "normál" hangot produkál, viszont a floppy nem reagál (totál lehúztam, beraktam másik floppy-t, azzal ua.), és itt meg is áll a történet a következő üzenetekkel:

 

verifying csum;secs;1882

csum failed.....................................................

checking flopp-flash (váltakozva jelenik meg a kettő

eos4.7 és társai megvannak, de ne tudom felmásolni lemezre, mert nem fér fel. eos exe file méret 1,41, lemez méret ugye 1,38...

Tudnátok segíteni?

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

És ha kiveszed a flash-t, picit megtörölgeted a lábakat, akkor sem jó?

 

Ööö, és semmit nem csináltál vele, csak egyik bekapcsoláskor bumm ezt írta ki?

első jelenség: vinyót nem pörgeti fel teljesen, de indul. scsi cd-rom-ról még be is tölt mindent.

szétszed, vinyót és floppy-t széthúz, újra összerak és már nem indult.

Link to comment
Share on other sites

Tudod mit kellene még megpróbálni? Kiveszed a flash modult és a ram modult a cpu mellől megnézed a kivezetéseit, hogy nem oxidált-e aztán visszateszed. (ha oxidált, óvatosan kemény radírral végig lehet rajta menni, régi pc ramoknál csodát tett) Ha nem boldogulsz keress meg segítek.

este hazaérek, ezeket megcsinálom, bár egyszer már vettem ki őket, de nem néztem, milyen állapotban vannak...

Link to comment
Share on other sites

Tudod mit kellene még megpróbálni? Kiveszed a flash modult és a ram modult a cpu mellől megnézed a kivezetéseit, hogy nem oxidált-e aztán visszateszed. (ha oxidált, óvatosan kemény radírral végig lehet rajta menni, régi pc ramoknál csodát tett) Ha nem boldogulsz keress meg segítek.

Link to comment
Share on other sites

Ajánlom figyelmedbe az http://www.emusonacid.co.uk fórumot.

Megnéztem itt, és majdnem mindig a flash modul cseréjével zárul a dolog.

 

Én azért próbálkoznék, szarul megcsinált lemezzel nekem is írt már ki hasonlót, de egy 4.6-ot raktam rá és kész.

ezzel is próbálkoztam , de akár az eos lemezt, akár a flashprp lemezt teszem be, meg se nyikkan.

Link to comment
Share on other sites

A  flash tartalma valószínűleg hibás és frissítene a floppyról ami persze nem működik.

 

Én akkor már megnézném hogy minden jól lett-e összedugva és hogy jók-e a kontaktok.

szalagkábelt cseréltem, tápkábelt cseréltem, floppy meghajtót cseréltem, sajnos nincs változás.

Link to comment
Share on other sites

Boot flash vonalon hogy induljak el? Táppal minden rendben, kábeleket kicseréltem, vinyó is ok..... de a floppy keresése után 3 sec múlva hibaüzenet.....

A legjobb lenne, ha kerítenél valakit aki tud flasht írni és olvasni. Ki kell olvasni legalább 5x a flasht, ha mindig ugyanazt tudod olvasni belőle akkor a flash jó.

Link to comment
Share on other sites

Nem ismerem az EMU felépítését, de a leírtakból úgy gondolom hogy a flash tartalmaz egy OS-t ami a perifériákat stb. működteti. A flash- ben lévő állományhoz tartozik egy ellenőrző összeg, ami a betöltésnél ellenőrzésre kerül. Ha ez az összeg nem a megfelelő, akkor hibajelzéssel megszakad a betöltés, mint jelen esetben. Nem tudom hogy a flash tartalmát hogyan lehetne újra írni, vagy cserélni. Alaplapoknál szokás hogy a CMOS-ban BIOS "megsérül" és checksum error üzenettel leáll a betöltés. Ilyen esetben néha lehetséges a CMOS újraírása, vagy a cseréje. Azt nem tudom hogy az EMU alaplapján van-e valamilyen elem ami az alapbeállításokat tartalmazó memória tápellátását biztosítja, mert ennek időleges megszüntetése, ill. reset-elése (CMOS beállításainak deafult állapotba hozása) még hozhatna javulást. De persze lehet hogy a betöltés közben valamilyen más tényező,pl: kontakt probléma, ami a folyamatot időnként megszakítja. Vagy egy passzív elem (kiszáradt puffer kondi) hibája.   

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok

 

Én sem vagyok EMU szaki, de ez valami checksum hiba, ami akár boot flash is lehet (már ahogy az ebayes képeket nézem). Viszont ha a vinyód nem pörgött fel stabilan akkor még táphiba is előfordulhat (ahogy biczokrecords kolléga is írta) vagy tápcsatlakozó kontakthiba. A táphiba különben okozhat checksum hibát is, akár olyat is, hogy egyszer megy egyszer meg nem. Persze az is előfordulhat, hogy a boot flash kezdi szépen elfelejteni a tartalmát, mint a jó öreg Lexiconok (pl. 224x). Így távolról ezeket tudom mondani.

Boot flash vonalon hogy induljak el? Táppal minden rendben, kábeleket kicseréltem, vinyó is ok..... de a floppy keresése után 3 sec múlva hibaüzenet.....

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok

 

Én sem vagyok EMU szaki, de ez valami checksum hiba, ami akár boot flash is lehet (már ahogy az ebayes képeket nézem). Viszont ha a vinyód nem pörgött fel stabilan akkor még táphiba is előfordulhat (ahogy biczokrecords kolléga is írta) vagy tápcsatlakozó kontakthiba. A táphiba különben okozhat checksum hibát is, akár olyat is, hogy egyszer megy egyszer meg nem. Persze az is előfordulhat, hogy a boot flash kezdi szépen elfelejteni a tartalmát, mint a jó öreg Lexiconok (pl. 224x). Így távolról ezeket tudom mondani.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Így már izgalmasabb a dolog :/ Mert lehet csak egy kontakt hiba, vagy a meghajtóra vagy valamire fordítva lett rádugva a kábel, bár ezek nagyrészt bolondbiztosak, azaz fordítva nem igen megy rá. Esetleg valami jumper leeshetett, de akkor meg megint más a jelenség. S2000 AKAI-val jártam úgy, hogy ugyan arra az id-re volt jumperelve a cd-rom mint a wincsi, na abban is volt egy két nap agyalás, hogy miért nem megy. Szétszedésnél egy hasznos tanács: Mindig legyen alkoholos toll a közelben és a kábeleket és a panel csatlakozópontokat fölszámázni! Összerakásnál még véletlen sincs az, hogy valami rosszhelyre kerül. 

 

Elképzelhető, sajnos minden variációt kipróbáltam, és mindent fordítva is rá lehet dugni. Próbálkozom még tovább, de már ott tartok, hogy a floppy már nem is világít. a vinyó egyébként már szépen felpörög, de ugye a hibaüzenet megvan. Az eby-en egy fazonnál sajnos megtaláltam ugyan azt a hibaüzenetet. :(

http://www.ebay.com/itm/E-MU-SYSTEMS-e6400-Emulator-Sampler-Synthesizer-Synth-Rack-Unit-5275-/171106417263?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27d6bcba6f

Link to comment
Share on other sites

 

Így már izgalmasabb a dolog :/ Mert lehet csak egy kontakt hiba, vagy a meghajtóra vagy valamire fordítva lett rádugva a kábel, bár ezek nagyrészt bolondbiztosak, azaz fordítva nem igen megy rá. Esetleg valami jumper leeshetett, de akkor meg megint más a jelenség. S2000 AKAI-val jártam úgy, hogy ugyan arra az id-re volt jumperelve a cd-rom mint a wincsi, na abban is volt egy két nap agyalás, hogy miért nem megy. Szétszedésnél egy hasznos tanács: Mindig legyen alkoholos toll a közelben és a kábeleket és a panel csatlakozópontokat fölszámázni! Összerakásnál még véletlen sincs az, hogy valami rosszhelyre kerül. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nem vagyok E-MU megfejtő, de régen sokat babráltam SCSI cuccokkal stb.., Pár dologgal már találkoztam. A winyó az belső (azaz a sampleren belül van vagy külső egység??) Ha jól olvastam csak CD-ről tud betölteni, ami csak külső cucc lehet. Mivel nem mai berendezés az E-MU ezért a kondenzátorok sem mai darabok benne. Mivel csökken a kondik "kapacitása" ezért lehet, hogy ami a tápot puffereli, már nem tud akkora naftát szolgáltatni, hogy a winyót és egyéb belső meghajtókat megfelelően tudja táplálni. Én egy öreg scsi háznál jártam úgy, hogy a tápjában el voltak öregedve a kondik és meg sem nyekkent a winyó. Első körben azt hittem, hogy maga a wincsi adta meg magát, bár sokat szívtam mire rájöttem mi a gond. Ez egy lehetőség a sok hiba közül. Ha próbálod beolvastatni a winyót akkor a kijelző nem vibrál?? Mert ha igen akkor valszeg a tápnál lehet a gond és valószínű pár kondi kicserélésével működni fog. Ha meg szoftweres gond abban sajnos nincs tapasztalatom, remélem hasznosat írtam és nem hülyeséget. Sok sikert hozzá :)

 

Szia!

A winyó belső.Kijelző nem vibrál, de amióta széthúztam benne a kábeleket, és újra összeraktam azóta nem indul el, csak feldobja a hibaüzenetet. Tehát odáig el sem jut, hogy egyesével boot-olja a floppy-t, winyót, külső eszközt (cd-rom).

Nem írtál hülyeséget, mert idővel tuti elő jönnek az általad említett problémák is.

Köszönöm, hogy hozzászóltál!

üdv

Link to comment
Share on other sites

 

Nem vagyok E-MU megfejtő, de régen sokat babráltam SCSI cuccokkal stb.., Pár dologgal már találkoztam. A winyó az belső (azaz a sampleren belül van vagy külső egység??) Ha jól olvastam csak CD-ről tud betölteni, ami csak külső cucc lehet. Mivel nem mai berendezés az E-MU ezért a kondenzátorok sem mai darabok benne. Mivel csökken a kondik "kapacitása" ezért lehet, hogy ami a tápot puffereli, már nem tud akkora naftát szolgáltatni, hogy a winyót és egyéb belső meghajtókat megfelelően tudja táplálni. Én egy öreg scsi háznál jártam úgy, hogy a tápjában el voltak öregedve a kondik és meg sem nyekkent a winyó. Első körben azt hittem, hogy maga a wincsi adta meg magát, bár sokat szívtam mire rájöttem mi a gond. Ez egy lehetőség a sok hiba közül. Ha próbálod beolvastatni a winyót akkor a kijelző nem vibrál?? Mert ha igen akkor valszeg a tápnál lehet a gond és valószínű pár kondi kicserélésével működni fog. Ha meg szoftweres gond abban sajnos nincs tapasztalatom, remélem hasznosat írtam és nem hülyeséget. Sok sikert hozzá :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...