Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

"Speciális" Sample Editor


Brevis

Kérdés

Tud-e nekem ajánlani valaki egy olyan hangminta szerkesztőt - vagy létezik-e egyáltalán ilyen - amiben a pcm wav fájlok pontosan vannak megjelenítve grafikailag? Arra gondolok itt, hogy egy grafikus ablakban van rajzolva ugye egy négyzetháló és mondjuk 16 bit esetén tényleg rajta van a függőleges tengelyen a +/-32767 beosztás és ha ránagyítok eléggé akkor mindez szépen látszik, valamint az összes sample be van a négyzethálóba "pöttyezve" és akár egérrel is elmozdíthatom őket egyenként. Tehát nem csak valami sacc/kb módon megjelenített hullámformát szeretnék látni, hanem ami ténylegesen kódolva van a fájlban. Létezik ilyen progi?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

A Cool Edit Pro megfelel arra amire gondoltam. Meg lehet fogni a mintát ábrázoló pontot, egérrrel elmozdítani vagy egy jobb egérgomb kattintásra előjön egy menü amiben decimálisan be lehet írni a kívánt sample amplitúdó értéket. Ezt ilyen precizitással nem tudom megcsinálni a Soundforge és Wavelab programokban, ezekben csak a "ceruza" eszközzel lehet rajzolgatni a mintákat de az messze nem ilyen pontos (javítsatok ki ha van rá más lehetőség is). Meg Soundforge-ban a grafikus ablak függőleges tengelyére csak dB és %-os kijelzést lehet állítani, sample értékűt nem (6-os verziórol beszélek).

Link to comment
Share on other sites

Sőt most nézem még jobban lehet zoomolni. Ezred db-es amplitudo szerkesztés is lehetséges. De az amplitudo méter csak a század db-ket jelzi ki. Lehet azt is lehet finomabbra állítani, de azt nem találom. Mondjuk nem sok értelme van az ezred db-ket állítani.

Azt a skálát nem tudod átállítani, hogy a minta decimális értékét mutassa a dB helyett?

Elsősorban elméleti okfejtések gyakorlati igazolásához van szükségem ennyire részletes szerkesztésre, nem pedig a "mindennapi" zenszerkesztéshez.

Link to comment
Share on other sites

Azt a skálát nem tudod átállítani, hogy a minta decimális értékét mutassa a dB helyett?

Elsősorban elméleti okfejtések gyakorlati igazolásához van szükségem ennyire részletes szerkesztésre, nem pedig a "mindennapi" zenszerkesztéshez.

Sajnos nem találtam választási lehetőséget.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...