Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Effektek kikapcsolása az egész projekten


Guest loszmenem

Kérdés

Tudja valaki, hogyan tudok megadni billentyűkombinációt Samplitude-ban arra, hogy az egész projekten az összes effektek kikapcsolja és vissza? Reaper-ben megtaláltam. Ott toggle néven volt. Itt már kerestem bypass, disable, swith-, és turn off-al de semmi eredmény.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Tudja valaki, hogyan tudok megadni billentyűkombinációt Samplitude-ban arra, hogy az egész projekten az összes effektek kikapcsolja és vissza? Reaper-ben megtaláltam. Ott toggle néven volt. Itt már kerestem bypass, disable, swith-, és turn off-al de semmi eredmény.

Na tessék! Erre a bejegyzésre kívántam reflektálni! 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én azzal is kiegyeznék, ha már sávonként meg lehetne csinálni, de nem csak

a bypasst, hanem a kikapcsolást is. A Cubase7/Nuendo6-ban végre  megcsinálták,

de sajnos csak a bypasst, és persze szokás szerint csak akkor működik, ha kedve van hozzá.

Ezt lécci magyarázd el. Mi a különbség bypass és kikapcsolás között?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Senki ne fáradjon megjött a hivatalos válasz:

 

Thank you for your message.

Unfortunately there is no possibility to have a hot/short key to disable all FX.

Thank you for contacting Magix Pro Audio Support.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ez két külön funkció, ahogy a vasakon is, úgyhogy sokat nem tudok magyarázni rajta.

Ha bypass van, akkor ugyanúgy tovább működik az effekt, terhelve a DSP-t, vagy a processzort, csak nem szól.

Vasnál ugyanúgy működik tovább, zabálva az áramot, csak átmegy rajta a hang érintetlenül.

Szerkesztette Cserfalvi Töfi Zoltán
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ezek szerint (és most VST pluginről van szó) te az effekt kitörléséről beszélsz a DAW-ban. Olyat én még nem láttam, hogy ott marad a sávon az effekt és nem bypassolod hanem kikapcsolod. Hol van olyan?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem is értem hol használják ezt a dawot?!

 

Mármint a Reapert?

Mi használjuk több, mint hét éve és boldogok vagyunk, hogy rátaláltunk anno.

Nagyon hasznos, hogy ki lehet kapcsolni a plugineket. Igyekszem úgy dolgozni a keverésnél, hogy minden sávon ugyanaz legyen a kimenő szint, mint a bejövő, így nagyon hasznos, hogy az plugin lekapcsolásnál tényleg a hangzásbeli különbséget hallom és nem a hangerőkülönbséget! ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...