Jump to content
Ménemszól.hu

Isten Nyila

Recommended Posts

Igen, pont azt pontoztam, hogy nem egyezik a véleménye az enyémmel. Nem azt, hogy lövése sincs a topic témájához, de beszól valami teljesen oda nem illőt.

Ha nem egyezik a véleményed valaki máséval, miért nem adsz neki egy pofont? Pontozgatni, mint a dedóban...megmondalak anyunak.

Link to comment
Share on other sites

le nem cserélem a 2 dbUAD1 esemet, 200USDért már egy értlemes plugin sincs...

 

én köszönöm a 200Dezsőt ha esetleg még időben váltanék.. de megint le kell adni a régi kártyát? mint anno amikor kijött az UAD2?

vagy marad nálam ? ez viszont fontos kérdés , mert akkor ez kibaszott nagy dolog hogy ugymond támogatnak hogy fejlesszek 200 Virtuális Nemlétező USDvel..

Nem kell leadni.

Link to comment
Share on other sites

az uad 1 kárty nem hal meg azért mert egy uad2 va na gépben :D

a rendszer elosztja a a DSP processing idot , igy nincs olyan hogy kidobod a kukába az uad1 es kártyát.

Hiszem évek óta nem támogatott termék. Mégis tokéletesen működik. 

 

Tökéletesen 1et értek az UADal is ahopgy a TC vel is. Kurvajó pluginjeik vannak a mai napig. Más DPS cég elnyomta őket és ennyi.

 

windows XP se lett open source vagy adtak hozzá win7 után ingyenes hozzáférést mindenkienk.. hiszen elavult software... lényegtelen mi történik vele... DE tökéletesen használható a mai napig!!!

 

linuxnak semmi köze az egészhez, az egy olyan oprendszer amihez semmi olyan termék nincs amivel dolgozni tudnál az audio és filmes világban... ha megél belőle valaki akkor az jó neki...

én nem fogok az biztos és sok millió zenész és hangmérnök sem

Link to comment
Share on other sites

A TC egy tetű cég. Amúgy is gyakran szar drivereket írnak,

meg szinte mindenük nagyon megbízhatatlan, de ott tényleg szó szerint a kukába kellett dobni a kártyát és a szoftvert is.

Pedig a kártya csak az ő trehány hozzáállásuk miatt nem működik 64 bit alatt.

Legalább a megvásárolt szoftvereket kötelességük lett volna elérhetővé tenni

az új kártyán is. Amit amúgy ők vetettek meg velünk, mert hogy csak az megy majd 64 biten.

De ha a régi főkártya kikerül a rendszerből, akkor nem futnak a szoftverek az újon.

A régi kártya meg nem megy a mai OP-rendszereken.

Szóval az ilyen cég, amelyik becsapja és szívatja az ügyfeleit, az szerintem rohadjon meg.

Szerencsére pontosan ez történt az egész Powercore rendszerükkel.

Link to comment
Share on other sites

töfi, nálam egy pcie mk2 powercore símán megy win7 64bit-en. nem fagy, stabil, korrektül dalol.

az más kérdés, hogy a tc jól kicseszett a poco felhasználókkal, de legalább vették a fáradtságot és kiadták a normális 64bites drivert. mellesleg egy régebbi alaplapommal ami asus volt, nem ment a kártya, csak bios hekkelés után. na az volt az igazi szopóág :)

Link to comment
Share on other sites

Az persze, hogy megy. A régi PCI viszont nem megy és ahhoz kötötték a szoftvereket ezek a mocskok.

Tehát az MKII-n csak akkor fut a plugin, ha bent van a gépben a régi, amihez viszont nincs driver.

Most meg akarná velem vetetni még egyszer a plugineket.

Inkább ment a kukába az egész.

Meg persze szidom őket, ahol csak lehet. :)

Link to comment
Share on other sites

jahogy a "jó öreg" pci verzió. na, erről nem tudtam, hogy megy-e vagy sem. akkor gondolom a firewire is símán működik, jóhogy, az volt a flagship dsp...

 

nekem is van egy rakás egyéb pluginem a poco-hoz, pl a virus, meg master x5, stb. szóval amíg van szoftver támogatás (meg pcie foglalat az alaplapon), addig marad a kártya. egyébként elégedett vagyok vele, amire nekem kell, arra tökéletesen megfelel :)

Link to comment
Share on other sites

Logikus a gondolat menet, de az élet nem ilyen egyszerű. A Nord nagyon is elkéri az árát, a termékbe rakva. Utána támogatja, ameddig tudja. Ott van sok más szempont is, amibe nem akarok belemenni. Nem egyszerűen szoftver, hanem a hangszer lelke az, amit fejleszt és adja utólag is hozzá. Kifizetted, amikor megvetted. 

 

Az UAD-nál ez nem mercedes szintű kérdés, azt hiszem. Egyszerűen egy lefutott dologra nem akarnak költeni. A TC powercore sokkal jobban kiszúrt a felhasználóival. 

 

Nyilván én is erre gondoltam :)

Szerintem azért inkább ez mint amaz, bár egyik effekt a másik meg modulláris szinti.

Bár az megint csak azt mutatja, hogy az uad mennyire nem a vásárlóért van.

(Mellékesen, UAD-2 be volt etetve ahogy észrevettem hogy mennyire jó cucc, közben volt aki írta, hogy inkább vasat vett volna belőlle.)

Link to comment
Share on other sites

az uad 1 kárty nem hal meg azért mert egy uad2 va na gépben :D

a rendszer elosztja a a DSP processing idot , igy nincs olyan hogy kidobod a kukába az uad1 es kártyát.

Hiszem évek óta nem támogatott termék. Mégis tokéletesen működik. 

 

Tökéletesen 1et értek az UADal is ahopgy a TC vel is. Kurvajó pluginjeik vannak a mai napig. Más DPS cég elnyomta őket és ennyi.

 

windows XP se lett open source vagy adtak hozzá win7 után ingyenes hozzáférést mindenkienk.. hiszen elavult software... lényegtelen mi történik vele... DE tökéletesen használható a mai napig!!!

 

linuxnak semmi köze az egészhez, az egy olyan oprendszer amihez semmi olyan termék nincs amivel dolgozni tudnál az audio és filmes világban... ha megél belőle valaki akkor az jó neki...

én nem fogok az biztos és sok millió zenész és hangmérnök sem

De van, Hollywoodban 95%-os részesedése van, avatar is linuxon készült, de már a titanic is :) szóval :)

Mondjuk avatar pont rossz példa :D

MS-t se tegyük bele a listába összehasonlításnak, mert az összes it cég közül az a legundorítóbb cég ami létezhet. ****t is gyártanak és még pénzt is mernek érte kérni.

Amúgy tessék utánnanézni, tényleg elég aktívan használják filmesek a jóöreg linuxot :)

Link to comment
Share on other sites

A TC egy tetű cég. Amúgy is gyakran szar drivereket írnak,

meg szinte mindenük nagyon megbízhatatlan, de ott tényleg szó szerint a kukába kellett dobni a kártyát és a szoftvert is.

Pedig a kártya csak az ő trehány hozzáállásuk miatt nem működik 64 bit alatt.

Legalább a megvásárolt szoftvereket kötelességük lett volna elérhetővé tenni

az új kártyán is. Amit amúgy ők vetettek meg velünk, mert hogy csak az megy majd 64 biten.

De ha a régi főkártya kikerül a rendszerből, akkor nem futnak a szoftverek az újon.

A régi kártya meg nem megy a mai OP-rendszereken.

Szóval az ilyen cég, amelyik becsapja és szívatja az ügyfeleit, az szerintem rohadjon meg.

Szerencsére pontosan ez történt az egész Powercore rendszerükkel.

TC-nek cask a triple c termékével szemezgetek, de szerintem ezt élőben kéne egyszer kipróbálnom. Egyébként sounddisignre kell :)

Link to comment
Share on other sites

le nem cserélem a 2 dbUAD1 esemet, 200USDért már egy értlemes plugin sincs...

 

én köszönöm a 200Dezsőt ha esetleg még időben váltanék.. de megint le kell adni a régi kártyát? mint anno amikor kijött az UAD2?

vagy marad nálam ? ez viszont fontos kérdés , mert akkor ez kibaszott nagy dolog hogy ugymond támogatnak hogy fejlesszek 200 Virtuális Nemlétező USDvel..

 

 

--------------------------------------

free pluginekkel meg dolgozzon, akinek megfelel a pontatlan rossz minőségű effektrendszer használata...

ezt általában azok teszik akinek még az oprendszerük is warez, ami kicsit szánalmas és elgondolkodtató, hiszen ha nincs oprendszered ami a gépedhez van regelve, akkor mit is használsz freeben? De ez egy másik téma...

 

Vannak nagyon jó free oprendszerek, de aki zenlni akar az ne számítógépen akarjon már.

Vezérlésre meg samplingelésre még oké, többit már inkább kívül végezze el. Azt se tagadom hogy free pluginek között is lehet jót találni :)

Link to comment
Share on other sites

A TC egy tetű cég. Amúgy is gyakran szar drivereket írnak,

meg szinte mindenük nagyon megbízhatatlan, de ott tényleg szó szerint a kukába kellett dobni a kártyát és a szoftvert is.

Pedig a kártya csak az ő trehány hozzáállásuk miatt nem működik 64 bit alatt.

Legalább a megvásárolt szoftvereket kötelességük lett volna elérhetővé tenni

az új kártyán is. Amit amúgy ők vetettek meg velünk, mert hogy csak az megy majd 64 biten.

De ha a régi főkártya kikerül a rendszerből, akkor nem futnak a szoftverek az újon.

A régi kártya meg nem megy a mai OP-rendszereken.

Szóval az ilyen cég, amelyik becsapja és szívatja az ügyfeleit, az szerintem rohadjon meg.

Szerencsére pontosan ez történt az egész Powercore rendszerükkel.

 

Nekem is bajom volt a Konnekt 48 kártyával driver probléma OSX frissítéskor.... Amúgy is tré összerakás volt a gain poti fél év után meghalt... 

PowerCore-al én is szemezgettem de 10.6 felett nem megy...

UAD-nak meg minden tiszteletem én ilyen zsugákat más oldalakon 20-25 ért is láttam már (Magyar oldalak) ez meg akárhogy is nézzük 40-45 ezer forint amit adnak.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

 

kis segítséget kérnék: vannak felfogásbeli hiányosságaim, tudom, de akkor sem értem pontosan az UAD-1 "végével" kapcsolatos dolgokat, mi lesz és mi nem lesz 2013.12.31. után... Konkrétan a saját setup-omra vonatkozó kérdésem lenne, mert kissé félek, hogy valamit félreolvasok, figyelmen kívül hagyok..

 

2 db UAD-1 van a gépemben. Mennek az alap plugin-ek, és néhány vásárolt plugin. Úgy gondolom, ezt így tudnám használni az idők végezetéig. Ha most vennék még egy UAD-1 kártyát az alap pluginekkel és olyan vásárolt pluginekkel, amik nekem nincsenek meg, akkor azokat is használni tudnám egy átregisztrálás után? Tehát ha dec.31-ig történik meg az átregisztrálás, akkor oké vagyok? Vagy nem?

Másrészt: akarok venni egy teljesen új számítógépet. Ha dec.31. után rakom bele a kártyákat, akkor ott már valami nem lesz frankó.. Igaz?

 

Magyarán: ha új gépet akarok, és egy harmadik UAD-1 kártyát új pluginekkel, akkor mindezt dec.31. előtt intézzem el?

 

Előre is köszi a választ! :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok,

 

kis segítséget kérnék: vannak felfogásbeli hiányosságaim, tudom, de akkor sem értem pontosan az UAD-1 "végével" kapcsolatos dolgokat, mi lesz és mi nem lesz 2013.12.31. után... Konkrétan a saját setup-omra vonatkozó kérdésem lenne, mert kissé félek, hogy valamit félreolvasok, figyelmen kívül hagyok..

 

2 db UAD-1 van a gépemben. Mennek az alap plugin-ek, és néhány vásárolt plugin. Úgy gondolom, ezt így tudnám használni az idők végezetéig. Ha most vennék még egy UAD-1 kártyát az alap pluginekkel és olyan vásárolt pluginekkel, amik nekem nincsenek meg, akkor azokat is használni tudnám egy átregisztrálás után? Tehát ha dec.31-ig történik meg az átregisztrálás, akkor oké vagyok? Vagy nem?

Másrészt: akarok venni egy teljesen új számítógépet. Ha dec.31. után rakom bele a kártyákat, akkor ott már valami nem lesz frankó.. Igaz?

 

Magyarán: ha új gépet akarok, és egy harmadik UAD-1 kártyát új pluginekkel, akkor mindezt dec.31. előtt intézzem el?

 

Előre is köszi a választ! :)

Szerintem a számítógépvásárlással várhatsz. Legalábbis nekem eddig, valahányszor átköltöztettem egy új gépbe a kártyákat, még mindig jók voltak a régi authorizációs fájlok hozzájuk, és sosem kellett csak emiatt letölteni újat. Akkor kell, ha új kártyát vagy plugineket vásárolsz.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...