Jump to content
Ménemszól.hu

David Guetta Masterclass


xbitz

Recommended Posts

  • Válaszok száma 351
  • Created
  • Last Reply

hát ez nagyon tanulságos volt :) ami 175 (Hz) alatt van, azt monósítja   :) ne tanuljuk el a hülyeséget, a lábdob legyen monó sáv, az a biztos :) (sokat segít, ha nem más sztereó felvételeit mintavételezzük :) )

 

na és persze az ami hangosabb, az jobb. valószínűleg a hangmérnök gyerek mellette nem véletlenül van ott.

Link to comment
Share on other sites

A mai dance mufaj (de az egész konnyuzene is) egy vicc. A népszeruség, a celebritás ma egyenlo a fossal. A tomeg izlése, igényessége pedig a nullával.

Tisztelet a kivételnek hallgatói ill. eloadói oldalon, de az úgyis egyre marginálisabb.

TELJESEN EGYET ÉRTEK VELED!!!

Egy merő gagyi ez egész...

Szégyen!És ez főleg sajna az igénytelen közönségnek "köszönhető"!

Ha nem ennék nagykanállal a sz@rt, akkor nem lehetne a sok ócskaságot eladni.

Tulajdonképpen ott tartunk, hogy minél xarabb valami, annál sikeresebb, eladhatóbb.És olyanok osztják az "észt", akik egy nagy nullák és kb. bekapcsolni sem tudnak egy hangszert!!!

Link to comment
Share on other sites

Egyetértek én is veled, Tetsuo. Egy apró, de nem lényegtelen megjegyzéssel: a közönség nem eredendően igénytelen. Mi tesszük azzá. A népszerűségért nagyon sokan lemondanak az igényességről és szépen lassan lentebb teszik a saját értékrendjüket. A pop sztárjaink többsége igen jó zenész és dalszerző. Azért csinálnak alpári dolgokat, mert akkor játszák a rádiók és az jó. 

A DJ hülyeséghez nem tudok hozzá szólni. Szerintem ők nem zenészek, semmilyen szempontból. Kapcsolgató ember bárkiből lehet, elég könnyen...de hogy ezt tanítja is?

Link to comment
Share on other sites

Egyetértek én is veled, Tetsuo. Egy apró, de nem lényegtelen megjegyzéssel: a közönség nem eredendően igénytelen. Mi tesszük azzá. A népszerűségért nagyon sokan lemondanak az igényességről és szépen lassan lentebb teszik a saját értékrendjüket. A pop sztárjaink többsége igen jó zenész és dalszerző. Azért csinálnak alpári dolgokat, mert akkor játszák a rádiók és az jó. 

A DJ hülyeséghez nem tudok hozzá szólni. Szerintem ők nem zenészek, semmilyen szempontból. Kapcsolgató ember bárkiből lehet, elég könnyen...de hogy ezt tanítja is?

NE keverjük a dolgokat!!!

A DJ-dolog is egy nagyon komoly, nehéz művészet jól csinálni.

AZÉRT NE HASONLÍTSUK MÁR AZ ÖNJELÖLT TEHETSÉGTELEN DJ-ket a komolyakkal!

ÉS EGY JÓ DJ ZENÉSZ IS!!!!!NEM IS AKÁRMILYEN!!!PL.:

- Carl Craig

- Steve Bug

- Speedy J

- Plastikman(Richie Hawtin)

- stb., stb.

EZ NEM vita tárgya!!!

A lényeg minden dolog komolyan űzve művészet és nehéz...rosszul, csak anyagi haszonszerzés miatt, gagyin az kóklerség!

Link to comment
Share on other sites

 

A lényeg minden dolog komolyan űzve művészet és nehéz...rosszul, csak anyagi haszonszerzés miatt, gagyin az kóklerség!

Természetesen nem értek veled egyed, de ez nem lehet baj:-)

 

Bármilyen tevékenységet lehet nagymesteri szinten végezni, ahogy Mérő László matematikus is kifejti több könyvében. Ez pl. az autóvezetésre is igaz vagy a sakkra. Attól még nem nevezném művészetnek. Az autóvezetést sem és a discó zene gyártást sem tudom oda sorolni, attól függetlenül, hogy ezekkel lehet akár szórakoztatni is emberket.

Link to comment
Share on other sites

Természetesen én sem Veled(tiszteletből így írjuk)!

Nem fogok vitatkozni.Szerintem nem is ismered az underground elektronikus zenei-szcénát, zenéket, előadókat.Abba se megyek bele, hogy pl. bakelitről jól, hibátlanul keverni milyen nehéz ellentétben a valóban ovis, mai számítógépes kontrollerekkel.

Abba se, hogy mennyi-mennyi hangszert(vasat) használ egy valóban komoly elektronikus zenész, amihez hozzászagolni sem tudna más.

És abba sem megyek bele, hogy milyen sok idő és nehéz pl. analóg szintetizátorokból egyedi és új hangokat kikeverni, létrehozni.

Te kevered a szezont a fazonnal, a diszkóst a kísérleti elektronikus zenét kreálókkal!!!!!!!!!!!

Akkor ezek szerint pl. Vangelis sem művész(hiszen ugyanolyan technikával, zenei dolgokkal követik pl. Őt a mai elektronikus zenészek)!

Link to comment
Share on other sites

Valahol mindkettőtöknek igaza van szerintem.

 

Nem elhanyagolható tény, hogy a djket a DJ5i Technox által említett szinten gyakorlatilag szarrá tömik promókkal, olyan gyűjteménnyel rendelkeznek, amiből lehetne ugyan rosszul válogatni, de azt már eléggé akarni kéne. :) A két lemez ütemre húzása meg valóban bárki számára megtanulható, gyakorlással. Nyilván pl Carl Craig DJ tevékenységét erős lenne  ugyanabba a kategóriába sorolni amiben mondjuk DJ Pistee, a kiskunszentkirályi Club Retro rezidense ténykedik, de azért tényleg gondolkozzunk reálisan, hogy mégis milyen művészeti tevékenység más készre gyártott lemezeit ütemre keverni egymással, még akkor is ha nagyon szép "íve van a szettnek" vagy bármi hasonló, a jó dj-t definiáló tulajdonságok ott vannak a illető "játékában". Ennyi erővel mások versének felolvasása is művészet. (itt szigorúan a djzésről beszélek természetesen, nem a produceri tevékenységről)

Link to comment
Share on other sites

1.-Underground zenészeket nem "futtatnak" sehol!

2.-Ne keverjük megint a művészt a diszkóssal!!!

3.-Két lemezt nem csak ütemre kell "összehúzni" könyörgöm!!!

Hanem annak össze is kell illenie minden szinten, pl. egyikről mennek a szőnyeg hangszínek, dallamok, a másikról a basszus, dob, stb.

DE EZ még csak a DJ-része.Olyan zenéket írni, mint pl. Carl Craig az MŰVÉSZET!

ÉN ITT a TÉMÁT LEZÁRTAM, ez NEM vita tárgya.Punktum.

Link to comment
Share on other sites

Értem amit mondasz. meg persze valahol kell ahhoz egy tehetség, hogy a két lemez összehúzásánál stimmeljen, kiegészítse egymást, vagy neadjisten egy majdnem önálló új dolog jöjjön létre mikor találkoznak  egymással  a zenék egyes elemei, ezt én vágom, csak szerintem ehhez akkor sem kell akkora tehetség mint az önálló produceri munkához. Persze mindegyiknek megvan a helye a láncban, mindegyikre szükség van nyilván és nem is kicsinyítem a jó dj jelentőségét, de az én szubjektív megítélésem szerint a djzés nem művészet, inkább amolyan kreatív módja a kész zenék bemutatásának. Nem kell egyetérteni !! :)

Link to comment
Share on other sites

1.-Underground zenészeket nem "futtatnak" sehol!

 

 

a promo alatt promóciós felvételeket értek, amiket ingyen kapnak a nagynevű djk, mert ugye az megtiszteltetés és reklám mindenkinek, ha egy komoly ember tracklistjében szerepelhet. szerintem félreértettél, nem arra gondoltam, hogy futtatnak valakit.

 

De amúgy ez egy elég idealizált kép szerintem ami él benned az "underground" djkről. Richie Hawtin pl egy kőmilliomos tipikus kapitalista, utoljára talán a 90es évek elején volt köze az undergroundhoz.

Link to comment
Share on other sites

David Guettához. Lehet hogy én vagyok a süket, meg a zenei analfabéta, de Nothing But The Beat album több mint zseniális. A második albumrész annyira eredeti azzal chipszerű zenével hogy szvsz. ezerszer eredetibb és előremutatóbb mint bármelyik Skrillex vagy dub-step előadó.

 

David Guetta ott van a szeren, vagy akik neki csinálják a zenét. Tök mindegy, de az eredmény több mint jó.

 

A Metro Music, a Lunar, The Alphabet című számokra gondolok ... 

 

Az hogy a "keveréssel" megy a parasztvakítás, az egy dolog. Gondolom kell a promóció, az önfényezés, vagy vmi olcsó termék reklámozása hogy avval jobbat lehet csinálni mint az SSL/Neve cuccokat meg hasonló baromságok. Ezt már számtalanszor láttuk. Volt ilyen lesz is ilyen.

Link to comment
Share on other sites

Arra azért kíváncsi lennék, hogy a fent említett úriemberek pontosan milyen hangszerek mesterei és ezt hol lehet megtekinteni.

 

Ha a pofátlan nyomulást, parasztvakítást és ízlésrombolást képletesen hangszernek tekintjük, akkor a választ meg is kaptad. :)

 

Szomorú hogy ennek a fosnak bárki értéket tulajdonít amit ez a guetta csinál.

Link to comment
Share on other sites

Művészetről nem szabad vitatkozni, mert az valójában izlésvita.
A popzenének van egy egyszerű mérőrendszere, a chartok, listák. Ezen Guetta elég jól teljesít. 
De ettől sem ő sem bármilyen alternatívabb DJ nem lesz kisebb vagy nagyobb művész.

Másrészről az, hogy az emberek "szart" hallgatnak szerintetek kifejezetten sznobizmus íze van. 
Én elég sokféle zenét hallgatok, de a saját vélenyemet nem próbálom "etalonnak" beállítani és kimondani, hogy ki mekkora művész. Ha objektív akarok maradni, akkor már sokkal inkább "iparosi" hibákat tudok keresni/találni. De valaki biztosan arra is azt mondja, hogy azért van "elb.szva", mert az művészi...

...és itt a kör be is zárult. Szóval, ha művészi rangsorokat állítasz fel, akkor vélhetően nem a téma szakértője vagy, csak szimplán sznob (vagy éppen pont) konformista. Főleg ha rangsor egyfajta pop-alternatív korrelációt mutat. 

Nekem az a véleményem, és ezt természetesen nem bizonyíthatom, hogy a szar zenék valószínűsége minden stílusban kvázi ugyanakkora. Na ezzel akkorát mondtam, hogy abba is hagyom.... :)

Link to comment
Share on other sites

Alapvetően szerintem ez pont az a téma amiről mindenkinek van egy elég karakteres véleménye, személy szerint nem látom problémának ha ezek a vélemények nem egyeznek és azt sem, ha egyes emberek mást, mások meg megint mást tartanak művészetnek és az ilyen irányú véleményüket le is írják. Kérdés, hogy mennyi értelme van azon kívül, hogy a többiek megtudják hogy x ezt, míg y azt tartja jónak vagy művészinek.

Link to comment
Share on other sites

Értem amit mondasz. meg persze valahol kell ahhoz egy tehetség, hogy a két lemez összehúzásánál stimmeljen, kiegészítse egymást, vagy neadjisten egy majdnem önálló új dolog jöjjön létre mikor találkoznak  egymással  a zenék egyes elemei, ezt én vágom, csak szerintem ehhez akkor sem kell akkora tehetség mint az önálló produceri munkához. Persze mindegyiknek megvan a helye a láncban, mindegyikre szükség van nyilván és nem is kicsinyítem a jó dj jelentőségét, de az én szubjektív megítélésem szerint a djzés nem művészet, inkább amolyan kreatív módja a kész zenék bemutatásának. Nem kell egyetérteni !! :)

Akikről beszéltem pont hogy főleg producerek/zenészek.

A 4 lemezjátszós szettek + TR-808 valóban nagyon egyszerű Ti is könnyen megcsinálnátok. :goodjob:

Mert Jeff Mills és Plastikman ilyeneket tolnak, de hát ehhez semmilyen tehetség sem kell valóban igazatok van.

És a sok szintetizátor(analóg, hibrid, VA, moduláris, digitális, stb.), dobgépek, samplerek, grooveboxok kezeléséhez, beprogramozásához, azokon való zeneíráshoz sem kell tudás.Egy hülye is könnyen elboldogul ezekkel!

Főleg az itteni kételkedők, meg akik keverik a fogalmakat...is.

Na mindegy tényleg már se időm, se humorom itt meggyőznöm senkit.

Ráadásul akik így állnak a dolgokhoz, azokat nem is lehet, nem is kell.

Homo unius libri hozzáállás.

Link to comment
Share on other sites

Ki-ki más-más hangszeren(már ha átlagos hangszerre gondolsz.)

Pl. Squarepusher eredetileg basszusgitáros.

Míg Carl Craig billentyűs és a jazzből jön eredetileg.

De amúgy az elektronikus hangszerek is hangszerek, mint a neve is mutatja...

És ha arra gondoltok, hogy kotta, vagy ilyesmi, nos van amelyikük vágja, van aki nem.De az elektronikus zenében kottázatok már le bizonyos hangokat(pl. moduláris szintiből kitekert effekt hang).

Egyébként Vangelis se vágja a kottát...

És pl. egy szintetizátoron egész máshogy kell játszani, mint mondjuk zongorán, vagy orgonán, hiába billentyűs...

Én egyébként meg zeneiskolát végeztem, de ott utáltam meg a kötött földhözragadt zenét.Meg hogy valaki azért tanuljon zongorázni, hogy más 300 évvel ezelőtti zenéjét lejátssza.

Jeff Mills mellesleg most dolgozott egy nagy zenekarral.

Steve Reich pedig klasszikus zenész is, de minimált is csinál és pl. rockzenekarok zenéjét átírja nagyzenekarra...stb., stb.

Tehát akikről én beszélek, azokat ne keverjétek Budai, vagy Newl szintű DJ-kel.Kb. ennyi....

Link to comment
Share on other sites

Mondom, hogy értjük, de hol lehet megnézni, amikor ezek az emberek zenélnek?

Én nem találtam semmit, de biztos rossz helyen keresem.

Senki nem mondta egyébként, hogy az elektronikus hangszer nem hangszer.

Ahogy azt sem, hogy csak a tanult zenész csinálhat jó zenét.

Viszont amikor valaki benyom egy gombot, hogy a gép lejátsszon egy kész dallamot, vagy komplett zenét,

akkor az nem zenész, hanem gombnyomó ember.

Ettől még persze lehet marhajó gombnyomó ember.

A dolgokat nem mi szoktuk összekeverni, hanem a gombnyomó emberek.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...