Jump to content
Ménemszól.hu

A Hit Space shoppingolni ugrott Londonba...


A/D

Recommended Posts

Köszönet a beszámolóért!

Most már nem érzem magam annyira egyedül, hogy nem tudom elviselni a Genelec közeltéri monitorok hangját :-). Annál jobban az NS10 zavar csak. Közben pedig látom, hogy ez a kettő a legjobban elismert stúdió hangfal márka.

 

Senkinek nem javaslom, hogy sok hangfalat hallgasson, mert az lesz a vége, hogy kell venni legalább kettőt. Ez abban az esetben különösen igaz, ha több műfajban is dolgozik az emberke.

 

A fenti monitorok szintjén mindegy, hogy melyiket veszi az ember. Rossz választást nem tudok elképzelni. Mindegyiket meg lehet szokni, mert mindegyik nagyon jó.

 

Sokáig Dyna BM15-ön dolgoztam. Ezt cseréltem Neumann O310-re. Közben nagyon sok hangfalat meghallgattam. Köztük a PSI-t és a Focalt SM9-et is. A gyártó holnapján olvasható vásárlói reklamáció és azt követő kínlódás tántorított el a Focaltól. Korrekt tőlük, hogy egyáltalán kitették, de engem megijesztett. A Neumann a zenei világomhoz és munka módszeremhez sokkal közelebb áll. Az egyetlen hangfal, amin nagyon halk hangerő mellett is teljesértékű hangképet hallok. Gyanítom, hogy a háromutas kivitelnek ebben komoly szerepe van. A PSI-pedig azóta kísért, hogy kipróbálhattam. Biztos, hogy fogok venni a Neumann mellé, mert tökéletesen kiegészítik egymást. 

Link to comment
Share on other sites

Köszi, nagyon érdekes!

Én is szívesen meghallgattam volna ezeket a nagyágyúkat, hogy vajon milyenek

az itteni Genelec falakhoz képest. Nálam 8050 és 1032 van. 

Egyelőre elvagyok velük, de nagyon érdekelnek a fentebbi dimenziók is.

Ja, meg van nálam NS10, Studer végfokkal, az is tök jó egynek.

Link to comment
Share on other sites

A hangfalválasztás ízlés kérdése, jobban mint bármi. Úgyhogy ha valaki a Genelecet vagy a Dynaudiót választja, szíve joga: mindkét márka igazán remek termékeket gyárt.

 

Azonban az, hogy a fent leírtak más kategória, arról szerintem nem lesz vita aki egyszer ezeket meghallgatja. Természetesen lehetővé fogjuk tenni, hogy ezeket az érdeklődők az otthonukban / stúdiójukban tesztelhessék (velem vegyék fel a kapcsolatot, szívesen segítek)

 

Személyes véleményem, hogy egy ATC SCM25 egy olyan hangfal, ami önmagában és egyedül is elegendő bármire. Itt van az, hogy szerintem az NS10-es és a Genelec 1038-unk is teljesen feleslegessé válik: több hangfalra akkor van szükség, ha valamelyik adott kvalitásban jobb mint a másik. Pl. kevésbé fáraszt, vagy több mélye van vagy ilyesmi. Az SCM25 esetében nem tudok egyetlen olyan szempontot sem említeni, ami bármely általam ismert hangfalon előnyösebb lenne. Itt jön be az, hogy oké, hogy 2.7M a pár ára, de nem kell más hangfal mellé. Ami egyáltalán nem baj amúgy, mert telerakni a konzol tetejét hangfalakkal eleve nem szerencsés. 2.7M...no az tényleg eléggé meredek lépcső. Ugyanakkor egyöntetűen nekünk és a KMR-eseknek is ez tetszett a legjobban (vegyük észre azt is, hogy itt nincs afféle vita, kérdés, mérlegelés, mint pl. hogy Genelec vagy Dynaudio!). Egyben azt is jelenti, hogy a technikai különbség meghaladja az ízlésbeli különbségek nagyságrendjét, ami azért már valami. Én azt mondom, meg kell csinálni rajta egy dalt, és vonjuk le akkor a következtetést, hogy valójában mennyit érhet.  Majd Silk kipróbálja és rádobja helyettünk a fikát :)))

 

(Ehh, közben nézem, Balázs nem tévedett: a kis ATC SCM16A Pro, 6"-os mélysugárzóval 17 kilogram per darab ! jeeez....)

 

Meghibásodások: a gyártó mindig csak egy dolog. Mi nagyon sokszor elvettük a gyártó habitusának az élét. Pl. AMS-Neve vagy Wunder termékek meghibásodásakor mi tartottuk a hátunkat (vagyis biztosítottuk a cseredarabot, álltuk a költségeket). Az SM9 nagyon sikeres lehet a hangja miatt.

Link to comment
Share on other sites

Márpedig továbbra is azt állítom, hogy a millió forint alatti kategóriában a Genelec 8050-nek nincs ellenfele. Kompaktság, teljesítmény, minőségi megszólalás. A dynaudio BM15A kb vele egy kategória, (2 utas, 8-9"-es mélyközép) de méretben (batár nagy), és minőségben már messze elmarad tőle. A BM15A-n nagyon kellemes zenét hallgatni (azt se hosszútávon), de munkára alkalmatlan, mert mindent egyformára vasal. A dyno kisebb modelljei pedig szerintem vicc kategória. Mosott hangszínek, unalmas, fakó hang. 

 

Amúgy a 8260 as nem jött szóba az angoloknál? Az ATC-vel kb árban egy kategória nem?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meghibásodások: a gyártó mindig csak egy dolog. Mi nagyon sokszor elvettük a gyártó habitusának az élét. Pl. AMS-Neve vagy Wunder termékek meghibásodásakor mi tartottuk a hátunkat (vagyis biztosítottuk a cseredarabot, álltuk a költségeket). Az SM9 nagyon sikeres lehet a hangja miatt.

Ennek ellenére a Focaltól ez tart távol. Na meg az, hogy a francia ipar tartósat, megbízhatót nem tud előállítani. 

 

A Focal tesztelés előtt nem sokkal vettem egy drága hangkártyát. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy az elődjét eladtam azonnal, amikor megjött az új. Aztán el is romlott. Hiába a kereskedő rendkívül segítő hozzáállása, vennem kellett egy másik hangkártyát. A kérdéses darabot pedig azóta sem tudtam eladni töredék áron sem, mert egy év elteltével még mindig nem jó. Tehát a bosszúság mellett kb 1.2MFt kár keletkezett, a legszűkebben számolva, de ha szigorú vagyok magammal, akkor inkább a duplája, mert a két hangkártyát vettem. A testvére jó, csak nincs rá szükségem köszönhetően az újnak.

Ezt senki nem fogja kompenzálni és ezért tartom kiemelten fontosnak a minőséget, megbízhatóságot egy drága termék vásárlásánál. A garancia nem segít, csak enyhít a bajon.

Link to comment
Share on other sites

Márpedig továbbra is azt állítom, hogy a millió forint alatti kategóriában a Genelec 8050-nek nincs ellenfele. Kompaktság, teljesítmény, minőségi megszólalás. A dynaudio BM15A kb vele egy kategória, (2 utas, 8-9"-es mélyközép) de méretben (batár nagy), és minőségben már messze elmarad tőle. A BM15A-n nagyon kellemes zenét hallgatni (azt se hosszútávon), de munkára alkalmatlan, mert mindent egyformára vasal. A dyno kisebb modelljei pedig szerintem vicc kategória. Mosott hangszínek, unalmas, fakó hang. 

 

Amúgy a 8260 as nem jött szóba az angoloknál? Az ATC-vel kb árban egy kategória nem?

Jól ismerem a BM15-öt. Szerintem messze nem egy kategória a beszomlóban vizsgált hangfalakkal. Ha a 8050 a Dynával van versenyben, akkor az sem ez a szint. Ezt nem tudom megítélni, mert nem szeretem a Genelecet. Attól még lehet jó, hogy nem szeretem:-)

Link to comment
Share on other sites

Jól ismerem a BM15-öt. Szerintem messze nem egy kategória a beszomlóban vizsgált hangfalakkal. Ha a 8050 a Dynával van versenyben, akkor az sem ez a szint. Ezt nem tudom megítélni, mert nem szeretem a Genelecet. Attól még lehet jó, hogy nem szeretem:-)

Nem tudom mit szűrtél le a hozzászólásomból, éltem együtt eddig Genelec 1029, 1030, 1031, 1032, 8020, 8030, 8040, 8050, dyno BM15A, BM6AMKII, BM5A, BM5Acompact dobozokkal, ezek közül szinte mindegyik millió vagy az alatti kategória. A 8050 és a 1032 messze mind felett állt. 

Amúgy elmondod, vagy meg tudod fogalmazni mit nem szeretsz a Genelecekben, illetve elég ha azt elmondod, melyik sorozatot nem szereted a Genelecből, a 8000-est vagy a régebbi 1000-est? Vagy semelyiket?

Szerkesztette kalmigeri
Link to comment
Share on other sites

Amúgy a 8260 as nem jött szóba az angoloknál? Az ATC-vel kb árban egy kategória nem?

 

 

 

Ahogy a cikkben írtam is, a KMR nem preferálja a Genelec márkát mint olyat, tehát a 8260 se jött szóba (mi jól ismerjük a 8260-at). Én attól tartok, ez inkább üzletpolitikai megfontolás lehet, ugyanis egy ilyen márkánál elképzelhetetlen, hogy az egész személyzet egyöntetűen úgy véli, hogy nem jó, miközben minden más termékből tartják a legergyábbtól a csúcsig (gondolom a gyengébb termékeiről se lenne jó véleményük, de tartják azokat, érted!). Nem beszélve az Eve Audióról, az nehogy már jobb legyen (ugyanannyiért!!).  

 

A cikkben megfogalmazott tanulság számomra az, hogy (ismétlem) a Genelec és Dynaudio legfelső kategóriájában gyártott hangfalait (és a 8260 ilyen), a high end gyártók már elverik az ő belépő szintjükön. Mi nagyon szeretjük a Genelecet, de 8260 szerintem nem eladható, mivel nem ugrik kategóriát a 8050-hez képest: részletességben, tisztaságban nem tapasztalsz lényegi különbséget, viszont egy Focal SM9 esetében igen. A 8260-ért prémium árat kérnek, kb. annyit mint az ATC SCM25-ért, de a kettő között kb az a difi, mint egy sorozatgyártott fasza sportkocsi vs egy forma 1-es versenyautó között. Ez már jócskán túl van az ízlések jelentette tényezőn. Ha meghallgatod, egyszerűen nem hiszed el, hogy egyáltalán létezhet ilyen különbség. Novemberben lesz szintiklub, szerintem addigra megérkeznek ezek, és akkor ott meg is lehet őket fülelni :)

Link to comment
Share on other sites

Mi nagyon szeretjük a Genelecet, de 8260 szerintem nem eladható, mivel nem ugrik kategóriát a 8050-hez képest: részletességben, tisztaságban nem tapasztalsz lényegi különbséget, viszont egy Focal SM9 esetében igen. 

 

Érdekes... 8050 esem volt többször is, mindig visszatértem hozzá. 8260 asom nem volt, csak hallottam egyszer-kétszer és elég meggyőző volt, de nem tudtam közvetlenül összehasonlítani a 8050-el. A Genelec ilyen szarvas hibát követne el, hogy egy 2,5 -szer többe kerülő dobozukat nem csinálnak meg sokkal jobbra???  :phew:

Link to comment
Share on other sites

Én egyszer hallottam a 8260-at, de nem tudtuk olyan helyre tenni a bemutatóteremben, 

ahol elfogadható hangot adott volna. Vagy búgott, mint a veszett fene, vagy vékony volt.

Kategóriaugrás azonban ettől eltekintve sem volt, ez tény.

Az aljához nyilván gondosabban elkészített akusztikai környezet kell neki.

Ez persze mindre igaz, de ennél valamiért ez nagyon kijött.

Szerintem főleg a beépített DSP-s EQ miatt olyan drága, meg tán be is méri magát, vagy mi a szösz,

de nem tudom, hogy ez mennyire használható a gyakorlatban.

Link to comment
Share on other sites

Érdekes... 8050 esem volt többször is, mindig visszatértem hozzá. 8260 asom nem volt, csak hallottam egyszer-kétszer és elég meggyőző volt, de nem tudtam közvetlenül összehasonlítani a 8050-el. A Genelec ilyen szarvas hibát követne el, hogy egy 2,5 -szer többe kerülő dobozukat nem csinálnak meg sokkal jobbra???  :phew:

 

Olvasd figyelmesebben mit írtam (nem ezt, és nem ez a lényege)

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom mit szűrtél le a hozzászólásomból, éltem együtt eddig Genelec 1029, 1030, 1031, 1032, 8020, 8030, 8040, 8050, dyno BM15A, BM6AMKII, BM5A, BM5Acompact dobozokkal, ezek közül szinte mindegyik millió vagy az alatti kategória. A 8050 és a 1032 messze mind felett állt. 

Amúgy elmondod, vagy meg tudod fogalmazni mit nem szeretsz a Genelecekben, illetve elég ha azt elmondod, melyik sorozatot nem szereted a Genelecből, a 8000-est vagy a régebbi 1000-est? Vagy semelyiket?

Lehet, hogy félreértettem. Nekem úgy tűnt a hozzászólásodból, hogy a BM15-öt a 8050-el tartod azonos minőségűnek. Én a 8050-et nem ismerem, ezért hittem neked. Annyit jegyeztem csak meg, hogy a BM15 az lényegesen alacsonyabb kategória az OH310, PSI vagy Focal SM9-hez hasonlítva. 

 

Nem tudom elmagyarázni, hogy miért nem szeretem a Genelecet. Sokat hallottam közülük, profi körülmények között. A midfield hangfalaikra nem érvényes az ellenszenvem, de az egy másik kategória. 

Erős szerepe van a stílusnak is abban, hogy milyen hangfalat tart az ember jónak. 

Link to comment
Share on other sites

Köszönet a megosztott élményekért. Egészen beindult a nyálelválasztásom a belebegtetett ATC fülrevételezési lehetőségek hallatán. 8040-es Genelecnél komoyabbat még nem hallottam úgyse (a boltban Silk pultja felé is csak révedeztünk mindíg). A Focal-ból esetleg nem terveztek szintén egy bemutatótermi példányt lízingelni (esetleg ha sikerült valahogy kinyögni az ATC-t)? A leírtak alapján még az tűnik roppant izgalmasnak.

Link to comment
Share on other sites

Tetszik a cikk, csupán azt nem vágom, hogy a legdrágább hangfalakat miért nem próbáltátok ki? Van abban a boltban olyan, ami egy nagyságrenddel is tobbe kerul... talán nem monitor, hanem hi-fi hangsugárzó, ok, de akkor is, arra még kevesebb esélye van egy foldi halandónak.

Link to comment
Share on other sites

Én már egy ideje nagyon gondolkozom ATC SMC25 beszerzésén, jelenleg 1037 és NS10-em van. Első körben azért szeretném lecserélni, mert nagyok és van esély rá, hogy némi külföld közbejöhet. A másik, hogy nekem felesleges a hangerő, ráadásul a szoba sincs nagyon akusztikailag kezelve.

 

Viszont olyat meg nem csinálok, hogy minőségben visszalépek, ezért elkezdtem körülnézni és az SMC25 tűnik igazán jónak, bár még sose hallottam. 

Ami viszont gáz, az ára, bár mostanában láttam használtat 4500 euro körül.

B verzió: PSI A21

 

Reklám: ha esetleg valakit érdekel Genelec 1037 és/vagy Yamaha NS-10, ne habozzon megkeresni :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Én már egy ideje nagyon gondolkozom ATC SMC25 beszerzésén, jelenleg 1037 és NS10-em van. Első körben azért szeretném lecserélni, mert nagyok és van esély rá, hogy némi külföld közbejöhet. A másik, hogy nekem felesleges a hangerő, ráadásul a szoba sincs nagyon akusztikailag kezelve.

 

Viszont olyat meg nem csinálok, hogy minőségben visszalépek, ezért elkezdtem körülnézni és az SMC25 tűnik igazán jónak, bár még sose hallottam. 

Ami viszont gáz, az ára, bár mostanában láttam használtat 4500 euro körül.

B verzió: PSI A21

 

Reklám: ha esetleg valakit érdekel Genelec 1037 és/vagy Yamaha NS-10, ne habozzon megkeresni :)

Meghallgatni lehet-e?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nagyon érdekes a beszámoló. Pont ezek azok a hangfalak, amiket sehol sem lehet meghallgatni áruk miatt, talán mostantól a Hitpaceben néhányat. A Unity Audio Boulder talán még megért volna egy összehasonlítást. Azt olvastam, hogy az ATC-hez közeli a hangja, viszont árban kedvezőbb...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...