Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Silk mester "Jedi" tanfolyamot indít...


silk

Kérdés

Többen érdeklödtetek, hogy miféle "képzés" elérhetö, illetve hogy miért nem indítok tanfolyamokat én. Hát legyen. Alap ötleteim a következök, ebböl lehet csemegézni egyenlöre elméletben. Persze minden konstruktív javaslatot szívesen veszek. Illetve ennek a topiknak az lenne a fö célja, hogy felmérje reálisan ki jönne el egyátalán ilyesmire.

 

Mastering:

Ez kábé 2-3 alkalom lenne, olyan 20 óra. Beleértve a gyakorlati technikai fortélyokon kívül némi kis hallás tréninget is.

 

Mixing:

Ez elég nagy téma. Nem hiszem, hogy kimondottan müfaj specifikusan kellene tematizálni, mert szerintem úgy nem lenne rá megfelelö létszám. Viszont ahogy elnézem a fiatalokat, elég komoly hiányosságok vannak mind tudásban, mind megközelítésben/hozzáállásban a dolgokhoz. Úgyhogy ez amolyan "általános mindent átfogó" tanfolyam lenne. szerintem böven meglenne vagy 100 óra, ami azért vagy 15 alakalom. Itt elvileg alfától az omegáig, technikailag, elméletileg, gyakorlatilag minden beleférhetne, ami átadható. Viszont ezt masszívan kitartó csoport nélkül nem idítom el.

 

UAD tanfolyam:

Itt természetesen az UAD-dal foglalkoznánk, mert ez elég ipari standard, s nagyon sok mindenkinek van. Milyen plugin, hova, minek, miért meg ilyenek. szerintem ezt olyan 4-5 alkalom, 30-35 óra alatt tömören le lehetne tudni. (azoknak is jó lehet, aki vacinálnak UAD vásárlason, mert láthatnák mit kapnak a gyakorlatban)

 

Homemixing, amatöröknek:

Az amolyan "villámtalpaló" lehetne. Nem is igazán az lenne a célja, hogy "komoly" szakmai tudást adjon, inkább az, hogy alapvetö hibákat ne kövessünk el a szeretett demónk elkészítése során. Egyszerü "kommersz" cuccokon, mi az ami elérhetö, mikor érdemes studióba menni, merre kell fejleszteni, mit és hol tudunk megtanulni stb...

 

Recording:

Ez is sokakat érdekelne...erre javaslatokat várok, mert azért ez nem kis téma, s itt rengeteg dolog van, amiröl évekig lehetne diskurálni...álljatok elö jó konstrukciókkal...én meg felkészülök belöle nektek. :D

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 101
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

A jövő: A MIXING tanfolyamhoz lenne egy ötletem!

 

Ime: Nyáron, amikor a Hit Space zárva van (nem emlékszem mennyi időre szokott zárva tartani), meg lehetne csinálni egybe az egészet két hét alatt.

 

Azaz hat nap nyolc órával számolva kétszer kijönne a 100 óra két hét alatt. (Elvetemülteknek :D

A hely is meg lenne oldva.

 

A vidékieknek is jobb szerintem magamból kiindulva, mert általában majdnem mindenkinek van Pesti rokona, akinél megtűrik az embert éjszakára, de ha nem akkor még mindig olcsóbb szállást bérelni mint messziről felutazni 15-ször. Az nekem még több mint 100.000 ft lenne pluszban, gondolom más is van ezzel így.

 

Ráadásul ha a nyárra terveznénk, mindenki tudna kivenni szabit aki akarna, és már most el lehetne kezdeni gyűjteni a rávalót, gondolom nem én vagyok az egyetlen aki nem tud egy két hónap alatt összegyűjteni kb. 200.000-et.

 

Mi is jól járnánk, és szerintem Silk neked is megérné (nyilván ezt nem az én tisztem eldönteni, csak próbállak rábeszélni :D ), azért ha  5-en össze jönnénk, az nem rossz pénz két hét alatt.

 

Ráadásul ha külön lenne hetente egyszer mondjuk, amit előre egybe kifizetünk, akkor ha csak egyszer leszünk betegek, vagy mittudomén akkor egyből bukunk 16 ezret, a tudásról nem is beszélve. 

 

Az én verzióm sokkal biztonságosabb. (szerintem) És egyben sokkal fárasztóbb is. :D

Link to comment
Share on other sites

A jövő: A MIXING tanfolyamhoz lenne egy ötletem!

 

Ime: Nyáron, amikor a Hit Space zárva van (nem emlékszem mennyi időre szokott zárva tartani), meg lehetne csinálni egybe az egészet két hét alatt.

 

Azaz hat nap nyolc órával számolva kétszer kijönne a 100 óra két hét alatt. (Elvetemülteknek :D

A hely is meg lenne oldva.

 

A vidékieknek is jobb szerintem magamból kiindulva, mert általában majdnem mindenkinek van Pesti rokona, akinél megtűrik az embert éjszakára, de ha nem akkor még mindig olcsóbb szállást bérelni mint messziről felutazni 15-ször. Az nekem még több mint 100.000 ft lenne pluszban, gondolom más is van ezzel így.

 

Ráadásul ha a nyárra terveznénk, mindenki tudna kivenni szabit aki akarna, és már most el lehetne kezdeni gyűjteni a rávalót, gondolom nem én vagyok az egyetlen aki nem tud egy két hónap alatt összegyűjteni kb. 200.000-et.

 

Mi is jól járnánk, és szerintem Silk neked is megérné (nyilván ezt nem az én tisztem eldönteni, csak próbállak rábeszélni :D ), azért ha  5-en össze jönnénk, az nem rossz pénz két hét alatt.

 

Ráadásul ha külön lenne hetente egyszer mondjuk, amit előre egybe kifizetünk, akkor ha csak egyszer leszünk betegek, vagy mittudomén akkor egyből bukunk 16 ezret, a tudásról nem is beszélve. 

 

Az én verzióm sokkal biztonságosabb. (szerintem) És egyben sokkal fárasztóbb is. :D

Ez egy nem rossz ötlet....!  :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

Az idöpontokban én még rugalmas lennék, de karácsony elötti hétre szerintem már ne szervezzünk, mert ki tudja kinek mi jönne közbe. Azért írtam ki ilyen hirtelen. A 14-e mint befejezö nap már szerintem necces a legtöbb embernek.

Azt is értsétek meg, hogy a tanfolyamnak csak egyben van értelme. Az eleje leginkább elmélet, de szerintem meg pont az a lényeg, de erre késöbb ti is magatoktól rájönnétek, szóval nem javaslom senkinek, hogy "kihagyjon" belöle.

Másfelöl a 20 óra így is nagyon kevés lesz, mert rengeteg a tudnivaló, tehát ugyan a "jó  hangulatot" megigérhetem, de az anyag piszkosul tömény és fárasztó lesz még így is. Erre tessék felkészülni lélekben. :D

Szerintem úgy lehetne igazán hatásos ez a tanfolyamsorozat, ha követne valami időrendiséget, nevezhetném fejlődési útnak is, ezért szerintem a Homemixing-el kellene kezdeni, utána jöhetne a Recording, Mixing, és befejezésképpen a Mastering előadások, így aki most a Masteringre nem menne el, mert nem érzi magát ehhez elég erősnek, talán az azelőtti tanfolyamokban már megszerezhetné azt a tudást amivel akár már erre is elmehetne.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem úgy lehetne igazán hatásos ez a tanfolyamsorozat, ha követne valami időrendiséget, nevezhetném fejlődési útnak is, ezért szerintem a Homemixing-el kellene kezdeni, utána jöhetne a Recording, Mixing, és befejezésképpen a Mastering előadások, így aki most a Masteringre nem menne el, mert nem érzi magát ehhez elég erősnek, talán az azelőtti tanfolyamokban már megszerezhetné azt a tudást amivel akár már erre is elmehetne.

A recording, mixing, mastering nem fejlodési, hanem idobeli sorrend. Mindegyik kulon tema szerintem, mindegyiken belul van az alaptol a pro-ig egy fejlodesi vonal.

Tehat vegulis mindegy milyen sorrendben oktatja Silk ezeket a temakat, mert tok kulon tema.

Mivel, gondolom masteringre kevesebben jelentkeznek, mint pl. mixingre, ezert is erdemesebb az elobbivel kezdeni, kevesebb letszammal.

Link to comment
Share on other sites

Én nagyon szívesen mennék rá, de kizárt dolog, hogy meg tudjam oldani jelenleg, és nem a pénz a baj...

Viszont ha meg lehetne vásárolni a tanfolyamról szóló felvételeket, arra instant vevő vagyok.

Valamint ha nem egyszeri alkalomról van szó, hanem lesz ilyen pl. tavasszal is, etc, az is jó lenne.

 

Én is vevő lennék egy ilyen vásárlásra akár még feláért is azaz 20.000 forintért a teljes 20 órát megvenném

Link to comment
Share on other sites

Én nagyon szívesen mennék rá, de kizárt dolog, hogy meg tudjam oldani jelenleg, és nem a pénz a baj...

Viszont ha meg lehetne vásárolni a tanfolyamról szóló felvételeket, arra instant vevő vagyok.

Valamint ha nem egyszeri alkalomról van szó, hanem lesz ilyen pl. tavasszal is, etc, az is jó lenne.

 

Valamelyik vadmarha úgyis feltolná valamelyik share oldalra. Onnantól annak a pénze lesz értéktelen, aki kifizette.

Link to comment
Share on other sites

Az tuti, hogy ezeket a tanfolyamokat nem fogom tudni "kiadni" video formájában. Ennek két oka van. Az egyik, hogy a dolog azért interaktív, különben semmi garancia arra, hogy a delikvens felfogta/érti az anyagot. A másik, hogy azonnal futótüzként elterjedne "ingyenes" formában, ami azoknak az embereknek értéktelenítené el a megszerzett tudását, akik fizettek érte.

Ingyenes dolgok is lesznek, de amint írtam, az ingyenes az csak nektek ingyenes, nekünk rohadtul nem. Keresem a lehetöséget valami féle "szponzorálásra", hogy megteremtsen ennek az anyagi lehetöségét.

A nyári "tábor" már rengetegszer felvetödött, de eddig még "nem volt rá intenzív érdeklödés". Az nekem sokkal kényelmesebb lenne, nagyon tetszik hogy részetekröl történt ennek a felvetése.

Igazából a mixing és a recording a két "végtelen" témakör, amit évekig is lehetne oktatni. Másfelöl ezek azok, ahol a "legnagyobb" dolgok történnek, azaz ezek vannak az eredményre a legnagyobb ráhatással, ergo ez érdekel mindenkit a legjobban, ez a legfontosabb. Az tény, hogy egy 2 hetes intenzív kúra alatt már lehet hathatós haladást elérni az embereknél, de azért "gyakorlatot" szerezni benne feltételezi, hogy nem azt várja senki egy ilyen tanfolyamtól, hogy elvégzi és akkor ö már rögtön pro, hanem tisztában van azzal, hogy ez csak egy alapozó, amihez a saját szorgalmából otthon rengeteg gyakorlással tud eljutni a gyakorlatban odáig, hogy érdemi munkát tud végezni. Persze ez a többi kisebb témáknál is igaz, de ott azért az "alapozási" ismeretek jóval szükebbek.

Én csak azért gondoltam kezdeni a masteringgel, mert az "elég rövid" a többihez képest. "Próba menetnek" tökéletes, ki lehet rajta tapasztalni a szervezési nehézséget, hogy késöbb a hosszabb tanfolyamok gördülékenyebben tudjanak folyni.

A témakörök persze kapcsolódnak egymáshoz, hiszen mind a zenekészítés folyamatai. Viszont terveim szerint, az alapvetö általános ismereteket egyszerüen beépítem minden egyes témakör elejére (mármint ami szükséges). Régebben úgy csináltam, hogy volt egy 3 napos "alap elméleti tanfolyam", ami elvégzése nélkül a többire jelentkezni se lehetett. Viszont ezt nem szerrette a nép, mert "nagyon unalmas és száraz" volt az anyag így töményen, s ez elevette a kedvét a továbbiaktól is, mert azt feltételezték, hogy ez végig ilyen.

Link to comment
Share on other sites

egyébként engem érdekelne az is, hogy a hangszerelésről mit tudnál mondani... sok mix szerintem már eleve "halálra van ítélve" a nem megfelelő hangszerelés miatt. pedig ez egy olyan téma, amihez nem kellenek milliós berendezések, mégis ha tisztában van az ember a miértekkel, akkor látványos javulás érhető el. szerintem villany (szintis-szempleres) és élő hangszeres dolgok iránt érdeklődők számára egyaránt hasznos lenne a dolog.

 

...és mégegyszer, itt most nem a hangszerelés zenei-zeneszerzősi, hanem hangmérnöki szempontjairól beszélek. remélem érthető mire gondolok.

 

az időpontokkal kapcsolatban: az egyben két hét nekem problémás. egyrészt dolgozom, másrészt családos ember vagyok... egy hosszú hétvégét egyben még be tudok vállalni, de többet nem igazán.

Link to comment
Share on other sites

jaja, pl. Digimarc-al vízjelezhető a teljes videó - kb. fél óra alatt kódol be egy 2órás filmet - , ergo ha csak személyesen lehet megvenni a hitspace-be egy belekódolt személyigazolvány számmal  ... (vagy ilyesmi :) )

például, de léteznek olyan videomegosztó oldalak is, ahol privát linken keresztül lehet csak megnézni a videót, és ha ezt valaki lerippeli, akkor a privát link is bekerül a video soraiba -> visszakereshető, perelhető.

Link to comment
Share on other sites

például, de léteznek olyan videomegosztó oldalak is, ahol privát linken keresztül lehet csak megnézni a videót, és ha ezt valaki lerippeli, akkor a privát link is bekerül a video soraiba -> visszakereshető, perelhető.

Gondolom Silkék nem akarnak pereskedni, ráadásul a magyar torvenyek szerint otthoni felhasználásra jogosan toltesz le akármilyen zenét vagy videót ingyen... a feltoltot kellene elkapni, azt meg nem olyan egyszeru megintcsak.

Link to comment
Share on other sites

Gondolom Silkék nem akarnak pereskedni, ráadásul a magyar torvenyek szerint otthoni felhasználásra jogosan toltesz le akármilyen zenét vagy videót ingyen... a feltoltot kellene elkapni, azt meg nem olyan egyszeru megintcsak.

azt mondja ő is, a letöltő kap egy egyedileg generált letöltési linket, ami bele van kódolva a filmbe, onnantól kezdve ha feltölti valamire (rippelés után) lehet tudni hogy eredetileg kihez tartozott, de nem hiszem nagyon szeretnének stream-elgetni (ahhoz sávszél kell, és kezd elbonyolódni),

én módszerem: hitspace-s megrendelő form/emil/fórum-pm-ben elküldi a nevet-telefonszámot-személyi számot, hitspace legyártja a videót (belégetve ezeket), szólnak ha kész, elblattyogsz érte, amikor átveszed beszkennelik a személyi azonosító kártyád (arcképestül, lakcímkártyástól, cégemnél most kellett ilyet csinálnom, szerződéshez) oszt jól elteszik emlékbe, ha kitolod netre, kitolják ők is az arcodat ide a fórumra névvel (bár ehhez vszeg kell valami okosan fogalmazott szerződés is) + feljelentenek ...  hiszen pontosan tudható ki tette fel

Link to comment
Share on other sites

az a baj h sosem lesz olyan idopont ami mindenkinek PONT megfelelne, csalad/munkahely/utazas/stb dolgok miatt :/ .. igy gondolom buko most ez a 3 nap is (???) /nov23,30 dec7/

Nem bukó, csak egyedül leszek :-)

Kíváncsi vagyok a sok jelentkezőből hányan gondolják komolyan. Ez akkor derül ki, amikor fizetni is kell.

Link to comment
Share on other sites

az a baj h sosem lesz olyan idopont ami mindenkinek PONT megfelelne, csalad/munkahely/utazas/stb dolgok miatt :/ .. igy gondolom buko most ez a 3 nap is (???) /nov23,30 dec7/

ezt egyáltalán nem gondolom így, a régi tanfolyamokra is mindig összejött a nép, viszonylag fix csoportokkal

Link to comment
Share on other sites

azt mondja ő is, a letöltő kap egy egyedileg generált letöltési linket, ami bele van kódolva a filmbe, onnantól kezdve ha feltölti valamire (rippelés után) lehet tudni hogy eredetileg kihez tartozott, de nem hiszem nagyon szeretnének stream-elgetni (ahhoz sávszél kell, és kezd elbonyolódni),

én módszerem: hitspace-s megrendelő form/emil/fórum-pm-ben elküldi a nevet-telefonszámot-személyi számot, hitspace legyártja a videót (belégetve ezeket), szólnak ha kész, elblattyogsz érte, amikor átveszed beszkennelik a személyi azonosító kártyád (arcképestül, lakcímkártyástól, cégemnél most kellett ilyet csinálnom, szerződéshez) oszt jól elteszik emlékbe, ha kitolod netre, kitolják ők is az arcodat ide a fórumra névvel (bár ehhez vszeg kell valami okosan fogalmazott szerződés is) + feljelentenek ...  hiszen pontosan tudható ki tette fel

Na igen, de ez akkor is macera, amit ok (Hitspace) nem akarnak, gondolom.

/Ez a vízjel benne marad konvertalás után is? Meg bíróságon mi lehet, ha a feltolto azt mondja, hogy o soha nem toltotte fel, talán hekkerek torték fel a gépét? :) (És persze USB-rol rakta fel az ncore-ra a konyvtárból, nem otthonról.) Ilyen mélységu nyomozást csinálnak vajon, amellett hogy rablógyilkosok is pitiáner módon tudnak meglógni a "magyar" rendorség elol?

Link to comment
Share on other sites

Na igen, de ez akkor is macera, amit ok (Hitspace) nem akarnak, gondolom.

/Ez a vízjel benne marad konvertalás után is? Meg bíróságon mi lehet, ha a feltolto azt mondja, hogy o soha nem toltotte fel, talán hekkerek torték fel a gépét? :) (És persze USB-rol rakta fel az ncore-ra a konyvtárból, nem otthonról.) Ilyen mélységu nyomozást csinálnak vajon, amellett hogy rablógyilkosok is pitiáner módon tudnak meglógni a "magyar" rendorség elol?

benne marad - még akkor is ha moziban lett felvéve egy film kamerával(AFAIK az egyes filmkópiák is jelöltek, és visszakövethetőek), majd kirakják a net-re, ezért csúsztatják kis-hazánkban blokkbuszterek premierjeit -, a technológia faqjúja : http://www.digimarc.com/docs/technology-resources/rhozet_wp_fingerprinting_watermarking.pdf?sfvrsn=2

 

ha lenne egy olyan topik, hogy: "Na miatta nem lesz több rögzített tanfolyam", és benne lenne e nevem, fényképel (és még járhatnék bíróságra is), hááát :D nekem annyira nem érné meg, mondjuk van arcplasztika is a világon

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...