Jump to content
Ménemszól.hu
  • 1

AT 4040 vs Shure SM7B


fulton

Kérdés

Sziasztok

Gondolkodom egy Shure SM7B beszerzésén a meglévő AT4040 mellé, azonban szeretném előtte tudni, vajon milyen lehet dolgozni egy Shure SM7B énekmintával. Szeretnék megnézni ezt-azt hogy viselkedik bizonyos helyzetekben.

Nincs aki esetéleg rendelkezik ISA ONE and Shure SM7B -al készült éneksávval? feltöltene nekünk?

Köszönöm! Esetleg privátban

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 56
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Kivancsi lennek, hogy van-e valaki aki mind a kettovel dolgozott mar es erdemben hozza tud szolni a temahoz, hogy akkor ez mi miatt lehet mert nagyon ugy tunik, hogy tenyleg csak elvileg - ahogy irod.

 

Igen drágák, de az ISA One-ban elvileg ugyanannak az előfoknak kéne lenni, mint a 430-ban.

Itt pedig most az a lényeg.

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom, nálunk nem zajos, ez biztos.

Csak egy ötlet volt, hogy esetleg túl halkan énekeltek bele,

de halk énekre még nem nagyon próbáltuk.

Normál hangerőre már használtuk, tehát nem csak ordibálásra és akkor se volt vele gond.

El tudom képzelni viszont, hogy van aki annyira halkan énekel, amire ez nem alkalmas,

ha ilyen nagy lett a zajszint, de lehet, hogy szimplán csak zajos volt az előfok.

Link to comment
Share on other sites

Hasonlo tapasztalatom van nekem is.  VO / ADR munkanal aki nagyon halkan beszelt ott maceras volt mar az SM7B. Oda inkabb a Rode NTG-2 volt jobb.

 

 

Az jutott eszembe, hogy talán nincs ott semmi gond a zajjal, csak egyszerűen halk volt az énekes.

Ebbe azért bele kell énekelni elég rendesen.

Nem véletlenül inkább ordibálós énekhez használják.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2014. 11. 11. at 14:48 írta Zongilog:

 Értem, akkor tehát ez egy általános betegsége lehet az előfokoknak, amire érdemes odafigyelni. Köszi hogy ezt megosztottad. 150USD, ami kb. 30 ezer forint. Viszont a Duettem előfoka, amire azt mondják, hogy talán-esetleg elég lehet, bőven túl lenne szerintm méretezve ha vennék egy ilyet. Megfontolandó. Amúgy  ebben a topikban sokan írták, hogy SM7b-t használnak IsaOne-al.

 

Most már meg tudom erősíteni! A legjobb "budget" előfok az SM7B-hez az ISA ONE! :)

Ezt a kombót használom már több mint fél éve. Hibátlan mikrofon sound! Gyönyörűen hajtható vele a mikrofon! Nincs zaj!

Bőven ad annyi gaint, hogy a maximumot hozd ki ebből a mikrofonból! 

Ne kísérletezz Cloudlifterekkel, és Fetheadekkel! (Bár nekem is volt, és tényleg adott annyi gaint, amivel meg lehetett hajtani a mikrofont)
De ha teheted, inkább spórolj össze egy ISA-ra!
Használtan egész jó áron bele lehet akadni!
Keveréshez (ha nincs) ajánlatos még egy UAD kártyát beszerezni.

Az alap pluginjeivel bőven eléred azt a hangzást ami már nem kis pálya. (Sima "házi" ének keveréshez kezdetnek elég az alap 1176 kompresszor és egy Pultec EQ.)
Nem fogod megbánni! :) 

Üdv. Bálint

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta AudioWorks Hangtechnika:

Az Aston Stealth mikrofonnal ISA One-ra sincs szükség.

 

Igazából nem tudom... Úgy látom újak még a piacon. Az idő, illetve az ezekkel készült felvételek eldöntik, hogy van-e helyük a pro audió világában, vagy megint egy mikrofongyártó cég, akik szeretnének egy szeletet kivenni a tortából.
Illetve hogy aránylik az ára ennek a terméknek? 50 ezer a beépített preamp, és 50 ezer maga a mikrofon?
Ha igen, nyilván így nem üti azt a szintet, amit egy ISA és egy Shure tud nyújtani.
Ettól függetlenül zenébe keverve is meghallgatnám ezt a preampos mikrofont.
Vlog és broadcast célokra biztosan jó választásnak bizonyul, akinek ez az igénye.
Érdekes lehet. Köszi hogy felhívtad rá a figyelmem! :) 

DE! Nem szeretnék offolni, mivel a Shure-ról volt szó.
Ahhoz a miksihez viszont mindenképp ajánlatos egy ISA One! :)

Peace!

Link to comment
Share on other sites

 Értem, akkor tehát ez egy általános betegsége lehet az előfokoknak, amire érdemes odafigyelni. Köszi hogy ezt megosztottad. 150USD, ami kb. 30 ezer forint. Viszont a Duettem előfoka, amire azt mondják, hogy talán-esetleg elég lehet, bőven túl lenne szerintm méretezve ha vennék egy ilyet. Megfontolandó. Amúgy  ebben a topikban sokan írták, hogy SM7b-t használnak IsaOne-al.

 

 

ISA-nál nem tudom. De az biztos hogy egy kis erősítés nem ártana a mikinek. (zaj nélkül) Mert amint feltekerem a feléig, nálam már van zaj.

(TL Audio Ebony A3)

 

Link to comment
Share on other sites

Én szerintem tudom hogy  mire jó ez. Remélem!  

Én is SM7B-t tervezek majd venni, amihez elvileg elég bika előerősítő kéne. A Duet-tem előfoka talán jó lesz,  talán nem, majd kiderül, de viszont ez a kütyü megemelné a mikrofonból kijövő, amúgy elég gyenge jelet és így megúszhatnám, hogy vegyek még egy IsaOne-t is.  Én így értem. Tehát az én esetemben az IsaOne árával vetném össze ennek az árát.

Veheted az Isa One-t, de még lehet kell hozzá a lifter, hogy még jobb jelszintet kapj, és persze zaj nélkül :) Szóval mindenképp hasznosnak bizonyul.

Link to comment
Share on other sites

Én szerintem tudom hogy  mire jó ez. Remélem!  

Én is SM7B-t tervezek majd venni, amihez elvileg elég bika előerősítő kéne. A Duet-tem előfoka talán jó lesz,  talán nem, majd kiderül, de viszont ez a kütyü megemelné a mikrofonból kijövő, amúgy elég gyenge jelet és így megúszhatnám, hogy vegyek még egy IsaOne-t is.  Én így értem. Tehát az én esetemben az IsaOne árával vetném össze ennek az árát.

Nezd meg a linkeket amiket beszurtam legy szives, hogy mi is ez, mert szerintem felreerted.

 

price tag : http://www.sweetwater.com/store/detail/CL1Cloud

Link to comment
Share on other sites

Nezd meg a linkeket amiket beszurtam legy szives, hogy mi is ez, mert szerintem felreerted.

 

price tag : http://www.sweetwater.com/store/detail/CL1Cloud

 

és ez mennyibe kerül, mert emlékeim szerint  ez is elég húzós áron megy? Már mint mondjuk egy használt ISA One árával összhasonlítva drága, mert gondolom a helyett lene.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...