Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

dBFs, dB, milyen közük van egymáshoz?


fulton

Kérdés

Sziasztok

 

Kicsit idegen nekem ez a dBFs kifejezés neten próbáltam kutakodni, de semmi lényegi dolgot nem találtam. Egy kis körmönfont magyarázatot tudna valaki írni?

mikor azt mondják, a jelszint ne legyen több mint -20 dBFs, akkor az az "Én" nyelvemen azt jelenti hogy a max "peak" érték a hangkártyám (kijelzőjén) felvételnél ne legyen több mint -20 dB?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

A dBFs a digitális korszak szülötte. Tulképpen egy mezei dB skála, ahol a maximális érték 0, tehát minden más negatív. A 0 dBFs a max érték, azaz a palfonig kiszóló (legnagyob ábrázolható) érték az adott rendszeren. Ha érdekel, analogban +18 dBu-nak felel meg (Európában a standard skálán!)

Tehát modjuk Cubase-ben a maximum -20dBFs azt jelenti, hogy a peak értéke nem lehet nagyobb -20-nál a cubase level meteren. Amúgy a DAW-ok peak meterei (általában alapban) dBFs-t mutatnak.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok

 

Kicsit idegen nekem ez a dBFs kifejezés neten próbáltam kutakodni, de semmi lényegi dolgot nem találtam. Egy kis körmönfont magyarázatot tudna valaki írni?

mikor azt mondják, a jelszint ne legyen több mint -20 dBFs, akkor az az "Én" nyelvemen azt jelenti hogy a max "peak" érték a hangkártyám (kijelzőjén) felvételnél ne legyen több mint -20 dB?

 

http://www.sengpielaudio.com/Rechner-db-volt.htm

Az oldal a dB átszámításokon kívül tartalmazza a kb. összes audioval kapcsolatos képletet, kalkulátort is. Szerintem zseniális gyűjtemény.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...