Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Roland SR-JV bővítőkártyák dilemmája


DeMarco

Kérdés

Üdv!

Érdekelne aki használt korábban vagy akinek vannak jelenleg is Roland SR-JV sorozatú kártyái, mennyire rentábilis manapság ilyet keresni, főleg akusztikus minták ügyén? Arra gondolok, hogy a későbbi SRX kártyákra is talán kerültek ezek némelyikéről kollekciók ha jól tudom és azok 64, még a JV kártyák csak 8 mega kapacitásúak. Ebből eredendően, a minőség / tömörítettség vagy a fellelhető minták száma rajtuk mennyivel van hátrébb az SRX sorozathoz?

Továbbá szeretném megtudni, hogy a 21 JV kártya közül melyeknek volt a legjobb soundja?

http://www.planet-groove.com/roland/expansion.html

Gondolom ilyen Session / Pop stb dolgok közt esetleg átfedések is lehetnek mintákra nézve nem?

Tudtommal ezekben a Spectrasonics keze is jelentősen benne volt a patchek és minták fejlesztése ürügyén, de az is érdekelne hogy pl a Piano nevű JV bővítő mennyire összemérhető egy SRX-02 Concert Piano kártya hangzásával?

Egyáltalán milyen áron mozognak a hazai használt piacon ezek a JV bővítők? Függ-e az ár az adott kártya típusától, elterjedtségétől vagy uniformizáltak ilyen szempontból?

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

Látom, nagyjából lefedi az én készletemet is. Nekem a Vintage, Pop, Session, Hip-Hop, Bass&Drums, Dance, Orchestral1, House, Vocal a készlet. Számomra a neve ellenére a Session és a Hip-Hop bővítés is jól használhatónak tűnik. Na és közre játszik az aránylag olcsóbb ár. A Vintage és a Dance beszerzése volt a legnehezebb és a legdrágább mind közül. Még ki lett felejtve a 60&70 keyboards meg a Piano bővítés. A Country, Latin eléggé célirányos lehet. Az Experience bővítések meg csak válogatások.  Végére is értünk. Mindent összegezve sehogy sem fér el egy modulban az összes használható kártya. Amúgy biztos, hogy vannak már olyan berendezések, melyek kiváltanak pár bővítést. Lehet, hogy az egésznek nincs is értelme, hogy beszerezze az ember.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egy ilyen gép sztem ma is hasznos, ha nem csak egy stílusban pötyög az ember a saját szórakoztatására, mert bővített formában mindenre van benne "ajánlat" és ezzel ki van kerülve a klasszikus sampleres töltögetés, minta cédézés, keresgélés. Bekapcsolom és ott van 2600db vegyes felvágott. Jómagam pusztán sample player-ként használom a gépet, tehát semmi szintetizálás. Fogalmam sincs, mi fán terem ebben a gépben pl a TVF (filter). Ami gyári hang van benne (a kártyákkal együtt) azokból válogatok, minden másra ott a többi gép.
Hiába van pl a Virusban is 1000+ hangszín, az csak elektronikus, ahogy a Vintage kártya is csak az, de ott van mellette a többi, meg a gyári készlet.
Szóval ki, mit szeret csinálni. Ráadásul hiába érezzük/mondjuk akár objektív okból is néhány kártya néhány hangszínét elcsépeltnek, simán jól szól ez a gép 2014-ben is. 

Aki sok stílusban ötletelget, próbálgat hangszerelni, nagybetűs zenét írni (a csavargatós, csak ritmizálásból álló stílusokat nem lenézve persze ezzel a mondattal, azokat is szeretem), annak nagyon jó egy ilyen gépezet.
Integra, JV1080, JV2080, XV3080, XV5080, Motif Rack, Motif Rack XS, billentyűsben meg ott a Roland XP-30 (van is most itt az apróban), mert benne van gyárilag (nem kártya formában) az alap készlete mellett az Orchestral1, a Session és a Techno és még 2 hely SR-JV kártyának.

Jó ötlet volt a Rolandtól ez a kártyázásos megoldás. Mindenki azt rakott még bele, amire szüksége volt. 

Szerkesztette syngular
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Válaszolta (szerkesztve)

Egy ilyen gép sztem ma is hasznos, ha nem csak egy stílusban pötyög az ember a saját szórakoztatására, mert bővített formában mindenre van benne "ajánlat" és ezzel ki van kerülve a klasszikus sampleres töltögetés, minta cédézés, keresgélés. Bekapcsolom és ott van 2600db vegyes felvágott. Jómagam pusztán sample player-ként használom a gépet, tehát semmi szintetizálás. Fogalmam sincs, mi fán terem ebben a gépben pl a TVF (filter). Ami gyári hang van benne (a kártyákkal együtt) azokból válogatok, minden másra ott a többi gép.

Hiába van pl a Virusban is 1000+ hangszín, az csak elektronikus, ahogy a Vintage kártya is csak az, de ott van mellette a többi, meg a gyári készlet.

Szóval ki, mit szeret csinálni. Ráadásul hiába érezzük/mondjuk akár objektív okból is néhány kártya néhány hangszínét elcsépeltnek, simán jól szól ez a gép 2014-ben is.

Aki sok stílusban ötletelget, próbálgat hangszerelni, nagybetűs zenét írni (a csavargatós, csak ritmizálásból álló stílusokat nem lenézve persze ezzel a mondattal, azokat is szeretem), annak nagyon jó egy ilyen gépezet.

Integra, JV1080, JV2080, XV3080, XV5080, Motif Rack, Motif Rack XS, billentyűsben meg ott a Roland XP-30 (van is most itt az apróban), mert benne van gyárilag (nem kártya formában) az alap készlete mellett az Orchestral1, a Session és a Techno és még 2 hely SR-JV kártyának.

Jó ötlet volt a Rolandtól ez a kártyázásos megoldás. Mindenki azt rakott még bele, amire szüksége volt.

Hááát igen. Lehet azt mondani hogy aki bővében van a lének vagy csak kíváncsiságból, nosztalgiázgatásból megteheti, annak nem kér enni utána ha van 2 ilyen 2080-asa. Azért sztem az SRX kártyákat pl egy Fantom XR-be jobb megoldás begyűjteni, már ami lényeges, mivel egy SRX-en konkrétan 4 SRJV is megtalálható, a külön orchestral és brass meg drums SRX-ekről nem is beszélve! Persze most hogy 100 fölött mozog per darab az SRX kínálat árban, tényleg hatékonyabb az Integra, meg ott editálni is lehet, még a sima SRX-eknél ez sztem nem megoldott, csak fix patchek vannak. (?)

Minden esetre én a legjobban azt hiányolom ezeknél a bővítőknél amellett hogy tényleg jó lehetőség a zenésznek hogy válogathat belőlük exkluzív jellegük miatt és jó a gyártónak a plusz bevétel oldalán, hogy felhasználó által összeválogatott saját minta kollekciók számára nem csináltak úgymond üres exp.boardokat.

Ha meg már a Yamaha Motifok is említve lettek, ott a szinti történelem eddigi legteljesebb majd 800 megás A-Z-ig terjedő, mindent lefedő hangkészletével a MOXF cuccok vannak most jó árban, gyakorlatilag keyboardként jóval olcsóbban az XS Racknél! Nem is értem hogyan.

Ráadásul az előbbihez kapcsolódóan ott a + 1 giga flash-rom lehetőség is bennük!!! :)

Szerkesztette DeMarco
Link to comment
Share on other sites

  • 0

A Yamaha nagyot húzott az már egyszer biztos. Személy szerint viszont a zongorán kívül nem tudtam sose a Yamaha cuccokba beleszeretni. Vagyis régi cuccok: Sy22, TG55, RM1x DX7 nyomot hagyott bennem. Lehet, hogy megragadtam a 80-as 90-es éveknél. Szóljon előnyükre, hogy nincsenek annyira széteffektezve. Valaki ezt szereti. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Épp elvitték az MC808-at egy hete, csak emiatt volt pénzem a másik 2080ra. De nem szándékozom megtartani.
A MOTIFokat sokszor kapnak negtív kritikákat és azt is sokan fordítva gondolják, amit most le fogok írni. Sztem a Motifok rávernek az unalmas hangképű tritonokra. Bármikor lecserélném a Tritont egy szintén sampleres motifra. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Motifok és kritikák: nos mégis ahány Korgot úgy ugyanannyi Yamit is látni a színpadon, sztem kiegyenlített a mezőny köztük. Ill. a Kronosra még semmit nem lépett a Yamaha, de várható. Mindegyiknek megvannak belül a kis idiótaságaik és hasonlóan a gyöngyszemeik is, így ha egynél ma már kevesen állnak meg, nem rossz ha ebből is abból is megvan 1-1 példány és nem lehet gond.

Egy márkát azonban nagyon sajnálok hogy nem lehet már mellettük, ez pedig az Ensoniq!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ensoniqból szinte mind ütős volt. Csak a fránya SCSI szabvány kiöregedett sajnos. Kedvenceim belőle a VFX, ESQ1, TS 12, Mirage. De felsorolhatnám a Fizmo-t, meg az ASR10-et is.  Ha lenne helyem és pénzem még mindig itt figyelnének a szobában, de szerintem sokan vagyunk így. Kár, hogy rackbe nem készült TS12, vagy VFX. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Válaszolta (szerkesztve)

Off: A TS meg a VFX közt mi volt a nagy különbség v megfejtés? Azt tudom hogy az ASR meg ASRx volt a csúcs, utána az MR, ZR szériák már harmat gyengék voltak mivel akkor a soundblasteres Creative emberei kontárkodtak ezzel a márkával, utána le is húzták vele a rollót. A Mirageról még nem is hallottam tőlük! Meg volt még az EPS16 is, annak egy csomó sample diskettjétől nyüzsög ma is a fél net, csak hangszer nélkül már nincs rá progi ami olvasni tudná szerintem. Elég jók voltak tényleg ennek a 90-es korszaknak a vasai, el kell ismerni tényleg!

Szerkesztette DeMarco
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az én 2080-am került syngular kollégához. Én összesen 1 hónapig használtam, de nagyon megkedveltem az áttekinthetősége és az effektezési lehetőségei miatt. Nagyon kellemes gyári hangzások vannak benne kártya nélkül is. Amiért el kellett adnom az az akusztikus vagy standard hangszerek miatt van (zongora, rhodes, orgona) azok nagyon gyengék. Motif Rack es-re cseréltem, abban pont ez a szekció kimagaslóan erős és még azt sem kell mondanom, hogy a korához képest. Szóval én sajnálom a 2080-at, de nem tudtam megtartani anyagi okokból. A yamahánál ezt a mini kijelzőt nem értem igazán.Ha magasságban nem is, hoszzában elfért volna nagyobb. Viszont programozni ezt is jól lehet.

Az én véleményem az, hogy aki nem teheti meg, hogy mindene legyen otthon ami jó, az az aktuális zenei stílusához mérten válassza a legkisebb kompromisszummal járó megoldást. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A VFX hullámtábla szerű szinti volt korát megelőző effektprocival és polifóniával. Óriási modulációs képességekkel. Tudni kel. hogy akkor a Roland a D20-as korszakát élte. A TS12 már sample playbackre is képes volt még durvább effektprocival. A DP szériát  tették bele. A Mirage volt az első cuccuk egy 8 bites sampler Emulator I alternatíva, olcsóbb volt és bizonyos dolgokban többet tudott.  De még kifejtem a témát, csak el kell indulni melózni. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A VFX hullámtábla szerű szinti volt korát megelőző effektprocival és polifóniával. Óriási modulációs képességekkel. Tudni kel. hogy akkor a Roland a D20-as korszakát élte. A TS12 már sample playbackre is képes volt még durvább effektprocival. A DP szériát  tették bele. A Mirage volt az első cuccuk egy 8 bites sampler Emulator I alternatíva, olcsóbb volt és bizonyos dolgokban többet tudott.  De még kifejtem a témát, csak el kell indulni melózni. :)

Közben visszatértem. A Mirage után jött egy komolyabb sampler némi előre és visszalépéssel egyben. Az  EPS már nagyobb sample rammal rendelkezett könnyebb kezelhetőség multitimbralitás jellemezte. Viszont a rezonáns szűrőt nem tették bele. Effekt nem volt. Olvasta a Mirage lemezeket. Ezek után jött az EPS16, több sample ram, effekt. ASR10, ASR X a zászlóshajó. Az ASR10 tudott olyan trükköt, hogy ha a modulációs kerékre hozzárendeltünk egy hangmintát, a mintát tudtuk előre, hátra gyakorlatilag lejátszani. Ha megálltál egy ponton,, akkor ott szólt. Egyébként az MR még jól szólt, ami utána jött, az valami ötvözet volt az Emuval, mert először az Emu vette meg az Ensoniq-ot. Szerintem az Ensoniq a Fizmo-ba bukott bele. Talán nem tudjátok, de a Commodore Sid IC-t kifejlesztő mérnök fejlesztette ki az Ensoniq ESQ1-et. Fel is lehet fedezni a hasonlóságokat. Bocsi, ha valakit untattam, mert ezek pont nem az SR-JV kártyákhoz tartoznak.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az Ensoniq-ot én is sajnálom. Az ASR nagyot szólt, de híres volt arról, hogy irgalmatlan lassú volt a sample edit.
Kurzweil K2000s esetében is el lehetett menni kávézni, ha a legjobb minőségű timestretch-et küldte rá az ember egy szimpla 10mp-es mono mintára, de ASRnél ez még több idő volt. (ASRem sosem volt (bár találkoztam vele párszor), csak az akkori (92 és 2000 közötti) Keyboards újságokban olvastam ezekről.
A TS10 meg külsőre is tetszik máig, sosem volt hozzá szerencsém élőben. Vki pár éve hirdetett egyet itt vagy indexen. Írtam neki, hogy elmennék csak megnézni, de nem méltattak válaszra.

 

JV2080hoz e-piano megoldásra meg ott a Keyboards of hte 60&70 kártya. Kolléga most adta el, akitől a Vintage-et is vettem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Persze nem 25ért. A World is jó, de már ott is több keleti hangszínre vágytam, amit valóban az Asia ad meg. Imádom ezeket a hangokat önmagukban is és tökéletesen beleszőhetőek chilles, filmzenés témákba. Ennél a kártyánál érzem legnagyobb %nak a hangszínek száma és a használhatóság arányát.

Nagyon nem másztam bele még, mert alig van időm most, de majd lassan jut erre is. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A Roland elkezdte kiadogatni az SRX kártyagyűjteményt ingyen letölthető formátumban az FA szintikre! Aki most ruház be ilyesmibe (mondjuk egy FA06-ba), százezreket spórolhat az SRX-eken mivel hardver formában még most is egy százas felett van darabja nekik, viszont így a full SR-JV bővítők hangjai is megvannak! ;)

Párat letöltöttem kíváncsiságból és ugyanúgy 30MB körül van a multisampleket tartalmazó spec image fájlok mérete, akár csak az SRX boardok kapacitása.

http://axial.roland.com/category/fa-06_fa-08/

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A Roland elkezdte kiadogatni az SRX kártyagyűjteményt ingyen letölthető formátumban az FA szintikre! Aki most ruház be ilyesmibe (mondjuk egy FA06-ba), százezreket spórolhat az SRX-eken mivel hardver formában még most is egy százas felett van darabja nekik, viszont így a full SR-JV bővítők hangjai is megvannak! ;)

Párat letöltöttem kíváncsiságból és ugyanúgy 30MB körül van a multisampleket tartalmazó spec image fájlok mérete, akár csak az SRX boardok kapacitása.

http://axial.roland.com/category/fa-06_fa-08/

 

Egy SRX board 64 mb szerintem. Belelestem kicsit a dokukba: az SRX-07 Ultimate Keys-en 860 hullámforma van, az EXP-02-n 629, az elején egyezik a minták kiosztása, a vége fele már eléggé más ... úgyhogy biztosan nincs minden minta rajta. Nekem a hangminta felbontással is lennének kétségeim (tömörítés stb.)... de ez majd elválik ...

Amúgy az SR-JV patcheket már a FantomX-ektől felfelé sem lehetett maradéktalanul hozni, a minták megvoltak elvileg az SRX-eken, de a patch beállítások már csak az XV-vonalnál voltak kombatibilisek és az SRX-CD-ről betölthetőek ... nincs is leírva sehol az új pakkoknál, hogy akár az SR-JV, akár az SRX bővítőkkel kompatibilis a holmi... ;)

Mindenesetre jó a dolog, akinél van FA-0x otthon, annak hajrá, de nem kell még az SRX bővítőket sem kidobni azért, az egy instant dolog: bekapcsolom a vasat és azonnal játszhatóak a bővítők hangjai is...

Gondolom az FA-nál kell majd valamilyen betöltési idővel/procedúrával is kalkulálni a mintáknál, meg nem lehet szgép használatát sem megkerülni, ha a mintákat csereberélni akarja valaki a vasban, hiszen a memóriája véges ... Az Integrában is csak négy slot használható egyszerre, az FA-ban gondolom még korlátozottabb lehet ez a dolog ... nem is értem, hogyan csinálták meg, hiszen azt lehetett olvasni, hogy a samplere nem teljes értékű, hanem az SP vonalra hajazó DJ-sampler kategória ... meglátjuk majd a gyakorlatban hogyan muzsikál.

Szerkesztette oscar
Link to comment
Share on other sites

  • 0

az SRX-eken mivel hardver formában még most is egy százas felett van darabja nekik,

 

Szép is lenne ;) ~20e-től max kb. 50-60e-ig (utóbbi: aki szeretné őket hónapokig hirdetni, vagy a kurrensebbek. pl. -07 Ultimate Keys) meg lehet fogni őket a használtpiacon (SRX-01-12), a -9x-es Special boardok még olcsóbban megvehetők, ha netán néha felbukkan.

 

Volt idő, hogy 100e felett voltak, de a Roland nem rég vitte le a hivatalos árat újra 79-86e-re ...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nézzd, nekem 110+x ezres ár dereng és nyilván a lista árról beszéltem. A Roland könnyen játszik máról holnapra amúgy is az árakkal, de inkább elszállós szokott lenni. Azért a 12 kártya közzül pont olyat kifogni használtan ami kell, ahhoz nagy szerencse is kell azon túl hogy valóban működőképes is e még! Hallottam én már zárlatos ilyen bővítőkről is amire utána könnyen ráfogták hogy amott még működött. Persze nem megfelelő csomagolásban ezek elektrosztatikusan is meg tudnak feküdni bármikor...

Én úgy tudom hogy csak 32 mega max a beléjük nyomott minta, viszont fizikálisan ez is tömörített a negyedére talán. (a mem. chipeket vissza tudod keresni sorozatszám alapján ki gyártotta és milyen kapacitással ha érdekel)

Engem nem vágna hanyat ha a letölthető pakkok nem 100%-ra azonosak. Kb. az SRX-eken is max a minták fele használható, tehát ha csak a jobb dolgokat válogatták le róluk, ingyen már az is megéri sztem.

A pach kérdés meg miért fontos? Ezeken úgy tudom fix beállítások vannak amit nem lehet editálni, lásd mintákat csereberélni bennük stb. Az meg full logikus hogy attól függően milyen újabb vasba vannak berakva, az ottani effekt blokk nem lesz azonos a 20 évvel azelőtti cuccokéval. ;)

Sztem a letölthetőeket viszont egyértelműleg az FA környezetére szabták rá ilyen szempontból.

De persze nem kötelező letöltögetni, lehet a lóvét is a hardverre költeni! :))

Amúgy meg az SRJV-k vannak 10-20 ezertől, nem a 4x-es kapacitású SRX-ek, nézz utána jobban!

Szerkesztette DeMarco
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szögezzünk le valamit: én is örülök, hogy vannak ezek a pakkok az FA-kra. Azt írtad, hogy akkor most meglesz minden SR-JV és SRX hangszín és minta rájuk, szerintem korántsem teljesen. Ezért sem utalnak a nevekben és a leírásokban erre.

A fent írt hivatalos SRX árakat a Syncopa honlap Roland árlistájáról vettem, nem hinném hogy ne lennének Tamásék az áraikkal naprakészek.

A használtpiaci árakat a jelek szerint jobban ismerem Nálad (elárulom, figyelni kell a piacot, nem csak itthon, és nem az ebay-es árak a mérvadóak), 5 SR-JV és 9 SRX kártya fordult meg nálam az elmúlt 5-6 évben. Használtan az ár/érték arányt tekintve egyébként az SRX-ek néha még relatíve olcsóbbak is ha az SR-JV-kkel vetjük össze, azoknak az ára tartotta a 10-20e közötti sávot, kivéve a Vintage synth vagy a Keys of the ... azok ritkán bukkannak fel és irreális árakon.

Amit a Roland most tesz, az, amit mindig is, újrahasznosítják a gyári library hangszíneit. Ebből régen pénzt tudtak csinálni a bővítőkkel, mert a jó minták és hangszínek azokon voltak, nem az alap vason. Most pedig úgy csinálnak pénzt, hogy a legyártott sokezer FA-0x-et a korszellemhez hűen letölthetős ingyen extrákkal próbálják eladni, nyilván nem apad a készlet a kívánt ütemben. De mindez persze csak szerintem ...

Egyébként én azt mondom, majd kiderül, hogy mennyire könnyű ezeket  a csomagokat használni, hangszerrre töltögetni és kicserélni adott esetben ... várnék is ide majd olyanoktól tapasztalatot, aki már rendelkezik ilyen hangszerrrel, netán van összehasonlítási alapja a régi XV vagy Fantom szériákkal, esetleg az Integrával, és leírná a tapasztalatait.

Egyébként világbéke!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tévedés! Pl. a 11, 12-es SRX-ek nincsenek itt köztük, és ezért nem is állíthattam amit írsz. Az SRJV-k viszont igen, mivel 2-3 SRX board az összes ilyet tartalmazza.

Engem a vonósok, orchestral, world, brass érdekelne. Az ult.keys SRX megvan, de pár Hammondon kívül csak a basszusok jók még rajta. Viszont a Hammond ma más oldalról már nem kérdés (főleg a Rolandon belül nem, a VK orgona szimulációval), vannak jobbak normális leslievel, a basszusok meg megvannak az eredeti Spectrasonics Bass Legends kiadványon tömörítetlenül, amiről Eric Pearsing-től az SRX-re, SRJV-kre is licenszelte ezeket a Roland (első JV-ket pl közösen fejlesztették), úgyhogy az ult.keys napjai is lemenőben nálam ami az állítólag legjobb válogatás volt Roli bővítőkön a World mellett. (írtad is a csípős árát, ez valóban így van)

Azt nézve viszont simán könnyebb egy FA-ra usbn rátolni ilyen pakkot mint SRX-eket ki-be szerelni, ui. ahhoz megfelelő vasak is kellenek amibe több belemegy! Én egyedül a Fantom XR-t ismerem amibe 6 db pakolható, viszont árban meg olcsóbb ha Integrát vesz helyette az ember. Főleg ha rögtön nem inkább egy FA06-ot és akkor itt van ingyen hozzá "minden".

Amúgy ha bemész a Roland Zenegalériába, ezekről bizti tudnak nálam pontosabb felvilágosítást is adni. A Syncopát meg sztem hagyjuk a "naprakész" árlistáival. Évtizedekig egy normális honlapjuk sem volt ahhoz képest hogy az egyik legrégebbi és szakmailag tényleg elismert bolt és szerviz.

Hivatalos új árnak ez a mérvadó. Volt már ennyi tényleg, de nemrég még tudom hogy 100 felett voltak talán a nyár végén is ha jól emléxem, de + 1 pont akkor oda a korrekcióért! ;)

http://www.rolandshop.hu/termekek/SRXsorozatu_bovitokartyak_

Szerkesztette DeMarco
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tévedés! Pl. a 11, 12-es SRX-ek nincsenek itt köztük, és ezért nem is állíthattam amit írsz. Az SRJV-k viszont igen, mivel 2-3 SRX board az összes ilyet tartalmazza.

 

 

Abszolút nem konzisztensek a kiadott csomagok elnevezései, kategorizálása az SRX-el összefüggésben; ennek kicsit viszont Te nézhetnél utána. Hogy pontosabb képet kapj, össze kellene hasonlítani a wave list-eket, patch list-eket egyenként... Pont, hogy a 11-12-es SRX lehet újra kiadva a Complete Piano Collection és Electric Piano collection néven

Az SRX 01-05-ig új fejlesztés volt (némelyik pont Persing-gel együtt), 06-09-ig jöttek az SR-JV-k újrakiadásai (már ott sincs meg minden SR-JV, pl a -06 Dance-ról szó sem esik sehol azóta, miután jogvita miatt visszavonták, most sem találod meg a Rolandnál, hogy egyáltalán valaha létezett ilyen, pedig nálam is itt figyel a vasban), de amúgy sem került minden át a 19 SR-JV kártyáról a 4 SRX-re). SRX-10-12-ig megint új fejlesztések voltak.

 

Legjobban egyébként a Roland Sample CD libraryról szólnak a régi dolgaik egy S-7x0-as samplerből, az SR-JV-re tömörgetett, meg SRX-es verziók már  fasorban sincsenek ahhoz ...

 

Ha az Ultimate Keys-en számodra csak a Hammondok és basszusok jók, akkor biztosan más hangszerrel szintizel, mert van még egy rahedli remek hangszín és hullámforma szintetizátor- (Roland, Moog, Oberheim stb.) és mellotron témában rajta.

 

A Syncopát meg aztán tényleg kár ekézned árlista-, de más ügyben is, gondolom nem voltál még velük kapcsolatban, hanem a honlap alapján ítélsz, azért ez a sommás véleményed róluk. Nekem az elmúlt fél évben két esetem is volt, hogy egy komoly(abb) webshoppal rendelkező hangszerbolt webshopjából rendeltem valamit, ami már meg sem volt, vagy nem volt beszerezhető, vagy a múlt héten adtuk el, csak "a webshopos kolléga nem ért rá frissíteni az oldalt". Tudják milyenek ezek a webshophuszár hangszerboltok? Hát ilyenek. ;)

Szerkesztette oscar
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...