Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Roland SR-JV bővítőkártyák dilemmája


DeMarco

Kérdés

Üdv!

Érdekelne aki használt korábban vagy akinek vannak jelenleg is Roland SR-JV sorozatú kártyái, mennyire rentábilis manapság ilyet keresni, főleg akusztikus minták ügyén? Arra gondolok, hogy a későbbi SRX kártyákra is talán kerültek ezek némelyikéről kollekciók ha jól tudom és azok 64, még a JV kártyák csak 8 mega kapacitásúak. Ebből eredendően, a minőség / tömörítettség vagy a fellelhető minták száma rajtuk mennyivel van hátrébb az SRX sorozathoz?

Továbbá szeretném megtudni, hogy a 21 JV kártya közül melyeknek volt a legjobb soundja?

http://www.planet-groove.com/roland/expansion.html

Gondolom ilyen Session / Pop stb dolgok közt esetleg átfedések is lehetnek mintákra nézve nem?

Tudtommal ezekben a Spectrasonics keze is jelentősen benne volt a patchek és minták fejlesztése ürügyén, de az is érdekelne hogy pl a Piano nevű JV bővítő mennyire összemérhető egy SRX-02 Concert Piano kártya hangzásával?

Egyáltalán milyen áron mozognak a hazai használt piacon ezek a JV bővítők? Függ-e az ár az adott kártya típusától, elterjedtségétől vagy uniformizáltak ilyen szempontból?

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

Bár van 5 ilyen kártya a JV2080ban itthon (Orchestral, Vocal, World, Bass&Drums, Techno Collection), összehasonlítani nem tudom mással. SRX-eket nem hallottam élőben és se szoftot, se vas-samplert nem használok hangszínre (csak beszédre, dobra, loopokra), szóval ebben nem vagyok illetékes, de nekem máig tetszenek és örülök, hogy van vasban kb2400, PC nélkül, azonnal elérhető hangszínem mindenféle zenéhez. Filmzenei ötleteléshez vettem és az Asia kártyát még szívesen beletenném. Mondjuk a legjobb az Integra7 lenne, de arra nincs pénzem.

SRJV-k 20e/darab sztem az átlag ár itthon és max az elérhetőség tolja lejjebb, feljebb. Hiphop kártyával tele a világ ma is, annak alig van ára, a VintageSynth meg duplája, mert alig beszerezhető. Mondjuk olcsón is hozzá lehet néha jutni kártyákhoz. A Bass&drums és a Techno kártyát együtt vettem össz 15ért, pedig azok is külön szoktak 15-25 lenni.

A Piano kártyáról nem tudok nyilatkozni.

Szerkesztette syngular
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Üdv syngular!

Azért érdekes a kérdés számomra, mert pl az általad is említett Vocal SR-JV kártya egy tipikus Spectrasonics fejlesztés most hogy utánanéztem, a Take 6 vokál együttessel koprodukcióban. Ezek a "dooo, daaa" jellegű minták ma már megtalálhatók szinte minden Roland hangszer alap hangkészletében ahogy én ismerem és külön megjelent sampling cdn is ha jól tudom Akai vagy Emu formátumban már nem emlékszem pontosan, de nekem is megvan valahol odahaza a sufniban.

Na most ezért érdekes nekem a dolog, hogy pár ilyen jobb hangú JV kártyát érdemes-e még begyűjteni cirka 20 ezrével darabját és belenyomni egy JV1080-ba amit készülök most venni, esetleg egy 2080-ba? Ez is jó kérdés hogy egy 1080 mennyivel gyengébb egy 2080-tól, hogy a 3080-at ne is említsem? Ugyanis ilyen Rolanddal is közös kollekciókat még lehet hogy egyszerűbb és jobb lehet akkor a kiadott sampling cdk vonatkozásában keresni, már csak a plusz extrák miatt is vagy rosszul gondolom?

 

Effektíve maga a 1080 modul elég olcsó lett, viszont 4-5 kártyát megvenni hozzá ami jó lehet az már combosabb dolog, feltéve ha lenne is hol kipróbálni még és ha ezek hangjai megvannak pl egy Fantom XR-ben stb, amibe szintén rakhatók bővítők, igaz már inkább SRX-ek, nem tudom hogy jobban megérné-e ez? Közben röpködnek olyan vélemények is, hogy a JV széria után eléggé romlott a sound és a dinamika a Roland cuccoknál, így azért is érdekelne ha tudná valaki hogy a 8 megás JV kártyákhoz képest a minták kidolgozottsága vagy tömörítettsége mivel jobb vagy rosszabb egy 64 megás SRX-hez képest is?

Köszi aki válaszol!

Szerkesztette DeMarco
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ma megvettem a hirdetett Dance kártyát 10ért. 1080ba csak 4 kártyát lehet tenni, emiatt vettem a 2080at, lehet nem tud ennél többet tudásban, de a nagyobb kijelző is jól jön.

A JV2080 az egyetlen szintim, amit nem használok szintiként, csak sample player-ként. Nekem jobb ez így, mint hangszín mintákat töltögetni cd-ről samplerbe, meg külső/belső vinyóról keresgélni töltögetve. Bekapcsolom és ott van mind.

Fantom XR-ről kérdezd BrianGrassfield-et:

http://www.menemszol.hu/user/471-briangrassfield/

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ma megvettem a hirdetett Dance kártyát 10ért. 1080ba csak 4 kártyát lehet tenni, emiatt vettem a 2080at, lehet nem tud ennél többet tudásban, de a nagyobb kijelző is jól jön.

A JV2080 az egyetlen szintim, amit nem használok szintiként, csak sample player-ként. Nekem jobb ez így, mint hangszín mintákat töltögetni cd-ről samplerbe, meg külső/belső vinyóról keresgélni töltögetve. Bekapcsolom és ott van mind.

Fantom XR-ről kérdezd BrianGrassfield-et:

http://www.menemszol.hu/user/471-briangrassfield/

 

Majdnem összekevertem az XV3080-al. Abba 4 SR-JV és 2 SRX megy, a 2080-ba valóban 8db de csak SR-JV.

 

Köszönöm a synthmania oldalt Endru! Nagyon hasznos aki ilyenekre vadászik hogy még a patchekbe is belehallgathat.

Én közben találtam egy ilyet. http://www.nathansheldon.com/xp-80/expansion-board-demos.html Ezek talán a gyári cd-romon található factory demók.

Közben belefutottam ebbe a kiadványba, ami szépen részletezi hogy bizonyos SRX bővítők mely SR-JV válogatásokból készültek, ami alátámasztja hogy valóban a Roland a JV korszakban alkotta a legminőségibb mintakészletet vagy hangbank fejlesztést. Ez a korában szerintem kiemelten korszakalkotó lehetett, bár a bővítők ára akkor sem volt olcsó újonnan.

Végighallgatva az érdekesebbnek tűnő kártyák demóit, azért vannak vegyes érzelmek némelyeknél, de talán a Spectrasonics fejlesztések mind kiemelkedő minőségűek műfajtól függetlenül. Egy szóval, nem olyan lejárt lemezek ezek ma sem, így abszolút egyetértek Syngular véleményével és inkább egy 2080 után kéne néznem, aztán telepakolni. Gondolom a JV modulok alap hangkészlete azért marketing szempontból erősen elmarad a bővítők minőségi hangzásaitól nem?

srx_series6-9.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Üdv mindenkinek!

 

Nekem vegyes érzelmeim vannak az SR-JV bővítésekkel.

De itt van egy példa:

Ettől a demótól azért eldobtam az agyam. 

Régen ezek a kártyák darabonként egy vagyonba kerültek. Szerintem Érdemes tartani egy 2080-ast és apránként kivárni azt a pár kedvenc bővítést és megvenni. 

Ezt tettem én is Szerintem nem kell mindennek tökéletesnek lennie, ha valami nem tetszik, azt akkor használni kell más eszközből.

Lehet, hogy gyenge a szűrő az analógokhoz képest, de elég sokoldalú készülékek a mai napig  Már persze ha valaki szereti a Roland hangzást.

Viszont mire telepakolsz egy ilyen vasat, rendesen 200000 Ft környékére is eljuthatsz. Kb. 83 Ft hangszínenként. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az alábbi kártyák elvileg még vannak raktáron a Rolandnál 39eFt/db áron. Kb fél éve érdeklődtem, hogy vmelyiket akcióként odaadnák e féláron, mint talán utolsó darab, de nem kaptam választ. Arra persze ne várjanak, hogy bárki adna ennyit bármelyikért is 2014ben.
Egyrészt nem romlanak. Ha a használt működik, akkor az olyan, mintha most vetted volna újonnan. 7,5e és 19e között vettem a mostani 6 kártyám.
Másrészt alig használja már őket pár ember, így úgyis oda jut a dolog, hogy vagy akciózzák, hogy elfogyjon vagy elosztogatják egymás között vagy haveroknak.

 

SR JV80-11 Techno Expansion Board

SR JV80-12 Hip-Hop Expansion Board

SR JV80-14 Asia Expansion Board

SR JV80-16 Orchestral II

SR JV80-17 Country Collection

SR JV80-18 Latin Expansion Board

SR JV80-19 House Expansion Board

Szerkesztette syngular
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Van most az apróban egy Roland M-VS1, az közel 100 %-ig az SR-JV80-04 Vintage Synth modul változata (néhány hullámforma rovására dobhangokat tettek bele). Sajnos fix, erre dizájnolt panelen szerelte a Roland a hangcsipeket, így nem lehet belőle kinyerni a bővítőt, ha valaki erre gondolna ...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Akinek ezek a Vintage hangok kellenek, mert olyan zenét ír, az sztem nem JV sorozatú gépben gondolkozik és használ. Analóg hangokra ma már vesz az ember analóg gépet, ha nagyon az hiányzik neki, vagy vesz egy Arturia Analog Factory-t 70euroért és olcsóbban 10szer annyi ilyen hangszínt kap (talán még jobb minőségben is), mintha venne egy Vintage bővítőt JV-be.

(Sztem egy ilyen M-VS1-et nem is érdemes eladni, mert 25nél többet pl én sem adnék érte. Orbitokat, Technox-ot lehet 25-30ért venni. Semminek nincs ára mostanában. Triton Studio88 volt 200ért nemrég. Elképesztő nulla pénzek, mikor újonnan meg 800-1000e egy érdemben nem sokkal jobb ws.)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szerintem az emberek nagy része le van gatyásodva anyagilag. A zenészek, amatőrök nagy része egy idő után rájön, hogy nem jut tovább a garázsnál.Ezért van az, hogy 200-ért kell hetekig  hirdetni egy komoly vasat. Akinek megy, az már nem vesz ilyet, aki meg venne, az meg nem teheti . Persze ez nem teljesen ide vág, de ha már számokról beszélünk, ezt se hagyjuk figyelmen kívül. Amúgy a mostani analógok igen drágák, virtuál analógot esetleg lehet elérhető áron venni. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Akinek ezek a Vintage hangok kellenek, mert olyan zenét ír, az sztem nem JV sorozatú gépben gondolkozik és használ. Analóg hangokra ma már vesz az ember analóg gépet, ha nagyon az hiányzik neki, vagy vesz egy Arturia Analog Factory-t 70euroért és olcsóbban 10szer annyi ilyen hangszínt kap (talán még jobb minőségben is), mintha venne egy Vintage bővítőt JV-be.

(Sztem egy ilyen M-VS1-et nem is érdemes eladni, mert 25nél többet pl én sem adnék érte. Orbitokat, Technox-ot lehet 25-30ért venni. Semminek nincs ára mostanában. Triton Studio88 volt 200ért nemrég. Elképesztő nulla pénzek, mikor újonnan meg 800-1000e egy érdemben nem sokkal jobb ws.)

 

Teljesen igazad van ebben, és szomorú, de igaz a trend.

Visszatérve a Vintage Synth bővítőre: nem is a JV-kben ütős igazán, hanem egy JD990-ben (sajnos csak egy db SR-JV bővítőt lehet beletenni). Másik dimenzió annak a modulnak a hangja, bizonyos szempontból máig nem lépte meg a Roland, sőt, néha visszafelé lépeget inkább ...

Szerkesztette oscar
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Van egy ismerősöm, van két JD990-ese. Az egyikben  van Vintage bővítés. Egyedül ez a bővítés a JD-be dupla annyi patch-et tesz elérhetővé, ha jól tudom 512. Menet közben ő eladott minden cuccot és csak ezt a két modult tartotta meg. Állítólag szerinte a JD-t olyan jól összerakták, hogy a mai napig is megállja a helyét. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Van egy ismerősöm, van két JD990-ese. Az egyikben  van Vintage bővítés. Egyedül ez a bővítés a JD-be dupla annyi patch-et tesz elérhetővé, ha jól tudom 512. Menet közben ő eladott minden cuccot és csak ezt a két modult tartotta meg. Állítólag szerinte a JD-t olyan jól összerakták, hogy a mai napig is megállja a helyét. 

 

Ez így van, alapban a JD990 engine-hez tervezett és azt kihasználó 256 patch tekerhető végig, ha benne van ez a bővítés. A normál JV-masinákhoz eléhető másik (és kevésbé ütős) 256 patch-et load funkcióval lehet betölteni. A bővítő manualjában mindkét patchlista szerepel.

 

Jó a JD800 is a kezelőfelület miatt, de a 990-meg a sokkal több hangi lehetőség, több hullámforma és az SR-JV bővíthetőség miatt jó.

Szerkesztette oscar
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mondjuk én pont nem szintihangokat keresek, de betoltam tegnap a gépbe a Vintage kártyát, csak hogy meglegyen, bár nem hiszem, hogy sokat fogom használni.
A strings-ek és a basszusok nagyon jók. A leadek meg egyebek, simán kijönnek bármilyen VA-ból, de még a Tritonból is. Sőt, sztem ezek az egyéb hangok az alap hangkészletével is simán reprodukálhatóak. De a str és bass hangok valóban nagyon jók a Vintage kártyán.

Majd vmi kártyát még beszerzek (legfőképp az Asia érdekelne), és akkor fullos lesz a 2080.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mondjuk én pont nem szintihangokat keresek, de betoltam tegnap a gépbe a Vintage kártyát, csak hogy meglegyen, bár nem hiszem, hogy sokat fogom használni.

A strings-ek és a basszusok nagyon jók. A leadek meg egyebek, simán kijönnek bármilyen VA-ból, de még a Tritonból is. Sőt, sztem ezek az egyéb hangok az alap hangkészletével is simán reprodukálhatóak. De a str és bass hangok valóban nagyon jók a Vintage kártyán.

Majd vmi kártyát még beszerzek (legfőképp az Asia érdekelne), és akkor fullos lesz a 2080.

Az Asia engem is érdekelne, ugye azt nem tekered ki egy VA cuccból. Sőt ami még érdekel az a Special FX. Ami standard de még nincs meg az a World és a Techno. Csak a 2080-asba is véges a hely. Kérdés, hogy megéri-e venni még egy 2080-ast a maradék 4-5 kártyának. Állandóan cserélgetni nem megoldás. Erre mondjuk válasz lehet az Integra. Megveszed és megvan minden. Viszont azt olvastam, hogy egyszerre csak 4 kártya tölthető be de tartalmazza az SRX-eket is. Ha 2 db. 2080-ast megveszel és feltuningolsz akkor modulonként. kb. 200e. Az már majdnem egy Integra.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az Asia engem is érdekelne, ugye azt nem tekered ki egy VA cuccból. Sőt ami még érdekel az a Special FX. Ami standard de még nincs meg az a World és a Techno. Csak a 2080-asba is véges a hely. Kérdés, hogy megéri-e venni még egy 2080-ast a maradék 4-5 kártyának. Állandóan cserélgetni nem megoldás. Erre mondjuk válasz lehet az Integra. Megveszed és megvan minden. Viszont azt olvastam, hogy egyszerre csak 4 kártya tölthető be de tartalmazza az SRX-eket is. Ha 2 db. 2080-ast megveszel és feltuningolsz akkor modulonként. kb. 200e. Az már majdnem egy Integra.

Az integra jóval több, ergo jobban megéri viszont az tényleg csúnya kibabrálás a zenészekkel elsősorban marketing fogásként szerintem mint technikai oldalról, hogy valóban csak max 4 virtual slot használható benne. Ráadásul ha SN készletet használsz, pl akár 1 szem SN zongorát is, az ugyanúgy lefoglalja a 4 virt slotot és akkor egy srx bővítmény sem használható!!!

Szal van minden dögivel csak "nem fér be az ajtón". ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A Vintage kártyán a strings és bass hangokon kívüli hangokra értettem, hogy az hozható alapból is vagy más szintiből. Az ASIA persze, hogy nem:)
Bár jelenleg két 2080am van, de csak amiatt vettem most még egyet, mert az elsővel van egy kis gond és megy szervizbe. Nem akarok üresjáratot:) Ha kész, akkor az újonnan vettet minden bizonnyal eladom, mert elég egy darab. Mindig vágytam egy fullosra, ASIA-val lenne igazán teljes az öröm:)

Szerkesztette syngular
Link to comment
Share on other sites

  • 0

A Vintage kártyán a strings és bass hangokon kívüli hangokra értettem, hogy az hozható alapból is vagy más szintiből. Az ASIA persze, hogy nem:)

Bár jelenleg két 2080am van, de csak amiatt vettem most még egyet, mert az elsővel van egy kis gond és megy szervizbe. Nem akarok üresjáratot:) Ha kész, akkor az újonnan vettet minden bizonnyal eladom, mert elég egy darab. Mindig vágytam egy fullosra, ASIA-val lenne igazán teljes az öröm:)

Milyen kártyákat sikerült beszerezni? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...