Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Minden ami Mini Moog


wendelmar

Kérdés

Üdv!

Videók alapján nagyon tetszik a minimoog, miket érdemes rólla tudni?

Nem sokat néztem, de ezek alapján tetszik.

(tudom szentségtörés meg akkor már nem ide kéne írni, nem megvenni fogm hanem utánngyártani)

Vagy már ha valaki mutatna olyan dolgokat amit nem reklámozna stb azt megköszönném.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

A hangzás azonban teljesen egyedi és legendás, amit NEM tud klónozni, ha meggebed akkor sem. Bizony meg kell venni az eredetit 4500 dollárért.

 

Nem hiszek benne, hogy nem lehet klónozni, a spéci chipek kivételével (CEM, SSM - bár ezeket is lehet kapni jó drágán) majdnem mindent lehet. A Model D-ben nincs kifejezetten nem beszerezhető alkatrész, vagy az előbb említett módon integrált IC. Egyszerű 741-es opampok, tranyók, fet-ek, kondik, stb. Kb. mint a régi Buchla 100-as sorozatnál.

 

Lehet vitatkozni azon, hogy az utánépített cuccnak milyen a hangja, meg mennyire hasonlít az eredetihez, de szerintem felesleges. Esetleg demagnetizálni kell. :)

Link to comment
Share on other sites

12 órája írta Blank:

Valamelyest másabb a színe. Amúgy más difi nem vagyon van. :)

Amúgy ezek a színváltozatok általában ritkább példányszámban mennek, vagy spéci, gyűjtői darabok. A Slim Phatty esetében ha jól tudom, a fehérben plusz preset-ek voltak.

De majdcsak jön valaki igazán hozzáértő és tud okosabbat mondani. Nekem csak a lowcost-abb Moog-okhoz volt szerencsém, ott ennyi a difi a legjobb tudomásom szerint.

Csak a szín a különbség, meg a nem fekete darabokat kicsit "gyűjtőinek" szánják. Nekem véletlenül fehér Slim-em van (épp az volt megfelelő árú szekondhend, amikor ilyet kerestem), és valóban adtak hozzá egy "White presets" nevű bankot (mármint le lehet tölteni a Moog oldalról), de azt ugyanúgy rá tudod tölteni a fekete verziókra, ahogy a fehérbe is nyugodtan betolhatod a fekete eredeti presetbankját.

Van valami urban legend arról, hogy a fehér "jobb", de én személy szerint nem találtam semmi (leírt) különbséget, pedig utána néztem. Azért csak "leírt", mert fekete nem volt még a kezemben.

Ez csak üzletpolitika. A normál verzió piaci kifulladásakor kitolnak egy "gyűjtői darabot", ami kevesebb darabszámú, és később tán többet ér. (asszem az új áruk ugyanannyi) És bónusznak csinálnak hozzá egy új presetbankot is. De pl a fehér/fekete Blofeld ugyanez. Semmi differencia nincs a kettő között.

Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta GÁBOR:

Sziasztok! Úgy általában van valami különbség a fekete és fehér moog-ok között? Pl: a minitaur fekete miben különbözik a fehértől?

Köszi a válaszokat

Valamelyest másabb a színe. Amúgy más difi nem vagyon van. :)

Amúgy ezek a színváltozatok általában ritkább példányszámban mennek, vagy spéci, gyűjtői darabok. A Slim Phatty esetében ha jól tudom, a fehérben plusz preset-ek voltak.

De majdcsak jön valaki igazán hozzáértő és tud okosabbat mondani. Nekem csak a lowcost-abb Moog-okhoz volt szerencsém, ott ennyi a difi a legjobb tudomásom szerint.

Link to comment
Share on other sites

Olyan szinten meg lehet csinálni, de lehet hogy csak 95%ban lesz hasonló a sound. Erre értettem.

 

Teljesen egyforma sound még két eredeti Minimoog között sem lesz, a komponensszintű öregedések, és a kalibrálási (vagy épp elkalibrálódási) különbségek miatt.

Link to comment
Share on other sites

OFF:

Ugye neked sincs kétséged afelől, hogy ezután a két mondat után senki sem fog a továbbiakban komolyan venni? :startle:

Kedves Madhead!

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/43/Simple_transistor_amplifier.svg/210px-Simple_transistor_amplifier.svg.png

amilyen tranzisztor olyan munkapont beállítást igényel, ellenben vannak olyan kacsolások ahová teljesen mindegy milyen tranzisztort teszünk be mert nem változik semmit sem az ég adta egy világon.

Bár sajnos nem analóg, hanem digit oldalon inkább. -

ugye tudod, fejlesztenek kapcsolóüzemű tranzisztorokat is, csak sajnos az analóg fejlesztéseket leszarják...

isu innentől ezt a fórumot is komolytalannak merem mondani. hogy nekiáltok bmeg a cd-s demagnetizáláson tépni a szart meg a betápon(ugye szegény villanyszerelő mit nem gányol minimum 10es mcu vezetékkel huzza már be az fk táblától a fostos betápot, ne legyen veszteség :@) ezek utánn kár is nekem ide írni.

Link to comment
Share on other sites

OFF:

Átnéztem gyorsan a rajzot, tranzisztorok nagy része nem "munkapontfüggő" ami meg igen az sem baj, mert 70-es évek óta elég sokat fejlődött minődégben a tranzisztorgyártás. Bár sajnos nem analóg, hanem digit oldalon inkább.

Ugye neked sincs kétséged afelől, hogy ezután a két mondat után senki sem fog a továbbiakban komolyan venni? :startle:

Link to comment
Share on other sites

Olyan szinten meg lehet csinálni, de lehet hogy csak 95%ban lesz hasonló a sound. Erre értettem.

Átnéztem gyorsan a rajzot, tranzisztorok nagy része nem "munkapontfüggő" ami meg igen az sem baj, mert 70-es évek óta elég sokat fejlődött minődégben a tranzisztorgyártás. Bár sajnos nem analóg, hanem digit oldalon inkább.

Link to comment
Share on other sites

Lehet, hogy baromságot fogok kérdezni, de az OSC1-nek miért nincs külön potija?

Jó a kérdés, ezért is érdekelt volna, hogy mi benne a különös. Meg a másik, Giorgio Moroder nevezetű zenésznál is láttam ilyet és fura volt, hogy 5 jack "kilógott" belőlle neki.

Link to comment
Share on other sites

Nem hiszek benne, hogy nem lehet klónozni, a spéci chipek kivételével (CEM, SSM - bár ezeket is lehet kapni jó drágán) majdnem mindent lehet. A Model D-ben nincs kifejezetten nem beszerezhető alkatrész, vagy az előbb említett módon integrált IC. Egyszerű 741-es opampok, tranyók, fet-ek, kondik, stb. Kb. mint a régi Buchla 100-as sorozatnál.

 

Lehet vitatkozni azon, hogy az utánépített cuccnak milyen a hangja, meg mennyire hasonlít az eredetihez, de szerintem felesleges. Esetleg demagnetizálni kell. :)

 

Olyan szinten meg lehet csinálni, de lehet hogy csak 95%ban lesz hasonló a sound. Erre értettem.

Link to comment
Share on other sites

Hétköznapi?! A Model D az, amit ezer szintiből is fel lehet ismerni azonnal hallás alapján. Meleg, vaskos és keresztülvág mindenen. Űrutazás. A progresszív rock alaphangszere úgy itthon (East, Solaris), mint külföldön (George Duke, Rick Wakeman/Yes, Camel, újabban Ayreon, stb).

Ahogy 3:05-től átveszi a riffet...: http://www.youtube.com/watch?v=3E98C5BcXnE

2:43-tól ez is tuti MiniMoog: http://www.youtube.com/watch?v=jqBZ87YjEic

 

Félreértetted. Arra gondoltam, hogy a Minimoog specifikáció még mai szemmel is teljesen hétköznapi (3xVCO, 1VCF, LFO, NOISE, stb).

 

A hangzás azonban teljesen egyedi és legendás, amit NEM tud klónozni, ha meggebed akkor sem. Bizony meg kell venni az eredetit 4500 dollárért.

 

Kérdés hogy van e értelme, szükség van e rá?

Link to comment
Share on other sites

 Én pontoztam le a hozzászólásod. Az előzővel együtt véleményt írtál kérdés formájában.

 Bizony ez már túl van a jóizlés határán.

 Az admintól kérdezném hogy tényleg mehet ilyen hozzászólás itt?

Egyetértek, ez a hangnem a homokozóba való.

 

Wendelmar, szerintem nem sikerült túl jól a kérdésed. Eleve, ha te le tudsz klónozni egy szintetizátort, akkor miért kérdezed meg, hogy mit érdemes róla tudni. A kapcsolását látod. Az árát látod. A történetét gondolom ismered. Ha tippelhetek, a többiek talán nagyképűnek ítélhették a hozzászólásod, és feltételezem nem erre számítottak, miután segíteni próbáltak. Szerintem.

Link to comment
Share on other sites

A JÓ BÜDÖS A*****T pontozzad le ha kérdezek okés?

Ja és ez már a jóízlés határa, most lett elegem!

 

 Én pontoztam le a hozzászólásod. Az előzővel együtt véleményt írtál kérdés formájában.

 Bizony ez már túl van a jóizlés határán.

 Az admintól kérdezném hogy tényleg mehet ilyen hozzászólás itt?

Link to comment
Share on other sites

Igen, valóban jellegzetes hangja van, nem is szeretnék ezzel kapcsolatban vitába szállni. Azt viszont meg kell jegyezni, hogy ezek a hangok egy kis odafigyeléssel nem csak a Minimoogból hozhatók ki, ahogy Firegate is írta.

 

Amit én személy szerint zseniálisnak tartok ebben a hangszerben, az a megjelenésén túl a célszerűsége. Minden kezelőelem tökéletesen átgondolt helyen, és módon van elhelyezve, nincsenek felesleges sallangok, csak a legszükségesebb, és leghatásosabb paraméterek állíthatók. Szép példája annak, hogy a design, és a használhatóság mennyire ugyanaz a két fogalom, ha jól csinálják. :)

 

Az egyszerűsége valahol az ereje is a Minimoognak, viszont ugyanebból adódik, hogy egy "egyszerű" Arp Odyssey csúnyán lekörözi hangzási lehetőségekben. (HP filter, ringmod, S&H, stb)

Természetesen ezektől a jellemzőktől egyik sem lesz jobb, vagy rosszabb hangszer, egyszerűen csak mindenkinek más igényei vannak.

 

Emiatt ha valaki építeni, vagy utángyártani kezd, akkor szerintem a legfontosabb, hogy azt meg tudja mondani, hogy mit tud az a dolog, amit utángyártani szeretne, illetve az megfelel-e neki. Ha nem, akkor olyan összeállítást kell tervezni az áramkörökből, ami ideális az adott feladatra, stb.

Link to comment
Share on other sites

Hétköznapi?! A Model D az, amit ezer szintiből is fel lehet ismerni azonnal hallás alapján. Meleg, vaskos és keresztülvág mindenen. Űrutazás. A progresszív rock alaphangszere úgy itthon (East, Solaris), mint külföldön (George Duke, Rick Wakeman/Yes, Camel, újabban Ayreon, stb).

Ahogy 3:05-től átveszi a riffet...: http://www.youtube.com/watch?v=3E98C5BcXnE

2:43-tól ez is tuti MiniMoog: http://www.youtube.com/watch?v=jqBZ87YjEic

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...