Jump to content
Ménemszól.hu

Nem azt hallod


A/D

Recommended Posts

És én tehetek arról, hogy az oldal szerkesztői azt hiszik, hogy az USB ugyanúgy működik mint a digit audio szabványok (pl. AES), nevesen hogy wordclockot vagy annak megfelelő órajelet továbbít?  Rendszerint egy kibaszott bufferbe kerülnek az adatok, ahonnan a konverter a saját órajele alpján kiszedi a szavakat.  Mert a proci és a hangkártya rögtön össze vannak kötve wordclockkal, igaz? Idióták. Üvölteni tudnék a fájdalomtól. Meghallgattam rohadék drága USB kábeleket semmi különbség nem volt a gyári sima kábelekhez képest, de olyan volt már, hogy valaki úgy magyarázott nekem a magasak minőségéről, hogy meg is jegyezte, hogy neki papírja van arról hogy nem hall magasakat. Nem érted amit írok, igaz? Nem a te hibád. Mindenki magára vessen ha elmeroggyantakkal áll le vitázni.

Link to comment
Share on other sites

12 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Értem amit írsz, de bevallom, hogy nem értek részletesen az USB átvitelhez, ezért írhattam hülyeséget.
A jitter csak egy tipp volt annak idején, mivel az esetleges időzítési problémákon kívül aligha hallhatnak mást,
de akkor ezt is kizárhatjuk ezek szerint.

Gyakorlatilag egy halozati kabel, csomagokban rohannak rajta az adatok, a csomagokat CRC-vel ellenorzi (nem a kabel, hanem a host).

Amiota kicsereltem a LAN kabelt, sokkal vidamabb lett az internet. Es azt is megfigyeltem, hogy ha WIFIn nyomom, akkor gyorsabb a net, ha levedulas legfrissitot hasznalok, a chemotox viszont felerositi az alhireket. 

Link to comment
Share on other sites

Ha igazatok lenne kedves hangmérnökök, akkor nem épült volna ki egy egész kábel gyártó ipar USB kábelekre.

Tényleg félelmetes nekem az itteni hozzáállás. Tegnap a vevőnél egy Belkin audio USB szólt.amikor odamantem. A tag azt mondta, jobban szól sokkal, mint egy normál műanyagkábeles USB, de rosszak a mélyei. Két USB kábelem müködött nála, mindkettővel tiszta bőgő hang lett egy brummogó mélyből és jóval tisztább lett a közép és magas tartomány is.

Az én USB kábeleimben külön fut a táp és jel, és csak az előző árnyékolt. Ettől érzékeny, bizonyos DAC-ok nem müködnek ezekkel, de ahol működik ott sokkal tisztább, zenei a hang.

Link to comment
Share on other sites

28 perccel ezelőtt írta Instrument:

Az én USB kábeleimben külön fut a táp és jel, és csak az előző árnyékolt. Ettől érzékeny, bizonyos DAC-ok nem müködnek ezekkel, de ahol működik ott sokkal tisztább, zenei a hang.

Igen, a másik tipp a táp volt, de megint csak miféle hangkártya az, ami nem kap egy rendes tápot kívülről?
Tisztességes cuccok kellenek, és akkor fel sem merülnek ilyen problémák még elméleti szinten sem.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Instrument:

 akkor nem épült volna ki egy egész kábel gyártó ipar USB kábelekre.

Ez a logika alapjaban hamis, vagyis tulajdonkeppen NEM logika. Csak azert mert van aki sarkanyfuvet arul, meg nem bizonyitek, hogy leteznek is sarkanyok.

Sok a hiszekeny ember, es te jol megelsz beloluk, gratulalok.

Az, hogy az USB tap tud szar lenni, ok, az max fuldhurka vagy hasonlo dolgot okozhat. De az adatfolyamon (igy a freki-meneten, meg jel/zaj viszonyon) nem tudsz valtoztatni semmilyen kabellel. Mert amennyiben tudnal, akkor siman elovezetned (persze elotte levedetned a technologiat), es tudomanyosan ervelnel a dolog mellett. De neked nincsen bizonyitekod (meg csak tesztfelvetel sem, aminek hitelesseget a te kezedbol valoszinuleg sokan megkerdojeleznek), csak megvezetett szerencsetlenek beszamoloit idezgeted ide. Mindig megigered, hogy ez volt az utolso, es mindig nyomod a kovetkezot.

Es mondom ezt ugy, hogy az audio kabel minosegere jomagam is odafigyelek. Anno a monitorjaimat digitalisan hajtottam (irtam mar), aztan, elkezdtem kiserletezni analog kivezetessel, es vegul meterenkent 8000 forintert mar kaptam olyan kabelt, ami ugyanugy szolt, mint amikor digitalisan volt vezerelve akarmi tyukbel kabellel.

Es ne sertesegess, nem vagyok hangmernok. :) 

Link to comment
Share on other sites

13 órája írta deneverstudio:

Kínunkban már nem tudunk mit kitalálni, hogy mit hallhatnak ezek vájt fülű emberek.

Nem vitás hogy vannak akiknek a szakmájából adódóan is kifinomult a hallásuk és akik hangtechnikával foglalkoznak, mint Te is, nekik jó esélyük van rá hogy olyat hallanak amit más nem. Én orvosok közt látok sok ilyet. Vannak köztük ehte hifisták is! De ugyan ez van a sportban. Azt el tudjuk könnyebben hinni, mert látjuk bizonyítottan, ha pl. egy kalapácsvető vagy egy triatlonista, egy súlyemelő stb. mond valamit hogy ő ezt meg azt tudja, hogy nekünk az nem megy. Csak félek itt pont az beszél sportrekordokról, aki részt se vett egy edzésen sem (Instrument kolléga). :) 

Nekem egy elektromérnök haverom mondta, hogy az egész usbvel az a legnagyobb probléma (nem fogom szó szerint tudni idézni), hogy a pc-ben lévő usb vezérlő chip ami az órajelet adja, meg szed össze zajokat a házon belül, az hatványozottan ráül utánna a külső eszközök működésére befolyás szintjén. Szóval lehet hogy nem is lehetne pontosan nevén nevezni azt a hibát, ami ezekben a cuccokban a technológiából adódva eleve ott van kikerülhetetlenül és a legkisebb esély sincs rá, hogy Szürke Gandalf szakálából szőtt usb kábelek fogják ezeket a zavarokat eliminálni.

Valamire minden biztos valamennyire hatással van, egy usb kábel is, nem lehet elvitatni, hisz egy közbeiktatott elemről van szó, csak kérdsés hogy ez mérhető különbség is e vagy legalább  racionális értelemben hallható is e. Ne feledjük, hogy az akusztikai mérések zöme is jórészt szubjektív hallásvélemények alapján átlagolt (pl. Fletcher-Munson görbék) de azért ezek értő irányítás alatt zajlottak. És továbbra is azt mondom, aki a lószart patkolja aranyszeggel és skandálja szünet nélkül hogy igaza is van, hát ezek szokták azt a táblát is kirakni a kapufélfára, hogy "Táltosképző" :D 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

Kedves Instrument! A te piacod azok az emberek akik hobbiból hallgatnak zenét otthon, nekik fontos a "hit", illetve a személyes kontakt a készítővel, és emiatt nekik "jobb".

Mi is hiszünk dolgokban, de ezek kevésbé szubjektívek. Igazából mindenkinek jobb lenne ha békén hagynád a "saját hülyeségeddel" a brigádot. Béke :)

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta djuice:

 nem lehet elvitatni, hisz egy közbeiktatott elemről van szó, csak kérdsés hogy ez mérhető különbség is e vagy legalább  racionális értelemben hallható is e. 

Nem lehet. Sem merni nem lehet, sem hallani nem lehet, mert nincs mit. A digitalis kozles elvi alapja szerint sem lehetseges. Ha a kabel mondjuk serult, vagy tenyleg olyan radiofrekvencias zajnak van kiteve, hogy az kepes ¨ëltakarni¨ a jelet, akkor ha meg nem tokeletes a takaras, akkor a CRC oda-vissza miatt drop-out-ok lesznek, aztan meg csend. De a drop-out-ok kozott a hang ugyanolyan jo lesz. Mivel egy bitnyi elteres is hallhato pattanast eredmenyez, ezert ha a CRC veletlenul jol jon ki, akkor meg digitalisan toredezett zajt kapsz. De ezt ugy hivjak, hogy serult kabel.

De ezt szerintem mar mindenki latta digitalis, foleg muholdas musorkozlesen. Nem az van, hogy bezajosodik a kep, vagy hullamzik az oldala, nem a kep/hang minosege valtozik meg, hanem ossze-vissza torik a dolog. Ez tortenik a digitalis atvitel hibajakor. Es ott nincs olyan, hogy elesited egy kicsit a kepet, vagy feljebb tekered a hangerot, hogy kivedd a zaj mogul az informaciot, mert nincs mibol kinyerni az informaciot.

Persze a tapon atszurodo dolgok (foldhurka, eger, videokartya, barmi) meg azonosithato tapgond. Felismered a hangjarol. Mindig is volt, mindig is lesz, es mindig meg lehet oldani. Persze nem a kabel fogja... :) 

Szoval OK, hogy kozbeiktatott elem, csak ez egy olyan kozlesforma (hibaellenorzo digitalis), ami viszonylag stabilan igenytelen a kozbeiktatott mediumra, lasd WIFI. Attol, hogy hasznalsz-e fustolot vagy sem nem lesz jobb hangu a streamelt zene. 

Persze lehet ez velem a baj, hogy nem kezdek el hangzasjavito WI-Fillatgyertyat gyartani jo sokert a 8 milliardbol biztos van eleg hulye alapon. Legyen csak milliobol egy, aki bekamuzza a szart, az maris 8000 kliens. Biztos lesz az, aki hinni is fog benne, hiszen kurvasokba kerul, es a keszitoje olyan dolgokrol beszel, amirol halvany lila fingja sincsen... 

Ha valaki megcsinalja a WIFI hangzasjavito illatgyertyat, legfrissitot, villanyizzot, solampat, stb, akkor azt euro-milliokra fogom perelni. Mostantol. Ha meg nem lenne ilyen. (Szerk.: ezt kiterjesztenem a wifi atviteljavito hasonlo ezoterikus marhasagokra, az erositok elvet ertem, nem azokra utazom.)

Nem is merek rakeresni... :) 

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

Én már rég nem értem, hogy miért él még ez a topic, miért nem lett még lezárva egyik admin által? Semennyire nem konstruktív az itt zajló "vita", ugyanazok a körök jönnek elő újra és újra, irtó unalmas... Már 20 oldallal korábban is értelmetlen volt a társalgás (nem a ménemszól törzstagjai miatt), semmit nem haladt előre azóta.

Fogadni merek, hogy a fenti, néhány Instrument-nek írt kritikára/érvre válaszként érkezni fog tőle néhány érvnek nem nevezhető valami, aztán kis idő múlva ismét jönnek majd a "vásárlói élmények" bizonyításként. Mert hát az ellenérvek leperegnek róla, neki csak pörög tovább a fejében a ugyanaz a lemez, meg mert hát ez megy már mióta él ez a topic, szánalmas...

Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta Brevis:

Én már rég nem értem, hogy miért él még ez a topic, miért nem lett még lezárva egyik admin által? Semennyire nem konstruktív az itt zajló "vita", ugyanazok a körök jönnek elő újra és újra, irtó unalmas... Már 20 oldallal korábban is értelmetlen volt a társalgás (nem a ménemszól törzstagjai miatt), semmit nem haladt előre azóta.

Fogadni merek, hogy a fenti, néhány Instrument-nek írt kritikára/érvre válaszként érkezni fog tőle néhány érvnek nem nevezhető valami, aztán kis idő múlva ismét jönnek majd a "vásárlói élmények" bizonyításként. Mert hát az ellenérvek leperegnek róla, neki csak pörög tovább a fejében a ugyanaz a lemez, meg mert hát ez megy már mióta él ez a topic, szánalmas...

Szerintem csak azert el a topic, mert nincs meg lezarva, ugyanakkor kar is lenne lezarni, mert uj regisztraloknak, idetalaloknak lehet hasznos ez a millioszor lefutott kor. 

Szerintem is jobb lenne archivumban, de a fazon ugyis addig csinalja, amig meg nem hal. Ugyhogy le lehet zarni egy topicot, csinal masikat, ki lehet tiltanni, csinal uj accountot. Szoval ez a topic igy is ugy is fel fog jonni. Max mas lesz a cime, meg mas lesz az elado neve.

Ez egy forum, ez egy ilyen mufaj.

Az is lehet, hogy az ¨illeto¨ egy bot. Ennyi siman kifer azokbol is.

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

1 perce írta deneverstudio:

A CD demagnetizáló kérdést én annak idején lezártam úgy, hogy felvettem és felraktam meghallgatásra a két lejátszást. Mivel nem volt különbség a kettő között, téma lezárva. Ugyanezt hamarosan megcsinálja más az USB kábelekkel és akkor ott vége annak is.

A CD demagnetizalo eseteben ugyanezt kerdeztem, de... MIERT? :) Ez nem mas mint CD demagnetizalo. 

Mondom ezt ugy, hogy igenis hiszem, hogy kozvetlen CD lejatszas eseten indokolt a pneumatikus vagy magneses rezgeselnyelo kulso felfuggesztes, de praktikusabbnak talalom a pl sony altal is alkalmazott felso-sulyos mechanikat. Normal kornyezeti vibracionak ellenall, foldrenges eseten meg menekulj, ne zenet hallgass. Szoval birom en a high-end megkozelitest, de itt nincsen semmi latnivalo.

Persze nezd meg magadnak, Hallgasd meg, oszd meg a tapasztalataidat. Ha csinalnal valami tesztfelvetelt, akar segitek is hitelesiteni, maj. 1-10-ig ott (korul) leszek. Ha gondolod.

Link to comment
Share on other sites

18 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Szerintem csak azert el a topic, mert nincs meg lezarva, ugyanakkor kar is lenne lezarni, mert uj regisztraloknak, idetalaloknak lehet hasznos ez a millioszor lefutott kor.

Ha be van fagyasztva akkor is megtalálhatják az új tagok, igaz kicsit keresni kellene.

20 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Szerintem is jobb lenne archivumban, de a fazon ugyis addig csinalja, amig meg nem hal. Ugyhogy le lehet zarni egy topicot, csinal masikat, ki lehet tiltanni, csinal uj accountot. Szoval ez a topic igy is ugy is fel fog jonni. Max mas lesz a cime, meg mas lesz az elado neve.

Ezt nem tudhatod előre, másrészt meg azért az adminoknak is vannak eszközeik a felhasználók távoltartására (ha netán odáig fajulna a dolog).

Link to comment
Share on other sites

19 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

A CD demagnetizáló kérdést én annak idején lezártam úgy, hogy felvettem és felraktam meghallgatásra a két lejátszást. Mivel nem volt különbség a kettő között, téma lezárva. Ugyanezt hamarosan megcsinálja más az USB kábelekkel és akkor ott vége annak is.

Követtem annak idején a témát, emlékszem rá. Ez szép volt tőled, de nem a te dolgod lett volna. És instrument elismerte akkor, hogy "jó gyerekek ez akkor marhaság úgy ahogy van"? (költői kérdés)

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

A CD demagnetizalo eseteben ugyanezt kerdeztem, de... MIERT?

Azért, hogy legalább a mi részünkről ne csak duma legyen, hanem tények is.
Én tudom, hogy igazunk van, de úgy gondoltam, hogy nem elég ezt csak kinyilatkoztatni.
Persze ha az ellenoldal az egyértelmű bizonyítékok alapján sem hiszi el amit mondunk, akkor ott véget ér a mi szerepünk.
Több ízben is hülyének lettünk nézve, hogy mi nem hiszünk ezekben a hókusz-pókuszokban és megadtam a lehetőséget a bizonyításra.
Mind elméletben, mint gyakorlatban lett volna erre lehetőség, de semmi ilyesmi nem történt.

Link to comment
Share on other sites

Mivel személyesen találkoztam és beszéltem is Radnai úrral (Instrument), biztosan állíthatom, hogy nem egy "bot" :-) (ettől függetlenül értettem az iróniát...)

Teljesen jó szándékú embernek ismertem meg, semmit sem akart erőnek erejével rám tukmálni. Személyes beszélgetéseink során próbálom feltárni számára a mi álláspontjainkat, mutatni neki néhány berendezést. Erre ő őszintén nyitott, jó néhány általa gyártott kábelt szívesen a rendelkezésemre is bocsájt. 

Én elmondtam neki: nem vagyok jó tesztalany, mert érintett vagyok ebben a topicban is, ezért eleve befolyás alatt állok. De ismerek néhány megbízható fülű embert, aki szívesen vesz részt vak teszten, illetve egyszerű null tesztet én is el tudok bizonyos esetekben végezni és ott pontot kell rakni egy-egy ügy végére.

Nem célom minősíteni őt. Állítása szerint egy másik perspektívából közelíti meg a kábelezés fizikáját, ezért foglalkozik ezzel. Nem ebből él. 

Az biztosan üdvözítő lenne, ha el tudná magyarázni ezt a másfajta megközelítést, de az biztos, hogy sok mindenben szembe megy az eddig ismert törvényekkel. Számomra is hajmeresztő dolgok jöttek eddig szóba, de erről ő neki kell beszélni, bizonyítani.

De A/D meglátásaival én sem tudok vitatkozni.

 

Szerkesztette PropaneB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...