Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hardver szekvenszer


NeoC

Kérdés

Halihó!

 

Egy kis segítség, vagy tanács kellene nekem. Élő fellépésnél szeretném kiváltani a számítógépet, tehát kellene valamiféle hardver szekvenszer, de nem akármilyen. Felsorolom, hogy mit kellene tudnia:

 

- Meg tudjon hajtani 7-8 db külső vasat, midin keresztül. Van egy MOTU Midi TP/AV-m, ami elvileg standalone-ban is megy. Tehát a szekvenszer összegzett midi jele belemenne a midi vezérlőbe, arra meg rá lennének dugva a vasak. Tehát 7-8 midi portot kellene tudnia a szekvenszernek, és a portokon belül 1-16-ig a midi csatornákat. Ez lenne az ideális, de természetesen az is jó, ha összesen tud kezelni kifelé minimum 8 midi csatornát, és akkor legfeljebb úgy konfigurálom a vasak midi bemeneteit. A vasakon keresztüli midi chain fűzögetést viszont szeretném elkerülni, ezért használnám a MOTU-t.

 

- "Dobolni" tudjon a szekveszer, sampler nem muszáj.

 

- Legyenek live-act szerű belenyúlási lehetőségek, sávonkénti némitás, szóló, stb. A kifelé menő midi sávokra is igaz legyen ez, nem csak a saját belső (pl. dob) hangjaira.

 

- Jó lenne, ha a szekvenszer valahogy kommunikálni tudna DAW-al. Tehát, ha pl.a LOGIC-ban totál megcsinálok egy számot midi szinten, akkor azt lehessen valahogy áttölteni a szekvenszer agyába pl. song1-nek, stb, stb.

 

A végső cél az lenne, hogy a studió szinten LOGIC-ban, de uralkodóan külső vasakkal megcsinált számaimat alternativ módon lehessen live-act-ozni, de már a Logic nélkül, de ugyanazokkal a vasakkal, szimpadon. Jó lenne, ha nem kellene magában a szekvenszerben "újraírni" ezért a számokat.

 

Van ilyen eszköz?

Nézegettem, és pl. a Roland MC909 valami ilyesminek tűnik, de tapasztalatlan vagyok a témában, ezért minden kommentet szivesen fogadnék.

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok!

Én is valami hasonlót tervezek, mint az itteni eredeti kérdés volt. Szeretnék felépíteni egy teljesen számítógépmentes rendszert (elsősorban) koncertekre.

Jelenleg az alábbi eszközeim vannak:

Arturia Drumbrute
Novation Bass Station 2
Nord Drum 2
(Korg X5D)

A lista még persze folyamatosan bővül(het). Valami olyan hardver szekvenszert keresek, amivel meghajthatnám ezeket a cuccokat, egy komplett koncertműsort (8-10 szám) legyen képes tárolni, gombnyomásra lejátszani. Elsősorban a dob meg a basszus menne róla, esetleg még egy-két szintisáv "színezésnek" (lead meg pad külön élőben játszva). Audió részre nincs szükségem, csak MIDI-re, csak a külső eszközök szólnánk.

Annó egy Atari 1040ST-t használtam, sok évvel ezelőtt, ami még mindig megvan valahol a szekrény mélyén, de most valami más szeretnék, ami hasonló elven működik, de nem számítógép. Tehát megírom a dob- meg a basszustémákat, mondjuk 4-5 pattern, ezeket összefűzöm egy számmá, elmentem. Ilyenből lenne mondjuk 8-10.

Szintipop/cold wave/minimal industrial cucc lenne, szóval semmi bonyolult, a lehető legegyszerűbb dolgok, ha élőben bele lehet kicsit nyúlni a folyamatba, az persze nem rossz, de ha csak egyszerűen lejátssza, amit beprogramoztam, az is elég.

Először az Arturia Beatstep Prót néztem, nem tudom, hogy az tudja-e mindazt, amire használni szeretném. (A két dobgépnek nem muszáj egyszerre szólni, lehet cserélgetni is őket számonként, de persze ha mehet egyszerre is, az még jobb).

Aztán néztem még a fentebbi is említett Cirklont meg Octatracket, a Squarp Pyramidot, de ez a téma még elég új nekem (az utóbbi években szinte csak számítógéppel/pluginekkel dolgoztam), nem tudom, mi lenne a legjobb, úgyhogy minden tanácsra nyitott vagyok.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 10. 21. at 12:25 írta istike1000:

Üdv tudom hogy ez régi irás de azért keresnélek hogy esetleg ha megvan az Atari nem -e adnád el.Ha aktuális kérlek hivj én azonnal visszahivlak.: Kiss István/én nem nagyon netezek/ ha nem eladó kérlek küldj egy sms-t akkor keresem tovább.Köszönöm.

Köszi, de egyelőre nem tervezem eladni. Igaz, hogy már vagy 15 éve nem használtam, de bármikor jól jöhet még. Addig meg jól elfér a szekrényben :)

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 07. 29. at 13:07 írta kib:

Sziasztok!

Én is valami hasonlót tervezek, mint az itteni eredeti kérdés volt. Szeretnék felépíteni egy teljesen számítógépmentes rendszert (elsősorban) koncertekre.

Jelenleg az alábbi eszközeim vannak:

Arturia Drumbrute
Novation Bass Station 2
Nord Drum 2
(Korg X5D)

A lista még persze folyamatosan bővül(het). Valami olyan hardver szekvenszert keresek, amivel meghajthatnám ezeket a cuccokat, egy komplett koncertműsort (8-10 szám) legyen képes tárolni, gombnyomásra lejátszani. Elsősorban a dob meg a basszus menne róla, esetleg még egy-két szintisáv "színezésnek" (lead meg pad külön élőben játszva). Audió részre nincs szükségem, csak MIDI-re, csak a külső eszközök szólnánk.

Annó egy Atari 1040ST-t használtam, sok évvel ezelőtt, ami még mindig megvan valahol a szekrény mélyén, de most valami más szeretnék, ami hasonló elven működik, de nem számítógép. Tehát megírom a dob- meg a basszustémákat, mondjuk 4-5 pattern, ezeket összefűzöm egy számmá, elmentem. Ilyenből lenne mondjuk 8-10.

Szintipop/cold wave/minimal industrial cucc lenne, szóval semmi bonyolult, a lehető legegyszerűbb dolgok, ha élőben bele lehet kicsit nyúlni a folyamatba, az persze nem rossz, de ha csak egyszerűen lejátssza, amit beprogramoztam, az is elég.

Először az Arturia Beatstep Prót néztem, nem tudom, hogy az tudja-e mindazt, amire használni szeretném. (A két dobgépnek nem muszáj egyszerre szólni, lehet cserélgetni is őket számonként, de persze ha mehet egyszerre is, az még jobb).

Aztán néztem még a fentebbi is említett Cirklont meg Octatracket, a Squarp Pyramidot, de ez a téma még elég új nekem (az utóbbi években szinte csak számítógéppel/pluginekkel dolgoztam), nem tudom, mi lenne a legjobb, úgyhogy minden tanácsra nyitott vagyok.

Előre is köszönöm!

Üdv tudom hogy ez régi irás de azért keresnélek hogy esetleg ha megvan az Atari nem -e adnád el.Ha aktuális kérlek hivj én azonnal visszahivlak.: Kiss István/én nem nagyon netezek/ ha nem eladó kérlek küldj egy sms-t akkor keresem tovább.Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 07. 29. at 13:07 írta kib:

Valami olyan hardver szekvenszert keresek, amivel meghajthatnám ezeket a cuccokat, egy komplett koncertműsort (8-10 szám) legyen képes tárolni, gombnyomásra lejátszani. Elsősorban a dob meg a basszus menne róla, esetleg még egy-két szintisáv "színezésnek" (lead meg pad külön élőben játszva). Audió részre nincs szükségem, csak MIDI-re, csak a külső eszközök szólnánk ... de ha csak egyszerűen lejátssza, amit beprogramoztam, az is elég ...minden tanácsra nyitott vagyok.

Nem kifejezetten Sequencer, de nézd meg a Cymatic Audio LP-16 USB médiás lejátszót is:

  • vezérelhető Playlist (Auto, Footswitch, Timer)
  • hangsávokkal szinkronban MIDI állomány lejátszás (sokan DMX-MIDI fényvezérlésre is használják)

A MIDI sávokat számítógépen kell elkészítened, azután a komplett műsort lebonyolíthatod a készülékkel.

Cymatic topik:

 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta skogen:

YO! Nem tudom, hogy volt-e mar a Pyramid szekvenszer... erdemes utananezni, adni neki egy eselyt. A netes videok nagyresze kiabrandito hulladek, inkabb a manualjat ajanlom olvasgatni. A bugjait mar kijavitottak es szepen tuningoljak az OS-t. A hardver kb egy kilo es eleg kicsi. SD kartyara rogziti a projekteket, a MIDI-t midi fajlokba, a tobbit meg konnyen szerkesztheto / parseolhato text fajlba. Hatranya: SYSEX-et nem tud es a Song mod lehetne jobb is, valamint draga.

Elonyei:

- Ugy kell felfogni mint a Live vertikalis nezetet:: 64 savod van es azokon 32 midi clip amit savonkent lehet inditgatni. Song modban tobb clippet egyszerre lehet inditani. Tud polymetrikus es polyritmikus lenni. (!)

- A szerkesztes jopofa:: zoomolhato, mikroeditalhato; tud mono es polyfonikus nezetet is. A touchpaddal lehet automation gorbeket rajzolni.

- Tartalmazza a jo oreg MIDI effekteket, mindenfele randomkodas es sok LFO. A midi effektek is automatizalhatok.

- lehet MIDI kontrollerrel vezerelni, illetve a MIDI kontrolleredhez CC OUT-ot rendelni, ez a resze zsenialis!

- 2x MIDI out, 3x CV OUT, CV in, pedal IN, USB midi

Imadom !

Igen, köszi, néztem azt is (említettem is), tetszik is, érdekelne is. Az a baj, hogy (még) nincs nagyon elterjedve, nem nagyon lehet kapni sehol (csak a saját oldalukon), újonnan kissé drága, használtan meg (még) nem nagyon árulja senki. Pedig ez tetszik talán a legjobban azok közül, amiket eddig néztem.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 08. 03. at 15:41 írta kib:

Köszönöm a válaszokat.

Az MC50-et néztem, tetszene is, jó is lenne, tényleg csak az a baj vele, hogy kissé régi, floppyval dolgozik, nem tudom, mennyire "jövőbiztos". Ami előnye még, az a mérete, kb. ideális. A MicroStation pl. óriási nekm.

Az Electribe meg a Machinedrum is jól hangzik meg jól néz ki, csak attól félek (mint az MPC esetében is), hogy elcsábulnék és "csalnék", és elkezdeném használni a sampler részt meg a saját hangjait, és nem csak külső eszközöket hajtanék velük :) Az előnyük viszont, hogy más projektekhez is használni lehetne később (ha változik a koncepció).

YO! Nem tudom, hogy volt-e mar a Pyramid szekvenszer... erdemes utananezni, adni neki egy eselyt. A netes videok nagyresze kiabrandito hulladek, inkabb a manualjat ajanlom olvasgatni. A bugjait mar kijavitottak es szepen tuningoljak az OS-t. A hardver kb egy kilo es eleg kicsi. SD kartyara rogziti a projekteket, a MIDI-t midi fajlokba, a tobbit meg konnyen szerkesztheto / parseolhato text fajlba. Hatranya: SYSEX-et nem tud es a Song mod lehetne jobb is, valamint draga.

Elonyei:

- Ugy kell felfogni mint a Live vertikalis nezetet:: 64 savod van es azokon 32 midi clip amit savonkent lehet inditgatni. Song modban tobb clippet egyszerre lehet inditani. Tud polymetrikus es polyritmikus lenni. (!)

- A szerkesztes jopofa:: zoomolhato, mikroeditalhato; tud mono es polyfonikus nezetet is. A touchpaddal lehet automation gorbeket rajzolni.

- Tartalmazza a jo oreg MIDI effekteket, mindenfele randomkodas es sok LFO. A midi effektek is automatizalhatok.

- lehet MIDI kontrollerrel vezerelni, illetve a MIDI kontrolleredhez CC OUT-ot rendelni, ez a resze zsenialis!

- 2x MIDI out, 3x CV OUT, CV in, pedal IN, USB midi

Imadom !

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a válaszokat.

Az MC50-et néztem, tetszene is, jó is lenne, tényleg csak az a baj vele, hogy kissé régi, floppyval dolgozik, nem tudom, mennyire "jövőbiztos". Ami előnye még, az a mérete, kb. ideális. A MicroStation pl. óriási nekm.

Az Electribe meg a Machinedrum is jól hangzik meg jól néz ki, csak attól félek (mint az MPC esetében is), hogy elcsábulnék és "csalnék", és elkezdeném használni a sampler részt meg a saját hangjait, és nem csak külső eszközöket hajtanék velük :) Az előnyük viszont, hogy más projektekhez is használni lehetne később (ha változik a koncepció).

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 07. 29. at 13:07 írta kib:

Én is valami hasonlót tervezek, mint az itteni eredeti kérdés volt. Szeretnék felépíteni egy teljesen számítógépmentes rendszert (elsősorban) koncertekre.

Korábbi hozzászólásomban a Roland MC50MkII-t említettem. Ezt a Te esetedben is felhánytorgatnám. A floppy miatt kicsit idejét múlt, de a TRACK kezelése nagyon jó ilyen célra. Nem tudom hogy a korábbi írásom mennyire érthető, szólj ha ki kell egészíteni valamivel :)http://szintimania.hu/szmhangszerek.html#mc50

Azóta pedig volt már egy csomó más cuccom amiből a céljaidra 3-at tudnék kiemelni:
1: A legtutibb megoldás egy EMU Command Station XL7 lenne. Nem olyan drága mint egy MPC, viszont nagyon jól kiszolgál akár 32 MIDI csatornát, 2 MIDI kimenetet, de biztos vagyok benne, hogy a hangját is használnád... SŐT! http://szintimania.hu/szmhangszerek.html#xl7

2: A második megoldás lehetne akár egy KORG MicroStation is. Kicsit méretesebb, de még mindig kisebb mint egy nagy szinti workstation. 1x16 MIDI csatornát tud kiküldeni, de természetesen állítható hogy belső, vagy külső MIDI hangokat szólaltasson meg. A meghajtott eszköz MIDI THRU csatlakozóján tudod tovább hurkolni a MIDI adatokat. http://szintimania.hu/szmhangszerek.html#microstation

3: A harmadik megoldás technikailag okozhat némi fejtörést, de a leírt célt kiszolgálná és munkastílusban és előadásban nagyon megkönnyítheti a dolgot. Ez meg a KORG Electribe 2. Szerintem ennek is használnád a saját hangját is. Ami miatt megfontolandó, kipróbálandó, az a polifónia kezelése. http://szintimania.hu/szmhangszerek.html#electribe2

Bizonyára vannak drágább megoldások is, de én az emberi mércével elérhető dolgokról írok csak, amikhez én is hozzáfértem :)

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta wax83:

Szia,

Nekem van egy MPC1000-esem, amit árulok, pont az általad említett célokra lett kitalálva, plusz egy jó kis alap sampler!

Hirdetem is itt a ménemszól-on, 160 ezer forint az ára.

Üdv,

Ákos

Köszi. Utánanéztem ennek is, jól hangzik. Átgondolom még, de felvettem ezt is a listámra mindenképp.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta kib:

Sziasztok!

Én is valami hasonlót tervezek, mint az itteni eredeti kérdés volt. Szeretnék felépíteni egy teljesen számítógépmentes rendszert (elsősorban) koncertekre.

Jelenleg az alábbi eszközeim vannak:

Arturia Drumbrute
Novation Bass Station 2
Nord Drum 2
(Korg X5D)

A lista még persze folyamatosan bővül(het). Valami olyan hardver szekvenszert keresek, amivel meghajthatnám ezeket a cuccokat, egy komplett koncertműsort (8-10 szám) legyen képes tárolni, gombnyomásra lejátszani. Elsősorban a dob meg a basszus menne róla, esetleg még egy-két szintisáv "színezésnek" (lead meg pad külön élőben játszva). Audió részre nincs szükségem, csak MIDI-re, csak a külső eszközök szólnánk.

Annó egy Atari 1040ST-t használtam, sok évvel ezelőtt, ami még mindig megvan valahol a szekrény mélyén, de most valami más szeretnék, ami hasonló elven működik, de nem számítógép. Tehát megírom a dob- meg a basszustémákat, mondjuk 4-5 pattern, ezeket összefűzöm egy számmá, elmentem. Ilyenből lenne mondjuk 8-10.

Szintipop/cold wave/minimal industrial cucc lenne, szóval semmi bonyolult, a lehető legegyszerűbb dolgok, ha élőben bele lehet kicsit nyúlni a folyamatba, az persze nem rossz, de ha csak egyszerűen lejátssza, amit beprogramoztam, az is elég.

Először az Arturia Beatstep Prót néztem, nem tudom, hogy az tudja-e mindazt, amire használni szeretném. (A két dobgépnek nem muszáj egyszerre szólni, lehet cserélgetni is őket számonként, de persze ha mehet egyszerre is, az még jobb).

Aztán néztem még a fentebbi is említett Cirklont meg Octatracket, a Squarp Pyramidot, de ez a téma még elég új nekem (az utóbbi években szinte csak számítógéppel/pluginekkel dolgoztam), nem tudom, mi lenne a legjobb, úgyhogy minden tanácsra nyitott vagyok.

Előre is köszönöm!

Szia,

Nekem van egy MPC1000-esem, amit árulok, pont az álltalad említett célokra lett kitalálva, plusz egy jó kis alap sampler!

Hírdetem is itt a ménemszól-on, 160 ezer forint az ára.

Üdv,

Ákos

Link to comment
Share on other sites

MC909-el nincs tapasztalatom, de pl. az MC505-öt próbáltuk ilyesmire, és elég érdekes dolgokat művelt egy Waldorf Microwave XTK-val multi módban hajtva. (eltranszponált track, csak az első hang szólalt meg a szekvenciából, stb) Meg az is problémás volt, hogy program change-eket minden körben kiküldte a vasaknak, nem csak a MIDI loop első lejátszásakor.

Valahogy én úgy látom, hogy a Roland grooveboxokat inkább önmagukban való játszadozásra tervezték, nem külső vasak vezérlésére.

Mondjuk a Roland MC80-as szekvenszer lehet, hogy megérne egy misét, az is ilyen groovebox szerű dolog. Olyat láttam már Liva-act setupban külső vasakhoz szekvenszerként funkcionálni. 

A Yamaha RM1X-ről is azt mondják, hogy jól használható szekvenszer vasakhoz. (Én annó csak magában használtam.)

Meg persze az AKAI MPC-ket is érdemes megnézni, azokból én csak ezt az új Renaissance-ot ismrem, de, ha az elődöknél is hasonló a workflow, akkor azok is nagyon jók lehetnek élőzni. 

Link to comment
Share on other sites

Ha elérhetőbb és kifizethetőbb eszközt szeretnél, szerintem a ROLAND MC-50MkII is egy átgondolható alternatíva. 8 TRACK-je van, amelyek mindegyike kezeli a 16 MIDI csatornát (úgy is hívják a gyereket, hogy 128 virtuális MIDI csatorna). A 8 TRACK ki-be kapcsolható, tehát élőben is felépíthető a dal szerkezete, elég csak az egyes TRACK-ekre a komplett csoportokat felépíteni (versszak, refrén, bridge, zúzás stb.). Sajnos dobolni nem tud, van viszont 2 MIDI kimenete, ezért azt el lehet vele követni, hogy fixre a második kimenetre címzed a dob-sáv MIDI csatornáját és oda állandóra ráakasztasz egy modult dob-hangnak. Az 1-es MIDI kimeneten meg mehet az összes többi, amit szétosztassz.

 

Kész szabványos MIDI fájlt floppy-ról bele tudsz tölteni. Ez mondjuk nem egy modern megoldás, ráadásul nyilván másolást és szervezést igényel, hogy minden a megfelelő TRACK-en legyen. Ezt a részét inkább kb. úgy tudom elképzelni, hogy számítógépes szekvenszerről az összegzett MIDI zenét csoportonként beleküldöd az MC-50MkII-be úgy hogy mondjuk versszak - 1 TRACK, refrén 2 - TRACK és a többi... az adott tracken az MC-50MkII már mindent MIDI csatornánként fog "elkönyvelni", tehát nem kell attól tartani, hogy az összegzett midi adat TRACK-en belül egy kupaccá keveredik.

 

Ez úgy hellyel-közzel teljesíti a kritériumaidat, és baromi olcsó :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...