Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Zene pitchelése, oldschool


anomalia

Kérdés

Sziasztok! Egy azthiszem nem mindennapi kérdésem lesz hozzátok, igazából azokhoz, akik egyátalán már csináltak ilyet (sikeresen). Manapság ugyan már nem olyan nagy divat, csak óvatosan, és ritkán találkozni e jelenséggel és sokszor nem is tudatosítjuk, ami a következő:
Legyen szélsőséges példának ez a dal, elöször mindenki hallgassa meg, ha nem is végig, utána olvassa tovább.....



A dal azthiszem Fisz dúr, és majdnem 50cent-tel elhangolva, de nekünk nem is kell ilyen szélsöséges "pitch"-elés. Itt a mágia, ugyan szubjektív is lehetne, de minden egyen hangnak, megvan az a relatív elhangolhatósága, amiben "jól" szól, persze ez is stílusfüggő, de az eredmény, ha jól dolgoztunk: sokkal oldschool-osabb, analógosabb szerintem, és picit más mint a mostani zenék.....
Aki érti hogy miröl is beszélek: Ki mivel hangolja el így a már "elkészült" dalát (natív cuccokk: plugin? vasakkal? konstans elhangolási algoritmusokat használ, vagy valamilyen mást.... ? Kiváncsi lennék a véleményekre.
Amugy érdemes ilyet csinálni, vannak erre valamilyen mostani elöírások, hogy mit meddig lehet, és esztétikus???
Köszönöm szépen! :)
 
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Kicsit túl van ez dimenzionálva szerintem.

Egyszerűen csak nem volt hangológépük, vagy pontatlan volt.

Régi lemezeknél gyakran megesik.

De persze olyan is van, aki 440 helyett direkt 432 Hz-re hangolja az A-t, mert a hangok akkor rezonálnak a Földdel együtt,

vagy valami hasonló. Ez mondjuk tényleg így van, de nem ettől lesz jó a zene.

A belinkelt zene még nyávog is. Lehet, hogy bakelitről lett bejátszva és picit gyorsabban forgott a motor.

Link to comment
Share on other sites

hát köszönöm az infokat, véleményeket, mindenesetre érdekes a hangzása, és személy szerint konkrétan ezt a dalt érdekes hallgatni, tudtam hogy valami nem ok vele, de csak akkor tudatosítottam igazán, mikor az eredeti CD lemezről akartam leszedni az akkordokat, és majdnem 50cent elhangolás volt....

Link to comment
Share on other sites

A már sokszor lejátszott és megnyúlt szalagra emlékezetet a jelenség, és ez az amit az Ampex utánozni tud akár drasztikusan is. Amúgy a belinkelt zenén annyira erőteljes a nyávogás, hogy bármilyen más elhangoltság nem megállapítható számomra az állandó hangmagasság moduláció miatt. Amúgy szvsz ez már nem a kellemes analóg feeling, inkább zavaró. Amíg nem voltak cd-k, stb, emlékszem engem már akkor gyerekként is zavart ez a jelenség. 

Link to comment
Share on other sites

A már sokszor lejátszott és megnyúlt szalagra emlékezetet a jelenség, és ez az amit az Ampex utánozni tud akár drasztikusan is. Amúgy a belinkelt zenén annyira erőteljes a nyávogás, hogy bármilyen más elhangoltság nem megállapítható számomra az állandó hangmagasság moduláció miatt. Amúgy szvsz ez már nem a kellemes analóg feeling, inkább zavaró. Amíg nem voltak cd-k, stb, emlékszem engem már akkor gyerekként is zavart ez a jelenség. 

nem tudom akkor ez is individuális feeling, nekem kimondottam ennél a a belinkelt dalnál nagyon kellemes érzést váltt ki....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...