Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Silk mester "Jedi" tanfolyamot indít...


silk

Kérdés

Többen érdeklödtetek, hogy miféle "képzés" elérhetö, illetve hogy miért nem indítok tanfolyamokat én. Hát legyen. Alap ötleteim a következök, ebböl lehet csemegézni egyenlöre elméletben. Persze minden konstruktív javaslatot szívesen veszek. Illetve ennek a topiknak az lenne a fö célja, hogy felmérje reálisan ki jönne el egyátalán ilyesmire.

 

Mastering:

Ez kábé 2-3 alkalom lenne, olyan 20 óra. Beleértve a gyakorlati technikai fortélyokon kívül némi kis hallás tréninget is.

 

Mixing:

Ez elég nagy téma. Nem hiszem, hogy kimondottan müfaj specifikusan kellene tematizálni, mert szerintem úgy nem lenne rá megfelelö létszám. Viszont ahogy elnézem a fiatalokat, elég komoly hiányosságok vannak mind tudásban, mind megközelítésben/hozzáállásban a dolgokhoz. Úgyhogy ez amolyan "általános mindent átfogó" tanfolyam lenne. szerintem böven meglenne vagy 100 óra, ami azért vagy 15 alakalom. Itt elvileg alfától az omegáig, technikailag, elméletileg, gyakorlatilag minden beleférhetne, ami átadható. Viszont ezt masszívan kitartó csoport nélkül nem idítom el.

 

UAD tanfolyam:

Itt természetesen az UAD-dal foglalkoznánk, mert ez elég ipari standard, s nagyon sok mindenkinek van. Milyen plugin, hova, minek, miért meg ilyenek. szerintem ezt olyan 4-5 alkalom, 30-35 óra alatt tömören le lehetne tudni. (azoknak is jó lehet, aki vacinálnak UAD vásárlason, mert láthatnák mit kapnak a gyakorlatban)

 

Homemixing, amatöröknek:

Az amolyan "villámtalpaló" lehetne. Nem is igazán az lenne a célja, hogy "komoly" szakmai tudást adjon, inkább az, hogy alapvetö hibákat ne kövessünk el a szeretett demónk elkészítése során. Egyszerü "kommersz" cuccokon, mi az ami elérhetö, mikor érdemes studióba menni, merre kell fejleszteni, mit és hol tudunk megtanulni stb...

 

Recording:

Ez is sokakat érdekelne...erre javaslatokat várok, mert azért ez nem kis téma, s itt rengeteg dolog van, amiröl évekig lehetne diskurálni...álljatok elö jó konstrukciókkal...én meg felkészülök belöle nektek. :D

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 101
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...