Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0
Sarki Róka

billentyű nyikorgás

Kérdés

Sziasztok!

Majd egy hónapja vásárolt Nord Wave-em (B-Stock, csak hogy ne abból induljunk ki, hogy tök szűz a hangszer, egyébként kifogástalan az állapot!!!) középső C-billentyűje a címben megjelölt betegségben szenved. Azt szeretném kérdezni, hogy ezt mi okozhatja? Csak emiatt nem akarom szervizeltetni a hangszert (nem tudom mennyire bonyi a billentyű csere, azt végképp nem akarom, hogy a hangszert evégett "szétbontsák").

Egyébként funkcionál rendesen, csak idegesítő, ha éppen kicsit halkabbra veszem a hangerőt (olyan tanácsot ne adjatok, hogy tegyem full kakaóra, aztán jónapot! ;-)).

Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata Clavia termékekkel, lehet esetleg típushiba Nord-éknál?

Mondom, egyébként nagyon pazar a cucc, csak azt szeretném tudni, hogy akkor járok-e jobban, ha minél előbb "orvoshoz" viszem, vagy majd ha egyszer megadja magát és akkor keresek szakembert...

Hozzászólás megosztása

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

• 0

Mindenképpen vidd szakemberhez, ameddig garanciális. Nem valószínű, hogy nagy a baj, de megvannak a fogásai a szerelésének.

Ha szakember csinálja, semmi káros hatása nem lesz a beavatkozásnak:-)

Fatar billentyűzettel volt ilyen problémám és ha jól tudom, a nord is fatart használ.

Hozzászólás megosztása

• 0

Mindenképpen vidd szakemberhez, ameddig garanciális. Nem valószínű, hogy nagy a baj, de megvannak a fogásai a szerelésének.

Ha szakember csinálja, semmi káros hatása nem lesz a beavatkozásnak:-)

Fatar billentyűzettel volt ilyen problémám és ha jól tudom, a nord is fatart használ.

Köszönöm szépen a válaszodat, megfogadom a tanácsot! :-)

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)

Nagyon régi a bejegyzés tudom, de én ugyanígy voltam az Electro 3-ammal mikor ide került (használtan).
Én darabokra szedtem, kitakarítottam, portalanítottam belül az utolsó négyzettmilliméterig és sokat segített utána, hogy a rugókat normálisan akasztottam a helyére, beforgatva őket megfelelő irányba, hogy ne nyüszögjenek, pattogjanak megfeszüléskor, lenyomásra, mert az tényleg gáz hogy így hagyják el a gyárat. Mellesleg a jó 8 cm-re benyúló billentyűszárak ellenére is testesen kemény az Electrok billentése, s nem véletlen hogy ezt csak nagyon feszes, kemény rugókkal tudják elérni.
Maga a billentyűzet valami régi, széria Fatar mechanika és hát ilyen szempontból nem a legűberebb modern fejlesztés. Sajnos a feszes rugók miatt maga a billentyűk anyaga is nyüszöghet picit, mivel müa. a müa.-al érintkezik és óriási a feszítő erő ami helyén tartja ezeket, bár van egy kis gumibak amire felülnek a billencsek. Szóval ezt egy átgondoltabb billentyűzettel mindenképp eliminiálni lehetne, de szerintem a legújabb Stage3 SW73 rugós billentyűzete is pont ilyen egy 1,1 milliós hangszernél! :( 

Amit viszont most fejtettem meg az az, hogy a mikrokapcsolóik viszont mitől zseniálisan kényelmes járásúak a Nordoknak, épphogy már szinte nem laptop billentyűzet minőségű a lenyomás érzete, valamint konstrukciójukból itélve elnyűhetetlenül tartósak is! Íme:

kapcs1.jpg

kapcs2.jpg

Szerkesztette djuice

Hozzászólás megosztása