Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Előre felvett sávok élőben


Gamda

Kérdés

Van valakinek tapasztalata, hogyan lehet előre felvett sávokra rájátszani koncerten?

Pl: stúdióban elkészített alap (dob, basszus,gitárok nélkül) mondjuk vonósok, effektek, loopok, stb.... + rock felállás élőben. Dobosnak menjen a metronóm, amely szinkronban van a felvett anyaggal.

Vagy hogy szokták az ilyesmit csinálni?

Csak atom biztos megoldás jöhet szóba.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Nem tudom sajnálni a fiatal embert. Elég csúnyán szennyezi a levegőt azzal a zajjal, amit csinál.

Pa dö dö élő koncertet láttam egyszer, ahol az egyik dalnál elkezdett loopolni minden. Őket sem sajáltam....

40 személyes busz hozta a gárdát és minden egy CD-ről ment.

Én sem bírom sem az embert, sem a produkciót, de ettől még senkinek nem kívánom, hogy elszálljon buli közben az akármije, mert az roppant kellemetlen mindenkinek...kezdő, haladó és profi előadónak ugyanúgy.... a közönségről nem is beszélve.

Link to comment
Share on other sites

Hát igen, ennél olcsóbban sajnos nem nagyon lehet megúszni.

És akkor kell hozzá még felhallgató erősítő a dobosnak, meg nem árt

két DI-box sem, hogy biztosan le tudják dugni az adott helyszínen.

Meg persze berackelni, ha pár buli után is egyben akarja látni az ember.

Ez a feladat valójában egy filléres dolog lenne,  egy kis dobozzal,

pár jó nagy gombbal és négy kimenettel.

Link to comment
Share on other sites

Háhááá... mit találtam :D

"A DVD player. You run the tracks that should be going to FOH out of the LF RF outputs and then run a count off and a click track into the monitors from the LR RR outputs. You could even put stuff on the "center" and "sub" channels if the mood struck you. They can even shift from "scene to scene" [song to song] with the click of a remote if you wanted to get fancy about it... that and they're cheap as shit [i just got one for the bedroom... paid $17.00 for it... and it works great!!]. Peace."

Link to comment
Share on other sites

Semmi pozitív tapasztalatom nem volt még a színpadom a számítógépekkel.

Ne felejtsük el, hogy élő zenekarról van szó és erre játszanak.

Csak atombiztos dolog jöhet szóba, különben iszonyat erdő lesz belőle.

Minden nagyobb zenekar HD-t használ, amit eddig láttam, nem véletlenül.

A dobos kezelni se nagyon tud mást buli közben, mert hogy a legtöbb esetben ő szokta.

Én egy nem túl ismert, ritkán színpadra álló bandában játszom. Macbook-Saffire Pro40 kombóval oldjuk meg a szóban forgó problémát. Soha nem volt vele semmi gond, illetve ha volt, az a kezelő hibájából. A dobos felrak egy villanydob agyat is az akusztikus mellé és ő indítja midi note onnal egy ütőfelületről a számokat. A nóták megfelelő sorrendbe vannak téve, amikor az egyiknek vége van, megáll, a következő elejére ugrik és várja az újabb indítást. Indításkor először a dobosnak számol be, fülesbe, ezután már a dobos számol be nekünk kézzel, így nincs látványos számítógépkezelés se a színpadon.  Ha komolyabb lenne a produkció, akkor maximum ledupláznám ezt a szetet és menne szinkronban a biztonság kedvéért. Így mennek pl. a Madonna bulik 2 db. desktop apple gépről. Nekem a hardware recorder túl buta. Soundcheck alatt mindíg kell módosítani valami arányt, mert még soha nem sikerült otthon olyan mixet csinálni, ami aztán minden helyszínen jó lett volna.

Link to comment
Share on other sites

Félig off: Épp a napokban láttam ezt a videót és most, hogy erről beszélgettek eszembe jutott. Úgy néz ki még a dj cd lejátszók is képesek néha bedögleni. Szörnyű élmény lehet egy ilyen élőben...http://www.youtube.com/watch?v=RQFz02aWBhg

Szegény :)

Nos bármikor, bármi elszálhat, fagyhat a szinti, szakadhat a membrán, éghet a cső, pattanhat a húr, beszakadhat a pergő, az énekes torkán akadhat a levegő, összedőlhet a színpad :) Aki ezektől fél az inkább ne menjen színpadra. Az ember a kocsijába sem úgy ül, hogy "jaj, le fog robbanni", pedig megeshet.

Próbákon jó sokat kell tesztelni a kiszemelt megoldást és kiderül, mennyire stabil, kényelmes, használható. Ha valami nem jön be, lehet váltani.

Link to comment
Share on other sites

Szegény :)

Nos bármikor, bármi elszálhat, fagyhat a szinti, szakadhat a membrán, éghet a cső, pattanhat a húr, beszakadhat a pergő, az énekes torkán akadhat a levegő, összedőlhet a színpad :) Aki ezektől fél az inkább ne menjen színpadra. Az ember a kocsijába sem úgy ül, hogy "jaj, le fog robbanni", pedig megeshet.

Próbákon jó sokat kell tesztelni a kiszemelt megoldást és kiderül, mennyire stabil, kényelmes, használható. Ha valami nem jön be, lehet váltani.

Nem tudom sajnálni a fiatal embert. Elég csúnyán szennyezi a levegőt azzal a zajjal, amit csinál.

Pa dö dö élő koncertet láttam egyszer, ahol az egyik dalnál elkezdett loopolni minden. Őket sem sajáltam....

40 személyes busz hozta a gárdát és minden egy CD-ről ment.

Link to comment
Share on other sites

Én egy nem túl ismert, ritkán színpadra álló bandában játszom. Macbook-Saffire Pro40 kombóval oldjuk meg a szóban forgó problémát. Soha nem volt vele semmi gond, illetve ha volt, az a kezelő hibájából. A dobos felrak egy villanydob agyat is az akusztikus mellé és ő indítja midi note onnal egy ütőfelületről a számokat. A nóták megfelelő sorrendbe vannak téve, amikor az egyiknek vége van, megáll, a következő elejére ugrik és várja az újabb indítást. Indításkor először a dobosnak számol be, fülesbe, ezután már a dobos számol be nekünk kézzel, így nincs látványos számítógépkezelés se a színpadon.  Ha komolyabb lenne a produkció, akkor maximum ledupláznám ezt a szetet és menne szinkronban a biztonság kedvéért. Így mennek pl. a Madonna bulik 2 db. desktop apple gépről. Nekem a hardware recorder túl buta. Soundcheck alatt mindíg kell módosítani valami arányt, mert még soha nem sikerült otthon olyan mixet csinálni, ami aztán minden helyszínen jó lett volna.

Köszönöm! Ez is hasznos volt!

Sajnos csak wines gépünk van, és túl nagy koncert lesz ahhoz, hogy bármi hiba becsúszhasson, de tetszik a megoldásotok!

Link to comment
Share on other sites

Ha nagy koncert lesz, akkor mindenképpen Hard Disc Recorder. Akkor mehet minden külön sávon, és az arányokkal sem lesz gond.
A laptophoz annyit, hogy több, mint 5 évig játszottam Apple laptoppal. 95%-ra tenném a működési arányát. Abból a nagy részében én voltam a hibás, hogy nem teszteltem le valamit eléggé, hogy jól működik-e. Egyik alkalommal meg a Laptop Firewire csatlakozója adta meg magát, és ez több koncerten át tartott sajnos, mire rájöttem, hogy pontosan mi is a baj. Ha nem a dobos kezeli a laptopot, és nem megy róla nagyon fontos dolgok (pl van olyan, ami nem baj, ha nem szólal meg), akkor nyugodtan mehet laptopról. De ha a laptop adná az alapot, amire rá kell játszani, akkor inkább már Hard Disc recorder.

Link to comment
Share on other sites

Ha nagy koncert lesz, akkor mindenképpen Hard Disc Recorder. Akkor mehet minden külön sávon, és az arányokkal sem lesz gond.

A laptophoz annyit, hogy több, mint 5 évig játszottam Apple laptoppal. 95%-ra tenném a működési arányát. Abból a nagy részében én voltam a hibás, hogy nem teszteltem le valamit eléggé, hogy jól működik-e. Egyik alkalommal meg a Laptop Firewire csatlakozója adta meg magát, és ez több koncerten át tartott sajnos, mire rájöttem, hogy pontosan mi is a baj. Ha nem a dobos kezeli a laptopot, és nem megy róla nagyon fontos dolgok (pl van olyan, ami nem baj, ha nem szólal meg), akkor nyugodtan mehet laptopról. De ha a laptop adná az alapot, amire rá kell játszani, akkor inkább már Hard Disc recorder.

Köszi az infót!

Link to comment
Share on other sites

Egyébként érdekes, hogy még nem került elő, a villamydobok agya elég nagy kapacitású tárolókat rejt, oda be lehet tenni számonként az intrót, verzét, stb. Ilyenkor a dobos indítja őket valami felülettel. A metronom is megy vele, csak a dobos fülébe. Előnye még, hogy pl egy rázásnál addig mehet a kör, amíg összenézésre nem váltja tovább a dobos. Attól persze, hogy fel van rakva egy agy, meg egy oktapad pl. még lehet a kit többi része full akusztikus. Ezek a kütyük talán a legmegbízhatóbbak. Mondjuk csak a sztereo játszik, nincs mixelgetés a soundcheck alatt.

Egy hátránya van, a dobosnak képesnek kell lennie megtanulni a számokat, hol milyen rész következik. :D

Link to comment
Share on other sites

Kifejezetten rackes HD-re gondolok.

A laptopot amúgy is elég nehéz berackkelni a külső hangkártyával, meg egyebekkel együtt.

Az a gond amúgy, hogy senki nem hajlandó gyártani valami egyszerű 4 sávos cuccot erre a célra,
pedig baromi nagy szükség lenne rá. 

Sajnos nincs semmi használható cucc a piacon, pedig egy pár centis vacakkal is meg lehetne ma már oldani ezt.

Link to comment
Share on other sites

Pontosan így, ahogy mondod.

Kell egy többsávos hard disk recorder, vagy egy laptop többsávos hangkártyával, amiről megy a takk a dobosnak, meg kifelé az alap.

Ha ez nincs, akkor csak sztereó lejátszót fogsz találni, de akkor ugye mono lesz az alap, mert a másik sávon a takk megy.

CD-ről eszedbe ne jusson színpadon bejátszani, de én mondjuk laptoppal sem mennék színpadra, ha nem muszáj.

Szóval lehetőleg hard disk legyen.

Link to comment
Share on other sites

Pontosan így, ahogy mondod.

Kell egy többsávos hard disk recorder, vagy egy laptop többsávos hangkártyával, amiről megy a takk a dobosnak, meg kifelé az alap.

Ha ez nincs, akkor csak sztereó lejátszót fogsz találni, de akkor ugye mono lesz az alap, mert a másik sávon a takk megy.

CD-ről eszedbe ne jusson színpadon bejátszani, de én mondjuk laptoppal sem mennék színpadra, ha nem muszáj.

Szóval lehetőleg hard disk legyen.

Miért nem mennél laptoppal színpadra? Elég sokan mennek :)

De fel lehet cipelni desktopot is, nem olyan nehéz :)

A rendszer meg kb.annyira lesz stabil, amennyire tisztességesen konfigurálja az ember... no meg amennyire tisztességes eszközöket használ

Link to comment
Share on other sites

Semmi pozitív tapasztalatom nem volt még a színpadom a számítógépekkel.

Ne felejtsük el, hogy élő zenekarról van szó és erre játszanak.

Csak atombiztos dolog jöhet szóba, különben iszonyat erdő lesz belőle.

Minden nagyobb zenekar HD-t használ, amit eddig láttam, nem véletlenül.

A dobos kezelni se nagyon tud mást buli közben, mert hogy a legtöbb esetben ő szokta.

Link to comment
Share on other sites

Semmi pozitív tapasztalatom nem volt még a színpadom a számítógépekkel.

Ne felejtsük el, hogy élő zenekarról van szó és erre játszanak.

Csak atombiztos dolog jöhet szóba, különben iszonyat erdő lesz belőle.

Minden nagyobb zenekar HD-t használ, amit eddig láttam, nem véletlenül.

A dobos kezelni se nagyon tud mást buli közben, mert hogy a legtöbb esetben ő szokta.

Értem. Szóval stúdióba elég stabil a számítógép, de élőzni nem?

No semmi bajom a hd-vel, csak semmi nem szól a számítógép ellen és kismillióan használják is. Ha az a szimpatikusabb/hozzáférhetőbb/akármi, szerintem nyugodtan fel lehet cipelni színpadra.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...