Jump to content
Ménemszól.hu

Nem azt hallod


A/D

Recommended Posts

12 órája írta Instrument:

Tegnap voltam annál a gitárosnál, akinek az erősítőjéhez válogatással találtunk oda (ahhoz az erősítőhöz) illő hálózati kábelt.

Ilyen történeteket bárki tud írni. Csak egy példa: Tegnap elmentem körbefutni a csónakázó tavat. Először körbefutottam két lábbal és piros gatyában, simán ment, aztán körbefutottam két lábbal kék gatyában, de így már nehezebb volt, ezek szerint a kék gatya nem volt jó, ezután visszavettem a piros gatyát és azzal körbe tudtam futni egy lábbal is a tavat, úgyhogy egyértelműen a piros gatya a jobb.

Ilyenek a történeteid. Nincsen semmi technikai magyarázata, de Te magad sem tudod hogy melyik kábeled lesz jó, csak találgattok, és nincsenek felvételek sem amivel meg lehetne mutatni hogy miről beszélsz, hogy megyőzhetnél itt bárkit is, hogy a homlokunkra csaphassunk, hogy "jé, tényleg". Minduntalanszor leírhatod, hogy xy milyen elégedett, de ez így csak mese mese meskete marad akkor is ha igaz. (Ezt tényleg jóindulatból írom, felvételek nélkül nem fogsz tudni meggyőzni itt senkit.)

Egyébként arra is kíváncsi lennék hogy véleményed szerint az milyen szakmai meggyőződést és magabiztosságot sugall, ha a kábeleidet találomra kell próbálgatni, hogy melyikkel szól jobban bármi? Ha úgy gondolod hogy technikai szempontokból, tudományosan frankó amit csinálsz, akkor nem szabadna a kábeleidnek találgatásra, ahogy esik úgy puffan módon működniük... szerintem. Ez esetben ha ide hetente többször leírod hogy válogatással kell megtalálni a kábeleid közül a megfelelőt, azzal a saját szakmai magabiztosságodon ejtessz csorbát... ezt sem tenném a helyedben.

Link to comment
Share on other sites

Kellene egy honlap, ahol a sok elégedett vásárló névvel és arcát nem kitarva, fényképpel áradozik a misztikum evilági megtestesüléseiről, a spéci kábelekről.
Vagy mehetne a dolog a topshop-ba is. "Ha most megrendeli tápkábelünk, akkor egy áráért kettőt kap és még adunk hozzá egy arcpakolással kezelt usb kábelt is, amely által a nullák és egyek mellett már kettesek is átmennek rajta gond nélkül, mivel köztudott, hogy ezek felelnek a mélyebb frekvenciákért."

Szerkesztette syngular
Link to comment
Share on other sites

25 perccel ezelőtt írta vinnui:

Valószínűleg egy normális minőségű felvételt sem tudnánk kapni bármiről. :)

Én fogok felvételeket készíteni Rudolf által készített kábelekkel. Egyelőre a lehető legjobb megvalósításon gondolkodom.

A technikai feltételek úgy gondolom elég jók. Az idő a szűk keresztmetszet :) (Szerencsére elvagyok látva munkával, ez pedig merő kíváncsiságból születne meg)

Elég jó helység, mikrofonok, előfokok, konverter, lehallgató, gitár erősítő, gitáros, stb. van, a napot kell kitűznöm, amikor minden kábel és ember a helyszínen van.

USB és tápkábelt "null tesztel" gondolom megvalósítani, ami az USB kábel esetében nem egyszerű, mivel USB összeköttetés csak egyszerűbb hangkártyáknál adott. Annak az átalakított jelét digitálisan SPDIF-en keresztül tudom felvenni, külön órajelekkel, ami a szinkronizálást erősen megnehezíti... de rajta vagyok a témán.

A tápkábel A/B teszt gitárerősítőnél talán működhet.

Null tesztelni a tápkábeleket kizárólag a saját Apogee AD/DA 16X-eimmel tudom.

Aki szeretne felvételeket hallani, annak a véleményét szívesen veszem, különböző konstruktív javaslatokat, technikai ötleteket szívesen fogadok.

(A meglévő eszközparkról készítek egy listát, abból lehet főzni)

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta PropaneB:

Én fogok felvételeket készíteni Rudolf által készített kábelekkel. Egyelőre a lehető legjobb megvalósításon gondolkodom.

A technikai feltételek úgy gondolom elég jók. Az idő a szűk keresztmetszet :) (Szerencsére elvagyok látva munkával, ez pedig merő kíváncsiságból születne meg)

Elég jó helység, mikrofonok, előfokok, konverter, lehallgató, gitár erősítő, gitáros, stb. van, a napot kell kitűznöm, amikor minden kábel és ember a helyszínen van.

USB és tápkábelt "null tesztel" gondolom megvalósítani, ami az USB kábel esetében nem egyszerű, mivel USB összeköttetés csak egyszerűbb hangkártyáknál adott. Annak az átalakított jelét digitálisan SPDIF-en keresztül tudom felvenni, külön órajelekkel, ami a szinkronizálást erősen megnehezíti... de rajta vagyok a témán.

A tápkábel A/B teszt gitárerősítőnél talán működhet.

Null tesztelni a tápkábeleket kizárólag a saját Apogee AD/DA 16X-eimmel tudom.

Aki szeretne felvételeket hallani, annak a véleményét szívesen veszem, különböző konstruktív javaslatokat, technikai ötleteket szívesen fogadok.

(A meglévő eszközparkról készítek egy listát, abból lehet főzni)

Gitarerositot valahogy reamp jellel hajtanek meg, mert nincs olyan gitaros, aki ketszer ugyanugy tolna el.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta PropaneB:

A tápkábel A/B teszt gitárerősítőnél talán működhet.

Igen, de ezekhez nem kell gitáros élőben, meg szinte semmihez sem.
Reampolni érdemes, mert akkor biztosan ugyanaz a bemenő jel.
Két felvétel a két tápkábellel, nullteszt, oszt jó napot. Abból minden kiderül.
Az erősítőn kívül persze lehet cserélgetni az Apogee-nál is a tápot.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 06. 13. at 8:12 írta Instrument:

4 gitáron ( 3 Gibson, egy Fender Stratocaster) próbálta végig valamennyit.

A gitárban vizsgáltad már milyen huzalok és vezetékek vannak?

(Tudom, NEM)

Miért nem? Mert minden hifis ezt mondja: "az minket nem érdekel mivel jön ki a cucc a gyárból, mert azt úgy kell tökéletesnek tekinteni ahogy van"

Szerintem ha (Csabi után szabadon) a gitárosod piros gatyába meg makkos cipőbe lantozott volna, már attól is jobban szólt volna a gitárja, hátmég a kábeled! :D De ennyi elutasítás után tulajdonképp kit akarsz még itt meggyőzni? (Don Quijote és a szélmalmok...)

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Ekkor: ‎2017‎.‎10‎.‎08‎. at 14:57 írta grema:

A furman cuccokról akartam infót szerezni, így kerültem ebbe a topicba. Végigolvastam. Borzasztó sokat pazaroltam el a drága időmből, de ilyen jókat már rég röhögtem olvasás közben! 

Köszönet érte! ???

Mi volt ennyire mulatságos?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Három évvel ezelőtt jártam ebben a topikban utoljára, és már akkor is igencsak nevetségesnek tartottam azt az abszolút pszicholakusztikai handabandát, amit itt egyesek összehordtak.

És most, hogy ennyi idő után ismét benéztem, mit látok? Még mindig ugyanazt a lufit hámozzák. 

Uraim, uraim! 

Legyenek már okosabbak, és ne üljenek fel egy ilyen primitív gerillamarketing céllal elkövetett provokációnak, bármennyire bosszantsa is önöket az a sok ostobaság, ami itt a "hallók" írásaiban megjelenik. 

 

Normális esetben ennek a topiknak már réges-régen el kellett volna halnia, feledésbe kellett volna merülnie. 

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta vinnui:

A fórumozók 90%-a imád vitatkozni, és az egóját fényezni, mindegy melyik oldalon áll, csak az számít hogy a szájkaratéban győzhessenek (tisztelet a kivételnek). Ezért dagadnak a hasonló szálak, plusz a fun factor miatt természetesen. :)

 

 

Igaza lehet.

 

Akkor majd három év múlva újból visszanézek ebbe a topikba,  addig meg olvasgatom azokat, ahol ennél okosabb dolgokról folyik a diskurzus. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 órája írta gaborka8x8:

Három évvel ezelőtt jártam ebben a topikban utoljára, és már akkor is igencsak nevetségesnek tartottam azt az abszolút pszicholakusztikai handabandát, amit itt egyesek összehordtak.

És most, hogy ennyi idő után ismét benéztem, mit látok? Még mindig ugyanazt a lufit hámozzák. 

Uraim, uraim! 

Legyenek már okosabbak, és ne üljenek fel egy ilyen primitív gerillamarketing céllal elkövetett provokációnak, bármennyire bosszantsa is önöket az a sok ostobaság, ami itt a "hallók" írásaiban megjelenik. 

 

Normális esetben ennek a topiknak már réges-régen el kellett volna halnia, feledésbe kellett volna merülnie. 

Réges régen feledésbe merült volna a topic, ha egyesek nem hoznák újra és újra képbe. Pl. te :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Én azt gondolom, hogy ebből a topicból sokat lehetett tanulni, főleg azoknak akik nem profi stúdiós vonalon mozognak, így a rengeteg badarság ellenére is ami elhangzott én szívesen olvastam, sőt jól is szórakoztam rajta néha :P (popcorn smiley nincs).

Volt itt szó néhány olyan dologról is amiket a szakértők leírtak tényként, de egy kívülálló számára esetleg csak az látszott, hogy két vélemény ütközik. Ezért összeszedtem azokat az infókat amikkel én rendelkezem és megpróbáltam egy összeszedett cikket írni a digitális zenelejátszásról, részletesebben kitérve például a bithibákra szakmai szemmel (mármint IT szakmai szemmel). 

A célom lehet, hogy túl elrugaszkodott, de szeretném ha az erre fogékony emberek amellett, hogy a minőségi zenehallgatás felé fordulnak, nem indulnak el iszonyatos tévutakon, például a digitális kábelek irányába, illetve képesek belátni a saját fiziológia korlátaikat és a vaktesztelés fontosságát. A cikk itt található: Digitális formátumok és bithibák

Szerkesztette AMDFan
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Boldog Újévet Mindenkinek!

Egy új termékről, ill. egy új termék családról szeretnék hírt adni. Virtuális föld eszközök. Ha az eddig általam beírtak valótlannak tűntek sokaknak, akkor ez talán még rátesz egy lapáttal. De a valóság, hogy ez a technológia működik, nagyon is működik!

dugo.jpg

VF eszközök.jpg

Szerkesztette Instrument
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ekkor: 2018. 01. 03. at 20:11 írta Instrument:

Boldog Újévet Mindenkinek!

Egy új termékről, ill. egy új termék családról szeretnék hírt adni. Virtuális föld eszközök. Ha az eddig általam beírtak valótlannak tűntek sokaknak, akkor ez talán még rátesz egy lapáttal. De a valóság, hogy ez a technológia működik, nagyon is működik!

dugo.jpg

VF eszközök.jpg

B:U:É:K Rudolf!

Ez nullponti energiával működik, vagy mit takar a virtuális föld elnevezés?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...