Jump to content
Ménemszól.hu

Isten Nyila

Recommended Posts

A Universal Audio 2013 decembere után végképp beszünteti az immáron közel 12 éves UAD-1-es technológiája támogatását: bejelentették, hogy leállítják a regisztrációs szervereiket, és attól kezdve semmiféle tranzakciót nem lehet majd kezdeményezni az UAD-1-es kártyákkal. Maguk a kártyák ezután is ugyanúgy működnek a már/még meglévő konfigurációkban tovább, azonban új plugineket nem lehet regisztrálni hozzájuk, és eladni vagy továbbadni sem lehet őket többé (vagy "magyarul" transzferálni őket másik júzernek).
 
Az UAD-1 vagy kevert UAD-2/UAD-1 rendszer jelenlegi használói számára a továbblépést azzal könnyíti a cég, hogy minden, legkésőbb dec. 31-ig vásárolt és beregisztrált, új UAD-2 kártya után 200 dollár kuponjóváírást ajánl fel, melyet 2014. február 28-ig lehet levásárolni a webshopban.
 
A továbbiakban a letölthető authorizációs fájlokban az UAD-1-re vonatkozó részek nem változtathatók. (Az UAD-1-es liszenszeket viszont továbbra is akármikor lehet persze automatikusan és ingyen UAD-2-es liszenszekre cserélni.)
 
Bővebb körű tájékoztatás a témáról az alábbi oldalakon nyerhető:
 

post-120-0-22516300-1384096354_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nem teljesen értettem a dolgot. Azt szeretném megtudni, ha van UAD-1-em, amihez egy rakat pluginem van, ha jövőre veszek 2-es kártyát, akkor azt át lehet még jövőre is regisztrálni a másik kártyához?

Persze, upgrade-elni bármikor lehet. Most jobban megéri, mert kapsz még mellé 200 dollárt is. És a régi rendszeredet szintén tovább tudod használni majd változatlanul.
 
Viszont, ha plugineket akarsz venni jövőre, akkor azoknak a liszensze már csak az UAD-2-re lesz érvényes.
Link to comment
Share on other sites

 

Persze, upgrade-elni bármikor lehet. Most jobban megéri, mert kapsz még mellé 200 dollárt is. És a régi rendszeredet szintén tovább tudod használni majd változatlanul.
 
Viszont, ha plugineket akarsz venni jövőre, akkor azoknak a liszensze már csak az UAD-2-re lesz érvényes.

 

Hú, köszi. Megnyugodtam. :) Félreértettem (nem vagyok valami jó angolból) és attól féltem, hogy a sok 1-es kártyámhoz kapott pluginem nem lesz átregisztráltatható később a kettesre, csak idén. Az szívás lett volna.

Link to comment
Share on other sites

Így hirtelen most nem jut eszembe más cég, akinek 64 bit alatt működik a 12 évvel ezelőtti cucca.

Szóval messze a legnormálisabbak az összes között szerintem.

RME hangkártyákat pl. ki kellett dobni, mert nem voltak hajlandók 64 bites drivert írni hozzá.

Az tényleg tetű dolog volt. Matrox videó kártyák szintén.

TC Powercore dettó és biztosan van még sok ilyen.

Ja és a TC-nél a plugineket is buktam, hiába vettem új 64 bites kártyát hozzá.

Ez az igazi ganéj dolog!

Ehhez képest az UAD1 még mindig megy minden oprendszer alatt, ha jól tudom

és a pluginek átvihetők az UAD2-re.

Link to comment
Share on other sites

Mármint hogyha eddig kellett, akkor ezentúl is megoldható ugyanúgy. Speciel a Nigel keveseknek hiányzik. Nekem inkább az volt csak egy picit furcsa (nem most, hanem akkor még), hogy a 64-bitre való átállással egyszerre a 32-bites rendszereket "dobták": miközben a Windows 7-ből és a Windows 8-ból is még készül 32-bites. Nekem ez látszott egy kissé elhamarkodottnak (de hát nyilván felmérték, hogy keveseknek lesz rá igénye a jövőben).

Link to comment
Share on other sites

Most lehet adni -1et de ha van egy cég aki szoftvereket árul, mért esik nehezére az utolsó firssítést ingyen adni?

Tudom SzabadSzoftver felhasználó vagyok, azét is gondolkozom így de nem örülnétek neki, ha ingyen adná az utolsót? Ráadásul te egyszer már megvetted a HW-t innentől gyakorlatilag hasznavehetetlen lesz az egész, lehet kidobni....

Link to comment
Share on other sites

Most lehet adni -1et de ha van egy cég aki szoftvereket árul, mért esik nehezére az utolsó firssítést ingyen adni?

Tudom SzabadSzoftver felhasználó vagyok, azét is gondolkozom így de nem örülnétek neki, ha ingyen adná az utolsót? Ráadásul te egyszer már megvetted a HW-t innentől gyakorlatilag hasznavehetetlen lesz az egész, lehet kidobni....

Nem értem.

Szerintem a frissítések adott verzión belül térítés mentesen járnak azoknak, akik megvásárolták a terméket.

Mivel az UAD1-et már régen nem forgalmazzát, mit és kinek kellene ingyen adni?

Ha jól értem, a gyártó arról tájékoztatta a partnereit, hogy nem lesz lehetőség a jövőben a már megvásárolt licenszek áthelyezésére.

Teljesen normális eljárás. 

Kifutó terméket pedig senki nem ad ingyen, legfeljebb jelentős kedvezménnyel. Egy szoftverben sok esetben több munka van, mint nagyobb fogyasztási cikkekben.

Link to comment
Share on other sites

Most lehet adni -1et de ha van egy cég aki szoftvereket árul, mért esik nehezére az utolsó firssítést ingyen adni?

Tudom SzabadSzoftver felhasználó vagyok, azét is gondolkozom így de nem örülnétek neki, ha ingyen adná az utolsót? Ráadásul te egyszer már megvetted a HW-t innentől gyakorlatilag hasznavehetetlen lesz az egész, lehet kidobni....

Milyen utolsó frissítést? Olvasd már el, miről van szó: a felhasználók kapnak kétszáz dollárt, ember. Mármint azok, akik cserélik vagy bővítik a rendszert UAD-2-re. Akik meg nem, hát nem. Az UAD-1-et évek óta nem gyártják, és tipikusan 20-30E forint körül szokott gazdát cserélni az utóbbi időben egy ilyen használtan. (Eléggé jól váltják így a dollárt, nem?) Ettől kezdve nem lehet majd továbbadni, ezért megkapod az árát kuponban. (Ráadásul nem kell kidobni, mert továbbra is működik a kártya, használható marad, ahogy eddig is.) A megvásárolt plugineket pedig senki nem veszíti el.

Link to comment
Share on other sites

Mondjuk azt én sem értem, hogy miért fáj az UADnak hogyha továbbadják. A transzfer lehetőséget nem kéne elvenni, az új pluginek vásárlását UAD-1-re meg ugye érthető okokból már korábban sem lehetett megtenni.

Nem fáj nekik, csak pénzbe kerül a szolgáltatás. Szerver, adatbázis...stb. Hatalmas költségekről van szó.

Link to comment
Share on other sites

Milyen utolsó frissítést? Olvasd már el, miről van szó: a felhasználók kapnak kétszáz dollárt, ember. Mármint azok, akik cserélik vagy bővítik a rendszert UAD-2-re. Akik meg nem, hát nem. Az UAD-1-et évek óta nem gyártják, és tipikusan 20-30E forint körül szokott gazdát cserélni az utóbbi időben egy ilyen használtan. (Eléggé jól váltják így a dollárt, nem?) Ettől kezdve nem lehet majd továbbadni, ezért megkapod az árát kuponban. (Ráadásul nem kell kidobni, mert továbbra is működik a kártya, használható marad, ahogy eddig is.) A megvásárolt plugineket pedig senki nem veszíti el.

Értem én hogy ad kupont, nem erről van szó, van egy "félkész" plugin gyüjteményed és nem ad neked utolsó frissítést, ingyen, ráadásul ők jelentik ki hogy már "használhatatlan" (értsd nem fejlesztenek rá), ennyi erővel tényleg ingyen oda adhatnák az összes plugint rá. Ja és nem mondtam még mindig hogy free software legyen, szimplán annyit mondok, sokkal nagyobb ajándék lenne kupon helyett, ha ingyen "utolsó maxi frissítést" adna. Érteni? 200 dolcsis kupon meg kb arra jó nekik, hogy na nállunk vegyél egy következő generációs plugint. Szimplán ebben látom a "filozófíát". Tudom marketing de ez van. Pluginek minőségét nem feszegetem, mert nem is hallottam ezeket, de akkor is, meglévő vas mellé, utolsónak ajándékba kiadnák az összes plugint az uad-1-re sokkal nagyonn "ajándék" lenne mint 200 dolláros kupon. Tudom így mégegy uad-ja lesz az embernek de akkor is én így gondolom az egészet.

Link to comment
Share on other sites

Nem értem.

Szerintem a frissítések adott verzión belül térítés mentesen járnak azoknak, akik megvásárolták a terméket.

Mivel az UAD1-et már régen nem forgalmazzát, mit és kinek kellene ingyen adni?

Ha jól értem, a gyártó arról tájékoztatta a partnereit, hogy nem lesz lehetőség a jövőben a már megvásárolt licenszek áthelyezésére.

Teljesen normális eljárás. 

Kifutó terméket pedig senki nem ad ingyen, legfeljebb jelentős kedvezménnyel. Egy szoftverben sok esetben több munka van, mint nagyobb fogyasztási cikkekben.

Nem akarok jönni a szabadszoftverrel, de pont hogy nem.

Ráadásul nem igényel fizikai termelést.

Lásd RedHat felvásárolt több millió dollárért egy olyan szoftvert amit utánna gpl kodosként kiadott ugyanazon a néven.

(Más kérdés hogy ugyanúgy fizetsz érte a kódért és az is, hogy itt most éppenséggel zárt rendszerről van szó uad nevében.)

Link to comment
Share on other sites

"Nem akarok jönni a szabadszoftverrel, de pont hogy nem." - Te skizó vagy? :)

Első tagmondatban nem akarsz, de a vége előtt muszáj, viszont a vesszőnél meg legyőzöd :D

 

Aztán folytatod, mintha előbb mégis akarnál :D 

 

Nincs UAD-1-ed, sem UAD-2-d, nem kell mindenbe beleugatni, amihez semmi közöd.

Link to comment
Share on other sites

Wendelmar, te mindig olyan vidámmá teszed a környezeted ezekkel a piros színekkel. Már csak külön ezért megéri az eszmecserét veled folytatni. Ugyanakkor sajnos be kell vallanom, hogy a lánglelkű, és a maga forradalmi tisztaságában is olyan kristályosan érett gondolataidban rejlő szellemi mélyenszántás eme magasröptét most már én sem bírom tovább figyelemmel követni, így ezentúl beérem csak annyival, hogy pusztán a közeledben lehetek, egy veled közös világegyetemben szívhatom a lényedből áradó bölcsesség derűs levegőjét. Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Nem akarok jönni a szabadszoftverrel, de pont hogy nem.

Ráadásul nem igényel fizikai termelést.

Lásd RedHat felvásárolt több millió dollárért egy olyan szoftvert amit utánna gpl kodosként kiadott ugyanazon a néven.

(Más kérdés hogy ugyanúgy fizetsz érte a kódért és az is, hogy itt most éppenséggel zárt rendszerről van szó uad nevében.)

Ezennel kaptál is egy pontot tőlem:-)

Nem értem, hogy egyes emberkék miért pontoznak olyan véleményt, ami éppen nem egyezik az övékkel. Nekem eszembe nem jutna bántani Wendelmart, azért mert nem úgy gondolja ezt a dolgot, ahogy én. Biztos, hogy nekem van igazam? Persze, meg vagyok győződve róla, de ettől még nem biztos. 

A pontozást a haszontalan, rosszindulatú bejegyzésekre adok, nagyon ritkán. Ez nem volt olyan.

 

A hozzászólásoddal kapcsolatban pedig azt mondom, hogy a szellemi termék éppúgy érték, mint a kézzel fogható. Sok esetben több munka van benne, mint gondolnánk, de attól is érték valami, hogy kevesen csinálnak olyat. Nem várom egyik cégtől sem, hogy ingyen vagy áron alul adjon értéket nekem. A gyanúsan olcsó dolgokat soha nem veszem meg, mert ott valami bibi van. 

Link to comment
Share on other sites

Ezennel kaptál is egy pontot tőlem:-)

Nem értem, hogy egyes emberkék miért pontoznak olyan véleményt, ami éppen nem egyezik az övékkel. Nekem eszembe nem jutna bántani Wendelmart, azért mert nem úgy gondolja ezt a dolgot, ahogy én. Biztos, hogy nekem van igazam? Persze, meg vagyok győződve róla, de ettől még nem biztos. 

A pontozást a haszontalan, rosszindulatú bejegyzésekre adok, nagyon ritkán. Ez nem volt olyan.

 

A hozzászólásoddal kapcsolatban pedig azt mondom, hogy a szellemi termék éppúgy érték, mint a kézzel fogható. Sok esetben több munka van benne, mint gondolnánk, de attól is érték valami, hogy kevesen csinálnak olyat. Nem várom egyik cégtől sem, hogy ingyen vagy áron alul adjon értéket nekem. A gyanúsan olcsó dolgokat soha nem veszem meg, mert ott valami bibi van. 

Hát köszönöm szépen :)

Csak érted, lehet rosz példa, linuxfoundation sem kér a kernelért pénzt, mégis megélnek és lásd Torvalds is van olyan tehetős, hogy vett magának mecedes-t.

Épp ezért nem értem mértnem lehet ezt az irányvonalat követni. Nem is kérem, hogy ingyen adjon egy cég valamit, azt sem hogy nyilt legyen, hanem bizonyos dolgok tényleg evidensnek kéne, mert tényleg le****ja a gyártó a termékét, akkor mértnem ad ki akár PÉNZÉRT is egy olyan frissítést egy kifutó termékére, hogy teljes körű legyen.Most nem tudom hány plugin van rá, nem ez a lényeg, hanem hogy az összes pluginjét kiadná utolsó körben. Egy terméknek ez lenne a méltó befejezése és nem az, hogy vegyél mégegyet. Nord is ad ki mai napig frissítést pld a Micro Modularhoz (tudom a szinti berendezése már embertől függ hogy programozza be) és mégis egy kifutott termék. Ezért sem értem mért hanyagolja egy cég ennyire a termékét. Így, hogy uad1-ről 2-re vált az ember, nem is fog foglalkozni az uad1-el és kukába fogja előbb utóbb végezni. Ha most hadrdver oldalát nézzük, még akkor is így egy gyüjtök számára egzotikus darab lehetne az uad1. Ezenfelül ha kapitalista is a cég felfogása még így is tudna magának+ pénzt csinálni. Amúgy UAD-1-el szemeztem még kb 5-6 éve, hogy mi ez a cuccos, de így esélytelen lesz, hogy veszek magamnak. Ha csak nem összes pluginel megkapom :)

Link to comment
Share on other sites

Ezennel kaptál is egy pontot tőlem:-)

Nem értem, hogy egyes emberkék miért pontoznak olyan véleményt, ami éppen nem egyezik az övékkel. Nekem eszembe nem jutna bántani Wendelmart, azért mert nem úgy gondolja ezt a dolgot, ahogy én. Biztos, hogy nekem van igazam? Persze, meg vagyok győződve róla, de ettől még nem biztos. 

A pontozást a haszontalan, rosszindulatú bejegyzésekre adok, nagyon ritkán. Ez nem volt olyan.

 

Igen, pont azt pontoztam, hogy nem egyezik a véleménye az enyémmel. Nem azt, hogy lövése sincs a topic témájához, de beszól valami teljesen oda nem illőt.

Link to comment
Share on other sites

le nem cserélem a 2 dbUAD1 esemet, 200USDért már egy értlemes plugin sincs...

 

én köszönöm a 200Dezsőt ha esetleg még időben váltanék.. de megint le kell adni a régi kártyát? mint anno amikor kijött az UAD2?
vagy marad nálam ? ez viszont fontos kérdés , mert akkor ez kibaszott nagy dolog hogy ugymond támogatnak hogy fejlesszek 200 Virtuális Nemlétező USDvel..

 

 

--------------------------------------

free pluginekkel meg dolgozzon, akinek megfelel a pontatlan rossz minőségű effektrendszer használata...
ezt általában azok teszik akinek még az oprendszerük is warez, ami kicsit szánalmas és elgondolkodtató, hiszen ha nincs oprendszered ami a gépedhez van regelve, akkor mit is használsz freeben? De ez egy másik téma...
 

Link to comment
Share on other sites

Hát köszönöm szépen :)

Csak érted, lehet rosz példa, linuxfoundation sem kér a kernelért pénzt, mégis megélnek és lásd Torvalds is van olyan tehetős, hogy vett magának mecedes-t.

Épp ezért nem értem mértnem lehet ezt az irányvonalat követni. Nem is kérem, hogy ingyen adjon egy cég valamit, azt sem hogy nyilt legyen, hanem bizonyos dolgok tényleg evidensnek kéne, mert tényleg le****ja a gyártó a termékét, akkor mértnem ad ki akár PÉNZÉRT is egy olyan frissítést egy kifutó termékére, hogy teljes körű legyen.Most nem tudom hány plugin van rá, nem ez a lényeg, hanem hogy az összes pluginjét kiadná utolsó körben. Egy terméknek ez lenne a méltó befejezése és nem az, hogy vegyél mégegyet. Nord is ad ki mai napig frissítést pld a Micro Modularhoz (tudom a szinti berendezése már embertől függ hogy programozza be) és mégis egy kifutott termék. Ezért sem értem mért hanyagolja egy cég ennyire a termékét. Így, hogy uad1-ről 2-re vált az ember, nem is fog foglalkozni az uad1-el és kukába fogja előbb utóbb végezni. Ha most hadrdver oldalát nézzük, még akkor is így egy gyüjtök számára egzotikus darab lehetne az uad1. Ezenfelül ha kapitalista is a cég felfogása még így is tudna magának+ pénzt csinálni. Amúgy UAD-1-el szemeztem még kb 5-6 éve, hogy mi ez a cuccos, de így esélytelen lesz, hogy veszek magamnak. Ha csak nem összes pluginel megkapom :)

Logikus a gondolat menet, de az élet nem ilyen egyszerű. A Nord nagyon is elkéri az árát, a termékbe rakva. Utána támogatja, ameddig tudja. Ott van sok más szempont is, amibe nem akarok belemenni. Nem egyszerűen szoftver, hanem a hangszer lelke az, amit fejleszt és adja utólag is hozzá. Kifizetted, amikor megvetted. 

 

Az UAD-nál ez nem mercedes szintű kérdés, azt hiszem. Egyszerűen egy lefutott dologra nem akarnak költeni. A TC powercore sokkal jobban kiszúrt a felhasználóival. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...