Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Nord Micro Modular editor macre, ami működik?


Soma

Kérdés

Sziasztok!

A következő gonddal állok szemben;

Van egy csudajó Micromodular, meg rá van akasztva egy macbook egy 10.5.8-cal. Leszedtem a clavia editorprogramját, ami ezekhez a vasakhoz való. Működik, de állandóan szétdobja a kapcsolatot, és nem lehet újracsatlakoztatni, csak ha újraindítom a programot. Próbáltam egy régebbi maccel, régebbi rendszerrel, másik midi interface-szel, de semmi. Letöltöttem egy Nomad nevű editort, ami tök szép meg jó, de csak a nagy modular van benne, a micro nincs. Látja hogy ott van az interface végén, de nem beszélgetnek. Tipp?

Soma.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

1 órája írta tomigonzo:

Kedves Nord Modular hasznalok/fanok, 

nem tudom ki mennyire kovette az esemenyeket, de lehetoseg adodott egy viszonylag uj de igeretes projektnek a segitsegevel egy eddig stabil(nak tuno) Nord Modular Editort krealni. Ami extra lenne benne, hogy az OSX legujabb verzioira ;))) 

Egy wine nevu projekt szolgalt az alapjaul, ami kb. egy virtualis windows-t futtat win telepitese nelkul macen, es lehetove teszi (egyre kevesbe korlatozottan) a wines programok futtatasat (akar wine kornyezet nelkul is, ugymond nativeban;). Igy nekialltam felderiteni a buktatoit, ami tulajdonkeppen kimerult a NME szokasos midi gondjaban, amire aztan gyorsan keritettek megoldast (ez mar egy kicsit bonyolultabb modositast igenyelt de a vegeredmenyekent egy file cserevel javitodott a problema, ebbe a reszbe nem mennek bele nekem nagyon bonyinak tunik, a vegeredmeny a lenyeg;p). Igy letrejott a gyari wines NME modernkori OSX mutansa;)

Az editort a linken eleritek, hasznaljatok sokat, szoljatok ha valakinek valami bugja van vele. Eddig Yosemiten, es El Capitanon teszteltuk usbs es m-audio FW/midi kapcsolaton keresztull, eleg megnyozoen uzemel (nalam elofordult usbs kapcsolatnal nem dobta fel elsore a midi kapcsolatot de egy usb ki/be segitett). MIvel eddig csak micromodularral sikerult nekunk tesztelni ezert rack es keys tulajdonosoktol johetnek a tpasztalatok. 

Ez ahogy irtam minden fele egyeb hokuszpokusz telepitese nelkul fut.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/7542608/Nord%20Modular%20Editor.dmg.zip

 

(ha valaki esetleg gyart hozza egy szebb icont szoljon;)

 

A wine projekt elerese:

https://www.winehq.org

Egyszerubb wine kornyezet es mac app konvertalo (itt jon a konvertalo appal maga a wine is, ami konyebben telepitheto mint az eredeti):

http://winebottler.kronenberg.org

 

raadaskent ha mar ilyen ujjaszuletes extrabonuskent sokunk regi kedvence OSXre (Yosemite, El Capitan):

reBirth:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/7542608/ReBirth%202.0.1.dmg.zip

megj: reBirth elso inditasakor szukseges lehet wine telepitese, amit utanna eltavolithatsz

 

 

-a felreertesek elkerules vegett en/mi csak osszeraktuk a nemzetkozi forumokon talalhato morzsakat es igy krealtunk egy mindneki szamara hokuszpokusz nelkul instalalhato verziot, amihez wine-t sem kell akar telepiteni-

 

 

 

 

 

 

Nálam is müxik frankón. (El-capitan - Roland um-one) 

Köszi, örök hála! :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kedves Nord Modular hasznalok/fanok, 

nem tudom ki mennyire kovette az esemenyeket, de lehetoseg adodott egy viszonylag uj de igeretes projektnek a segitsegevel egy eddig stabil(nak tuno) Nord Modular Editort krealni. Ami extra lenne benne, hogy az OSX legujabb verzioira ;))) 

Egy wine nevu projekt szolgalt az alapjaul, ami kb. egy virtualis windows-t futtat win telepitese nelkul macen, es lehetove teszi (egyre kevesbe korlatozottan) a wines programok futtatasat (akar wine kornyezet nelkul is, ugymond nativeban;). Igy nekialltam felderiteni a buktatoit, ami tulajdonkeppen kimerult a NME szokasos midi gondjaban, amire aztan gyorsan keritettek megoldast (ez mar egy kicsit bonyolultabb modositast igenyelt de a vegeredmenyekent egy file cserevel javitodott a problema, ebbe a reszbe nem mennek bele nekem nagyon bonyinak tunik, a vegeredmeny a lenyeg;p). Igy letrejott a gyari wines NME modernkori OSX mutansa;)

Az editort a linken eleritek, hasznaljatok sokat, szoljatok ha valakinek valami bugja van vele. Eddig Yosemiten, es El Capitanon teszteltuk usbs es m-audio FW/midi kapcsolaton keresztull, eleg megnyozoen uzemel (nalam elofordult usbs kapcsolatnal nem dobta fel elsore a midi kapcsolatot de egy usb ki/be segitett). MIvel eddig csak micromodularral sikerult nekunk tesztelni ezert rack es keys tulajdonosoktol johetnek a tpasztalatok. 

Ez ahogy irtam minden fele egyeb hokuszpokusz telepitese nelkul fut.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/7542608/Nord%20Modular%20Editor.dmg.zip

 

(ha valaki esetleg gyart hozza egy szebb icont szoljon;)

 

A wine projekt elerese:

https://www.winehq.org

Egyszerubb wine kornyezet es mac app konvertalo (itt jon a konvertalo appal maga a wine is, ami konyebben telepitheto mint az eredeti):

http://winebottler.kronenberg.org

 

raadaskent ha mar ilyen ujjaszuletes extrabonuskent sokunk regi kedvence OSXre (Yosemite, El Capitan):

reBirth:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/7542608/ReBirth%202.0.1.dmg.zip

megj: reBirth elso inditasakor szukseges lehet wine telepitese, amit utanna eltavolithatsz

 

 

-a felreertesek elkerules vegett en/mi csak osszeraktuk a nemzetkozi forumokon talalhato morzsakat es igy krealtunk egy mindneki szamara hokuszpokusz nelkul instalalhato verziot, amihez wine-t sem kell akar telepiteni-

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Nem találtam közelebbi helyet így ide írok.

Évek óta (10kb) van modularom. Micro is volt de lecseréltem

egy rackesre. Minap beizzítottam az editort és valamiért bezártam a

4 ablakot (4 modularból áll a v1). Most bárhogyan indítgatom újra

az egész cuccot amikor belövöm a midi csatornát nem rántja le

a 4 patchet ablakokba. Fura mert ilyen még nem volt és simán

működik a kapcsolat. PAtcheket is tudok betölteni. Ötlete van valakinek?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hi!

 

Nekem is van egy powerbook azon megy a rendes mac-es editor nem a béta. De általában lusta vagyok bekapcsolni ezért felraktam mavericks-re egy vmware fusiont, arra egy xp-t, azon megy frankón a wines editor. 

 

vnware1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ma a céges laptopra (win7) felraktam a gyári editort. nincs fagyás, minden makulátlan. a maces editor beta, a wines nem. ettől függetlenül jó volna, ha 10.7 alatt menne, mert nem akarok két gépet használni...

Link to comment
Share on other sites

Szia, 

 

irtuk, hogy regi gep kell hozza (regi op rendszerrel!), utoljara Tigeren (10.4) futott stabilan a gyari es a NOmad is (nekem, meg is oriztem hozza egy regi PowerBookot, meg lett egy bologatos, hamegint beesne egy Modular), Nomadhoz van valami patch ami kesobbi op rendszereknel segithet, de nem tudom mi lenne az utolso verzio amin meg elmenne, 

 

itt turkalj (ahogy nezem van aki 10.7-vel probalkozik szinten)

http://electro-music.com/forum/forum-43.html

Link to comment
Share on other sites

Na, srácok. A kérdés upgradeelve:

Miért nem működik nekem 10.7 alatt?

A gyári editor már nem supportált, a nomad meg valami hibaüzenettel intézi el a dolgot.a program megy, a kommunikáció nem. a piros doboz az asztalon, és nem tudok belenyúlni, max csavarhúzóval!

Hhhheeeeelllllllpőő! ?D

Link to comment
Share on other sites

Szia Soma

Én most készülök egy Micro modulár vásárlására. Természetesen már csak használtan.

Szeretnék érdeklődni a tapasztalataidról.

A gyári Nord editor, jól működik? Azt meg kell venni a hardverhez, vagy ingyen letölthető?

Ugyanazt az editort használja a nagy és a micro modulár? Miben különbözik a G2-től?

Válaszodat előre is kössz!

coda

Szia!

Bocsi, a héten elég sűrű napok voltak…

Úgy látom, már azért pár jószándékú fórumtárs segített :)

Vegyél bátran micro-t, imádnivaló cucc. Nyilván, ha az ember tele lenne, mint Opra vagy mittomén kicsoda, akkor venne billentyűst, ami ugyebár több polifóniával bír, de egy kis kreativitással meg sok nyamvadt pepecs munkával megoldható, hogy ne hiányozzon a házi stúdióból. Pl sávonként kirögzíted a cuccot, aztán szépen összerakod ;)

Amúgy editor esetében nekem a Nomad lett a jó megoldás, bár használom a gyári nord editort is, de az fosimosi. ha van lehetőséged egy ős-gépre, akkor érdemes, mert azon tuti jobban fut (pl os9), de ha nem akarsz úgy kinézni, mint egy szerverpark üzemeltető, akkor az van, amit eleve használsz. Én a programozáshoz egy háromezer forintos usb-midi interfrászt használok, midizni pedig ha gépről kell akkor egy focusrite firewire kártyán keresztül, méggyakoribb esetben mpc-ről gép nélkül.

Már szerintem 1 éve megvan vagy több, de kell hozzá egy hét magány, és bedeszkázott ajtó, némi Valium, kikapcsolt telefon, nulla internet, és csak Te, meg az editor. kábé MINDENT tud, csak nem lehet vakon nekiállni. belekerült egy hetembe, mire az első hangot előkotortam belőle, mármint felépítettem. aztán sequencer, meg amit akarsz, ráadásul hajthatod külső midi órajellel is… Nem akarok csúnyát mondai, hogy mennyireki….:=%=/!68986547=%)=/%=()=(+Ö""….TT jó cucc, mert biztos, hogy nem véletlen nézted ki te is magadnak :)

Jótanács:

Vegyél hozzá egy böcsületes MIDI kontrollert, és programozgasd rá a preseteket!

Áldás lesz, meglátod ;)

Písz!

Majd referálj, mi a stájsz!

Link to comment
Share on other sites

Nagyon köszönöm a választ, de nem úszod meg ennnyiből.

Nem nagyon találok leírásokat a micro-ról - esetleg képet.

Ha tudsz kérlek válaszolj még pár kérdésre!

Az editor Win 7 alatt működik? Miben különbözik a micro a nagyobbik testvértől, vagy a G2-től?

A midi kapcsolat nem problémás?

kössz előre is

coda

Link to comment
Share on other sites

Szia Soma

Én most készülök egy Micro modulár vásárlására. Természetesen már csak használtan.

Szeretnék érdeklődni a tapasztalataidról.

A gyári Nord editor, jól működik? Azt meg kell venni a hardverhez, vagy ingyen letölthető?

Ugyanazt az editort használja a nagy és a micro modulár? Miben különbözik a G2-től?

Válaszodat előre is kössz!

coda

Link to comment
Share on other sites

Bocs most úgy értem hogy a projekt készítőivel felvenni a kapcsolatot.

3-as hozzászólás ;)

 

Amúgy rapszodikus, mert a múltkor életre kelt, de pl ha a kontrollert rálövöm, és a patch filet bele akarom menteni a vasba, akkor az nem megy... De akkor is működni fog :D

Link to comment
Share on other sites

Küldd el a Claviának hátha tudnak rá valamit mondani. Igaz rég nem supportált de egy próbát megér.

Biztos nem túl hosszú USB kábellel próbálkozol?

Több interface-szel is próbáltam, nem kábel- vagy hardware probléma.

Link to comment
Share on other sites

A nomad nekem nem megy. próbáltam macbookon 10.5, illetve egy g4 powerbookon 10.4 alatt. biztos in csűröm el, de megjelenik a sima modular cucc a programban, és kb nulla kommunikáció. Ugyan úgy küldtem rá a midi interface-t, mint a sima editorhoz. A gyári nord editor az alábbi képen látható hibát produkálja, teljesen random időben.

post-704-0-83032400-1385678246_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...