Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase 7.5


xbitz

Kérdés

  • Válaszok 97
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

7 elementsem van. Régen lehetett olyat csinálni, hogy 1 audio sávra rá processzálom az effektet. Tehát nem a mixer ablakban hívom elő és nem real time hanem sima processzálás (offline).

Régen ez benne volt fenti menüben de most nem találom de gondolom azért még most is lehet ilyet csinálni?!

Nem tudjátok hogyan?

Kösz

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok

 

Van itt olyan aki Windows 8.1 alatt használja a Cubase 7 -et? mondjuk az Elements 7 változatot.

 

Nektek nem szokott olyat csinálni hogy a felvétel egyszer csak megszakad? tehát továbbra is megy a recording csík, de hangot már nem rögzít.

Nekem ezt kb. 2 havonta egyszer játssza el Windows 7 alatt! Általában a sáv törlése megoldja, de van hogy csak cubase restart....Pontos okát nem találtam eddig de Cubase 5-ben is találkoztam ezzel!

Link to comment
Share on other sites

Amúgy ha valóban haladni akarsz a korral, akkor csak a rendes Cubase jöhet szóba, nem ezek a butított verziók.

Értem én, hogy teljes Cubase, de szerintem érthető, hogy 150.000 Ft kiadása előtt szeretném kipróbálni a lehetőségeket, hogy egyáltalán megéri-e lecserélni a régi, jól bevált Cubase 5-öt! Egyébként csak az iZotope Ozonal csinálja, és azzal is csak akkor, ha FX channelen van, sima Insert Effectnél nem csinálja...Amúgy elég kellemetlen, hogy ezekből a szoftverekből nincs trial verzió, de ez nem ebbe a topicba :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Lassan 4 éve használom a Cubase 5-öt és a napokban úgy döntöttem, hogy haladni kellene a korral, így letöltöttem a Cubase 7 Elements 64bit Trial verzióját, hogy kipróbáljam. Elkezdtem benne egy teljesen empty projektet és az elején nagyon tetszett a dolog, mintha gyorsabb lenne a 64bit-es verzió és valamivel szebb is lenne a "hangja". A csatornákon az Insert effectet tökéletesen működnek! A problémám ott kezdődött, amikor beszúrtam egy FX Channelt, dobtam rá egy iZotope Ozone 5-öt, majd elkezdtem a kívánt audio csatornák "send"-jét beállítani, hogy ezen az FX Channelen menjenek át! Hirtelen úgy hangzott, mintha "visszhangozna" az egész csatorna! Ekkor fogtam és a csatornák "routing" beállításánál kivettem a "Stereo out"-ot! Ekkor már valóban csak az FX channelen ment át, egyszer is hallottam, viszont hihetetlen késés volt érzékelhető (ezért is hallatszott visszhangnak, mikor be volt kapcsolva a stereo out is)! Ha simán a csatornára szúrom be insert effectnek a plugint, akkor tökéletesen műxik! Kicsit elbizonytalanodtam, mert szeretnék fejleszteni, haladni a korral, de nem tudom, hogy ez a Cubase 7 Elements korlátai miatt van, vagy a plugin régi, vagy mi a tök van...

 

Köszi a helpet!

 

Üdv,

Csuzlee

Link to comment
Share on other sites

Tiszteletem Urak,

Cubase-t ma is leginkább csak midire használok, az audio "trükkökhöz" nem értek, így kérdezek. Egy barátom kért meg, hogy egy 30perces mixet kellene egy tempóra tenni, de rájöttem, hogy nem tudom, hogy kezdjek hozzá.

Az összekevert zenéknek különböző a tempója (115 és 133 között). Ezt szeretnénk úgy megcsinálni, hogy egységesen 126 legyen a tempó.

Van olyan lehetőség, hogy Cubase figyeli és realtime módosítja? (Cubase Artist 7.5-öm van.)

Vagy szeletelni kellene és egyenként time stretch?

Vagy sokkal egyszerűbb vmi egyéb progival megcsinálni ezt? (melyikkel?)

Másik kérdésem, hogy ha beszerzem azt a magyar nyelvű Cubase 5 könyvet, azt jól tudnám a Artist 7.5-höz is használni, haladó szintig értelmezve a kérdést?

 

Köszi

 

A második kérdésedre az a válaszom, hogy nem érdemes drága könyvet venni egy program használatához. A youtube-on mindent megtalálsz és a manual is elérhető interneten. Kezdj el dolgozni vele és amire nem jössz rá magadtól, keress utána! Ha nem találod, akkor kérdezhetsz itt is.

Link to comment
Share on other sites

Tiszteletem Urak,

Cubase-t ma is leginkább csak midire használok, az audio "trükkökhöz" nem értek, így kérdezek. Egy barátom kért meg, hogy egy 30perces mixet kellene egy tempóra tenni, de rájöttem, hogy nem tudom, hogy kezdjek hozzá.

Az összekevert zenéknek különböző a tempója (115 és 133 között). Ezt szeretnénk úgy megcsinálni, hogy egységesen 126 legyen a tempó.

Van olyan lehetőség, hogy Cubase figyeli és realtime módosítja? (Cubase Artist 7.5-öm van.)

Vagy szeletelni kellene és egyenként time stretch?
Vagy sokkal egyszerűbb vmi egyéb progival megcsinálni ezt? (melyikkel?)

Másik kérdésem, hogy ha beszerzem azt a magyar nyelvű Cubase 5 könyvet, azt jól tudnám a Artist 7.5-höz is használni, haladó szintig értelmezve a kérdést?

 

Köszi
 

Link to comment
Share on other sites

"Mire gondolsz pontosan? Kipróbálhatom hogy jól megy-e."

Köszi, nagyon érdekelne.

Ha elvágsz egy fájlt és jobbra mozdítod, akkor a maradék részt letakarja, nem pedig alá megy, ahogyan kellene.

Magyarán egy időben korábban keletkezett rész soha nem takarhat le egy később keletkezett részt, hacsak

erre külön parancsot nem adunk a "Move to front" utasítással.

Ez 12 évig tökéletes volt,  a C7/N6-ban kúrták el.

Így gyakorlatilag a legalapvetőbb editálásokat sem lehet rendesen elvégezni.

Egy kínszenvedés a munka vele.

Csak ezért az egy dologért életfogytiglant érdemelne az a dilettáns idióta, aki ezt programozta.

És ilyenből sajnos mindig van egy zsákkal.

 

Kipróbáltam, ez sajna valóban így megy egy sima splitnél.

A megoldás, hogy bekapcsolod a lane-ket az audio sávon és a splitelt részt (amit egyébként jobbra mozdítanál) lehúzod a következő lane-re, így az kerül alulra mozgatáskor, persze nem tudom mennyire körülményes ez az editálási mód.

 

Link to comment
Share on other sites

Felvételnél nekem tökmindegy, hogy melyikben nyomogatom a record gombot,

de az érdekelne, hogy keverésre miben tartjátok ezeket jobbnak?

Nekem a Samplitude nagyon kézreállt a crossfade és egyéb paraméterek szerkesztésekor (ennél teljesen logikusan megy a split is), illetve hogy a sávokon közvetlenül lehet automationt állítani attól függően hogy melyik részén fogod meg. A beépített effektjei is egész használhatóak voltak.

Illetve az a tulajdonsága, hogy bármilyen komplexitású projekttel megbirkózik (egyetlen objektumként is lehet kezelni összetett akár több sávos dolgokat benne). Amiben gyenge volt az időben amikor használtam, az a midi és vst támogatása, de gondolom abban már fejlődött azóta.

 

Pl.

 

 

A protoolst meg gondolom nem kell nagyon magyarázni, ennek a működése hajaz legjobban a mixing konzolok kezelésére, ezért szeretik sokan na meg az rtas pluginok miatt (a cubase is innen próbál másolni az utóbbi időben az új mixerrel és bal oldali view panellel).

Link to comment
Share on other sites

Lehet, hogy zenészek, de attól még lehetnek csapnivaló hangmérnökök.

Egy pro felhasználóhoz képest totál amatőrök, ezt teljesen biztosan állíthatom.

Vagy legalábbis élő zenekar felvétele, editálása  és keverése terén azok.

Én 90%-ban ezt csinálom és egyértelműen látszik, hogy alapvető dolgokkal

nincsenek tisztában.

 

Felvétel/keverés célokra amúgy a Samplitude vagy ProTools jobb.

Link to comment
Share on other sites

Lehet, hogy zenészek, de attól még lehetnek csapnivaló hangmérnökök.

Egy pro felhasználóhoz képest totál amatőrök, ezt teljesen biztosan állíthatom.

Vagy legalábbis élő zenekar felvétele, editálása  és keverése terén azok.

Én 90%-ban ezt csinálom és egyértelműen látszik, hogy alapvető dolgokkal

nincsenek tisztában.

Link to comment
Share on other sites

Én mondjuk sokáig bosszankodtam mikor behozták az instabil cubase vst-t/cubase audiot aztán az utóbbi időben egyre jobban kézreáll benne minden - be kell látnunk hogy nekünk is valamilyen szinten rugalmasnak kell lenni, nem csak nekünk fejlesztik a cuccot... nem a mi workflowunk az etalon...

ezeknek a dolgoknak a nagy része csak megszokás

Link to comment
Share on other sites

Wheel-el értek egyet, amikor néhányszor ProTools került a kezem alá olyan mértékben volt idegen, hogy szinte elindítani is képtelen voltam, pedig nagyon sok éve nyüstölöm ezt a dolgot...

 

A LogicX-et még nem láttam, bár olyan sok (igazi) drámát azért nem olvastam róla. Nekem a 9-es nagyon bevált, bármit meg tudok vele csinálni, ami nekem felmerült eddig. A legnagyobb "vád" az volt azzal szemben, hogy sok éven keresztül nem nyúltak hozzá. Olvasgatva a Cubase upgrade problémákat, ez lehet, hogy nem is olyan nagy baj…. Az a 9.1.8. verzióig jutott el, olyan három éve, amiből a 9. és a 9.1 (egyből az jött a 9. után) között volt olyan különbség, ami "látszott" is a GUI-n, a többi csak belső bindzsizés volt. A 9.-kijövetelekor volt néhány júzer komment "kézreállás" tekintetében, ezeket érvényesítették a 9.1.-ben. Ahogy én látom ez az, amit a Cubase tekintetében hiányoltok.

Link to comment
Share on other sites

Én pont a szerkesztéssel nem boldogultam egyáltalán a Protoolsban, ami a Steinbergnél iszonyat gyors és egyszerű.

Legalábbis volt, amíg most el nem kúrták. Protoolsban én az olyan alapvető dolgokat sem találtam,

hogy kivágok egy darabot és arrébb rakom, vagy átmásolom valahová.

Persze, aki egész életében Protoolson volt, annak meg nyilván emez nehéz.

Link to comment
Share on other sites

nah mind1 nekem, de amit 20 évvel, 10évvel, és most talán 6 évvel ezelőtt megoldottak stúdiókban, azt ugyanazon a rendszeren most is meglehet, sőt alig 10éve létezik egyátalán windows-on 64 bit, persze vitázhatunk még, de "apróságokról van szó" eleg hangfájlokkal minimálisan dolgozom "mint sávokkal" cubaseben, én ott rakom össze a zenét, akár vsti, akár vas hangszerekkel, majd multitrackban export kifele, és tovább folytatódik pro tools-ban, és ha nem tetszene valami, az már pro toolsban sávonként újrakeverem. Sok megközelítés létezik..... érdekes hogy millio szoftvert feltörtek de pl a Cubase 6, 7, Wavelab 7 és Halion Sonicot nem tudják, pedig várom, mert így legalább ki tudnám próbálni, de nekem nincs rá pénzem hogy az 5-ös után megint invesztáljak - pont ezért nem vagyok bizakodó az új Cubase-k felé...... sokan még most is SX vagy régebbi Nuendokkal dolgoznak..... és be**arás zenéket csinálnak......

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...