Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Dark Energy

Kérdés

Sziasztok!

Alapvetően két probléma megoldásában szeretném a segítségeteket kérni. Az egyik az NI kontakt proci használata, illetve annak mértéke. Van egy négymagos 2.5 GHz-es AMD processzorom, egy saffire pro 14 hangkártyám, Studio One-t használok. Vannak olyan könyvtáraim, amelyek egyszerűen zabálják a teljesítményt. Ilyen tipikusan a Cinesamples Cinewinds pro például, de a Berlin Woodwinds-el is hasonló jellegű gondok jelentkeznek. 2048-as Asio buffer mellett is recseg ropog sokszor a gép, a proci használat az egekben, szakadozik a hang. Ez normális lehet egyszerű sample library-k esetében? Nem egy U-He Diva-ről van szó. A kontakt-ban is átnéztem a beállításokat, semmi érdemleges eredményt nem értem el vele. 

 

A másik probléma a hangminták lemezről történő beolvasása. Van, hogy percekig eltart egy hangszert betölteni (értsd 5-10 perc), majd a memóriába való betöltés kp fél perc. 7200 rpm-es Seagate winchesterem van, SATA II-es csatlakozóval, nem tudom miért ennyire időigényes ez a művelet. 

 

Elöljáróban ennyi, ha valaki tud bármit tanácsolni, azt megköszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

doksija:
 


On that note: Please keep in mind that CineWinds is a next generation library and 
uses cutting edge scripting techniques, which can be very CPU intensive. For 
best results you should run this library at a buffer of 256 or higher.
http://assets.cinesamples.com.s3.amazonaws.com/CineWinds_Core_Manual.pdf
 

esetleg másik DAW-al is kilehetne próbálni: a Cubase 7-es verziók kaptak egy előfeldolgozó réteget ASIO elé (ASIO Guard) névvel

saját buffer-el, http://www.steinberg.net/en/products/cubase/trial.html (Cubase Elements próbaverzióhoz nem kell USB kulcs), vagy Reaper : jóval fejlettebb a többmagos támogatása mint S1-nek

Link to comment
Share on other sites

szerintem (de ez csak egy tipp) a rosszul megírt vagy túl összetett scriptek is lassíthatják a kontaktot. mivel egy-egy library rengeteg hangmintából állhat, a különböző artikulációk közötti váltás load/unload sebessége is sokat számít, stb.

mi persze nem azt látjuk, hogy mennyi minden megy a háttérben, hanem azt, hogy lassú...

 

a töltés időre biztosan rossz tipp a script: egy patch betöltése után fordítja csak le a script-eket a Kontakt - emiatt semmilyen szinten sem tudod közvetlenül befolyásolni a scriptből, hogy mi történik betöltés közben. a purge state-ek is instrument szinten vannak tárolva, nem a script határozza meg a betöltendő hangmintákat. 

 

másrészt mindkét hangkönyvtár a profi zeneszerző réteget célozza meg, ilyen teljesítményproblémákat okozó script-hibák nem maradhattak bennük (ha tényleg csak arról van szó, hogy néhány patch szól egyszerre) - de fel kell keresni a support oldalt és letölteni az esetleges elérhető frissítéseket, ha mégis. 

Link to comment
Share on other sites

szerintem (de ez csak egy tipp) a rosszul megírt vagy túl összetett scriptek is lassíthatják a kontaktot. mivel egy-egy library rengeteg hangmintából állhat, a különböző artikulációk közötti váltás load/unload sebessége is sokat számít, stb.

mi persze nem azt látjuk, hogy mennyi minden megy a háttérben, hanem azt, hogy lassú...

 

emiatt nem csodálkozom, hogy időnként összeakad valami a kontaktban. egyrészt ott az oprendszer, aztán a daw, ezek között az oprendszer egyéb rétegei, aztán a dawban fut a kontakt, a kontaknak meg a saját script engine-je is... túl sok a hibalehetőség :)

Link to comment
Share on other sites

nagyon sokszor ami látszólag CPU probléma igazából a HDD szűk keresztmetszetéből adódó baj Kontakt-ban. ha biztosra akarsz menni kapcsold be a monitorozást (monitor tab a bal-felső sarok felé lévő nagy Kontakt felirat alatt és ott engine al-tab) és figyeld meg, hogy valójában mi akad ki, a CPU vagy a HDD.

 

akármelyik is, szerintem nézd meg a DFD puffered méretét (Options/Memory és hogy override-olod-e a preload-ot vagy default-on van). ha alapbeállításokon van, akkor kapcsold be az override-ot és rakd fel mondjuk 90kB-ra, vagy akár 120-ra. ekkor a hangszerek által fogyasztott memória megnő (minden, patch-hez tartozó hangmintából nagyobb darabot tart a memóriában a rendszer), de cserébe több idő marad a HDD-dnek kiszolgálnia a hanglejátszó engine-t. ha így is recseg, akkor ott valami komolyabb gond lesz. 

 

a Kontakt-os background loading segíthet a betöltésen, ha csak ezzel a két könyvtárral dolgozol - frissíts a legújabb Kontakt-ra és batch resave-eld a BWW és CW Pro összes hangszerét. ugyanígy segíthet a betöltési időn a Kontakt-os hangadatbázis újraépítése (Options/Database update/scan és akár reset).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...