Jump to content
Ménemszól.hu
  • 1

Milyen fejhallgatót vegyek?


szgabor91

Kérdés

Sziasztok!

 

Gitárosként szeretnék segítséget kérni fejhallgató vásárlásban.

 

A cél otthoni gyakorlás, demózás lenne, progresszív-fúziós rock stílusban, pl. David Gilmour, Mike Oldfield, Buckethead, Rush, vagy a Dream Theater líraibb, kevésbé matekos-zúzós vonala.

Ha az anyagi és a személyi feltételek összejönnek, az összes hangszer újra lesz véve profi(bb) körülmények között, élő hangszeresekkel a VST-k helyett.

 

Tudom, hogy egyik lehallgató eszköz sem jó az összes műfajra, műveletre, ezért azt mondanám, hogy erős kompromisszumokkal kellene mindenben az "egész jó" szintet hoznia. Értem ez alatt, hogy pl. Buckethead elég komoly elektronikus dolgokat rak gitáros létére a zenéibe, míg mondjuk Oldfieldnek is van egy folkos, néha már filmzenei oldala.

 

Tudom, felmerül a kérdés, hogy miért nem veszek például monitort?

Az albérletem, ahol lakom nem épp a legalkalmasabb: kicsi, nagyon visszhangzó szoba, teljesen üres falakkal, illetve a lakótársaim se nagyon tolerálnák:). A szoba zajcsökkentésére, szigetelésére pedig nem költenék. Ellenben június után az új helyemet már úgy választanám meg, hogy a monitor használata ne okozzon problémát. Addig is összejönne a pénz egy komolyabb szettre.

 

Ezek alapján, itt a témákat olvasgatva a következő jelöltekre jutottam:

Sony MDR-7506

Audio technica ATH-M50

Beyerdynamic DT 770 Pro

Shure - SRH 840

 

Kérdéseim:

-Ezek közül melyiket miért, és miért nem ajánlanátok?

-A Beyerdynamicnál mi a különbség a 80 és a 250 Ohmos között?

-A lánc elég egyszerű lenne: gitár-hangkártya-PC-füles; működnének ezek így is, vagy esetleg valami erősítőt is be kellene terveznem a cuccba?

 

Örülnék, ha 40-ből meglenne a cucc, így a Shure-t csak akkor venném meg, ha az kategóriákal jobb hangot adna, és megérné azt a 6-10 ezer különbséget.

 

Mint a kérdésekből érezhető, teljesen amatőr vagyok, úgyhogy bocsi a teljesen alap kérdések miatt.

Köszönöm szépen a segítséget, előre is!

 

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
Ekkor: 2017. 10. 25. at 15:15 írta saszi:

Éppen most cseréltem le ATH M40-re. szerettem az AKG-t, de z ATH nekem sokkal jobban bejött

A legjobb stúdiók nem véletlenül használják szinte mindig ezt a fülest szerte a világon. Kényelmes, abszolút lineáris, és az ára is elfogadható. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nekem Sony mdr 7506-om van. Mivel otthon hamgszerelem a dalokat és egy másik helyen vannak a monitor hangfalak, felvételi eszközök stb, ezért nagyjábóli keverésre, soundozásra is használom. Nagyon bejött! 

Nem fáraszt, részletes, feljátszani, felénekelni is tökéletes. Olyan mindenes.

A régi ath m40-et is ismerem, használtam, az rendkívül buta a sonyhoz képest. Én speciel nagyon nem szeretem, és a mélyeket illetőleg kimondottan hazudós. 

Egy baja van a sonynak - a fülpárnája hamar elkezd foszlani, és nem olcsó az eredeti cserepárna.  

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2017. 10. 28. at 15:06 írta Gamda:

Nekem Sony mdr 7506-om van. Mivel otthon hamgszerelem a dalokat és egy másik helyen vannak a monitor hangfalak, felvételi eszközök stb, ezért nagyjábóli keverésre, soundozásra is használom. Nagyon bejött! 

Nem fáraszt, részletes, feljátszani, felénekelni is tökéletes. Olyan mindenes.

A régi ath m40-et is ismerem, használtam, az rendkívül buta a sonyhoz képest. Én speciel nagyon nem szeretem, és a mélyeket illetőleg kimondottan hazudós. 

Egy baja van a sonynak - a fülpárnája hamar elkezd foszlani, és nem olcsó az eredeti cserepárna.  

küldenél egy keverést, amit a Sonyval készítettél?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2017. 10. 31. at 19:37 írta Gamda:

Sose marad az, amit fülessel keverek, csak nagyjából összerakásra használom, utána mindig átmegyek hangfalakra.

De ha átdobsz privátban néhány sávot, pl 30 mp-et valamiből, holnap rászánok a sonyval egy fél órát.

Bocsi. Nem láttam hogy írtál. Nem volna gond , én is hangfalalakon keverek, csak a hangszínek miatt vagyok kíváncsi a keverésre. Mert én meglepően jónak hallom az AT 40 et, Amihagszínt beállítok az jó minden lejátszóeszközben. De ha volna annyiért egy olyan amihez képest ez buta azért beleinvesztálnék még egy fülesbe. Itt az első keverésem vele:

 

Szerkesztette saszi
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2017. 10. 31. at 19:37 írta Gamda:

Sose marad az, amit fülessel keverek, csak nagyjából összerakásra használom, utána mindig átmegyek hangfalakra.

De ha átdobsz privátban néhány sávot, pl 30 mp-et valamiből, holnap rászánok a sonyval egy fél órát.

Időközben vettem egy Sony fülest. Elmondhatom hogy nálam az ATH magasan nyert. A Sony egyre jó, a basszusgitárhang kikeverésére, így nem bántam meg. De az Audio technikás füles sokkal természetesebben, valósághűbben szól. Vele kikevert dobok, gitárok, szintik úgy szólnak ahogy kell, és mindenben. A sonynak bántóak a magasai és sokat csalnak. Ez természetesen rockzenére vonatkozik és élő hangszerekre.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A Sony arra amire való sokkal jobb. Azért jobb rajta basszusgitárt keverni, mert nem színez annyira, mint az ath. Lehet, hogy kellemesebb az ath-t hallgatni, de az nem azért van, mert jobb, hanem mert jobban színez. De lényeg amúgy, hogy ha levest szeretnénk enni és csak egy villánk van, akkor nem még egy másfajta villát kell venni, hanem kanalat.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 órája írta Gamda:

A Sony arra amire való sokkal jobb. Azért jobb rajta basszusgitárt keverni, mert nem színez annyira, mint az ath. Lehet, hogy kellemesebb az ath-t hallgatni, de az nem azért van, mert jobb, hanem mert jobban színez. De lényeg amúgy, hogy ha levest szeretnénk enni és csak egy villánk van, akkor nem még egy másfajta villát kell venni, hanem kanalat.

Nem értek egyet. Pont fordítva tapasztaltam. A Sony jobban szinez. Az Ath val kevert hangszín mindenben ugyanúgy szól. Itt van mind a két füles előttem. És akkor még a fülesek külső minőségéről nem is beszéltem. Ég és föld a kettő. Butábbnak semmiképpen nem nevezném az ATH-t.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2017. 10. 31. at 19:37 írta Gamda:

Sose marad az, amit fülessel keverek, csak nagyjából összerakásra használom, utána mindig átmegyek hangfalakra.

De ha átdobsz privátban néhány sávot, pl 30 mp-et valamiből, holnap rászánok a sonyval egy fél órát.

Ezt a bejegyzést miért szavazta le valaki?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ma volt időm a Sony fülessel hangzásokat kevergetni, kísérletezgetni. Azt kell mondjam nem volt igazam. Mindenben nagyon jó füles. Csak meg kellett szoknom a más hangképet. Élmény vele gitárhangzásokat is kikeverni. Egyedül a kialakítása zavar. Elég kényelmetlen számomra, és félek tőle a szivacs se fog soká tartani, de ezt ellensúlyozza a minőség.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2017. 10. 31. at 19:37 írta Gamda:

Sose marad az, amit fülessel keverek, csak nagyjából összerakásra használom, utána mindig átmegyek hangfalakra.

De ha átdobsz privátban néhány sávot, pl 30 mp-et valamiből, holnap rászánok a sonyval egy fél órát.

 

Szerkesztette Sparrow
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2013. 10. 17. at 20:25 írta szgabor91:

Sziasztok!

 

Gitárosként szeretnék segítséget kérni fejhallgató vásárlásban.

 

A cél otthoni gyakorlás, demózás lenne, progresszív-fúziós rock stílusban, pl. David Gilmour, Mike Oldfield, Buckethead, Rush, vagy a Dream Theater líraibb, kevésbé matekos-zúzós vonala.

Ha az anyagi és a személyi feltételek összejönnek, az összes hangszer újra lesz véve profi(bb) körülmények között, élő hangszeresekkel a VST-k helyett.

 

Tudom, hogy egyik lehallgató eszköz sem jó az összes műfajra, műveletre, ezért azt mondanám, hogy erős kompromisszumokkal kellene mindenben az "egész jó" szintet hoznia. Értem ez alatt, hogy pl. Buckethead elég komoly elektronikus dolgokat rak gitáros létére a zenéibe, míg mondjuk Oldfieldnek is van egy folkos, néha már filmzenei oldala.

 

Tudom, felmerül a kérdés, hogy miért nem veszek például monitort?

Az albérletem, ahol lakom nem épp a legalkalmasabb: kicsi, nagyon visszhangzó szoba, teljesen üres falakkal, illetve a lakótársaim se nagyon tolerálnák:). A szoba zajcsökkentésére, szigetelésére pedig nem költenék. Ellenben június után az új helyemet már úgy választanám meg, hogy a monitor használata ne okozzon problémát. Addig is összejönne a pénz egy komolyabb szettre.

 

Ezek alapján, itt a témákat olvasgatva a következő jelöltekre jutottam:

Sony MDR-7506

Audio technica ATH-M50

Beyerdynamic DT 770 Pro

Shure - SRH 840

 

Kérdéseim:

-Ezek közül melyiket miért, és miért nem ajánlanátok?

-A Beyerdynamicnál mi a különbség a 80 és a 250 Ohmos között?

-A lánc elég egyszerű lenne: gitár-hangkártya-PC-füles; működnének ezek így is, vagy esetleg valami erősítőt is be kellene terveznem a cuccba?

 

Örülnék, ha 40-ből meglenne a cucc, így a Shure-t csak akkor venném meg, ha az kategóriákal jobb hangot adna, és megérné azt a 6-10 ezer különbséget.

 

Mint a kérdésekből érezhető, teljesen amatőr vagyok, úgyhogy bocsi a teljesen alap kérdések miatt.

Köszönöm szépen a segítséget, előre is!

 

Szia! Nekem DT990 Pro-m van. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Én is DT770-en gondolkoztam első körben, mert ugye nagyon sokan használják stúdiókban. Aztán lebeszèltek róla. Azért beszéltek le, mert a 770 az teljesen zárt és hosszú használat után nem kényelmes a fülön. A 990 viszont nyitott és nagyon kényelmes használni. Egész nap a fejeden lehet ☺️. Ugyebár én is monitorokon keverek, de sűrűn használom. 3 éve van még és a párna sem foszlik. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Belépő szintű, napi nyúzásra alkalmas, tehát nem igazán félteni való, mégis korrekt ár/érték arányú fülesnek, pont tegnap hallgattam:

https://logout.hu/cikk/maxell_retro_dj_teszt/nyomtatobarat/teljes.html

A mélyek persze ebben is meg vannak tolva, de nem olyan brutálisan, mint a ma jellemző Sony, JBL stb. jóval drágább cuccokban. Mondhatni a mai fő mezőnyhöz képest valóban szebb, kiegyenlítettebb a hangképe. Mondjuk nem keverésre, de általában hobbi szintű zenehallgatásra jó lehet ennyiért szvsz. (Rózsaszín, kék, fehér, fekete színben, sajnos nem mind az akciós áron!) :( 

https://www.gigaplaza.sk/maxell-retro-dj-fejhallgató-fém-vázzal-kék-1db-detail

retrokek.jpg?lastmod=1509398818.14989037

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2017. 11. 17. at 13:21 írta saszi:

Ma volt időm a Sony fülessel hangzásokat kevergetni, kísérletezgetni. Azt kell mondjam nem volt igazam. Mindenben nagyon jó füles. Csak meg kellett szoknom a más hangképet. Élmény vele gitárhangzásokat is kikeverni. Egyedül a kialakítása zavar. Elég kényelmetlen számomra, és félek tőle a szivacs se fog soká tartani, de ezt ellensúlyozza a minőség.

Üdv, nem én voltam a lepontozó, (csak, azért nehogy úgy tűnjön), szerintem is jó a Sony :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 órája írta recsa99:

Sziasztok, keverés ellenörzésére mmelyik fülest érdemes ezek közül, aminek a legkiegyenlítettebb a frekvencia menete? Nem csal az alacsony és magas frekiknél sem?

Beyerdynamic DT 990 Pro vagy a Sennheiser 600 as sorozatból (600, 650, 660s) valamelyik?

Én egy dolgot tudok. A 600-ast sokan jobban preferálják, mint a 650-est. A DT990 pronak talán nagyobb a mélye, mint a valóság. A keverést "ellenőrizni" ilyen formában nem tudod.
A megközelítés nem jó. És nem ez a probléma megoldása. 
Én esti melóhoz egy DT 880 Pro-t használok, és utána nappal Genelec 8030-on keverek. Nyilván hangszerelés közben is valamiféle kevert arány, sound design kell, hogy meglegyen a komfort érzet, további inspiráció,  és amikor meghallgatom a 8030-on, nem érzem, hogy nagyon mellé nyúltam a DT880 Pro-val. A 990 Pro is majdnem ugyanaz, a 880hoz képest nagyobb alja van.
Ez egy amolyan nesze semmi fogd meg jól, de talán le tudsz belőle szűrni dolgokat.

Egyébként meg, menj be egy üzletbe és hallgasd meg, hogy neked melyik tetszik jobban és azt válaszd. Mind a két kiszemelted viszonylag kényelmes, egyik jobban, mint a másik, de azért ne vegyél fejhallgatót, hogy kiváltsd a monitort :) JÓ keveréshez JÓ monitor kell. Sajnos ebben nincs apelláta.  Nem beszélve a jó akusztikáról, stb.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2018. 12. 02. at 16:28 írta Hobkins:

Én egy dolgot tudok. A 600-ast sokan jobban preferálják, mint a 650-est. A DT990 pronak talán nagyobb a mélye, mint a valóság. A keverést "ellenőrizni" ilyen formában nem tudod.
A megközelítés nem jó. És nem ez a probléma megoldása. 
Én esti melóhoz egy DT 880 Pro-t használok, és utána nappal Genelec 8030-on keverek. Nyilván hangszerelés közben is valamiféle kevert arány, sound design kell, hogy meglegyen a komfort érzet, további inspiráció,  és amikor meghallgatom a 8030-on, nem érzem, hogy nagyon mellé nyúltam a DT880 Pro-val. A 990 Pro is majdnem ugyanaz, a 880hoz képest nagyobb alja van.
Ez egy amolyan nesze semmi fogd meg jól, de talán le tudsz belőle szűrni dolgokat.

Egyébként meg, menj be egy üzletbe és hallgasd meg, hogy neked melyik tetszik jobban és azt válaszd. Mind a két kiszemelted viszonylag kényelmes, egyik jobban, mint a másik, de azért ne vegyél fejhallgatót, hogy kiváltsd a monitort :) JÓ keveréshez JÓ monitor kell. Sajnos ebben nincs apelláta.  Nem beszélve a jó akusztikáról, stb.

SZia Hobkins,

 

Köszi az infókat.

A DT 880 mélye közelebb áll a valósághoz, mint a 990? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
26 perccel ezelőtt írta recsa99:

SZia Hobkins,

 

Köszi az infókat.

A DT 880 mélye közelebb áll a valósághoz, mint a 990? 

Szia!

Nagyon szívesen!
Erre igazából nehéz lenne korrekt választ adni. Mert kérdés, hogy mi a valóság? Kinek mi a sok, és kinek mi a kevés? Ez eléggé szubjektív. Max viszonyítani tudnám a 8030-hoz képest. De ebből a szemszögből még nem figyeltem meg. Csak úgy, hogy ah. fülesen beállítom is "jól" szól, meg ha átkapcsolok a 8030-ra akkor is elfogadható. Tehát inkább úgy fogalmaznék, hogy a füles arányai alapjában véve jók, mert 8030-ra átkapcsolva nem kell  megváltoztatnom, hogy ugyanazzal a lendülettel, feelinggel tovább tudjam folytatni a munkát. De ez nem azt jelenti, hogy a 8030-at ki tudná váltani a DT 880PRO!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...