Jump to content
Ménemszól.hu
  • 1

Milyen fejhallgatót vegyek?


szgabor91

Kérdés

Sziasztok!

 

Gitárosként szeretnék segítséget kérni fejhallgató vásárlásban.

 

A cél otthoni gyakorlás, demózás lenne, progresszív-fúziós rock stílusban, pl. David Gilmour, Mike Oldfield, Buckethead, Rush, vagy a Dream Theater líraibb, kevésbé matekos-zúzós vonala.

Ha az anyagi és a személyi feltételek összejönnek, az összes hangszer újra lesz véve profi(bb) körülmények között, élő hangszeresekkel a VST-k helyett.

 

Tudom, hogy egyik lehallgató eszköz sem jó az összes műfajra, műveletre, ezért azt mondanám, hogy erős kompromisszumokkal kellene mindenben az "egész jó" szintet hoznia. Értem ez alatt, hogy pl. Buckethead elég komoly elektronikus dolgokat rak gitáros létére a zenéibe, míg mondjuk Oldfieldnek is van egy folkos, néha már filmzenei oldala.

 

Tudom, felmerül a kérdés, hogy miért nem veszek például monitort?

Az albérletem, ahol lakom nem épp a legalkalmasabb: kicsi, nagyon visszhangzó szoba, teljesen üres falakkal, illetve a lakótársaim se nagyon tolerálnák:). A szoba zajcsökkentésére, szigetelésére pedig nem költenék. Ellenben június után az új helyemet már úgy választanám meg, hogy a monitor használata ne okozzon problémát. Addig is összejönne a pénz egy komolyabb szettre.

 

Ezek alapján, itt a témákat olvasgatva a következő jelöltekre jutottam:

Sony MDR-7506

Audio technica ATH-M50

Beyerdynamic DT 770 Pro

Shure - SRH 840

 

Kérdéseim:

-Ezek közül melyiket miért, és miért nem ajánlanátok?

-A Beyerdynamicnál mi a különbség a 80 és a 250 Ohmos között?

-A lánc elég egyszerű lenne: gitár-hangkártya-PC-füles; működnének ezek így is, vagy esetleg valami erősítőt is be kellene terveznem a cuccba?

 

Örülnék, ha 40-ből meglenne a cucc, így a Shure-t csak akkor venném meg, ha az kategóriákal jobb hangot adna, és megérné azt a 6-10 ezer különbséget.

 

Mint a kérdésekből érezhető, teljesen amatőr vagyok, úgyhogy bocsi a teljesen alap kérdések miatt.

Köszönöm szépen a segítséget, előre is!

 

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Ezek fejesek, nem fülesek...   :-)

Na de hogy ne nyissunk feleslegesen új topicot, egy füles kérdés:

A Sony Discman korszakból voltak jó füleseim, csak hát megette őket az idő. Most fülest keresek, a tapasztalataitok érdekelne, mit szabad ill nem szabad megvenni, mert elegem van abból, hogy vásárlás és két perc hallgatás után baszcsizom őket a kukába. Ez sokba kerül. A követelmény annyi, hogy ne Bluetooth-os akkus fos legyen, hanem kábeles, amit pl bedugok a mobilba és ennyi. A hang terén feltételezhetitek, hogy vannak elvárásaim, de nem 100-ért...

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

De rég jártam erre... 😅

Egy kis segítséget kérnék! Fejhallgató vásárlás előtt vagyok, s képbe kerültek 250ohm-os modellek is, viszont a hangkártyám speckója szerint a kimenete 80ohm-os, amit nem tudok értelmezni. Egy régi T.C. Electronic - Konnekt 24D-ről van szó. Mi ez a 80ohm itt? Ez a füles ellenállását hivatott jelezni, vagy a kimenet impedanciáját? Habár utóbbinak ez gyanúsan magas érték... Köszi a helpet! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2013. 10. 17. at 20:25 írta szgabor91:

Sziasztok!

 

Gitárosként szeretnék segítséget kérni fejhallgató vásárlásban.

 

A cél otthoni gyakorlás, demózás lenne, progresszív-fúziós rock stílusban, pl. David Gilmour, Mike Oldfield, Buckethead, Rush, vagy a Dream Theater líraibb, kevésbé matekos-zúzós vonala.

Ha az anyagi és a személyi feltételek összejönnek, az összes hangszer újra lesz véve profi(bb) körülmények között, élő hangszeresekkel a VST-k helyett.

 

Tudom, hogy egyik lehallgató eszköz sem jó az összes műfajra, műveletre, ezért azt mondanám, hogy erős kompromisszumokkal kellene mindenben az "egész jó" szintet hoznia. Értem ez alatt, hogy pl. Buckethead elég komoly elektronikus dolgokat rak gitáros létére a zenéibe, míg mondjuk Oldfieldnek is van egy folkos, néha már filmzenei oldala.

 

Tudom, felmerül a kérdés, hogy miért nem veszek például monitort?

Az albérletem, ahol lakom nem épp a legalkalmasabb: kicsi, nagyon visszhangzó szoba, teljesen üres falakkal, illetve a lakótársaim se nagyon tolerálnák:). A szoba zajcsökkentésére, szigetelésére pedig nem költenék. Ellenben június után az új helyemet már úgy választanám meg, hogy a monitor használata ne okozzon problémát. Addig is összejönne a pénz egy komolyabb szettre.

 

Ezek alapján, itt a témákat olvasgatva a következő jelöltekre jutottam:

Sony MDR-7506

Audio technica ATH-M50

Beyerdynamic DT 770 Pro

Shure - SRH 840

 

Kérdéseim:

-Ezek közül melyiket miért, és miért nem ajánlanátok?

-A Beyerdynamicnál mi a különbség a 80 és a 250 Ohmos között?

-A lánc elég egyszerű lenne: gitár-hangkártya-PC-füles; működnének ezek így is, vagy esetleg valami erősítőt is be kellene terveznem a cuccba?

 

Örülnék, ha 40-ből meglenne a cucc, így a Shure-t csak akkor venném meg, ha az kategóriákal jobb hangot adna, és megérné azt a 6-10 ezer különbséget.

 

Mint a kérdésekből érezhető, teljesen amatőr vagyok, úgyhogy bocsi a teljesen alap kérdések miatt.

Köszönöm szépen a segítséget, előre is!

 

Tudom ezer eves topic. Ez borzalmas Audio technica ATH-M50 kenyelmettlen olcsó kinai.

A Sonyt hasznalom 10eve es meg mindig hibatlan. De egy tok alap studio fejhallgato szerintem. Teszi a dolgat imadom. 

Az uj verzio az nagyon kemenynek tunik. Jovoheten erkezik hozzam.

Planar magnetiket (audeze)szeretem, de nem kevereshez.

Beyerdynamic 990 el se lehet mellenyulni. Gyonyoru cucc szerintem.

Shure fejest soha nem vennek. Regisulis vagyok, nekem az mikrofongyartó cég marad.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...