Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen plugin, vagy technikával állítanak elő ilyen hangzást?


fulton

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

nem a leveler re gondoltam, azt hallom. Hanem magára az ének ahogy szól. Ez a chorus dolog.. Tehát két sáv az énekből picit szét panorámázva és chorus is rajta. Pluginből meilyket tudnátok ajánlani ami igen jó chorus-ra? (uadnál van ilyen?)

még nem lőttem el a demokat.

Link to comment
Share on other sites

nem a leveler re gondoltam, azt hallom. Hanem magára az ének ahogy szól. Ez a chorus dolog.. Tehát két sáv az énekből picit szét panorámázva és chorus is rajta. Pluginből meilyket tudnátok ajánlani ami igen jó chorus-ra? (uadnál van ilyen?)

még nem lőttem el a demokat.

Ez nem kétszer van felénekelve....ez minimum 4szer van felénekelve és max. egy hangyányi chorus effekt.

Link to comment
Share on other sites

Két ének. Ahogy hallom ez egy klasszik Eventide kórus. Szerintem 3000-es. Elöfok is elég szaturálós, szóval valami vintage, de ez már fogósabb kérdés, mert nem tudom a hölgynek milyen a hangja élöben, így ez nehéz. Mellékesen, már eléggé meg van kompresszorozva a TLA100 elött is.

Link to comment
Share on other sites

namost nekem mar tobb helyen is feltunt, hogy a S es SZ betuk csunyak (nem csak az ide belinkelt soundcloudos mintan, hanem ugy altalaban). sziszegcsorogzorogsistereg de biztos, hogy nem szep. es hiaba a deesser meg eq, akkor is csunya. ja es raadasul puffog is nehol.

ez most valami uj divat, amit en nem ertek, vagy egyszeruen csak szanaszejjel van processzalva es mar semmi sem segit rajta? az en izlesemmel van a baj? :)

Link to comment
Share on other sites

"ez most valami uj divat, amit en nem ertek"

 

Manapság gyakran találkozni otthoni, szar felvételekkel, ami szar mikrofonnal készültek, szar előfokkal, stb.

Ezeknél mindig rosszak az S és SZ betűk.

Nagy költségvetésű nyugati anyagoknál én nem szoktam ilyet hallani, de ha mondasz konkrét példát, megnézem.

Link to comment
Share on other sites

Hm.. próbálgatni fogom:)

Köszönöm a válaszokat!

 

- Az hogy ezek az ének sávok ilyen, hangszer szerűen, simán tisztán egyszerűen szólnak (függetlenül az énekes hangjától)-... az gondolom a (mondhatni csak) vasaktól van (több milla)?? a natur is.. 

Véleményem szerint, ha a belinkelt zene elején lévő Hölgy éneksávra gondolsz, akkor az borzalmasan szól, egy kevésbé "erős" hangú énekesnő rommá kompresszált hangját hallom, és bár nem hallgattam meg nagyon figyelmesen de nekem úgy tűnik, hogy igencsak bele van nyúlva digitálisan az intonációba is. Bár ettől függetlenül biztosan nagyon jó lehet a zenébe illesztve, de így magában nekem kissé fura. A végén lévő férfi ének az viszont sima tiszta egyszerű, ahogy mondod.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem is 2 ének. Mindkét sávon van valószínűleg korrekció (Auto-tune vagy Melodyne vagy hasonló, ráadásul elég agresszíven). Plusz némi kórus effekt. Az biztos, hogy nem natúr sávok, mert nagyon manipulált a hang. Azt nem tudom, hogy van-e valami Vocalign jellegű pontosítás rajta vagy sem, mert túlságosan processzált az anyag. Szerintem a soundtoys echoboy-t próbáld ki, ha konkrét pluginek érdekelnek. ja és az egész ének nagyon az arcodba van énekelve, szóval jó közelről told a mikrofonba a felvételt... szerintem ilyen hangzás könnyen el fogsz érni.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...